RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


Anoniman -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (7.4.2013 21:25:03)

ja sam u saksije posadila: persun, bosiljak, lavandu, ruzmarin i majcinu dusicu. ima vez tri nedelje, redovno prstam prskalicom ali nista se jos ne desava. [sm=smiley13.gif] koliko vremena treba da nikne? takodje sam posadila u dve velike zardinjere blitvu, to mi stoji napolju, na terasi. i to prstak za svaki slucaj, da mi ne ode seme jer je bas sitno. jednu kesicu blitve sam podelila na dve zadrinjere, nadam se da to nece biti previse gusto. kupila sam i ceri paradajz, ali ga jos nisam sadila. savetovali su mi u poljoprivrednoj apoteci da je jos rano za njega. ne znam da li da pravim rasad ili samo da ga onako posadim, pa sta mu bude.




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (7.4.2013 21:30:54)

Macaki meni su vec pocele da nicu onaj lukac-list , persun, ruzmarin i francuski persun. Posejala sma pre 2- 2,5 nedelje, a cuvam ih unutra na prozoru u kuhinji. Ma sigurno ce da nikne. Ja jos cekam da krene lepse vreme pa da posejem sargarepu i posadim cherry.




cvećka -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (9.4.2013 17:27:41)

Ljudi, ja sam u neverici, pocela da mi nice rukola ((((:
[img]http://www.dodaj.rs/f/X/Cv/4neiJrJZ/imag1094.jpg[/img]
A prekjuce sam tek posadila! Sad sam se odusevila (((: ostalo nije jos.
Macaki, ja ti pojma nemam, bas sam pocetnik u ovome... [sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (9.4.2013 18:16:44)

bravo cvecka [sm=bravo.gif]
jao ja onda sto posto nesto ne radim kako treba. [sm=smiley13.gif] mama mi kaze da mozda seme nije dobijalo dovoljno vode, jer sam samo prskala odozgo.. juce sam pocela da zalivam normalno, videcemo sada. mislim prosto mi neverovatno da bas nista nije niklo. [sm=smiley13.gif]




cvećka -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 7:53:20)

Nije ni meni po ostalim saksijama Macaki, samo ova rukola, ne znam sta joj je... Jutros je ima 5 puta vise, svuda @: ja sam zalila kad sam posejala, a ova dva dana prskala... Mozda sam ovo previše plitko posejala, pa je brže izašlo [sm=zmeden.gif]




daca77 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 7:55:43)

Meni nikla zele.salata, persun, mirodjija i bosiljak...u dvoristu cu zasejati malo blitve i persuna.




cvećka -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 10:13:24)

Uuu, kako je to divno [sm=bravo.gif] a za koliko ti je nikao persun? Jesi li zelenu salatu u saksiju posejala?!




Jole84 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 10:16:43)

Daco a kad si sadila? [sm=bravo.gif]
Meni rekoše to se sadi na proleće,al proleća nema [sm=smiley36.gif]
Mislila sam isto malo peršuna,mirođije,bosiljka,eventualno korijander? Kolike saksije,male,srednje,velike? Daj sve detalje [sm=jezicek.gif]




daca77 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 10:20:18)

Ima 2 nedelje kako sam zasejala po saksijama...a z.salatu cu sacekati da malo poraste i rasadicu je iza kuce, u dvoristu...




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 10:32:09)


Meni rekoše to se sadi na proleće,al proleća nema
Mislila sam isto malo peršuna,mirođije,bosiljka,eventualno korijander?

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] I ja cekam prolece a posto ga nema krecem u akciju po kisici. Sutra cu i malo da radim na ozeljavanju dvorista.
A meni korijanderne mrda [sm=zmeden.gif] Stoji u mesto




Modessty -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 10:42:36)

ja nemam mesta za nešto mnogo saksija, ali dadoste mi ideju za peršun, bosiljak i mirodjiju [sm=smiley1.gif]
Danilo će da uživa u rasipanju zemlje po terasi [sm=smiley36.gif]




Jole84 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 10:45:46)

A jel može sve recimo u jednu žardinjericu da se posadi,znate one dugačke?
Jel vam na terasi to stoji ili unutra? [sm=bravo.gif]




Modessty -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 10:50:22)

kod mene će sve definitvno biti na terasi, jer mi u stanu uvek ludnica sa igračkama i nikad se nezna gde će koja da završi. [sm=smiley36.gif] Dobro je da i ona vaza sa bambusima preživljava ovoliko. Nije Danilo besan, ali kad dodju druga deca onda se igra košarka (zahvaljujući RR deda mrazu [sm=smiley36.gif]), voze se kola i prave se sudari sa nameštajem....




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 10:52:42)

Jole mislim da moze na jedan kraj saksije jedno, na drugi drugu vrstu. Ja za sada sve cuvam na pozorskoj okapnici sa unutrasnje strane samo sam persun 2 male zandinjerice izbacila juce.
A kako mi tek lavanda napreduje [sm=sloncek.gif] bas joj prija toplo. Ona mi je nekako najdraza posto mi je ovo 3-4 pokusaj. I napokon je uspela.




Olga75 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 10:54:20)

Jole , ja u dugacku zardinjeru sadim samo jednu vrstu , tu sadim : bosiljak , origano i timijan
i to lepo rasporedim seme , mislim moze da se seje i u te zardinjere [sm=smiley1.gif]




cvećka -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 11:00:13)

Koliko sam procitala na početku teme cini mi se da prvih par dana bi trebalo da stoji na toplom, dok ne nikne i malo ocvrsne... Stavi na frizider Mod, negde gde ne moze da dohvati (:




Jole84 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 11:02:29)

Jao Olga dobro mi dade ideju i za origano [sm=bravo.gif]
Baš ću da odem ovih dana do poljoprivredne apoteke da nakupujem sve to,navukle ste me [sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 11:05:29)

a jel dodajete neko djubrivo , neku tečnost za prehranjivanje i sl?




nata11 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (10.4.2013 11:07:41)

Ja ne, mozda samo malo sipam u lavandu kada budem pravila prehranu za cvece ( onu kupovnu iz prodavnica u plasticnim bocama) posto nju necu brati ja koriscenje ove godine.




cvećka -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (12.4.2013 12:45:07)

Pored rukole koja mi je skroz poludela, juče sam uhvatila jedan izdanak celera, a danas dva bosiljka [sm=bravo.gif]




Trcosava -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (12.4.2013 13:39:08)

Ej vi ženske koje imate stanove sas terasu, možete napravite mini bašticu na zidu - da pokačite flajke (bilo negde na fejsu oko recikliranja) pa unutra ili začine ili CVEĆKE (:P)




Olga75 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (12.4.2013 13:47:00)

Mod ja imam neke granule Kemira djubriva , to dobijem od mame i kad posejem onako ubacim graniule koje se tope kako zalivam
ali ta zemlja je kao neki humus ( djubre je ta zemlja jer odatle raste jos svasta - nije strerilisano ili sta vec zato je i jeftino predpostavljam [sm=smiley13.gif]




cvećka -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (12.4.2013 15:17:39)

d: e pa ja vec kupila saksije, a i velika mi je terasa, pa nije problem (: nisam neki "reciklator" /:




cvećka -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (13.4.2013 11:33:17)

Neko je pitao za zemlju, ja sam koristila ovo i izgleda da je dobro:
[img]http://www.dodaj.rs/f/3R/HH/1niWf530/img20130413113155.jpg[/img]




Olga75 -> RE: Zacini, voce i povrce u saksijama (13.4.2013 15:02:03)

ja sam koristila neku "carobna zemlja "pise na njoj , belo pakovanje pa onda sareno i nije nesto , raste kojesta iz nje [sm=smiley13.gif]
nosim se mislju da napravim jamu za kompostiranje al to nije za ovu temu
nego , muskatle , sta mislite je l rano da ih izvucem iz podruma , skroz sirote izdzikljale , vreme im je za napolje i za sredjivanje
da ih ja iznesem pa sta bude [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>