RE: Upis u jaslice-vrtić (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Vučko.ba. -> RE: Upis u jaslice-vrtić (17.3.2011 14:50:12)

To bi bilo super jer bi država imala pod kontrolom privatne vrtiće, a ako ništa onda zbog kontole kvaliteta što osoblja što nabavke hrane (jer koliko god naopaka država bila opet je neki kontrolor)




Anck Su Nmaun -> RE: Upis u jaslice-vrtić (17.3.2011 14:54:32)

Ja sam radila u jednom privatnom...boze sacuvaj tu decu sto idu tamo, brzo sam otisla! 




bokicans -> RE: Upis u jaslice-vrtić (17.3.2011 14:55:38)

Kada smo vec kod hrane ,juce sam citala da deca u vrticu  u ns ,jedu hranu iz robnih rezervi,nema mleka,ribe,jogurta...




Didy -> RE: Upis u jaslice-vrtić (17.3.2011 22:01:35)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Oni gledaju to tako da ćeš se lakše snaći ti koja ne plaćaš stan nego ja što ga plaćam , jer ćeš ti tih 150e da daš dadilji , a ja ih neću imati jer ih dajem za kiriju . Mislim , ko mi je kriv što sam podstanar , naravno , ali tako je .



A to sto ja placam ratu za kredit 200 e... to se ne racuna  [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]



A šta da kažemo mi - podstanari smo i imamo 2 kredita (stambeni i za građevinski materijal). Znači, uzeli smo kredite za kuću u koju se još nismo preselili, jer je još nismo završili, a uz to smo podstanari već 4 godine i jedva smo dobili vrtić. I da smo imali novca za dadilju, ne bi nam odgovaralo da ga čuva u stanu, jer to automatski znači da ja nemam gde da radim, praktično ostajem bez posla. Privatni vrtić postoji jedan i ne primaju decu pre 3. godine, tj. nemaju jaslenu grupu... Kako rešiti ovu zavrzlamu? Srećom, oni sami su svesni da i taj pravilnik nije baš po pravilima, pa dopuštaju izvesne rupe, na čemu sam im beskrajno zahvalna.




New Mom -> RE: Upis u jaslice-vrtić (27.3.2011 14:06:01)

23.03. je raspisan konkurs za "Radosno detinjstvo" u Novom Sadu za 2011./12.. Konkurs traje od 4. do 20.aprila 2011.god.
Spisak potrebnih dokumenata, kao i formulari, imaju na sajtu -> KLIK




*Alexx* -> RE: Upis u jaslice-vrtić (1.4.2011 10:05:40)

BEOGRAD - Cene boravka u vrtićima za svako dete ponaosob, a u zavisnosti od finansijskog i porodičnog statusa porodice, od ove godine određuju se jednom, umesto dva puta godišnje, kao što je bilo prethodnih godina.

Sekretarijat za dečju zaštitu određuje u septembru novi cenovnik usluga vrtića, ali naknadno umanjenje računa roditelji mogu da zahtevaju ukoliko promene porodični status, dobiju dete, postanu podstanari, kupe stan na kredit ili ostanu bez posla. Jedini uslov jeste da se promena prijavi 15 dana od njenog nastanka.
- Rođenjem deteta porodica se širi, a prihodi se po članu domaćinstva smanjuju, pa se menjaju i obaveze prema vrtićima. Roditelji nas često obaveštavaju i kada ostanu bez posla kako bismo im olakšali plaćanje vrtića - kažu u Sekretarijatu za dečju zaštitu.

Iako i ponovno zaposlenje, ne samo gubitak posla, utiče na promenu materijalnog položaja porodice, malo je onih koji će ovakvu promenu da prijave Sekretarijatu jer ne žele da im Sekretarijat poveća novčanu nadoknadu za čuvanje dece.

Osim porodica koje dobiju novog člana, pravo na smanjenje cene za boravak u vrtićima imaju i roditelji koji naglo odu u podstanare ili podignu kredit za kupovinu stana, ali i oni koji su u svoj dom primili stare roditelje ne čuvanje. Njima se najčešće cena umanjuje za 10 odsto po detetu.

Pošto velika većina beogradskih podstanara nije prijavljena kod stanodavca, Sekretarijat je odlučio da im se popust za vrtiće odobri i bez tog papira, ali je ipak potrebno dostaviti bilo kakav dokaz da stan u kome žive nije njihov, ali da plaćaju njegovo korišćenje.

Kao dokaz mogu da dostave izjavu predsednika skupštine stanara, uverenje o neposedovanju stana ili uplatnicu “Infostana“, koju plaćaju kao zakupodavci.

Samohranom roditelju prihodi se smanjuju za 25 odsto, pa se na osnovu te cifre odlučuje o smanjenju cene vrtića.
- Porodici sa detetom sa smetnjama u psihofizičkom razvoju, detetom obolelim od autizma, distrofije, paraplegije, hemiplegije, cerebralne paralize i dijabetesa pre utvrđivanja prava na smanjenje troškova prihodi koji utiču na tu odluku se umanjuju za 20 odsto.

Vrtić ne plaćaju deca ratnih vojnih invalida, deca korisnika socijalne pomoći ili dete koje boravi u Sigurnoj kući.

Porodicama kojima u vrtić kreće treće i četvrto dete, roditelji trojki, četvorki i duplih blizanaca mesečna cena umanjuje se za 50 odsto po detetu.
- Kada dvoje i više dece koristi usluge predškolske ustanove, svima koji ispunjava uslove za priznavanje prava na regresiranje troškova mesečna cena koju bi trebalo da plate za prvo i drugo dete umanjuje se za 20 odsto po detetu - dodaju u Sekretarijatu.

Opravdanja za izostanke
Za dane opravdanog odsustva deteta dnevna cena se umanjuje za 50 odsto, odnosno smanjuju se režijski troškovi. Odsustvo deteta zbog bolesti se dokazuje potvrdom izabranog pedijatra. Dnevna cena umanjuje se i zbog korišćenja godišnjeg odmora roditelja, koje se dokazuje kopijom rešenja iz firme.

Izvor: Blic




pepeljuga -> RE: Upis u jaslice-vrtić (4.4.2011 21:08:01)

Je l' neko moze da mi kaze gde mogu da nadjem najpotpuniji spisak dokumenata koji se podnose prilikom konkursa za vrtic? (al' sam srocila [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] )




Jeca* -> RE: Upis u jaslice-vrtić (5.4.2011 11:14:50)

[img]http://www4.slikomat.com/10/0405/9rc-Slika1.jpg[/img]




Jeca* -> RE: Upis u jaslice-vrtić (5.4.2011 11:15:17)

ne znam koliko se vidi...ovo sam slikala pre neki dan u nasem vrticu




*Alexx* -> RE: Upis u jaslice-vrtić (5.4.2011 11:32:55)

Ide li necije dete u neki od sledecih vrtica (Beograd, Vozdovac): Cika Jova Zmaj 2 (B. Jerkovic), Sestre Bukumirovic (Medak 2), i onaj u Danijelovoj? Kakvi su vrtici?




Anoniman -> RE: Upis u jaslice-vrtić (5.4.2011 14:58:44)


IZVORNA PORUKA: Jeca*

[img]http://www4.slikomat.com/10/0405/9rc-Slika1.jpg[/img]


Jeco , ja sam stigla do onoga "nema potrebe da donose dokumenta" , dalje ne vidim šta piše [sm=smiley13.gif] . Može help ?




Jeca* -> RE: Upis u jaslice-vrtić (5.4.2011 15:10:34)

za umanjeno placanje vrtica, osim onih roditelja koji žele da ostvare jedno od sledećih prava:

1. idu dvoje dece u vrtic
2. ide drugo trece i cetvrto dete
3. podstanari su
4. imaju kredit za kupovinu prvog stana
5. samohrani roditelji

uz upisnicu obavezno dostaviti i krstenicu deteta




New Mom -> RE: Upis u jaslice-vrtić (10.4.2011 11:29:50)

Zakon o predškolskom obrazovanju i vaspitanju Republike Srbije, koji je usvojen krajem marta 2010.godine, daje mogućnost predškolskim ustanovama da upisuju i decu od šest meseci do godinu dana.
Međutim -> KLIK




anajid -> RE: Upis u jaslice-vrtić (10.4.2011 11:36:59)

NM,i kod nas je isti problem.Doneli su zakon a nisu nam pripremili uslove za to.Za bebe od 6 meseci trebaju sasvim drugaciji uslovi od onih koje mi sada imamo.Hej,pa to su bebe,neke jos i sisaju.Inace sam izricito protiv toga da tako mala deca idu u vrtic.Dusa me boli kad vidim i ove jednogodisnjake.Traze VSS kadar u jaslicama,a medicinske sestre su 100 puta kompetentnije od nas vaspitaca.Taj uzrast trazi prvenstveno negu,pa tek onda vaspitanje.




isidora88 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (1.5.2011 14:21:23)

Interesuje me da li u NS imaju jaslice (drzavne ili privatne) i koja je cena,ja bih verovatno od septembra trebala da pocnem da radim a mateja ce tada imati 9 meseci,uopste mi se ne svidja ideja ali nemam bas 300 e za dadilju [sm=smiley13.gif]




pepeljuga -> RE: Upis u jaslice-vrtić (1.5.2011 14:36:33)

Traze VSS kadar u jaslicama,a medicinske sestre su 100 puta kompetentnije od nas vaspitaca.Taj uzrast trazi prvenstveno negu,pa tek onda vaspitanje.


Ja mislim da kod nas u jaslicama i rade medicinske sestre?! U svakom slucaju ne rade obicni vaspitaci, kao u starijim grupama.
A nema sta da se bude protiv ili ne, kad moras na posao, nemas drugog izbora! I meni se srce cepa sto moram da  ostavim dete bilo kome, ali kad malo razmislim, vise mi se svidja da bude sa drugom decom svog uzrasta, igra se i druzi, nego da sedi kuci sa babama.




isidora88 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (3.5.2011 20:05:59)


IZVORNA PORUKA: isidora88

Interesuje me da li u NS imaju jaslice (drzavne ili privatne) i koja je cena,ja bih verovatno od septembra trebala da pocnem da radim a mateja ce tada imati 9 meseci,uopste mi se ne svidja ideja ali nemam bas 300 e za dadilju [sm=smiley13.gif]





simke -> RE: Upis u jaslice-vrtić (3.5.2011 20:25:21)

Isidora,jaslena grupa u Radosnom detinjstvu je od 1-3 godine,a za privatne nemam pojma[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Anoniman -> RE: Upis u jaslice-vrtić (3.5.2011 20:36:11)

Privatni su od 160 e najjeftiniji pa naviše.




isidora88 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (3.5.2011 20:39:09)

bubo a koji su to vrtici,aj daj imena da se informisem [sm=smiley1.gif]
da li tim jaslama rade vaspitacice ili med/ped. sestre?




Anoniman -> RE: Upis u jaslice-vrtić (3.5.2011 20:40:41)

Rade i gladijatori [sm=smiley36.gif].
Nem pojma imena, zaboravila, ukucaj u gugl privatni vrtići Novi Sad, ima jedan na kamenjaru, da s' use*eš kako je moćan. Ali tamo bez 300 evra nemoj ni da svraćaš.




LillyT -> RE: Upis u jaslice-vrtić (15.5.2011 11:14:52)

MM je zvao jaslice i rekli su mu da je konkurs od 16.5. - 31.5. Od dokumentacije treba da predamo detetov izvod, moj M4 i... još nešto za njega (valjda potvrdu o zaposlenju) i popunjen formular. Za mene su rekli da nije potrebna nikakva potvrda da radim  [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Predajemo sledeće nedelje, pa šta bude biće....




Trbica -> RE: Upis u jaslice-vrtić (15.5.2011 16:46:22)

Koliko se krecu cene drzavnih jaslica?




Jeca* -> RE: Upis u jaslice-vrtić (15.5.2011 18:28:30)

IZVORNA PORUKA: LillyT

MM je zvao jaslice i rekli su mu da je konkurs od 16.5. - 31.5. Od dokumentacije treba da predamo detetov izvod, moj M4 i... još nešto za njega (valjda potvrdu o zaposlenju) i popunjen formular. Za mene su rekli da nije potrebna nikakva potvrda da radim  [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Predajemo sledeće nedelje, pa šta bude biće....



LillyT...jeste li mi vi beše u komsiluku? jel ovo pricas o Lukinom vrticu? ako da, onda tvoje dete "nasledjuje" Lukine vaspitacice, zato pitam [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Jeca* -> RE: Upis u jaslice-vrtić (15.5.2011 18:29:14)

mi placamo punu cenu tj oko 8400,00




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>