RE: Upis u jaslice-vrtić (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Sanidej -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 16:06:21)

Mili, kakav je problem sa doznakama?




Mily83 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 16:15:48)



IZVORNA PORUKA: Sanidej

Mili, kakav je problem sa doznakama?



Po novom zakonu najviše 7 dana možeš da dobiješ bolovanje osim ako nisi teško telesno ili duševno ugrožen, isto važi i za bolovanje vezano za decu, za sve duže od toga mora komisija da odluči ako sam dobro shvatila. Nije baš tema za ovde ali videću da nađem link pa da ga postavim u novu temu. Ne znam svaki dan sam u šoku šta nam rade. Stara narodna kaže možeš kako hoćeš, ali ne i koliko hoćeš, ali ovo već prevazilazi sve moguće granice. 




bubulence -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 16:21:34)

Meni je negde drago sto se to sve dogadja... Jer se mi vec 15 godina jako borimo protiv svega toga tako sto pisemo statuse po internetu. XY puta je bilo svakakvih iscudjavanja po netu, ja kazem ''dobro, gde da dodjemo, da se okupimo, da uradimo nesto'' i svi daju isti odgovor... Sta vredi... Sve dok mislimo da ne vredi necemo nista postici i sasvim je normalno da se takve stvari dogadjaju... Uskoro necemo imati pravo ni na bolovanje, ni da idemo na posao ako imamo decu, ma necemo smeti vise ni decu da imamo jer imamo azilante... Dovoljni su nam... 





Mily83 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 16:28:01)



IZVORNA PORUKA: bubulence

Meni je negde drago sto se to sve dogadja... Jer se mi vec 15 godina jako borimo protiv svega toga tako sto pisemo statuse po internetu. XY puta je bilo svakakvih iscudjavanja po netu, ja kazem ''''dobro, gde da dodjemo, da se okupimo, da uradimo nesto'''' i svi daju isti odgovor... Sta vredi... Sve dok mislimo da ne vredi necemo nista postici i sasvim je normalno da se takve stvari dogadjaju... Uskoro necemo imati pravo ni na bolovanje, ni da idemo na posao ako imamo decu, ma necemo smeti vise ni decu da imamo jer imamo azilante... Dovoljni su nam... 





Apsolutno se slažem sa tobom, ja recimo idem non stop na proteste skoro je bio i u mojoj opštini i znaš šta, skupilo se nas šačica ljudi, tuga... Svaki pojedinac može mnogo toga da uradi samo ako hoće, ali velika većina se pomirila sa sudbinom. Mnogi su otišli odavde, ostatak mi koji smo ovde nikako na pravi način da krenemo da rešavamo. Evo recimo i grci i francuzi, štrajkuju za sve što im ne odgovara, a nas samo gaze i gaze i tako u nedogled... 




bubulence -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 16:46:43)

To ti kazem, mi dok smo ziveli u NS, na jednoj grupi se oplelo po vlasti, komentara na stotine, svi zgrozeni, ocajni.... I kao hajde da se okupimo.... Ja nisam bila pogodjenaali sam otisla kao podrska drugim zenama i skupilo se nas mozda 15.... Tako da i treba da nas gaze... 





kamičak -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 16:57:30)

Jeste li sugurni u tvrdnje koje se odnose na duzinu bolovanja?




Mily83 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 17:10:06)



IZVORNA PORUKA: kamičak

Jeste li sugurni u tvrdnje koje se odnose na duzinu bolovanja?



Juče sam čitala, ali da ne tvrdim da sam 100% dobro razumela naći ću link pa ću ga postaviti. 




Mily83 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 17:18:05)

Može biti da i nisam sve dobro razumela evo link od novog zakona:


https://poslovi.infostud.com/blog/svi-tekstovi/kako-se-utvrduje-i-izracunava-bolovanje-po-novom-zakonu/

Izvinjavam se sluđena sam svojim mukom od juče pa samo o tome razmišljam, svakako ima dosta novina vezano i za to, al ne dobrih. 




lesli -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 17:33:11)

Pise da lekar propisuje bolovanje do 2 meseca za tebe (umesto mesec).
Za negu clanova porodice je do 7 dana za dete starije od 7 godina i do 15 dana za detd mladje od 7 godina. Komisija moze da produzi bolovanje do 14 tj. do 30dana.




Mily83 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 17:35:51)



IZVORNA PORUKA: lesli

Pise da lekar propisuje bolovanje do 2 meseca za tebe (umesto mesec).
Za negu clanova porodice je do 7 dana za dete starije od 7 godina i do 15 dana za detd mladje od 7 godina. Komisija moze da produzi bolovanje do 14 tj. do 30dana.



Jeste sve sam pogrešno pročitala, izvinjavam se mame na dezinformacijama. 




Sanidej -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 17:50:11)

Ne dajte im ideje, Mily83, ko zna sta sve planiraju da izmene jos (ne bi li "pomogli" mamama). Sve mi se cini da je za vase mesto resenje jedan privatni vrtic.




Mily83 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 18:38:50)



IZVORNA PORUKA: Sanidej

Ne dajte im ideje, Mily83, ko zna sta sve planiraju da izmene jos (ne bi li "pomogli" mamama). Sve mi se cini da je za vase mesto resenje jedan privatni vrtic.



Sanidej to bi bilo sjajno da imamo i privatni vrtić, inače upravo načuh da se velika prašina digla i da planiraju da smene dotičnu gospođu kod nas koja je po ne znam kojim pravilima upisala to 30-oro dece, a ostale izignorisala. Ja ću svakako da idem svaki dan ako treba dok se moja situacija ne reši. 




kamičak -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 19:07:33)

Dobro je da bar bolovanje nije poostreno, s obzirom da su po polasku u vrtic deca cesto bolesna.




Sanidej -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 20:08:48)

Sjahace Kurta, a najahati Murta. Problem je ako vrtic zaista nema dovoljno kapaciteta, ne zaposljavaju se vaspitaci, gde ce onda svu decu..




Sanidej -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 20:12:41)

Probajte da napravite savet roditelja i uputite opstini peticiju za prosirenje kapaciteta (za pocetak), ako ne bude nista od privatnog vrtica




Mily83 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.5.2019 20:52:20)



IZVORNA PORUKA: Sanidej

Probajte da napravite savet roditelja i uputite opstini peticiju za prosirenje kapaciteta (za pocetak), ako ne bude nista od privatnog vrtica



Probaćemo, istina je da će stvarno sjašiti kurta, a zajašiti murta. 




Misha i Ljisha -> RE: Upis u jaslice-vrtić (12.5.2019 6:51:09)

Mali tako je u ns. Ako dete nema punu godinu do pocetka naredne skolske godine tj do 31.08. Sigurno ce biti odbijeno za vrtic ali ce se naci na tzv listi cekanja. I onda na toj listi nazalost budu i godinama. Kad krene naredni konkurs bez obzira sto ste na listi cekanja ponovo se podnose papiri. Do tad treba da se snadjete. Oba bratanca su rodjena na jesen i obojica su krenuli u vrtic sa skoro pune 2 godine jer nisu imali punu godinu do 31.8. (Jedan rodjen 4.10 a drugi 13.11.)




Misha i Ljisha -> RE: Upis u jaslice-vrtić (12.5.2019 6:51:55)

Mily * izvini tel sam radi korekciju 




Mily83 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (12.5.2019 8:40:25)



IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Mily * izvini tel sam radi korekciju 



Pre 6 godina kad sam upisivala starije dete nije bilo tako, on je krenuo sa nepunih godinu dana jer je rođen u januaru. Ja ne mogu da verujem da se o elementarnim stvarima ne razmišlja, mame se na posao vraćaju sa 11 meseci, eto u našem mestu nema privatnih vrtića, a ne mogu da nađem ni ženu za čuvanje, i šta sad da radim ja i ljudi poput mene, bukvalno rešenja nemam jer ili jaslice ili otkaz koji mi je za sada poslednja opcija. Misho a jel bude kod vas neki dodatni upis tipa, tipa u avgustu? 




Misha i Ljisha -> RE: Upis u jaslice-vrtić (12.5.2019 8:51:07)

U avgustu budu prosirenja grupi ali  opet samo deca sa punom godinom. Mozete pisati molbu pa eventualno ga upisati u januaru za letnji semestar. Ali to se retko desava i mislim da su iskreno to upisi preko veze (nazalost kao i vecina)




Mily83 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (12.5.2019 8:54:59)



IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

U avgustu budu prosirenja grupi ali  opet samo deca sa punom godinom. Mozete pisati molbu pa eventualno ga upisati u januaru za letnji semestar. Ali to se retko desava i mislim da su iskreno to upisi preko veze (nazalost kao i vecina)



Hvala, svakako ću propratiti, tako su mi i oni rekli da je datum rođenja mog deteta sporan, i da je nisu uopšte ni uzeli u razmatranje ni za vrtić u mom mestu, ni za vrtić u mestu pored našeg. 




Misha i Ljisha -> RE: Upis u jaslice-vrtić (12.5.2019 9:42:57)

Brat I snajka sa smenjivli sa godina Jim Pa malo bolivanjePa moji su tad jos radili pa moja mama godisnji pa tata moj godisnji pa ja I tako u krug izgurali s obojicom do naredne godine 




Mily83 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (12.5.2019 9:53:04)



IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Brat I snajka sa smenjivli sa godina Jim Pa malo bolivanjePa moji su tad jos radili pa moja mama godisnji pa tata moj godisnji pa ja I tako u krug izgurali s obojicom do naredne godine 


Nama jedna baba radi i putuje 2 sata do posla, a druga se leči od kancera ove godine je saznala i hemioterapije su joj tek krenule, ja radim kod privatnika, mm radi kod privatnika a znaš i sama koliko su oni "predusretljivi" , kada sam pre mesec dana pitala svog poslodavca da li može da se uzme neplaćeno, samo mi je rekao žao mi je ne može. Nisam tip koji kuka i jadikuje od toga nema ništa, ali iskreno iz dana u dan mi je žao i ne mogu da prežalim što nisam otišla odavde kada sam imala prilike. Ne cvetaju ni tamo ruže, ali ovo kod nas postaje nepodnošljivo. Drugarica mi je otišla u Mađarsku i kad god pričamo pomene mi kakve mere su oni doneli da im parovi (sa ili bez dece) ne bi odlazili iz zemlje. A naša zemlja te praktično kažnjava, smanjuju trudnicama i porodiljama primanja, decu ne mozeš da upišeš u jaslice... 




Misha i Ljisha -> RE: Upis u jaslice-vrtić (12.5.2019 10:04:18)

Razumem. Nazalost kad si bez veze jako je tesko upisati dete. A da odes u jaslenu grupu jel poznajes vaspitacice? One mogu na svoj potpia svaka da prime cini mi se jos po dva deteta




Mily83 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (12.5.2019 10:06:38)

Misho, to nisam znala baš ću da pitam, poznajem dve vaspitačice, ali ni jedna od njih dve mi to nije ni pomenula, raspitaću se, hvala za info.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>