RE: Upis u jaslice-vrtić (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Maraj -> RE: Upis u jaslice-vrtić (3.6.2019 13:41:00)

Pa moguce i da je odbijena jer je sada mala. Tj mala je da mrene od septembra.
Al u zalbi jos jednom naglasite da bi krenula od aprila/maja jer ti kreces na posao. Al to znaci da od septembra morate da placate i mesto
Ako i budete primljeni .
A malo vam je i zeznuto tada da krenete
Vec oko maja /jhna krecw spajanje grupa. Godisnji odmori. A vi tada trebate na adaptaciju [sm=smiley13.gif]




lesli -> RE: Upis u jaslice-vrtić (3.6.2019 13:48:09)

Fili odbijeni ste 100% jer u konkursu pise da se u jaslene grupe primaju deca rodjena 2017. i 2018. Besmisleno je jer nema drugog konkursa npr. u novembru/decembru, a ti se moras vratiti na posao kada beba napuni godinu dana, ali je nazalost tako.




milicicak -> RE: Upis u jaslice-vrtić (3.6.2019 13:57:20)

Ima konkurs u januaru. Raspisuje se u decembru. Fili, raspitaj se u PU





Filadendronka -> RE: Upis u jaslice-vrtić (3.6.2019 15:39:14)

Ma ja sam u selu, pa ne mogu da odem licno do PU. Na telefon se naravno niko ne javlja. Ali u konkursu se jasno navodi sledece: “Захтеви поднети после редовног конкурса (08.04.-25.04.2019.године) и током радне 2019/2020. године, биће разматрани у ревизијама уписа (прва ревизија је од половине септембра месеца 2019.год.) и решавани сходно смештајним капацитетима установе.
Ревизија значи следеће: у току радне године сваки примљени и накнадно примљени, а нереализовани захтев разматраће се најмање једном месечно, почев од септембра 2019.год. до следећег конкурса 2020. године. У том тренутку (пресек могућности тј места у вртићима и потреба потенцијалних корисника) цени се приоритетност сваког појединачног захтева у односу на могуће новонастало расположиво место у конкретном вртићу и за одговарајући узраст деце. Сваки поднет захтев је активан и могућа је његова реализација све до расписивања новог конкурса (захтев се подноси само једном). Могућности Установе да позитивно реши те захтеве зависи од тренутног броја расположивих конкретних места у тренутку пресека стања тј. ревизије и тај број је промењив и непредвидив. Не постоји одбијен захтев.“




Misha i Ljisha -> RE: Upis u jaslice-vrtić (19.6.2019 8:28:08)

Pavla su nam primili u vrtic [sm=bravo.gif] prosto mi neverovatno da smo upali a 12 mesta samo u vrticu.




jance -> RE: Upis u jaslice-vrtić (19.6.2019 10:35:44)

Cestitam! Gde je upao?




Misha i Ljisha -> RE: Upis u jaslice-vrtić (19.6.2019 10:36:22)

Kod nas u Futogu u Biberce to nam je najblizi vrtic




jance -> RE: Upis u jaslice-vrtić (19.6.2019 12:14:47)

Odlicno. Samo mi novosadjanke znamo sta to znaci!

Ja mozgam da sam trebala jedan od ta 3 koja se navode kao rezervna da navedem barem ovaj u Veterniku na Festeru. Nije mi daleko, mogu da ukombinujem u skolske voznje a veca sansa za upis. Nije mi ni palo na pamet. No dogodine cu pametnije [sm=smiley1.gif]




Filadendronka -> RE: Upis u jaslice-vrtić (19.6.2019 14:47:19)


Super Ljiso, videces koliko ce ti biti lakse i ujedbo da se dete socijalizuje uz svoje vrsnjake. 
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Pavla su nam primili u vrtic [sm=bravo.gif] prosto mi neverovatno da smo upali a 12 mesta samo u vrticu.






Misha i Ljisha -> RE: Upis u jaslice-vrtić (19.6.2019 20:27:54)

Fili 😂 pvaj moj je vec socijalizovan. Svaki dan smo po pola sata u vrticu kad je vodimo i odvodimo. On se tamo vec odomacio. Bas mi je drago da je upao. Samo da bude tako odusevljen i kad bude kretao. Seka nam je cetvrti dan u vrticu vec spavala. Ona je imala najbrzu adaptaciju ikad. Vaspitacice me prvi dan izbacile iz prostorije i rekle “mama vi njoj ne trebate”😂 ako P zavrsi adaptaciju za 10 dana ja cu biti presrecna




physio70 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (19.6.2019 20:30:48)

Bilo je u vestima da oko 3000 novosadske dece nije dobilo vrtic.




Misha i Ljisha -> RE: Upis u jaslice-vrtić (19.6.2019 20:33:59)

Covece 3000 pa tacno da se sutam u guzicu pd srece. Izvinite na izrazu.  Kako grad nije sramota. Al stvarno dva vrtica u nasem mestu. U ovom gde smo mi konkurisali gde ide cerka 12 mesta a selo 50 000 stanovnika. Prosto strasno. 




Maraj -> RE: Upis u jaslice-vrtić (19.6.2019 20:37:27)

Divno ljiso [sm=bravo.gif] da izljubis batketa i da mu cestitas[sm=smiley1.gif]





Mina28 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.7.2019 11:54:48)

Mi smo konkurisali u PU 11 april, nije je bilo na spisku ...u novembru puni godinu dana. Nisam podnosila zalbu, sad me zanima da li odbijenicu mogu da odem da trazim bilo kada u bilo kom vrticu ili kako? Ja moram da krenem pocetkom novembra na posao.😕 I suprug i ja zaposleni, moji roditelji nisu iz Beograda, njegovi rade. Bas ne znam sta mi je ciniti osim da je upisem u privatni. Al me sad brine sto jos nisam otisla po odbijenicu... savet? 




MimaKos -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.7.2019 11:57:00)



IZVORNA PORUKA: Mina28

Mi smo konkurisali u PU 11 april, nije je bilo na spisku ...u novembru puni godinu dana. Nisam podnosila zalbu, sad me zanima da li odbijenicu mogu da odem da trazim bilo kada u bilo kom vrticu ili kako? Ja moram da krenem pocetkom novembra na posao.😕 I suprug i ja zaposleni, moji roditelji nisu iz Beograda, njegovi rade. Bas ne znam sta mi je ciniti osim da je upisem u privatni. Al me sad brine sto jos nisam otisla po odbijenicu... savet? 
u obavezi su da vam je daju ako dete nije primljeno, a probajte sa zalbom ili molbom za drugi vrtic gde nema puno dece, takva je situacija sada kod nas, mozes da konkurises za neki drugi vrtic, ali iskreno, veza je sve





doramar11 -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.7.2019 15:18:06)

Da li ista u ovoj zemlji moze bez veze bas me zanima.




MimaKos -> RE: Upis u jaslice-vrtić (11.7.2019 15:18:27)

Vrtic svakako ne, nazalost





pari -> RE: Upis u jaslice-vrtić (14.8.2019 19:04:19)

Sad sam još čitala malo.  Deluje da bih mogla da odem u vrtić u kraju i tražim odbijenicu bez obzira što nisam konkurisala u maju, šta mislite?


[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1993647-500.png[/img]




pari -> RE: Upis u jaslice-vrtić (14.8.2019 19:13:07)

Ili da odem u Centralnu upisnu komisiju koja je u Narodnih heroja...predškolska ustanova 11.april? Piše da primaju roditelje svake srede...





Duškić -> RE: Upis u jaslice-vrtić (14.8.2019 19:23:25)

Dormar moja deca primljena bez veze i jedno i drhgo. Drzavni vrtic.




lesica -> RE: Upis u jaslice-vrtić (14.8.2019 19:31:40)

Pari, idi direktno u vrtić u kome je upisna komisija, čisto da sebi pojednostaviš.
Sada ta procedura sa izdavanjem odbijenicama i subvencijama ide nešto drugačije. Tipa uednom mesečno se u gradskom sekretarijatu odobravaju subvenicije.
U svakom slučaju, mislim da ti je najbolja i najsigurnija opcija centralni upisni vrtić na opstini.




pari -> RE: Upis u jaslice-vrtić (14.8.2019 21:58:19)

Da da,otići ću tamo odmah u tu sredu kad se vratim...Zapravo mogu da im kažem istinu...planirali smo da idemo u inostranstvo,zato nisam konkurisala,a sad bih volela da ide u vrtić u kom mi je sin pa zato tražim odbijenicu da bih mogla da je upišem u privatni sa subvencijom...





lesica -> RE: Upis u jaslice-vrtić (14.8.2019 22:10:09)

Baš tako, i mislim da će te oni na dalje uputiti i usmeriti najbolje.
Realno, izlaze u susret samo tako čim nije ganjanje državnog vrtića u pitanju.




MimaKos -> RE: Upis u jaslice-vrtić (14.8.2019 23:46:41)

Ma sigurno mozes da smuvas to, njima to ne znaci nista, moj savet ti je da nadjes nekoga i da poguras stvar, nazalost, mora tako. Da se ne nerviras i da te ne maju da gubis vreme bezveze.





Duškić -> RE: Upis u jaslice-vrtić (15.8.2019 16:07:04)

Ma idi prvo Pari ispitaj situaciju, brzo ces zavrsiti , videces.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>