RE: Problemi u Srbiji (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Duškić -> RE: Problemi u Srbiji (6.8.2019 8:02:18)

Hihi..sad bilo nevreme kod mene u kraju 3 dana nema struje!




MimaKos -> RE: Problemi u Srbiji (6.8.2019 8:35:59)

Pre par dana kad je ona haos oluja bila, i kod nas je bilo tako... strasno





gagana83 -> RE: Problemi u Srbiji (6.8.2019 13:22:44)

Uzas. Nas je takodje uhvatila ona oluja. Kod nas srecom nije nestajala struja. Ali zato rodjaci mog muza koji zive na 10ak km od grada nisu imali struju dva dana. Strasno, ljudi tamo se bave poljoprivredom, zamrzivaci puni, velika steta. 





MimaKos -> RE: Problemi u Srbiji (6.8.2019 13:38:08)

Auu to je stvarno strasno, o tome i nisam razmisljala, stvarno igromna steta covece





dunja RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:22:09)

Što se tiče mera pomoći, dopao mi se predlog koji je predložilo udruženje malih i srednjih preduzeća čini mi se - da umesto onih 100 eur, za koje ne vidim svrhu, jer mnogima ne trebaju, a mnogima treba mnogo više, država podeli vaučere svima, u iznosu od 100 eur (ako već hoće tačno toliko da se otvore), za kupovinu domaćih proizvoda, to mi ima smisla.



I imam pitanje - da li iz EDB-a dolaze da čitaju struju ili mi trebamo sami da očitamo, uslikamo i pošaljemo neGde? Nešto su pričali da trebamo sami, a sada više nisam sigurna, zna li neko?




Dragica Draga -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:23:54)

Kod nas dolaze da ocitavaju, ni ne znam za ru pricu da sami treba to da radimo. Od kada je to?




princezica1 -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:24:29)

Ocitavas i saljes ako ti je brojilo u kuci pa da ovi iz edb ne bi morali da ulaze. Ako je van stana ili kuce mislim da ne treba da saljes.




Ana RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:27:02)

Suzi, kod nas su juče dolazili da čitaju struju. Za gas su dolazili pre 10ak dana.




dunja RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:27:13)

Pričali neki dan, sli samo jednom bilo na TV, posle ništa o tome, možda odustali ..

Kao da mi uslikamo da ne bi iz EDB-a ulazili u zgrade, dvorišta ..




dunja RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:27:54)

Aha, ok, nama je u holu zgrade, omda nek se oni bakću.

IZVORNA PORUKA: princezica1

Ocitavas i saljes ako ti je brojilo u kuci pa da ovi iz edb ne bi morali da ulaze. Ako je van stana ili kuce mislim da ne treba da saljes.





princezica1 -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:31:06)

Pa to Dunja. Sad ce ljudi jos i o tome da misle. Nisam najbolje razumela, gde bi ti vauceri mogli da se iskoriste ako bi ih dali?




Sanjica26 RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:37:25)

Meni se ne svidja predlog sto su dali za 100 evra. Nas ce to skrpiti kad dobiju svekar i svekrva da mozemo da im uzmemo jedan deo ogreva.

Kod nas su ocitavali struju vec 1. aprila.




dunja RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:41:06)

To su samo predložili, ali je meni kao nekom ko vodi firmu, i znam koliko je strašno sada u nekim sferama privrede, i znam da gori period tek sledi. logičnije da umesto novca građanima, za koji zaista ne vidim poentu, tj. vidim ali nije forum za te teme, elem logičnije mi je ako već hoće da "pomognu" narodu urade nešto pametno pa pomognu i narodu i preduzetnicima, malim proizvođačima u Srbiji i sl.
Taj vaučer od 100 eur bi smo koristili za kupovinu, domaćih proizvoda,tj. bilo čega proizvedenog U Srbiji, sad već kako bi se to tehnički izvelo, mislim da nije zahtevno.



Rekli su da se Srbija za vreme pandemije (procena) zadužila 6.000.000.000 eur, eeej?
Dajte onda pametne poteze.




princezica1 -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:45:11)

Dunja najvise novca i dajemo na hranu. Ne znam samo kako bi neko mogao da kontrolise sta kupujemo za te vaucere kad udjemo u Dis koji ima milion artikala.




dunja RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:49:50)

pa na svakom proizvodu piše gde je proizveden. urme su iz Irana, za njih neće važiti vaučer, karikiram , tj dajem primer.




dunja RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:52:40)

neka ta sića, al daj šta daš, ode bar našim firmama, koje i plaćaju porez ovoj državi.




dunja RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:54:06)

Znači, sada sam se setila da su urme iz Iranaaa. Iran, korona, kupila sam urme skoro, lol.




princezica1 -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:54:09)

Ipak mislim da vecini ljudi odgovara da ih niko ne uslovljava na sta ce trositi novac. Makar tih 100 evra. Videcemo sta ce biti.




dunja RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 20:56:07)

Odgovara zato što smo narod koji ne razmišlja šahovski, al dobro. Ja kažem, kao firma razmišljam, pa mi mozak malo drugačij obrađuje ove podatke ;)




IvanaSK RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 21:08:20)

Ja se potpuno slažem sa dunjom. I uopšte mi ne smeta ta priča da je vrlo moguce da ce stvarno biti 100e vaucer za kupovinu nase robe.




Sanjica26 RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 21:14:50)

I meni je to ok da je druga situacija na primer. Sad smo u velikom minusu zbog ovakve situacije. [sm=smiley13.gif]Kao i mnogi. Eto hteli smo tih 200 evra da iskoristimo za ogrev. Svakako to ne moze da nas skrpi, ali deo bi nam znacio.
Jel se racunaju drva u nasu proizvodnju[sm=smiley36.gif]




Dragica Draga -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 21:44:43)

Razumem sta dunja prica i do ima logike, ali opet mislim da bi cak i 100e svakim tj. Velikoj vecini domacinstava veoma znacilo. Jos ako uzmemo u obzir da ima 2 ili cak vise punoletnih u domaconstvu onda je to 200 i vise evra sto je,, ozbiljan'' novac, u smislu da ljudi mogu taj mesec opustenije platiti racune i malo,, stati na noge' '..




IvanaSK RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 21:48:27)

Sanjice,vidis,mozda ce ce i racunati 🤣 Pa sa tim novcem nek se kupe potrepstine za kucu koje bi se inače kupile,a sa onim sa kojim bi inace kupili potrepstine za kucu nek se plate računi ili sta vec. U suštini,bolje je ista nego nista. Iako mi se to ne svidja,jer je doticni lepo rekao da ce svako dobiti 100e a ne da ce dobiti vaucer.




Dragica Draga -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 21:51:29)

Ja sam vrlo skepticna po tom pitanju da ce to uopste da se desi, ali daj boze. Kad se prica o tome uvek se setim onog smeha voditeljke Jovane Joksimovic kad je predsedik u emisiji rekao da sad imamo para, nabavili smo pare [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Problemi u Srbiji (9.4.2020 21:52:34)

Oook. Ajmo ovako - u vaučerima, opet će takva porodica dobiti 200 eur, i potrošiće ih za nešto što joj treba, neće sigurno za nešto joj ne treba.
Ali te pare će otići (delom) malim ili srednim perduzećima u Srbiji, seljaku, paušalcu, itd. oni će platiti porez državi, od tog poreza se finansira zdravstvo, prosveta, vojska, policija, itd itd.
Na moju firmu ovo stanje ne utiče, radimo normalno, i juče sam platila PDV, ali nismo mi individue za sebe, svi smo mi država. Jedna mala država.


IZVORNA PORUKA: Dragica Draga

Razumem sta dunja prica i do ima logike, ali opet mislim da bi cak i 100e svakim tj. Velikoj vecini domacinstava veoma znacilo. Jos ako uzmemo u obzir da ima 2 ili cak vise punoletnih u domaconstvu onda je to 200 i vise evra sto je,, ozbiljan'''''''''''''''' novac, u smislu da ljudi mogu taj mesec opustenije platiti racune i malo,, stati na noge'''''''' ''''''''..






Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>