RE: Problemi u Srbiji (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Problemi u Srbiji (25.4.2020 13:41:37)

Meni jos račun za struju nije stigao. Ni za telefone. Za gas i infostan stiglo. 




dunja RR -> RE: Problemi u Srbiji (25.4.2020 13:50:49)

Za fiksni telefon (telekom) su rekli ja mislim da neće slati dok je vanredno stanje, ali nisam sigurna, nama je telefon preko sbb-a, u paketu sa tv i netom, i to nam je stuglo, platila sam ranije.

Pitah sada komšije, nekima je račun stigao normalno, na par hiljada a nekima 800 dinara, nama 600, svašta.
Kažu da su ulazili neki dan da čitaju .. nije mi jasno, kako onda samo 600 nama.
Mi inače nemamo velike račune, bude oko 2.000-3.000, i kada se grejemo malo više, ali baš 600 mi je čudno, to je samo pretplata ja mislim.
Ja plaćam račune mojoj najboljoj drugarici stalno, ona živi u Dubaiu, i tačno oko 600 je račun svakog meseca, jer nema nikog u stanu,




IvanaSK RR -> RE: Problemi u Srbiji (25.4.2020 13:52:23)

Pa kako onda vama 600 din a drugima normalno? Svašta. Nisam znala da telekom nece slati račune. Probacu da ih pozovem.




dunja RR -> RE: Problemi u Srbiji (25.4.2020 14:02:15)

Nama 600, komšinici iz prizemlja 800, a komšijama do nas 9.000, tako da ne znam šta bih rekla.




IvanaSK RR -> RE: Problemi u Srbiji (25.4.2020 14:05:15)

Suzi,a da probas da ih pozoves u ponedeljak? Razmišljam i ja da ih zovem za struju.  A za mob sad videh racun preko mts aplikacije pa cu platiti.




Misha i Ljisha -> RE: Problemi u Srbiji (25.4.2020 14:08:35)



IZVORNA PORUKA: dunja RR

A mislim da će verovatno na sledećem računu obračunati onda za 2 meseca, jer za ovaj mesec mi je račun ceć stigao, samo pretplata.



Ne ne nazoves i kazeskoliko oni ti izracunaju i kazu koliko da platis. Ako ne platis sledecu mesec dva odjednom kako ti hoces. Pogledaj sta pise za potroanju ako stoji 0kw nisu obracunali




dunja RR -> RE: Problemi u Srbiji (25.4.2020 14:17:48)

Aha, ok Ljišo, tnx, zvaču u ponedeljak onda, a poslaću muža dole, da vidi brojke.




nata11 -> RE: Problemi u Srbiji (25.4.2020 16:47:01)

Mi stanje brojila saljemo na mail sa racuna a svi racuni su normalno stigli.


Probaj mailom. Meni je to uvek lakse nego da cekam na centrali po 10 min. 




Sanjica26 RR -> RE: Problemi u Srbiji (25.4.2020 17:49:54)

Nama je sve normalno stiglo.

Cika je dosao za struju. Imamo ispred zgrade brojilo. Telekom racuni su normalno stigli. 




flamingos -> RE: Problemi u Srbiji (25.4.2020 17:53:37)

I kod nas je sve stiglo,sem računa za struju.Ali,platio mm koliki račun bio prošlog meseca.





Misha i Ljisha -> RE: Problemi u Srbiji (25.4.2020 21:22:29)


Ih napisah sve i ne ode.

Dunja uzmes prethodni racun, pogledas datum kad je ocitana struja preracunas koliko dana od tad je proslo. Npr 50. Onda pogledas staro stanje brojila za visu i nizu tarifu i oduzmes stanja da vidis koliko si potrosila. Ako si za nizu tarifu npr potrosila 200kW za 50 dana to podelis sa 50 i pomnozis sa 30. Dobices iznos za mesec dana. Ponovis to i sa visom tarifom. Odes na njihov sajt u kucnu racunaljku ukucas brojeve koje si dobila i izadje ti tacno koliko treba da platis sa sve pdv i tv pretplatom iostalim glupostima. Ne moras ih ni zvati ako ces tako.




Filadendronka -> RE: Problemi u Srbiji (2.5.2020 23:13:09)

Ljudi moji, dodjoh u zustru raspravu vezanu za prosecnu platu u Srbiji. Pa da i vas pitam za misljenje. Naravno da bismo svi zeleli par hiljada evra na racunu, ali pricam o realnim ocekivanjima. Sta bi vas zadovoljilo? Koliko poznajete osoba koje zaradjuju tipa preko 50.000-100.000rsd? 




Ivanka 75 -> RE: Problemi u Srbiji (2.5.2020 23:34:25)

Ja ih znam poprilicno Fil. Dosta njih zaradjuje i preko 1000e mesecno.


Ja sam izracunala da bi me oko 100000 mesecno taman pokrpilo za sve, da ne razmisljam. Da mogu i da ustedim i da  trosim. Skromna sam 😁




Misha i Ljisha -> RE: Problemi u Srbiji (3.5.2020 0:04:04)

100 000 zaradim skoro svakog meseca. Nekad malo manje nekad malo vise. Iskreno ne mogy preterano sa strane da ostavim. A evo vam i racunice. Znaci januar. Najgori mesec. 33000 su nam bili sako racuni. Plus D treninzi 4000 dva Bg i jedan Su turnir to je kotizacija za jedan turnir bila oko 50e za jedan oko 10e plus autobus za dete pkus gorivo za muza jer mala je da ide sama. Znaci to je 150e samo za gorivo za turnire. On na posao redovno oko recimo 10 000 potrosi na gorivo ja u svoj auto moram da sipam bar za 15000 goriva jer idem do indjije na posao. Pa sad sracunajte. Oboje smo pusaci. To je vec sigurna sam oko 80 000 da sad ne racunam a ni jeli ni pili nit obrisali dupe. Da prostite. Pa sam imala popravku na kolima pa je trebalo za skolu ovo za skolu ono pa sam isla kod zubara. Tu sam pukla jos neke 4000 pa D jenisla kod zubara. Zalivanje mother f* fisura je uzas skupo puta 4 sestice puta dva karijesa. Pa racunajte a gde jenovako svakodnevni zivot. Tako da...mm i ja radimo kao ludaci zaradimo kao ludaci a nista ne ustedimo odnosno retki su meseci kad ustedimo. E da jos u januaru bese ono sa P i vaspitacicama eeg glave je bio 8500. Pa pregled 3000. Pa gorivo dodatno sto potrosis na vozikanja. Ma januar je bio haos. Nama sad manje posla manje.mnoooogoooo trosimonotkadnje vandredno stanje i sad smo recimonustedeli





Misha i Ljisha -> RE: Problemi u Srbiji (3.5.2020 0:06:06)

Inace imamo i kredit od 300e. 





Ivanka 75 -> RE: Problemi u Srbiji (3.5.2020 0:55:52)

Jao Lhisho, ja sam tako ko ti dok smo imali kredit. Nenormalno. Ni ne prevodim vise kao nekad. Lepe pare ali crnacki posao. Mada, kucu sam opremila od tih para pre 10 godina.


Mm radi i u firmi i privatno. Ali, stedimo dosta da bi zavrsili kucu. Rupa bez dna. Troskove sveli na minimum. Ne pusimo, trosimo trosimo stvarno samo za ono sto nam treba. 
Ali gledam porodice da o ho ho dosta manje nego mi sto imamo. I poprilicno se razbacuju parama. To se kupuje, to se putuje, narucuju stvari preko interneta, sve to kosta. Da li su u pitanju krediti ili neki drugi izvori prihoda ne znam. Ali znam gde rade i sta. A od tih plata se onakav zivot ne moze platiti. Pomisljam svasta 😁
Ima i jedna porodica na kraju nase ulice koja mi nije logicna uopste, ali to je njihov problem (a samo kukaju kukaju kukaju i to me najvise nercira) i predugacka prica. Da ne tupim previse 😋




dunja RR -> RE: Problemi u Srbiji (3.5.2020 1:25:38)

Ja znam puno ljudi koji zarađuju preko 100.000 neto (bruto je to 170.000 sa porezima i doprinosima), jer sam u IT (privatnom) sektoru i tu su plate takve jer se radi na procenat, što kvalitetnije radiš, veća je plata, i ljudi puno puno rade.

Ali znam isto tako i dosta njih u državnim firmama koji imaju plate 200.000, neto (bruto preko 300.000), legnu im bonusi ne znaju ni od čega, po par hiljada eur, itd. I to su ljudi koji duplo manje rade od ovih što imaju 100.000, jer njima je radno vreme do 15.-16, izlazi se ranije, slobodni dani, bolovanja, ne nosi se posao od kuće.

Vratih se da dodam, znam i one po privatnim firmama koji imaju preko 200.000 plate. I to se vidi, prosto, kupuje se nekretnine, svake 3-4 godine, u Bg, na moru, opremaju, neke izdaju.

A znam i ove što Ivanka spominje koji stalno kukaju, ali troše, na svašta, na šta ja recimo ne bi trošila i da imam i da nemam. Volim da kupim kvalitetnu stvar koja nam treba, ali nekih troškova sporednih nemam, sve ukupno ne trošim puno i znam oduvek da uštedim.




Misha i Ljisha -> RE: Problemi u Srbiji (3.5.2020 8:07:15)

Meni ce biti lakse onog trena kad pocnem da radim full time za sefa. Ovo na 3 strane je uzas a "po malo".. medjutim ne mogu od P da se javljam na tel i dalje klijentima dok on bar ne krene da spava ko svet.  Eto nek sam u januaru stvarno kad je bila frka ja zaradila 100 i mm 100h. Nismo nijedan dan otisli na rucak mozda smo jednom narucili picu i jednom rostilj.  Kad se sracuna mi jako velike novce trosimo na gorivo. Dok smo ziveli na salasu ja se salim da smo bar dva puta isli na more mesecno. Nismo neke trossdzije u smislu da stalno nesto kupujemo i ponavljamo se ali evo sad sam se set_ila u januaru kupihni kaput i one timberland cizmice. Znaci zarada u januaru mi je bas bila velika. Nije svaki mesec tako. U principu mm od svoje plate nema skoro nista. Kredit plus otplate potvrda raznoraznih. Ali i on zaradi sa strane. Od plate mu ostane 10 000. U principu ja uvek kazem ne bi ziveli ovako da ne zaradimo. Ne bi D isla na hokej (koji je iskreno skup) ne bi svasta. 




Misha i Ljisha -> RE: Problemi u Srbiji (3.5.2020 8:11:45)

I da mi otkupili kucu da budemo sami i stalno nesto radimo. Treba kupatilo novo treba mi kuhinja nova. Evo sad gore sredjujemo uzeli smo komarnike i przore stolar mi pravi neku policu. I to sad iskoriscavamo vandredno stanje 😂 jer su nam se troskovi smanjili dosta





Ivanka 75 -> RE: Problemi u Srbiji (3.5.2020 8:30:24)

Mnogo, mnogo ode na kucu. Imam utisak da za ovih 12god sam9 nesto sredjujemo, zavrsavamo a kraj se ne vidi. Ne mozes da uradis jedno ako ne zavrsis drugo. I tako redom. A hocemo i letovanje i normalan zivot. Malo sam se umorila od jurnjave. Zato i podrzavam mm kad radi privatno jer se isplati. Tada mu se sklonim s puta, rasteretim ga svime, ne treba mi nista, ne trazim mu nista, dovoljno je sto brine o dva posla.


Cak mu i cipele skidam kad dodje kuci umoran. To nas nasmeje i oraspolozi svaki put ❤️😊




Misha i Ljisha -> RE: Problemi u Srbiji (3.5.2020 9:04:50)

Jeste ivanka u kuci stalno nesto. Bas rupa bez dna. Sad mi fali 20 000evra da sredim kako ja hocu hahah znaci haos





Ivanka 75 -> RE: Problemi u Srbiji (3.5.2020 9:20:25)



IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha
Sad mi fali 20 000evra



A da igramo loto? Mozda nam se posreci pa dobijemo 20000 👍




Misha i Ljisha -> RE: Problemi u Srbiji (3.5.2020 9:40:02)

🤣🤣🤣mozda ne bi bilo lose. Sad je momenat. Za vreme korone manje.ljudi igra😂





nata11 -> RE: Problemi u Srbiji (3.5.2020 10:18:12)

Kako vam se smanjili troskovi aman?


Mi otkako u izolaciji ja dnevno kupim po 3 stvari preko neta. Jedemo 6x vise. Samo besto kuvamo, krckamo. 




flamingos -> RE: Problemi u Srbiji (3.5.2020 10:20:15)

Loto,to je rešenje.👍





Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>