RE: Jednostavan kolac sa cokoladom (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


dunja RR -> RE: Jednostavan kolac sa cokoladom (10.11.2018 17:51:00)

Svi jedva cekaju da probaju, hladi se upravo, njam. Iz prvog posta, Anin kolac sa malinama [img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/63024-2955.jpg[/img]




dunja RR -> RE: Jednostavan kolac sa cokoladom (10.11.2018 17:56:03)

E da, stavila sam kokosov secer umesto obicnog, ali dosza manje nego sto je u receptu, a i glazuru ga nisam stavljala, nekako mi je sveukupno kolicinski previse secera pa sam smanjila. I naravno maslac umesto margarina. 




dunja RR -> RE: Jednostavan kolac sa cokoladom (10.11.2018 18:03:17)

Vec vidim da cu sledeće nedelje opet da pravim, pun mi zamrzivac domacih malina a moram da oslobodim prostor za 7kg teletine koja nam stize iz Bosne😂




Maslacak15 -> RE: Jednostavan kolac sa cokoladom (10.11.2018 18:06:49)

njam njam.[sm=smiley36.gif] Ja ne mogu nista da pravim sa vocem. Tj mogu ali nema ko da je jede. S je pravi hejter za bilo kakvo voce u kolacima. F bi hteo ali glupo mi da jedan jede, a drugi ne. A mm i ja smo dovoljno debeli i bez kolaca[sm=smiley36.gif] Prijatno!!! strava izgleda.




dunja RR -> RE: Jednostavan kolac sa cokoladom (10.11.2018 18:35:42)

Hvala Maslackonjo, izvolte!A ja sledece nedelje radim ogtt, uzas 😂Necu ja puno, a i nadam se da je maljo zdravija verzija, zbog kokosovog secera i speltinog brasna. Pekla sam danas neko meso za rucak i taman dok se meso peklo smuckala ovaj kolac i ubacila posle mesa. Moraju se trositi maline, ne vredi, imamo ih puno. 




Sanjica26 RR -> RE: Jednostavan kolac sa cokoladom (10.11.2018 18:57:15)

Meni je ovo fenomenalan kolac. Ja krenula da pravim danas vocni kolac. Medjutim, zafalila mi je cokolada. Vratila sam kupine u zamrzivac. Sutra cu da pravim.




dunja RR -> RE: Jednostavan kolac sa cokoladom (10.11.2018 19:23:13)

Ja juce svratila do Soko Starka, menaz od 200gr je na nekoj akciji i uzela, taman je sad iskoristih.Kolac je mnjac, sad sam probala. 




Ana RR -> RE: Jednostavan kolac sa cokoladom (11.11.2018 15:11:51)

Suzi [sm=bravo.gif] i ja pravim sa manje šećera i sa puterom - ovde je recept napisan onako kako sam ga prepisala iz novina. Ne pamtim kad sam ga spremala, sad mi se baš prijeo [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Jednostavan kolac sa cokoladom (11.11.2018 20:24:54)

Anči, fenomenalan je i izdašan [sm=bravo.gif]
Baš mi malopre pisala moja Alek iz Dubaia, doći će sutra ne može večeras, da joj ostavim koje parče, ja reko ne birini, ima ga koliko voliš [sm=smiley1.gif]

Maslačkonjo, ni moj S nije ljubitelj voća u kolačima, ali ovaj je jeo, super je kombinacija čokolade i malina, da znaš, ako budeš htela da probaš, jer eto i ja imam jednog takvog :)




Ana RR -> RE: Jednostavan kolac sa cokoladom (11.11.2018 21:27:47)

Suzi, a ne može biti prostiji [sm=bravo.gif] što se voća tiče, super je i sa višnjama.




emicaa -> RE: Jednostavan kolac sa cokoladom (12.11.2018 10:56:57)

Definitivno cu ga isprobati narednih dana.Kad ga ovako hvalite mora da valja 😄




Rosita -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (7.1.2019 18:50:39)

Ana, hvala, odličan je! Pravih sa malinama.




Ana RR -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (7.1.2019 19:33:41)

Super Rosi [sm=bravo.gif] eto, kao i kod testa za pogaču i ovde je testo zbog jogurta jako lepo [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (7.1.2019 19:37:47)

Fantastičan, planirala sam ga ovih dana [sm=bravo.gif]
Imam još malina u zamrzivaču, a stiže paket iz Bosne opet, mora se napraviti mesta [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (7.1.2019 19:54:56)

Ja sam ga jedno vreme baš često pravila. SAd ne pamtim kada sam, ima više od goodinu dana sigurno. Moraću uskoro neku malu meru [sm=smiley36.gif]

Meni se tako jedu američke palačinke sa borovnicama i javorovim sirupom. Počela sam da ih sanjam. Sirup imam ali nemam borovnice, kupiću smrznute na kraju.




pari -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (7.1.2019 20:33:08)

E ja bas imam borovnice i sirup 🙂 jos da napravim palacinke...Ali jos nisam ovde kuoovala brasna i druge sastojke




vocicana -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (7.1.2019 21:01:47)

Pustite palacinke, meni se ovaj kolac bas svidja. Sutra ga pravim. Ima malo torte od danas, ali ne nesto mnogo.




mama Jo -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (7.1.2019 22:19:55)

Taman tragam za receptom sta ovih dana da spremim, citate mi misli, ovo je bas u nasem fazonu 😊




vocicana -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (7.1.2019 22:32:14)

Mama Jo, kada je cokoda u pitanju sve je fazon moje porodice[sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (8.1.2019 0:06:48)

IZVORNA PORUKA: pari

E ja bas imam borovnice i sirup 🙂 jos da napravim palacinke...Ali jos nisam ovde kuoovala brasna i druge sastojke


Pari, brašna su malo drugačija nego ovde. Ja sam u Kanadi koristila namenska brašna (za kolače, za testa itd). Ako za tortu koristiš all-purpose flour može se desiti da ti budu suve kore. I koliko se sećam, oni nemaju oštro brašno tj nigde ne piše kakvo je.




Rosita -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (18.1.2019 13:44:23)

Može li isto sa kupinama da se pravi?




dunja RR -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (18.1.2019 13:53:23)

Mislim da može, i sa višnjama i sa kupinama.




Sanjica26 RR -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (18.1.2019 13:55:16)

Ja sam pravila i sa kupinama.




Maraj -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (18.1.2019 13:57:36)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Kuuuukuuu, crna Rado [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] biće to jednostavan kolač sa uljem [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]


[sm=smiley36.gif] ismejah se sada postu na prvoj strani
Nego zapisah sada recept. Moram ga praviti samo da mu stignu maline od sveki [sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Jednostavan kolač sa čokoladom (18.1.2019 14:11:57)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Može li isto sa kupinama da se pravi?


Ma naravno, kupine, maline, višnje... sve što je kiselkasto.

Maraj [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>