RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


anita -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (12.11.2014 18:31:31)

Daco hvala punoooo




serpica -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (12.11.2014 18:38:09)


IZVORNA PORUKA: anita

Ja sam danas radila OGTT test i rezultati su sledeci:

Glukoza 4,8 granica do 6,0
Glukoza 0 min. 4,8 granica do 6,0
Glukoza 60 min 8,7 nista ne pise gde su ref,vrednosti
Glukoza 120 min 7,1 nista ne pise gde su ref.vrednosti

Jel moze neko da mi kaze da li su rezultati ok?




[sm=bravo.gif] odlicni su rezultati,meni je poslednji bio 9,7 i dr mi rekao da je ok,malo je preso granicu.




Sanjalica1980 -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (12.11.2014 19:57:40)

Anita super je test. Iste vrednosti kao i kod mene [sm=smiley36.gif]




SunFlower -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (12.11.2014 22:24:13)

I ja sam juce radila test i meni su moji rezultati malo zbunjujuci, dakle, iz krvi (opterecenje sa 75g)
nataste 89
1 sat 92
2 sata 90

Ovo je sve u ispod granica normale (za 1. i 2. sat su granice oko 200)

ALI u mokraci
Nataste 9
1 sat 36 (granica do 20)
2 sata 47 (granica do 20)

i sad mi nije jasno da li mi je nalaz dobar ili ne[sm=zmeden.gif] sledece nedelje imam termin kod svoje dr. Sta bi moglo da znaci to sto je u krvi ok a u mokraci povisen, jel moram na dijetu?




choopa choops -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (12.11.2014 22:35:37)

anita [sm=bravo.gif]

SunFower ja ne znam, kod nas uopšte ne pišu tako rezultati [sm=zmeden.gif] Meni je u prethodnoj trudnoći samo pisalo glukoza u urinu poz, pa sam onda išla na OGTT, a nakon toga su mi radili glikolizirani hemoglobin (Prosjek šećera u zadnja 3mjeseca).

Ja odoh sutra ujutru na OGTT. Već mi je muka od pomisli [sm=smiley11.gif]




SunFlower -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (12.11.2014 22:57:19)

Ovde je verovatno druga merna jedinica a i kolko vidim kod vas se radi samo iz krvi, a ovde i mokraca[sm=zmeden.gif] nigde na netu ne uspevam da iskopam, nigde se ne pominje uz OGTT test i vrednosti iz urina, samo iz krvi.
Inace meni nije uopste bilo tesko za popiti, dali su mi dve solje caja sa limunovim sokom, jedan je bio bas sladak a drugi malo manje, nije bilo strasno (rece jedan obozavalac slatkisa)[sm=smiley36.gif]

P.s. A za taj hemoglobin, prosek secera sto kazes, i to mislim da mi je radjeno, jel oznaka ide nesto ovako HgbAc1? (Isprilike, pogledacu ujutru da ne kopam sad po mraku). To mi je takodje ok.




choopa choops -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (12.11.2014 23:05:36)

Ne znam stvarno. Kažem meni je najprije otkriven šećer u urinu, ali prilikom obične analize, i pisalo je samo da je pozitivan.

evo ovo sam našla
Glukoza - normalno: negativna
-Pozitivan rezultat glukoze u urinu je uglavnom je povezan sa povećanim vrednostima ovog parametra u krvi (iznad 10 mmol/L), što se najčešće dešava kod dijabetičara.

Ah da, sad se sjetih da imaju neke mjere u mol i mmol, piše mi na aparatu za šećer, sad ću da potražim...

jeste glikolizirani je nešto tako HbAc1...




choopa choops -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (12.11.2014 23:11:09)

Ne mogu da nađem, imala sam negdje taj princip kako se preračunava, ali evo nađoh tabelu KLIKINI OVDJE




Sanjalica1980 -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (12.11.2014 23:23:41)

Draga, evo nadjoh nesto pa mozda pomogne.


http://www.simptomi.rs/index.php/bolesti/20-nefrologija-bolesti-bubrega-i-mokracnog-sistema/856-renalna-glikozurija-prisustvo-secera-u-urinu-glukoza-u-mokraci-nasledjivanje-uzrok-nastanka-terapija-dijagnoza-lecenje-dijeta-ishrana-simptomi-beograd-srbija




SunFlower -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (12.11.2014 23:42:43)

Hvala cure[sm=smiley31.gif]

Znaci po toj tabeli mi je secer oko 5.0, interesantno da se nakon opterecenja uopste nie mnogo podigao, sasvim malkice. A u urinu nikad nisam imala, i nataste je rez. dobar, povisen je samo nakon opterecenja glukozom. Sad sam negde iscackala da to znaci da bubrezi ne uspeju da obrade toliku kolicinu glukoze pa se ona izbacuje mokracom. Eto a sad dal je to ok ili ne, bas cu videti sta mi kaze doktorka. Ja nekako kapiram da mi e u svakom slucaju ok rezultat.




choopa choops -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (17.11.2014 12:55:57)

Onomad su mi odložili test za sutra. A ova što mi je zakazala mi je rekla da ne jedem ništa od 18h uveče i da ne jedem ništa do testa u 7h??? Plus još 2h tamo bez hrane? [sm=zmeden.gif] Ja prije običnog vađenja krvi ne jedem ništa 10h ranije, ali ovo mi je baš mnogo...13h????




Njica -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (17.11.2014 16:59:24)

O,da,choopa, ja sam bila bas tuzna zbog bebca, od 22h nista i onda casa te glukoze(bljak). Izdrzi, ja sam pokusala da prespavam vecinu tog vremena.




choopa choops -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (17.11.2014 18:05:00)

Pa i meni je [sm=smiley13.gif] Ništa sad ću da pojedem nešto, pa da gladujem i idem u krevet. Mislim da ne treba toliko dugo, ali ipak kad mi je ona tako rekla, ne smijem da se zezam...




Njica -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (17.11.2014 22:21:26)

Znam,i ja sam prvi put malo varala pa u 23h prestala da jedem ali izdrzi i javi sta kazu rezultati!




choopa choops -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (18.11.2014 17:30:43)

Radila jutros, još uvijek osjećam taj odvratni ukus [sm=smiley11.gif] Stigli mi rezultati i čine se OK [sm=bravo.gif], iako vjerujem da ću i dalje morat na dijetu - preventivno. Vidjećemo šta će dr kazat sutra.

0 min-4,68
30min-7,77
60min-7,05
90min -7,06
120min-5,19




Njica -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (18.11.2014 21:28:13)

Meni to deluje super choopa, bravo jer si izdrzala, koji osecaj bljak, ali su rezultati super i sad si mirna i sa tim testom[sm=smiley1.gif]




Sanjalica1980 -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (18.11.2014 21:32:06)

Choopa rezultati su odlicni. Bravo na izdrzljivosti [sm=bravo.gif]

Ja sam i padala u nesvest i povracala [sm=smiley36.gif]




choopa choops -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (18.11.2014 21:44:31)

A bila sam ubjeđena da mi neće bit dobri rezultati. Što volim što sam se prevarila [sm=smiley36.gif] Pretpostavljam da će me sad samo slat na obično vađenje i možda će mi češće provjeravat urin. Što kaže Sanjalica ne znam da li bih opet mogla ovo [sm=smiley11.gif] Iscijedila sam cijeli limun kad sam došla kući i onako čistog ga popila da se "reset_ujem". [sm=smiley36.gif]
Mislila sam da će mi ruke biti modre, ali nisu, stvarno je bila super neka sestra, nisam ni osjetila [sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (24.11.2014 19:07:16)

Nisam napisala ovdje, bolje da stoji kao podsjetnik, da je dr rekla da ipak nisu dobri rezultati. (Nisu ni puno loši, ali nisu z opuštanje). Valjda s obzirom da sam već imala gestacioni dijabetes + je test rađen u 24-oj nedelji što je rano da bi bio takav rezultat, te da su mi vrijednosti pri gornjoj granici u tom slučaju. Stroga dijeta do kraja....




SunFlower -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (24.11.2014 22:07:48)

Choopa svaka ti cast, ja bez secera ne mogu nikako. Meni je dr rekla suprotno, moj je secer nizak. Rekoh znate li bi koliko ja slatkisa jedem dnevno[sm=smiley36.gif] Dnevno bez 100 gr cokolade ili neceg tako nisam nikad. Ali zato cim malo ogladnim oocnem da osecam slabost, sigurno mi se sroza secer nacisto. To mi je oduvek tako, zato sam se i navikla da imam 5 obroka dnevno ali manjih.




choopa choops -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (24.11.2014 22:55:55)

SF i meni je tako bilo prije. Mada jesam slani tip, mogla sam da pojedem slatkiša koliko hoćeš. A sada srećom ni ne osjećam toliku potrebu, osim ako ne vidim ovdje u receptima neke slike kolača [sm=jezicek.gif] ili tako na TV-u. Onda napravim ovsene pahuljice sa mlijekom da se počastim [sm=smiley36.gif] Moš mislit!




Snekile7 -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (26.11.2014 11:16:04)

Devojke, nisam trudna, imam neuspelu vto, nemam policisticne jajnike, nisam gojazna, imama hipotireozu. Kod muza je problem. Radila sam ogtt sa insulinemijama u Visegradskoj, ako moze neka da mi protumaci...
Insulin, ref. vr. 5 - 25
0' - 18
30' - 92
60' - 114
120' - 88
180' - 27
Ogtt, ref. vr. 3,6 - 5,8
0' - 4,3
30' - 6,7
60' - 6,7
120' - 5,2
180' - 3,9




soni -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (26.11.2014 11:26:10)

Ja sam radila sad 4.mesec..cekam rezultate...




lesica -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (7.1.2015 23:08:22)

U ponedeljak sam odradila ogtt sa 75 gr glukoze, 25+5 nedelja trudnoće.

0' - 4,2 (referentno 3,9-5,8)
60' - 6,1
120' - 5,6
180' - 4,5


Koliko se meni čini mislim da je ok.




Ipokrisia -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (7.1.2015 23:16:42)

Lesi,super ti je rezultat...ja mislim da ce moj biti los jer jednostavno vidim da mi je bolje kad pazim i ne jedem slatko , a osecam veliku zedj i nekako malo mi se slosi kad predjem na standardnu moju ishrnau koja ukljucuje sve sto ne treba :) al sta da se radi, ako je tako ici cu do kraja trudnoce na dijetu,sta mogu drugo...mozda je sad i malo kasno za to jer ubrzo cu u 9. mesec,ali radim kako mi rekose...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>