RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Trcosava -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (8.1.2015 11:38:38)

Evo i mojih (radila sam u oktobru,tačnije 2.10 pojma nemam koja mu nedelja tad dođem)

Na prazan stomak - 4,6 (ref <5,1)
Posle sat vremena - 7,8 (ref. <10)
Posle 2 sata - 5,6 (ref. <8,5)

rađeno je sa 75 gr glukoze




Anoniman -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (9.1.2015 17:10:43)

trco, super ti je to! [sm=bravo.gif]
a zasto sa 75gr? u trudnoci se radi ili sa 50 i tada meri 1 sat, ili sa 100 gr i tada se tri sata prati. ja sam sa 75 radila samo van trudnoce..




choopa choops -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (9.1.2015 19:32:11)

Ja sam tri puta radila OGTT u trudnoćama, sva tri puta sa 75gr glukoze, i sva tri puta kod različitih doktora. U prošloj trudnoći su mi taj test gledali i dr iz Kliničkog centra, i niko nikada nije imao zamjerku, osim jedne doktorice, koja je smatrala da test nije urađen kako treba,iz Doma zdravlja čiji nisam bila pacijent i koja je tada samo trebala da mi da uput. Znači svi ostali su smatrali da je OK test. Jedina razlika je bla u vremenu vađenja. Prvi put u prošloj trudnoći su mi vadili na 30,60,90,120min a sada su u ovoj trudnoći prvi put isto tako, a drugi put na 60, 120min.




Trcosava -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (19.1.2015 10:24:11)

Kopiram Ipokrisiin post iz druge teme

IZVORNA PORUKA: Ipokrisia

evo stigli i moji rezultati sa 100g glukoze, ne razumem se,poslala sam doci da protumaci,ali meni ovo ne izgleda najbolje, deluje kao da imam Gestacijski... :(

glukoza pre opterecenja 3,9
posle 30min 6,9
posle 60min 9
posle 120 8,4
posle 180 6,3


Ipo ja oko ovoga nemam pojma jer ne pišu referetne vrednosti (ili ih ti nisi prepisala), a radila si sa 100gr glukoze tako da ne mogu da upoređujem sa mojim (mislim meni je špansko selo sve to)




Ipokrisia -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (19.1.2015 11:44:53)

Trco, nema referentnih, ima samo za onaj nulti sto je ok 3,9...Poslala sam mail doktoru pa cekam da odgovori.Nemam pojma kako oni to tumace,ali nesto mi deluje mnogo ono 6,3 na kraju, mislim da bi moralo da spadne malo vise,al dobro,necu unapred nista da konstruisem jer blage veze nemam :)




Trcosava -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (19.1.2015 12:41:18)

To znam i ja da je taj ok, jer normalan šećer na prazan stomak je do 5 valjda. I pametno postupaš, pošto ne znamo ni ti ni ja, čekaj lekara. Prebacila sam ovde post jer je ono vezano za zatrudnjivanje, a ovo je šećer u trudnoći. Ono što mene buni je - što su ti tako kasno radili?[sm=zmeden.gif]




vonavoj -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (19.1.2015 12:42:57)

ipo,ni ja se previse ne razumem,ali taj na kraju bi trebalo da je nizi..cekaj dr,da ne nagadjamo!




choopa choops -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (19.1.2015 13:50:16)

Ipo ne znam, s obzirom da si radila sa 100gr. Da si radila sa 75gr mislimda bi ti ponešto od ovog bilo granično, a ovako stvarno ne znam koje su vrijednosti.





choopa choops -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (19.1.2015 13:56:42)

Evo pronađoh
KLIK

Abnormal blood values for a 3-hour 100-gram oral glucose tolerance test are:

Fasting: greater than 95 mg/dL 5,3mmol
1 hour: greater than 180 mg/dL 10 mmol
2 hour: greater than 155 mg/dL 8,6 mmol
3 hour: greater than 140 mg/dL 7,76 mmol

If only 1 of your blood glucose results in the oral glucose tolerance test is higher than normal, your health care provider may simply suggest you change some of the foods you eat. Then, your health care provider may test you again after you have changed your diet.

If more than 1 of your blood glucose results is higher than normal, you have gestational diabetes.


Koristila sam ovu tabelu za preračunavanje u mmol jer je pisalo samo u mg/dL. Ne znam je li tačno KLIK




Ipokrisia -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (19.1.2015 14:05:28)

normal, your health care provider may simply suggest you change some of the foods you eat. Then, your health care provider may test you again after you have cha


Hvaala choopa! po ovome deluje da je ok, ali ja mislim da svaki doca ima neki svoj sistem tumacenja, tako da verujem da ce mi reci da je bar blaga intolerancija na glukozu pa da pripazim malo na slatkise ili nesto...

Trco, on mi je rekao pocetkom 8. da taj test radim jer je tad tek beba uznapredovala odjednom 2 nedelje tj za mesec dana je dobila vise od kilo...Do tad nije bilo potrebe,meni secer uvek 4, urin isto nema glukoze, beba bila u granicama normale.I on mi je tad rekao da preporucuje ogtt,a ja kako hocu.Pa ja nisam htela [sm=smiley36.gif] a onda mi sreidnom 8. rekao d amoram ipak i onda sam tek sad eto krajem 8. uradila ogtt, ako sad ima ikakve vajde vise[sm=smiley36.gif] sta je tu je sad...




choopa choops -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (19.1.2015 14:49:20)

Ipo i meni se čini da ti je dobra [sm=bravo.gif] Ali, da ti je moja dr u pitanju, sigurno bi te stavila na dijetu[sm=jezicek.gif]

Mada svakako budi oprezna što se shrane tiče, ne treba ti sad o tome još da misliš [sm=smiley2.gif]





Alina 84 -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (16.2.2015 10:42:28)

Ja sam u 29 nedjelji trudnoce i prosle sedmice sam radila OGTT test sa 50 grama glukoze i rezultati su nakon 1h 155/dl ili 8,6. sta mislite jel strasno,doktorica me poslala da radim jos jednom




jess021 -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (18.5.2015 15:10:41)

Lele jedva nadjoh temu.
Sagitarius, ja sam radila ogtt u 19. nedelji
Glukoza naste-4.3
Glukoza posle 120min-5.1

Nisam radila insulinemije.




sagitarius -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (18.5.2015 15:24:46)

Jess,super si,mozda tebe ni ne posalju na jos jedan.Ne vidim razlog.




jess021 -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (18.5.2015 15:26:48)

Ma nije problem ni da radim ponovo ako treba, jedino to sedenje u dz 2 sata je grozno.
Nista mi nije spominjala, jer sad cu ici kod nje u nekoj 25-26 nedelji, pa ako opet bude za 6 nedelja, ko zna da li cu i raditi opet.




amdn -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (18.5.2015 20:16:23)

meni je bio povisen secer jos u 2 mesecu sto je nekih 8-9 nedelja tako da sam tad radila OGTT sa glukozom i tad mi je otkriven dijabetes II,
samo zdrava ishrana i mnogo set_nje




sagitarius -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (28.5.2015 14:14:15)

Jel radio neko u trudnoci ogtt sa insulinemijama?




jess021 -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (28.5.2015 14:15:27)

Sagitarius, mislis u trudnoci?




jabudic -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (28.5.2015 14:20:28)

JA sam radila u 31. nedelji ovaj sa glukozom.
Bio mi je OK, neznantna razlika prije i posle.




sagitarius -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (28.5.2015 14:24:47)

Da,da,ali me zanima da li je neko radio i insulinemije?Vidim da svi rade secer,a retko ko i insulin.I,ima li tu kakve pripreme u smislu nekog nejela i koliko sati?




jess021 -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (28.5.2015 14:25:24)

Sagitarius, ti vec imas Siofor u terapiji jel da?
Meni je sad dr dala samo glukozu, ali ko vec ima IR mislim da bi trebalo da se uradi sa insulinemijama, jer osoba moze dobro da metabolise glukozu i da to bude ok, a da insulin bude povisen.
Nema posebne pripreme sem da ne jedes uvece posle 18h.
Ja sam radila, pre trudnoce, na 6omin, 120min i 180min, znaci sa pocetnim vadjenjem 4 puta vadis krv.
A kad radis samo oggt onda pocetno vadjenje, popijes glukozu i vadjenje nakon 120min.




World -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (28.5.2015 15:11:37)

Ja sam radila samo insulinemije, bez glukoze. Radi se na taste i 2 sata nakon jela, nista specijalno. Nemoj bas kasno uvece da jedes.




sonyasha -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (28.5.2015 15:39:45)

Čitam rezultate i zbunila sam se kada sam videla da je referentna vrednost šećera našte do 5.1,a na nalazu iz dz piše do 6,3. Meni je šećer uvek 4,8 do 5.1 i van trudnoće i u prošloj trudnoći i sada i niko mi nije rekao da je to nešto na granici[sm=zmeden.gif]




sagitarius -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (28.5.2015 15:46:00)

Hvala devojke.
Jess,iskljucen mi siofor.Da sam ostala na njemu ne bi imalo svrhe da se ista radi.A posto je iskljucen,doktorka trazila ogtt.Ali sam ja mislila da za svaki slucaj uradim i insulinemiju.Pre kada sam radila nisam imala insulinsku,ali opet mi nesto sigurnije da uradim oba.Posebno kada vec svakako moram da odsedim,pa mi svejedno da li se rade oba ili jedno.




jess021 -> RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radili GTT test (opterećenje glukozom)? (28.5.2015 19:31:37)

Sagitarius, ali kod nas u dz ne moze insulin da se radi, samo glukoz, insulinemije su vec citava procedura za kc.
Jedino ako radis privatno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>