RE: NAPOKON zna da izduva nos (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


degu -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (30.4.2017 13:35:23)

I moja T od 2,5 godine zna da duva nos i zivit nam je laksi od kad zna [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (30.4.2017 13:39:00)

Degu puno je laksi [sm=smiley36.gif]
davidu od odmora stalno po malo curi nosic,cistim mu juce i kontam e sto nisi neki fenomen da ga sad izduvas ljudski [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (30.4.2017 13:41:41)

Mnogo je zivot lepsi od kad znaju da duvaju noseve. [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (30.4.2017 21:09:41)

Hahaha nego sta!




IvanaSK RR -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (1.5.2017 12:41:16)


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Degu puno je laksi [sm=smiley36.gif]
davidu od odmora stalno po malo curi nosic,cistim mu juce i kontam e sto nisi neki fenomen da ga sad izduvas ljudski [sm=smiley36.gif]

Ovo je moja celodnevna misao vec tri dana [sm=smiley36.gif]




vocicana -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (1.5.2017 12:48:09)

[sm=smiley36.gif] dobre ste.
Izvlacili sline noskom, pr uta, tada se budio jer je bio bolestan i nikakav. Sada kada mu brisnem nosic, obicno se ne zali. A da je laksi, sigurno jeste. Divota jedna.




dunja RR -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (1.5.2017 19:33:05)

S retko ima pun nos, neka tako i ostane, ali odavno je naučio da izduva, valjda je skontao da mu tako više odgovara.

Inače ne čistimo nos fiziološkim, pumpicama, ni čim. par doktora sa kojima radim mi je reklo da ta higijena nosa koju nameću naši pedijatri nije dobra, jer se fiziološkom uklanja slina koja je prirodna barijera za prolaz bakterija i virusa, i tako se nosna šupljina otvara za ulaz koje čega, dalje kroz disajne organe.
Ne misle na slinu koja visi iz nosa, naravo da ću je obrisati, i izduvaće nos, nego na to čišćenje dublje.

Čitala sam na temi da ima još doktora koji ovo tvrde. Mi ne čistimo (nismo ni kada je bio beba, pokušali par puta i odustali, dok nismo dobili ove gore savete od dr-a) i hvala Bogu, nije bio bolestan do sada, evo 3 godine. Procuri mu nos na svakih 6 meseci (možda) i to traje jedan dan, bez T. Samo stavim fitobalm ispod nozdrva, a i to ako se set_im.




MakiJ -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (1.5.2017 19:48:21)

Uros zna ali nece uvek da izduva




Duškić -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (1.5.2017 20:20:53)

Cerka zna odavno da izduva nosic..Jos kad je pocela u vrtic da ide, vaspitacica se iznenadjivala tako..zna da duva nos, da pije iz case..i tako jos po nesto.Malac je smesan, ne dozvoljava da mu se obrise nosoc a kad krenem sa pumpicom vec se zavrnuoo ceo i kuka..




degu -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (1.5.2017 22:31:38)

Dunja neka tako i ostane!
T je slinava cim dodje u kontakt sa nekim slinavim, osetljiva je bas. Dok nihe znala da izduva nos to je bilo kukanje i plakanje po celu noc. A ima logike za to ciscenje nosa sto kazes, iz istog razloga se ni usi ne cistecbebi vec samo ispada kad treba.




dddaca -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (10.7.2017 22:16:27)

Moja ne da nos kao da je od zlata [sm=smiley36.gif]
Dok je bila mladja nekako sam i uspevala da joj izvucem sa onim Noskom ili kako se vec zove, ali sad niti zna da ga izduva, niti daje da joj pridjem s noskom




Anck Su Nmaun -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (21.7.2017 10:18:40)

Moji naravno znaju veliki su, al H ipak mora uz asistenciju, ona uvek cuva svasta u nosu [sm=smiley5.gif][sm=smiley29.gif]




dddaca -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (21.7.2017 12:28:17)

Moja je bila slinava pre par dana i malo po malo i popustila je. Sad je raspolozena za saradnju. Ne izduva ga bas lepo, ali opet koliko toliko znaci. Lakse je i njoj i nama




Dora89 -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (7.3.2018 11:42:58)

Ne zna još, mala je, samo aspirator uz imobilizaciju celog tela! [sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: NAPOKON zna da izduva nos (7.3.2018 11:52:49)

I J.je skontala kako se radi, ali i salje je to dosta nespretno i nedovoljno, ali uspevamo iz sto puta 😁




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]