RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


mlada_mama -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (28.5.2015 10:44:25)

Od 1 juna cijena epiduralne anestezije u KC BL 150KM [sm=bravo.gif]




dijana1* -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (28.5.2015 10:48:50)

To sam i ja juce procitala. A navodno anesteziolozi se bune zbog te cene.
Imace vise posla za istu platu.... nisu mi bas jasni.




mlada_mama -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (28.5.2015 10:53:29)

Neko se uvjek mora buniti, meni je to smijesno, kao da su ne znam koliko iskusni i strucni, a znamo da nisu, imaju platu i jos sa strane, nek se obrate svojim nadleznima, fondu, ministru zdravlja, kao da me interesuje.




dijana1* -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (28.5.2015 10:57:38)

Pri tome da je i dalje skupo... ali bolje i 150 nego 500. Jbt kao da uzivaju da se zene muce.
Ja sam relativno ok prosla sto se tice bolova pa sada za trece nisam sigurna da li da uzimam epi ili ne. Ali ima tena koje zaista boli i kojima zaista znaci. Pogotovo ako je jeftinije. A oni se kreteni bune. A to im je posao. Sami su birali.




mlada_mama -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (28.5.2015 11:08:31)

Naravno, slazem se da je bolje ista nego nista, napredak. Najgore u svemu je to sto se bune a sve ce lose da se zavrsi po porodilju, docice preko neke stvari dati epi, jos ce ocekivati da ga pocastis [sm=hudicek1.gif] i eto problema. A sa tim se nije za igrati, znajuci gdje se bode igla i mogucnost posljedica. Ja sam prvi porod imala tezak i dug, pa kontam kad sam to prezivjela da ovo drugo ne moze biti toliko lose [sm=smiley36.gif]




Dragić -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (26.6.2015 14:27:45)

Divna vijest, a kakvog su raspoloženja oni gore zbog te novosti stavrno me ne interesuje. Zar i njima nije u interesu da im se žene ne raspadaju od bolova već da lagano i smireno porađaju i sarađajuju. Čudni su to ljudi. Ja sam baš srećna zbog ove vijesti iako bih ja i 500 KM platila za epiduralnu, a ovaku ću bebici kupiti nešto za te pare. [sm=smiley36.gif]




dijana1* -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (27.6.2015 0:32:16)

Dragic nije im interesantno zato sto moraju da sede pored porodilje i prate kontrakcije i bebine otkucaje. Da te svaki minut nesto zapitkuju... itd itd...
Za to vreme mogu da se setaju u belim mantilima.




Dragić -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (27.6.2015 10:28:53)

E to je već njihov problem. Iskreno, ja mislim, da su ljekari gore mizerno plaćeni u odnosu koliko bi trebali pa shodno tome neće ni da se trude. Mislim da problem nije samo u njima, mada je to poziv koji moraš voljeti prije svega i da ti pacijenti budu na prvom mjestu. Imaju izbor da rade ili da ne rade. Ja da sam na nihovom mjestu već odavno bih bila preko granice. Uh, odoh sad preširoko i predaleko, ali činjenica je...




mlada_mama -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (28.6.2015 12:47:25)

Zna li neko kolika je ona naknada sto se dobija od socijalnog za drugo dijete?
Znam da je za prvo bila 250KM 2012te, zanima me za drugo?
Hvala mamice




dijana1* -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (28.6.2015 13:11:15)

Mm za prvo i drugo isto. Ja sam za prvo dobila 300 2010-te a za drugo 250 2013-te .




mamica 91 -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (28.6.2015 18:18:11)

I mi smo dobili 250 prosle god...




World -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (28.6.2015 19:34:30)

Isto je i za prvo i drugo.




Dragić -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (29.6.2015 11:50:38)

250 KM. Da li dobijaju žene koje su na Zavodu za zapošljevenje i koliko, zna li iko?




dijana1* -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (29.6.2015 16:47:41)

Dragic to svi dobijaju. Nema veze da li radis ili ne.
Boze o kojim mi ciframa pricamo. Da vidite u BG za prvo oko 50 000 , drugo , 120-130 000 i trece 260 000 din. A ja cu ovde za trece sipak dobiti[sm=hudicek1.gif] sramota za drzavu.




bumba -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (29.6.2015 21:29:24)

Haha Dijana bas me nasmija sa sipkom.Nego ti u Bg tamo vise daju:-D




anajid -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (29.6.2015 21:51:10)

Da isto je bez obzira koje je dijete po redu.Ja sam dobila u komadu 500 KM [sm=jezicek.gif]




dijana1* -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (29.6.2015 23:15:49)

To je oko 5000 KM i to nije malo. Zamisli da kod nas toliko daju za trece. Nego ja ozbiljno pravim plan kako da uzmem te pare[sm=smiley36.gif]
Imam drzavljanstvo ali mi je problem zdravstvena knjizica. Jedino da vidim kako cu doci do nje i problem je resen.




bumba -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (30.6.2015 20:37:21)

Nema druge vec pali za Bg i tamo radjaj...




Dragić -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (1.7.2015 13:26:02)

dijana 1 RR, ako otkriješ rješenje javljaj i nama. [sm=smiley36.gif] Kad već od sopstvene države nemamo podršku i pomoć onda da se same dovijamo, haha




dijana1* -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (1.7.2015 15:14:38)

Ja cu se poradjati u Banja Luci. Ali mija deca automatski dobijaju drzavljanstvo Srbije jer ga mm i ja imamo. Jedino u medjuvremenu moram da sredim papire tj. da imam njihovu zdravstvenu knjizicu




Наташица -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (6.7.2015 13:47:53)

zene, da li neko mozda zna raspored dezurstva doktora na paprikovicu? ja bih trebala na carski, a doktorica sa kojom sam dogovarala carski ne moze do 13 da uradi rez, a termin mi 15. ako bi mi krenulo ranije, cisto da znam za koga da pitam ili da zna broj telefona na koji da zovem i pitam kad je ko tu? hvala unaprijed.




World -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (6.7.2015 14:00:11)

nazovi recepciju pa pitaj 342-100




Jikica90 -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (5.12.2015 9:34:44)

Cao svima! [sm=smiley1.gif]Ja sam tek na pocetku trudnoce-5nedjelja,ali imam visok krvni pritisak me malo strah kako ce sve biti. Trenutno sam kod dr. Ives Šindrak, ali bih zelila da se prebacim kod nekog drugog, pa koga bi mi preporucili?! Dosta stvari ne znam. Nisam sigurna ni od namjernica sta smijem, a sta ne, jer ipak u pitanju visok pritisak. Znam da ne bih trebala hranu da solim nikako, ali opet ima dosta toga. Ipak, mi je prva trudnoca....[sm=jezicek.gif] Poz[sm=smiley17.gif]




dijana1* -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (5.12.2015 12:38:40)

Prvo da ti cestitam na trudnoci [sm=bravo.gif]
A zasto ti Ives ne odgovara? Ona je super dr i bas pazljiva i posvecena svojim pacijentima. Ja trenutno vodim trudnocu kod nje kao visoko rizicnu i dogurala sam do termina bez ikakvih komplikacija.




Jikica90 -> RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka (8.12.2015 21:00:55)

Hvala puno! Pa, dosta mi je porodilja reklo da tek kreće sama da radi, da jos prati porode kod drugih i da ima dosta propusta. Što se mene lično tiče, ona jeste dosta prijatna, ali ja na pregledu prije " izadjem go udjem ", nista ne govori, nista ne znam kao i kada udjem kod nje i sve šturo odgovara i kada sam dolazila na redovne preglede uvjek bi isto... Papa test totalno ne propisno popunjen, bez oznake stepena cistoće i sličnog, samo ako ima bakterija ili nesšto sl piše ispod i to je to. Jednostavno se ne osjećam sigurno, ali ni malo. Mada kažu da će i ona sada na odmor, jer je i ona trudna. Ja ipak imam visok pritisak i jos par stvari-nije mi svejedno kome ići, kada je toliko opasnosti i mala greška skupo košta. Može svako pogriješit, ali bar da nekome vjeruješ u to što radi...
Kada je tebi termin? Puno sreće želim![sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>