RE: kvržica pod rukom (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


cici78 -> RE: kvržica pod rukom (30.10.2011 0:33:20)

Jao da...zbog grcica jel da? Moj sin ima 2 god i ja sam vec sve zaboravila.




Crvenkapa85 -> RE: kvržica pod rukom (30.10.2011 1:25:59)

PE koliko ja znam ne valja kad bezi pod rukom,ja sam operisala dojku bas kad sam zatrudnela sa prvim detetom,i sve je pocelo od malog zrna...pozovi lekara,zakazi,kazi da imas bebu,i neka malo ubrzaju...koliko se ja secam mje nije bezalo .....




PoisonEve -> RE: kvržica pod rukom (30.10.2011 2:25:41)

Samo sto sam stala na noge i vec problemi[sm=smiley13.gif] Ne znam koja je procedura kad majka doji dete, mamografija se ne radi, jel tako? Samo uz?




Crvenkapa85 -> RE: kvržica pod rukom (30.10.2011 8:58:29)

i na uz je dovoljno da pogleda,za pocetak....i ja bih mogla na kontrolu




bebać -> RE: kvržica pod rukom (5.11.2011 18:30:45)

One moje kvržice pod desnom rukom više nema, ne mogu da je nadjem[sm=zmeden.gif]

Izgleda da sam sebi utripovala, prijateljica mi je rekla da su to mliječne žlijezde koje se uvećaju kad treba da stigne menstruacija, a ja sam je i napipala dan uoči menstruacije. E pa stvarno me paranoja zaslijepi, nisam normalna[sm=smiley23.gif]

mada ću ja još pratiti[sm=smiley1.gif]




Lu -> RE: kvržica pod rukom (5.11.2011 18:33:37)

Bebać jel ideš na godišnje preglede?
Ako ideš spomeni to na sjedećem, doktor će vidjeti čak i ako je bila urasla dlačica a više nema ništa[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




bebać -> RE: kvržica pod rukom (5.11.2011 18:38:17)

Ne idem LU, ustvari, nikad nisam ni išla na pregled dojki, nego sebi sama uvijek pregledam posle tuširanja(ima onaj obrazac samopregledanja) i nije je dosad bilo, moguće je da su mliječne žlijezde, sada je nema. Smirila sam se, ali nisam isključila pravi pregled ipak...




limunada -> RE: kvržica pod rukom (16.3.2012 0:11:52)

Moja mama je neki dan napipala ispod oba pazuha kvrzice i danas je bila kod dr.i kaze joj da su to limfne zlezde a mama je stavljala dezodorans kremu a to i ja stavljam pa kaze da je mozda od toga.rekla joj da se pere samo cistom vodom,moze i sapunom,da se ne parfemise ispod pa ako neprodje z par dana da ce joj antibiotike prepisati.
Bas sam eki dan kupila neku kremu-dezodorans i pise samo jednom na dan mazati ili po potrebi,tako da cu to ponekad mazati,inace se jako znojim pa moram nesto koristiti.




vukosava -> RE: kvržica pod rukom (16.3.2012 1:33:17)


IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Samo sto sam stala na noge i vec problemi[sm=smiley13.gif] Ne znam koja je procedura kad majka doji dete, mamografija se ne radi, jel tako? Samo uz?


Samo kad prestanes da dojis, nece pre da rade. Bar ovde kod mene. I nece mamografiju pre menopauze.




slavica. -> RE: kvržica pod rukom (16.3.2012 10:02:04)


IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Samo sto sam stala na noge i vec problemi[sm=smiley13.gif] Ne znam koja je procedura kad majka doji dete, mamografija se ne radi, jel tako? Samo uz?


Samo kad prestanes da dojis, nece pre da rade. Bar ovde kod mene. I nece mamografiju pre menopauze.

Ono sto verovatno moze da se uradi,jeste da se ode na UZ dojke. Ja sam pre nekoliko godina imala dobrocudni tumor,i posto sam prvo napipala,posle toga sam uradila UZ.




vukosava -> RE: kvržica pod rukom (16.3.2012 13:14:25)

Kod privatnika plati pa se klati, radice sta god da trazis. Ja sam isla na mamografiju u Srbiji i naravno nista se ne vidi, previse su guste dojke za to. UZ je za mladje zene (pre menopauze). A ja imam preko 35.




limunada -> RE: kvržica pod rukom (19.3.2012 13:14:47)

Mami se poajvilo jos kvrzica pod pazuhom,sutra ide opet kod dr.verovatno ce joj prepisati antibiotike al ja mislim da je bolje da ode privatno,bojim se da nije nesto,nedaj boze..Inace ona ulazi u klimaks,neznam jel to ima veze?A i koristila jekremu lidera pa mozda je i od toga [sm=smiley13.gif]




World -> RE: kvržica pod rukom (29.9.2014 21:40:41)

Juce mi se pojavila jedna kvrzica ispod pazuha, danas osjetim da me boli i pogledam kad jos jedna.. bas su ispupcene.. prepadoh se, jos mi i to treba... vidim da moze biti od brijanja i dezodoransa, ne koristim ove kupovne dezodoranse sa aluminijumom.. sta da radim?




World -> RE: kvržica pod rukom (30.9.2014 19:19:08)

Niko nema slicno iskustvo[sm=zmeden.gif]




bubulence -> RE: kvržica pod rukom (30.9.2014 19:29:56)

word ja sam je imala u martu. i bolela me je... uglavnom isla sam na uz grudi gde pregledaju i taj deo i zakljucili da je u pitanju zapaljenje zbog brijanja i dezodoransa... u svakom slucaju mozes da odes kod dr opste prakse koji ce i po dodiru znati da li je hitno da ides na uz ili nije...




World -> RE: kvržica pod rukom (1.10.2014 21:40:49)

Hvala bubulence. Sve se i ja nadam da je samo to, ali evo danas vec imam 4.. [sm=smiley13.gif] Ne mogu kod dr prije sledece sedmice, nisam kod kuce. Uh.. [sm=smiley13.gif]




bubulence -> RE: kvržica pod rukom (1.10.2014 21:42:57)

4 kvrzice? a da li se pomeraju kada ih diras?




indy_25 -> RE: kvržica pod rukom (1.10.2014 21:52:30)

sigurno su ti se upalile zlijezde od brijanja ili neceg drugog. da je nesto ne daj Boze ne bi te bolilo a ni tako naglo 4 narasle tako da ne brini bice sve dobro [sm=smiley31.gif]




New Mom -> RE: kvržica pod rukom (1.10.2014 21:56:43)

World, bas u pazusnoj jami ili prema dojci? Mozda zbog sikenja. Ako spavas na toj ruci, zna da se nagnjci. Ako je tu, probaj podoj na toj dojci ili izmlazanje dok masiras taj deo.




World -> RE: kvržica pod rukom (1.10.2014 21:58:02)

Hvala indy..

bubulence, stoje na svom mjestu gdje su i skocile, ne pomjeraju se..

NM, pazila sam bas na siku da nije od nje, ali sve je ok, sva je mekana i nema nikakvih kvrzica i ne boli me.. bebac normalno siki..a kvrzice su vise prema spoljasnjoj strani ruke, nisu prema grudima..




World -> RE: kvržica pod rukom (9.10.2014 11:16:14)

Jos uvijek mi je ista situacija, dobila sam antibiotike da pijem i uputnicu za dermatologa... [sm=smiley13.gif]




bubulence -> RE: kvržica pod rukom (9.10.2014 11:23:30)

znaci da su ipak upaljene zlezde... znam da je neprijatno ali opet bolje to nego nesto drugo...




vonavoj -> RE: kvržica pod rukom (9.10.2014 11:30:01)

uh,i meni su se pojavile dva tri puta u prethodnih par meseci,od brijanja..
ne znam sta je sa novim stikovima,pre sam ih odmah posle brijanja stavljala i nista..a ovog puta me je tacno bolelo od toga..
tako da moram da cekam sutradan da ih stavim..i nesto se tesko mazu,pa valjda i pritisnem!




World -> RE: kvržica pod rukom (9.10.2014 11:54:51)

ja odavno koristim 'domaci' dezodorans, pa eto i od njega se desava.. mada svakako nikad ne stavljam odmah nakon brijanja.. ranije mi je ponekad iskocila poneka mala kvrzica, ali to se vidjelo da je od upaljene dlake i brze je prolazilo, a ovo sada je neki haos, mislim da je nikla jos jedna..




vonavoj -> RE: kvržica pod rukom (9.10.2014 11:59:52)

ja sam stavljala..a sad mi ne prija..valjda i hormoni,trudnoca uticu/.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>