RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Štetica -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (30.4.2014 22:38:37)

Tajci ako neuspe to "majstorsko prskanje",a retko kad uspe,pokusaj sa sircetom i solju. Razmuti 300g soli u 1 litar alkoholnog sirceta i poprskaj ceo parket uvece,da ti tako prenoci. Sastavi to u onu flasu zsa prskalicom za pranje prozora.




mtajcica83 -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (10.5.2014 18:15:15)

Bili majstori, radjeno je prskanje zizolom i bilo zatvoreno sve nekoliko dana.I opet ima bubica i rupica na sve strane.Sutra ce opet da rade deratizaciju nekim drugiim insekticidima i opet par dana da stoji sve zatvoreno i tako...Mada najvj.ce se sve to morati mjenjat i dizat parket i sve.Uglavnom kod svekijevaca smo svi tako da je [sm=lev.gif].....Uh...[sm=zz_stomp.gif]




anci kv -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (24.5.2014 16:29:28)

kako mrzim ta mala sitna stvorenja
Komarci i pauci su minoćna mora[sm=smiley7.gif]




vikiveki -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (25.5.2014 18:02:45)

Meni su noćna mora mravi,kako je počelo lepo vreme tako su oni počeli da izlaze iz svojih skrovišta i puno mi je dvorište mrava...da čovek poludi




Ivanka 75 -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (25.5.2014 18:12:30)

Mi imamo mrave na uskom trotoaru duz ograde, betonski zid pa na njenu ograda.
Mravi su izmedju svakog ivicnjaka, idu ispod betona, na zid, svuda su. Pocetkom maja (bas pred Tamaru) zalijem ih Ace-om, smanjio se broj i to puno.
Mislim da ih je i svekar "zalivao"




vikiveki -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (26.5.2014 2:05:01)

Ja sam protiv mrava koristila neke otrove ali nisu bili baš nešto efikasni.Nikad nisam probala sa Aceom ali probaću pa ću videti kakav će efekat biti




dijana1* -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (26.5.2014 5:50:36)

Mrzim bubice i bubetine. Ovih dana cemo postaviti komarnike da mi ne ulaze u stan. Pre neki dan je neka bubausla i Vuk skocio jao buba i ganjao je dok je nije uganjao uzeo rukom i bacio u smece. Aaaaaa fuj , pa ja bi umrla da je uzmem u ruku.
Pre 4 god sam zivela u stanu u kom su mi se navukli mravi. Nov stan, nova zgrada imilijardu mrava. Cak su mi se i u garderobu zavlacili, podignem nesto a ono pravi mravinjak. Jedva sam cekala samo da se iselim. A to je inace bio moj stan i prodala sam ga i bas u tom momentu dok sam se selila mravi su se pojavili. Sva sreca pa sam ga prodala[sm=smiley36.gif]




Trcosava -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (26.5.2014 6:38:24)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Mrzim bubice i bubetine. Ovih dana cemo postaviti komarnike da mi ne ulaze u stan. Pre neki dan je neka bubausla i Vuk skocio jao buba i ganjao je dok je nije uganjao uzeo rukom i bacio u smece. Aaaaaa fuj , pa ja bi umrla da je uzmem u ruku.
Pre 4 god sam zivela u stanu u kom su mi se navukli mravi. Nov stan, nova zgrada imilijardu mrava. Cak su mi se i u garderobu zavlacili, podignem nesto a ono pravi mravinjak. Jedva sam cekala samo da se iselim. A to je inace bio moj stan i prodala sam ga i bas u tom momentu dok sam se selila mravi su se pojavili. Sva sreca pa sam ga prodala[sm=smiley36.gif]


Pre jedno dvadesetak godina su se u Bg pojavile jedne crne bube, leteće. Tvrd oklop i kad padnu na pod se čuje 'cak'. Idu na svetlo i najgore je onima kojima je prozor do ulične rasvete. Kumina kuća je svojevremeno bila CRVA od njih.

Ja sam njij ubijala prstima [sm=jezicek.gif], ona lazi po zidu, ja je stisnem [sm=jezicek.gif]




mali_mis -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (13.9.2014 12:38:51)

Juce sa A. ulazim u kupatilo, kad ogromna bubasvaba seta opusteno. Sa sve detetom u ruci sam pocela da skacem kao idiot. A skoro su bili da prskaju, i ne vredi, kad od 50 i nesto stanova, ne isprskaju u 10, one se opet pojave [sm=smiley7.gif]




Klarita -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (13.9.2014 12:42:37)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Mrzim bubice i bubetine. Ovih dana cemo postaviti komarnike da mi ne ulaze u stan. Pre neki dan je neka bubausla i Vuk skocio jao buba i ganjao je dok je nije uganjao uzeo rukom i bacio u smece. Aaaaaa fuj , pa ja bi umrla da je uzmem u ruku.
Pre 4 god sam zivela u stanu u kom su mi se navukli mravi. Nov stan, nova zgrada imilijardu mrava. Cak su mi se i u garderobu zavlacili, podignem nesto a ono pravi mravinjak. Jedva sam cekala samo da se iselim. A to je inace bio moj stan i prodala sam ga i bas u tom momentu dok sam se selila mravi su se pojavili. Sva sreca pa sam ga prodala[sm=smiley36.gif]


Pre jedno dvadesetak godina su se u Bg pojavile jedne crne bube, leteće. Tvrd oklop i kad padnu na pod se čuje 'cak'. Idu na svetlo i najgore je onima kojima je prozor do ulične rasvete. Kumina kuća je svojevremeno bila CRVA od njih.

Ja sam njij ubijala prstima [sm=jezicek.gif], ona lazi po zidu, ja je stisnem [sm=jezicek.gif]

Kod nas se pojavile posle bombardovanja i zovemo ih Klintonke.[sm=smiley11.gif]

MM, kupi green protect[sm=smiley1.gif]




anita -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (13.9.2014 17:59:12)

Ja bih preporucila tecnost koja se zove Polaris 40-Ecna. Ovaj preparat je bele boje, iskprska se sve uz ivicu ( ja prskala celo kupatilo i deo u kuhinji gde stoji sudopera). Preparat se ostavi da se osusi.Kada se osusi i ne primecuje se da ga je bilo.
100% je proveren. Mi prskali samo jednom i resili se bubasvaba.




veselicaa -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (13.9.2014 20:26:29)

Dok smo bili u zajednici imali smo bas problema sa mravima jer je stara kuca.Svekrva prskala svim i svacim a ja ludela [sm=zz_furious.gif].Sada smo u novoj kuci i ponekad se pojave mravi(obicno ako deca ispuste neku hranu na parket ali ne prskam nicim samo prebrisem parket sa vodom u kojoj stavim malo vise tecnosti za brisanje podova.A ako se pojave uz ivice zida stavim sitnu so,beze mravi provereno.Ne volim te sprejeve i otrove zbog dece,ali kad se mora onda se mora.Kada smo bili u bolnici u Nisu(sa detetom)imali su takve bubasvabe da mi se dete sada plasi i od muve.




Valerie -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (30.1.2015 20:52:40)

[sm=zz_furious.gif]
poludecu od buba rusa. taman ih neko vreme nije bilo, sad opet, udju iz hodnika, kroz rupe, pa se negde razmnoze i nikako da ih se resim. nisam zvala dezinsekciju, jezim se od toga da sve poprskaju, ko bi sve oprao detaljno...
sve po malo prskam, ali se plasim da se ne potrujemo. bljak. pre neko vece naprskam okvir od kupatilskih vrata i odjednom moram u wc i posle mi satima bilo muka od raida. a tek bubu kad vidim. ne znam vise sta cu [sm=smiley19.gif]




nata11 -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (2.4.2015 16:54:59)

Jel vama pest reject zuji tj. ima zvuk kao da se non stop pali i gasi. I dugmeta stalno trepcu ili stoje upaljena?




mali_mis -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (3.4.2015 7:38:50)


IZVORNA PORUKA: nata11

Jel vama pest reject zuji tj. ima zvuk kao da se non stop pali i gasi. I dugmeta stalno trepcu ili stoje upaljena?


Odaziva se [sm=smiley36.gif] Kao da kvrcka iz njega, crvena lampica stalno upaljena, a narandzasta treperi, pa se povremeno upali zelena, uz kvrckanje, nekad ispusti neki lud zvuk.
Pomaze dosta, nego sto meni dok je mm tu i kad ode, redovno nalazim na izvrnute bubasvabe. Inace ih nema, ali kad je mm tu, tu su i one. Srecom bude ih po 2-3. Ili muz ima mrve po torbi, pa ih hrana privlaci, nemam pojma [sm=zmeden.gif] Ali se vec nekoliko meseci bubasvabino izvrtanje na ledja na "javnom mestu" poklopi sa odlaskom mm. Mozda pate za njim [sm=jezicek.gif]




Ana RR -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (3.4.2015 7:45:04)


IZVORNA PORUKA: mali_mis

Ali se vec nekoliko meseci bubasvabino izvrtanje na ledja na "javnom mestu" poklopi sa odlaskom mm. Mozda pate za njim [sm=jezicek.gif]


Iskidah se [sm=jezicek.gif]




nata11 -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (3.4.2015 10:47:08)

Onda je to to, meni bilo cudno da non stop treperi i da se cuje ono kao paljenje/gasenje.




Valerie -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (9.7.2015 16:02:18)

opet ja u ovoj temi! [sm=hudicek1.gif]
vec sam trecu uholazu (ili kako se vec zove) ucmekala za par dana. i pitam se otkud na visokom spratu. malo listam sajtove - i ocigledno je cvece! odmah je odletelo u kesu pa na hodnik.
ali sta cu dalje. to su tako grozni veliki insekti, ko zna koliko ih je jos u stanu, odlepicu nacisto. navodno im ni raid ne smeta...
kao ne ulaze u usi, ali vole ves, voce, biljke itd, pa hororrrr. a mogu i da ugrizu
ima li ko iskustva upomoc, ocajna sam [sm=smiley19.gif]




LP mama -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (9.7.2015 17:00:56)

Joj, i ja mrzim bube posebno uleže, nekako mi "opasno" i izgledaju [sm=smiley1.gif]
znam da vole vlagu pa proverite vlažnija i mračnija mesta u stanu
ima neka kreda za bube ali ne znam da li kod njih pomaže. Ja sam imala problem sa
velikim crnim bubama, i primećivala sam ih u kuhinji ?! ni manje ni više, grozno, onda sam krenula u
akciju, sve pomerala i našla razlog procurio mi mali bojler, a pošto je potisni curio je u ivericu u donjem elementu
užas, tada sam našla neki prašak i sve naprašila, ako se setim kako se zove javljam




vikiveki -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (9.7.2015 17:19:31)

Jao i ja muku mučim sa uležima ali ja imam dvorište pa se i ne čudim odakle mi...u dvorištu imam jednu bršljenastu biljku koju mm obožava i neće da iseče a ona je leglo tih uleža,valjda zato što je u njoj hladovina i ima jako lep i sladunjav miris.Tako ja kad vidim uleža ne znam koga pre da udarim bubu ili mm[sm=smiley36.gif]




Valerie -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (9.7.2015 17:39:50)

ma da, jezivo. i da li ih je bilo 3 u buketu ili 33, pa ce da se razmnoze po stanu...
tako sam i povezala, one su mi tipicne za prirodu a ne za beton... rekla sam mm, dalje samo orhideje mogu da udju na vrata. bas se samo osvrcem i tresem stvari, kao da nisam dovoljno sasava od hormona [sm=smiley19.gif]

bubarusi su druga stvar, oni stalno ulaze sa hodnika i iz pukotina u betonu... [sm=smiley13.gif]




veselicaa -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (9.7.2015 19:55:26)

Tih uholaza sada ima svuda,ja ih nalazim u vesu stalno kada ga pokupim sa zice,a ima ih i po kuci.Nesto me ne nerviraju mnogo,samo ih usisam kada ih vidim ili izbacim napolje.




vikiveki -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (9.7.2015 20:10:07)

Ma mene najvise nervira kada ih nadjem u vesu. Pa kada unosim ves pregledam ga po sto puta.




veselicaa -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (9.7.2015 20:15:05)

Hoce da se zavuku u carape,ja leti obavezno izvrcem sve carape i istresam ih.




vikiveki -> RE: Bube, bubice u stanu - pomoc (9.7.2015 22:27:38)

Ma sve ja detaljno pregledam,jer mi je strašan osećaj da osetim da nešto počne da mili po meni[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>