RE: Povišen CRP (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


crazymama -> RE: Povišen CRP (8.5.2012 16:28:06)

meni nisu davali nikakav antibiotik, dok treci da od porodjaja nisu ustanovili da mi je losa krvna slika i dali mi transfuziju i palitrex...




Snelle -> RE: Povišen CRP (10.11.2012 13:46:55)

Stigli su mi rezultati CRP-a i iznosi 8. Piše da su referentne vrednosti od 1-5. Da li su to ref. vrednosti i u trudnoći?




Mali_miš -> RE: Povišen CRP (3.4.2013 21:56:05)

Ju, sada tek vidim da na nekim mestima piše da je granična vrednost 8, negde 6, a negde 5. Moja L je imala 7,4 i pustili su nas iz porodilišta. Sada se brinem šta ako je nešto imala a da nije zalečeno. Da li bi se to do sada već "videlo" na njoj?




NadaR -> RE: Povišen CRP (9.7.2013 17:57:12)

IZVORNA PORUKA: meyo

Ja sam tragala al nisam pronasla adekvatnu temu gdje bih mogla pitati..
Moja drugarica se porodila u 38-moj nedjelji carskim rezom rodila bebca od 4kg. i 57dugacak
medjutim po rodjenju ustanove pad secera i prikljuce ga na glukozu da bi me jutros zvala 4-ti dan od rodjenja da je beba dobila temperaturu i povecan joj je crp.sto ukazuje na neku infekciju s obzirom da je rodjena na cr. sumnjam da je neka infekcija od majke.. tj. ne znam koliko je to tad moguce licno mislim da je neka infekc. u porodilistu stavili su bebu u inkubator.. i ukljucili neke antibiotike ona nije znala koje..
jel ima neko slicnog iskustva ? preporukue bilo sto bi nam koristilo





jovicaa -> RE: Povišen CRP (8.3.2014 18:02:55)

mi smo danas vadili krv na moje insistiranje privatno, posto maki ima vec 5 dana povisenu temperaturu i bronhitis.
crp mu je 20. leukociti 14. ref vred za leukocite su od 5 do 17 za maksimov uzrast. a za crp manje od 5 i nas pedijatar tvrdi da to nije visok crp i za sad mu ne daje antibiotik
kakva su vasa iskustva, meni nekako 20 zvuci bas puno ako su referentne vrednosti do 5?




mihi -> RE: Povišen CRP (8.3.2014 18:18:12)

Jovice, to je verovatno virusna infekcijs, CRP zaista nije visok kod bakterijskih infekcija ide i do 200, tako da je pedijatar procenio da antibiotik nije neophodan, na osnovu KS, opsteg stanja deteta...... Prestace temperatura kad organizam pobedi virus...




branki* -> RE: Povišen CRP (8.3.2014 19:35:31)

da,jovice,kako ti je rekla mihi..kad je boza kao beba imao sepsu,crp mu je isao i do 120.




jovicaa -> RE: Povišen CRP (8.3.2014 20:28:45)

hvala puno na odgovorima[sm=smiley31.gif]
sad sam mirnija.. nije da ne verujem nasem pedijatru, ali malo sam bila sumnjicava.




Ivanka 75 -> RE: Povišen CRP (8.3.2014 21:58:11)

Ivi je crp proslog ponedeljka bio 33, visoka temp jos 2 dana nakon toga, dr nije htela da da antibiotik... valjda smo pregurali...




mihi -> RE: Povišen CRP (9.3.2014 19:52:38)

Branki kako si[sm=smiley31.gif], ne stizem da pisem samo Vas citam po malo.




branki* -> RE: Povišen CRP (9.3.2014 22:00:17)

hej,mihi[sm=smiley1.gif]..bas volim da te vidim ovde...
evo,idem da legnem,sutra idemo za beograd boza i ja..
puno te[sm=smiley31.gif]




New Mom -> RE: Povišen CRP (23.5.2014 19:06:52)

Da covek pop*zdi! Vadjena kks, crp, suk, bilirubin. Svi nalazi ok, ali crp 9.7. I sad moramo da ostanemo dok ne spadne ispod 5. A ovde je ravno paklu (najblaze receno).




Torbica -> RE: Povišen CRP (23.5.2014 20:21:11)

[sm=smiley35.gif][sm=lev.gif]nema ti druge nego da cekas... Prevrci one jadne kanale i odbrojavaj, brzo ce to spasti! [sm=smiley31.gif]




isidora88 -> RE: Povišen CRP (23.5.2014 20:32:12)

ja sam sa matejom izasla na svoju odgovornost, njemu je taman pao bilirubin i na dan otpusta mu skoci crp i kao da ostanemo jos, ja sam otisla taj dan.
posle 2 dana sam mu privatno vadila krv i crp je pao ispod 5, moja dr (pedijatar matejin) je rekla da smo dobro uradili.
ne savetujem nista, samo kazem kako sam ja[sm=smiley1.gif]




Torbica -> RE: Povišen CRP (23.5.2014 20:42:24)

Ja nisam pristalica toga na svoju odgovornost. Mislim, drago mi je sto ste super prosli, ali u Betaniji su i mama i beba pacijenti, komfor je ipak na zavidnom nivou u odnosu na Deciju, jer nakon otpusta, nema povratka u Betaniju, ide se u Deciju, daleko bilo. A dan/dva ni tamo ni ovamo. No, opet, svako odlucuje za sebe [sm=smiley31.gif]




Maslacak15 -> RE: Povišen CRP (23.5.2014 20:50:36)

I ja razmisljam ko Torbica. I beba stara manje od 48h je delikatna stvar, tu nije na odmet biti extra oprezan. Sigurno je lepse kuci ali bice lepo i za dan dva[sm=smiley1.gif]




Torbica -> RE: Povišen CRP (23.5.2014 21:03:52)

Maslacak [sm=smiley31.gif]
Ja bih se bojala, najiskrenije, jer je ipak monitoring u porodilistu super, non stop im nesto kontrolisu. Pa i taj CRP ce biti ponovo ujutro. [sm=smiley1.gif]




New Mom -> RE: Povišen CRP (7.6.2014 16:48:32)

Nisam napisala da su 12 sati kasnije (sledece jutro u 5h) ponovili vadjenje i nalaz je bio 5.1. To je bilo jos iznad granice (5.0) ali kako je bilo u opadanju dobili smo taj dan otpust kuci.




QueenJ -> RE: Povišen CRP (28.10.2014 17:15:45)

Mi smo ostali duže u bolnici, što zbog forcepsa, što zbog povišenog crp-a. Vodenjak mi je probušen oko 6h i tada je pl. voda bila bistra. Porodila sam se u 20.37h i ono malo pl. vode što je zaostalo bilo je zeleno. E. se nagutala toga i misle da je zbog toga imala neku infekciju. Par dana je bila u inkubatoru, na kiseoniku i antibioticima. Kada su nas otpustili, crp je bio u padu, ali je bio oko 8. Sada je sve ok i nadam se da neće imati nikakve posledice u kasnijem uzrastu.




janabons -> RE: Povišen CRP (21.11.2014 21:10:54)

I kod nas je bio slucaj kao kod queenJ, zato sto se Jana nagutala mekonijalne plodove vode na porodjaju crp je bio povisen, 56, 10 dana je primala antibiotike
Mi smo bili u izoleti( jer je bila 2400 teska)i na kiseoniku. Kod mene je bio hitan carski,posle ukljucene indukcije, u roku od 15 min, jer su jani srcani tonovi poceli padati. KAko su mi dr kasnije objasnili, sve to je dovelo do toga da ona mekonijum izbaci u stomak, onda se nagutala i tu je nastao haos...
Sva sreca, sada je sve dobro, nema problema sa bronhitisima,kao sto sam cesto cula da je slucaj




Mala Elena -> RE: Povišen CRP (22.11.2014 15:19:41)

Ja do danas nisam znala sta je crp , mozda je smesno ali je tako.
Kod nje je 0.7. Malo joj upaljeno grlo..
Nego me zanima hgb koji je pre dva dana bio 109( iz prsta) a sada 131(iz vene) [sm=zmeden.gif] pritom je juce slabo jela.




Klarita -> RE: Povišen CRP (22.11.2014 15:23:18)

HGB je hemoglobin. I nema veze sa trenutnim jedenjem ili nejedenjem i virusima i bakterijama, moze blago opasti tokom bolesti i to je to.




Trcosava -> RE: Povišen CRP (22.11.2014 15:34:19)


IZVORNA PORUKA: janabons

I kod nas je bio slucaj kao kod queenJ, zato sto se Jana nagutala mekonijalne plodove vode na porodjaju crp je bio povisen, 56, 10 dana je primala antibiotike
Mi smo bili u izoleti( jer je bila 2400 teska)i na kiseoniku. Kod mene je bio hitan carski,posle ukljucene indukcije, u roku od 15 min, jer su jani srcani tonovi poceli padati. KAko su mi dr kasnije objasnili, sve to je dovelo do toga da ona mekonijum izbaci u stomak, onda se nagutala i tu je nastao haos...
Sva sreca, sada je sve dobro, nema problema sa bronhitisima,kao sto sam cesto cula da je slucaj


Jano slično je bilo i kod mene, ali bez carskog. Nisu tako brzo počeli da opadatu tonovi, pa smo pregurali nekako. Ana je isto progutala plodove vode koja je bila zelena. Da te utešim i kažem da ne mogu da se požalim na njeno zdravlje. Pu pu pu

Meni u bolnici niko nije pominjao CRP, imala je blagu žuticu, ali smo posle 2 dana puštene kući - prvenstveno zbog toga što je vladao neki katastrofalan virus. Po meni je bolje otići na 'svoju odgovornost' i maknuti se od virusa (ipak je to bolnica gde pokupiš sve i svašta) nego biti dan/dva duže i pokupiti još nešto.




janabons -> RE: Povišen CRP (24.11.2014 16:00:17)

Trco, super ste prosli.
Nadam se i ja da nece biti osetljiva zbog toga
I sad kad se desi da se razboli crp joj brzo skace,dr kaze da to nema veze sa porodjajem, aj da joj verujem[sm=smiley1.gif]




World -> RE: Povišen CRP (26.11.2014 14:27:18)

Kojoj brzinom moze crp opadati i da li je isto ako se vadi iz prsta i vene? Juce 170, danas 66[sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>