RE: Povišen CRP (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


mama krava -> RE: Povišen CRP (4.8.2015 12:38:57)

Moj sestric prosle nedelje isto imao CRP 38, a bio je stomacni! Samo je pio Enterofuril.




Rosita -> RE: Povišen CRP (27.8.2015 13:22:22)

Moje dete u utorak dobilo T sa povracanjem, proslo povracanje- par puta u roku od sat vremena i jednom nocu, utorak na sredu, T imao , isla preko 39, kad uzme lek veseo je, danas nema T , vadili krv, sve tu i tamo ali crp 65. Pojma nemam a ubedjena sam da je neki virus. Da li je to moguce? Popodne kod dr




Ana RR -> RE: Povišen CRP (27.8.2015 13:24:17)

Rosita, ja nemam pojma, nemam iskustva sa tim [sm=zmeden.gif]




bubulence -> RE: Povišen CRP (27.8.2015 14:17:33)

rosita visok je crp... ali se ne razumem dalje. nama je toliki (nesto malo visi) bio drugi put kada je imala upalu pluca... javi stta je rekao dr




Ivanka 75 -> RE: Povišen CRP (27.8.2015 14:43:19)

Rosita, kako je danas sa temp?
Nama je dr rekla da kad je crp preko 40 daje antibiotik ukoliko temp ne spada.
Iva imala crp 22,9 u junu, temp spala posle 3 dana i nije pila antibiotik.




mama krava -> RE: Povišen CRP (27.8.2015 14:48:02)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Moje dete u utorak dobilo T sa povracanjem, proslo povracanje- par puta u roku od sat vremena i jednom nocu, utorak na sredu, T imao , isla preko 39, kad uzme lek veseo je, danas nema T , vadili krv, sve tu i tamo ali crp 65. Pojma nemam a ubedjena sam da je neki virus. Da li je to moguce? Popodne kod dr

A leukociti i monociti?




Rosita -> RE: Povišen CRP (27.8.2015 14:55:41)

Danas nema T. Leukociti 14 u granici, monociti 9, normalno do 6




mama krava -> RE: Povišen CRP (27.8.2015 15:02:27)

E, lupila ja ...

Nama kad je bilo ovako bila je bakt....


Leukociti na gornjoj granici 16,7 a max je 17
Limfociti niski 9% a min je 50%
Neutrofilni granulociti visiki 84% a max je 50%

CRP 17,9




Ivanka 75 -> RE: Povišen CRP (27.8.2015 15:05:24)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Danas nema T. Leukociti 14 u granici, monociti 9, normalno do 6


Cim nema temp prebrodio je on to onda, valjda se nece vracati.
Ipak ga odvedo kod dr barem da ga pregleda, dace vam uputstva sta dalje.
Mozda za koji dan opet uradite crp da vidi kojom brzinom opada.




Rosita -> RE: Povišen CRP (27.8.2015 20:36:03)

Dr kaze da rezultat jeste za ab, ali dete klinicki deluje dobro- nikakve sumnje nema. Da bi bio siguran, da ga opet dovedemo sutra, da donesemo i rez urina. Da vidimo hoce li biti i dalje bez T. Da ne dadosmo jutros krv, na pamet mi ne bi palo da ga vodim jer on je danas ok. Cujem da ima dece sa ovim, jedan dan povracanje, dva, tri T. Ja ne verujem da je ikakav urinarni problem, al ajd, malo mu je pisa crvena zbog neodlepljene kozice.




Rosita -> RE: Povišen CRP (28.8.2015 20:22:58)

Urin b.o. mm ga vodio. Dobio sinacilin 5 dana. Dr rekao visok je crp, desi se u tim situacijama da kroz par dana bude recidiv, pa zato... mogao je i bez ab al ajd sad.




Ivanka 75 -> RE: Povišen CRP (28.8.2015 22:30:14)

To je to Rosita, izborio se on sam sad ce ab da unisti i ostatak. Ne brini.
Nasa dr nikad ne daje ab bez krvne slike i nikad napamet.
[sm=smiley31.gif]




Rosita -> RE: Povišen CRP (28.8.2015 23:03:52)

[sm=smiley31.gif]

Sad sam izgleda ja na redu :/




Maraj -> RE: Povišen CRP (12.2.2018 21:00:02)

[img]https://s14.postimg.org/w75aft1od/20180212_205730.jpg[/img]

Crp 17,4 na sve ovo.... sta bi miglo da bude?
Inace imao je povisenu T .... primio MMR. Otok u vidu zrna graska iza uha.
T nema vec 24h




vonavoj -> RE: Povišen CRP (12.2.2018 21:17:56)

Ja mislim da to nije visok crp..a i krvna slika bi rekla da je ok..




Milena18 -> RE: Povišen CRP (12.2.2018 22:26:24)

Maraj, sličnu ks je imala moja M pre desetak dana kada je imala grip. Sve ok, samo CRP 17 i monociti 14. Lekar nam je rekao da to nije jako visok CRP i da bi u slučaju bakterijske infekcije bio viši, uz povišene ukupne leukocite.




Misha i Ljisha -> RE: Povišen CRP (13.2.2018 10:47:15)

A to je ono sto ja kazem i ne razumem zasto se rade krvne slike pre mmr-a, jer dete ako nema simptome bolesti vodi se kao zdravo a i krvna slika ce pokazati isto u 99% slucajeva. Nama je dr rekla cak i kad se dete razboli ne vredi odmah isti dan raditi krvnu sliku vec tek 3 dana nakon pocetka bolesti onda moze da se utvrdi da li je virusno ili bakterijski.

Znaci Maraj po meni je tvoj deran pokupio nesto jos pre samog mmr-a a sad je eto doslo do ispoljavanja. I mislim da mmr nema nikakve veze sa tim. No tu su doktori da kazu svoje strucno misljenje.

Ja dete bogme ne bockam. Iako se ona ne boji, ali mislim da ima smisla samo kad bolest "traje" kao sto je i bilo za NG kad su joj danima bile uvecane zlezde i kad je pocela da prica kao zapusena a disala na nos normalno i bez slina.

Maraj samo se smiri i sve ce biti ok. Ti prva treba da budes smirena a onda ce i svi ostali




Milena18 -> RE: Povišen CRP (13.2.2018 11:21:10)

Da, i naš pedijatar traži krvnu sliku tek kad visoka temperatura traje duže od tri dana.




Dora89 -> RE: Povišen CRP (3.3.2018 10:15:42)

Sad ću vam preneti ono što znam iz svoje struke za odrasle osobe, pa se može nešto primeniti i na decu.
CRP je pokazatelj nekog zapaljenja u telu. Zapaljenje nastaje zbog infekcije, alergije, stranog tela, autoimunih bolesti, znači maltene skoro svega. U istim slučajevima je povišena i sedimentacija. Normalno je da u trudnoći budu malo povišeni, jer imate još jedno telo u organizmu. Ali to povišenje treba da bude do 50 najviše, preko toga treba razmatrati druge uzroke. Kad prođe uzrok povišenja CRP-a, tipa izleči se infekcija, pad treba da bude postepen, tipa oko nedelju dana posle izlečenja da se polako vraća na normalne vrednosti.
Obratite pažnju ako je pad brži, to može da budi sumnju na slabljenje imuniteta, ali ne mora da znači, samo treba proveriti. I opasno je ako dođe do skoka CRP iznad prethodno izmerene vrednosti, tada je moguće da bolest napreduje.




Sarav -> RE: Povišen CRP (3.3.2018 13:12:26)

*ubrzana sedimentacija 😉




mama Jo -> RE: Povišen CRP (3.3.2018 15:18:04)

A sta sve moze biti uzrok povisenog crp-a kod novorodjenceta? Mojoj J.je u porodilistu 3 dana bio povisen crp, imala je i zuticu, nisu mi rekli zbog cega - neka infekcija kad pitam, da li se zna tacno koja infekcija?




MimaKos -> RE: Povišen CRP (1.5.2018 9:49:43)

Mi smo na granici bili ali nismo zuticu dobili.




mama Jo -> RE: Povišen CRP (1.5.2018 13:58:18)

Znam da je neka infekcija u pitanju, a sta konkretno nikad ne znam..




MimaKos -> RE: Povišen CRP (1.5.2018 14:14:22)

Bas tako, mislim da se to odnosi na sve, da su to enzimi jetre..




Maslacak15 -> RE: Povišen CRP (1.5.2018 14:28:07)

to je nespecificni marker upale- reaktivni protein C. To je skracenica od CRP. Na osnovu njega je samo moguce reci da li imala upalnog procesa u organizmu i nista vise. Generalno jako visoki CRP je asociran sa bakterijskim infekcijama a nesto nizi sa virusnim ali cak ni to ne moze da se sa sigurnoscu kaze. Da bi se znalo koja infekcija je u pitanju i gde potrebne su dodatne analize ( brisevi, kulture itd itd).





Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>