RE: Porodjaj u domu/kuci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Anoniman -> RE: Porodjaj u domu/kuci (9.5.2009 14:07:40)

IZVORNA PORUKA: Verus

hm sad razmisljam,  ako su blizanci sigurno ni babica ne bi to radila kod kuce, blizanci moraju u bolnicu-jel se bliznaci uopste mogu roditi vaginalno?  Ili moraju CR??


Mogu se roditi vaginalno! Moja sestra je nosila dvojajcane blizance i rodila ih je sasvim normalno. Porodjaj nije ni trajao dugo. Vremenska razlika izmedju dve bebe je bila 45 min(ovoj drugoj bebi se nije zurilo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]).




Ana RR -> RE: Porodjaj u domu/kuci (9.5.2009 14:12:03)

Bebi se nije žurilo ali mogu misliti kako je bilo tvojoj sestri [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Verus -> RE: Porodjaj u domu/kuci (9.5.2009 16:04:44)

Super Zile, nisam to ni znala, uvek sam mislila idu na CR jer se racunaju visoko rizicnom trudnocom. Lepo je znati da ipak sve moze proci OK cak i ako dr. tvrde drugacije[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Meisje -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 14:51:00)

Evo kako je to proslo u mom slucaju u Holandiji:
moj porodjaj u kuci
Ja ne znam kako bih u bolnici to podnela i bez mm




Olga75 -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 15:08:01)

izbaci mi praznu stranu Meisje [sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 15:11:41)

predivno [sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 15:13:13)

svaka cast, meisje! ja ipak ne bih kod kuce. ipak mi bolnica pruza neku sigurnost. a uostalom, zasto ne moze i tm u bolnicu, moj je bio sa mnom. bili smo u klinici i bilo nam je skroz ok, tu je bila moja dr sve vreme, imali smo i tv (mada se samo secam da su u pozadini isli friends)




Anoniman -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 15:14:45)

meni lepo otvara. bas je lepa prica, cestitam! [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 15:17:09)

pa je l moram da daunlodujem ili sta :(
otvori mi , kao ucirta i ostavi crnu str i vidim da ima 4 strane a ja nemam sta da procitam [sm=smiley13.gif]




NadaR -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 15:20:13)

Svaka cast! [sm=bravo.gif]




minnica -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 15:30:06)

Bravo, Mei! [sm=bravo.gif]




Torbica -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 15:40:52)

Ne mogu ni ja da otvorim [sm=smiley13.gif]
Svaka cast u svakom slucaju!




viking -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 15:48:14)

Sve vreme čitam i mislim se "jadan čovek" [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Predivna priča, predivna [sm=smiley31.gif]




Meisje -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 16:23:28)

Hvala svima!
Viking hehe cini se on heroj price[sm=smiley36.gif]
Kseno ovde je tako,kad je trudnoca zdrava ko zeli oni preporucuju kuci ali je apsolutno stvar izbora
Olga,Torbice pa kako ne mozete da otvorite? S obzirom da drugi mogu nesto je do vas i dropboksa...




Ivanka 75 -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 17:13:02)

Bravo Mei [sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 17:24:40)

mei, pa mozda zbog ovoga:

Муж гола вода,видим да је и он на измаку снаге.. [sm=smiley36.gif]

i ovoga...

Муж све време поред мене,сад му стискам главу.. [sm=smiley36.gif]

ja sam posle prvog porodjaja bila u fazonu, ma ja cu ovo sledeceg puta kod kuce. aaaali sada vec ne mislim tako, sumnjam da bi se usudila, pre svega sto se plasim sta bih ako bilo sta krene napako. samo se nadam da cu uspeti da se uzdrzim i odem u bolnicu u poslednjem trenutku kako sam planirala.




Modessty -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 17:30:01)

Bravo Mei!!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Ja bi se poradjala kod kuće da je to ovde moguće! Svaka čast i tvom mužu, sve je junački izdržao![sm=bravo.gif]
Uživajte sada!




Meisje -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 19:06:07)

Macaki,pa evo da dodam jos da je izjavio da on ne bih to mogao jos jednom[sm=smiley36.gif]i kad vidi trudnicu zao mu je[sm=jezicek.gif]
Ja sam imala poverenja u babice jer je ovde tako organizovano da na sve misle i sami kazu da se ne desava da se jurnjavom trci u bolnicu nego nekad smireno pre ili posle porodjaja se ode ako nesto oni ne mogu da urade.
Mod,ti si moj covek[sm=bravo.gif]




anci kv -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 20:08:19)

mei[sm=bravo.gif]ocu i ja,eh kad bi moglo




Bebilina -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 21:12:12)

Extra Mei, divna prica [sm=bravo.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]
Inace vratila si me 6god unazad na moj porodjaj sa cerkom. Sve mi je nekako slicno teklo, osim sto smo otisli u kliniku, bolove nisam osecala do 1h a u 4 se porodila i mm-a umalo ugusila uvrcuci mu majicu [sm=smiley1.gif]
Sa drugom bebom sam ja zelela porodjaj kod kuce, ali trebalo je da primim antibiotik, a babice ga kod kuce ne daju...
Ideja o porodjaju kod kuce mi je fenomenalna, imam sijaset prijateljica koje su se tako porodile, najcesce u iznajmljenom bazenu. Ja verovatno ni ubuduce necu moci kod kuce (osim ako me porodjaj ne iznenadi) ali uvek biram sledecu opciju najblizu domu, a to su klinike vodjene babicama. [sm=smiley1.gif]




Moiraina -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 21:12:50)

Predivna priča! Svaka čast [sm=bravo.gif]




Meisje -> RE: Porodjaj u domu/kuci (11.7.2013 21:46:33)

Anci jedva cekam tvoju da cujem!

Bebilina,eto ja sad ne mogu da zamislim da sam u bolnici medju onim hladnim zidovima...mozda i ne bi bilo strasno ali mi je bilo lakse sto sam u svom okruzenju,odmah legla u svoj krevet.. Stvarno porodjaj nije nikakav bauk,covece sve telo odradi samo,sve je napravljeno da tako funkcionise tvoje je samo da dises[sm=smiley1.gif]





Bebilina -> RE: Porodjaj u domu/kuci (12.7.2013 0:38:18)

Mei bas tako, priroda odradi svoje [sm=bravo.gif]
Takav mi je prvi porodjaj bio, sve prirodno, slusala telo, tacno osetila kada da guram, kad ne... Babice su gledale, nisu nesto puno ucestvovale. [sm=smiley1.gif]
Sa drugom bebom sam imala drugacije iskustvo jer je on imao 4.5kg a ja grlic od celika. Tako da sam sa njim imala jedno drugacije iskustvo uz hipnobirthing, indukciju, pokretni epidural i opet je telo odradilo svoje jer sam uz epidural osetila kad da mu pomognem, kad da se opustim. Ispao je za cas, bez guranja, izmigoljio se sam [sm=smiley1.gif] Svi okolo su sedeli i gledali, ko u bioskopu, sve on i ja sami [sm=smiley1.gif]




adulence -> RE: Porodjaj u domu/kuci (12.7.2013 8:25:58)

svaka cast ovo mi se bas dopada ,da imam priliku sigurno bih se odlucila da budem kod kuce...




Trcosava -> RE: Porodjaj u domu/kuci (12.7.2013 8:38:22)

Mei svaka čast, ali ja kući nikad ne bi.

Moja trudnoća je prošla odlično, ali je na kraju bilo komplikacija... na korak od cr. A muž je bi od skoro prve kontrakcije pa dok me nisu odveli u sobu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>