RE: Koliko dugo široki povoj? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


branki* -> RE: Koliko dugo široki povoj? (24.8.2016 13:20:03)

Ivana,ja sam boki nesto malo koristila taj siroki i,bila je ionako zima,pa ajde.mozes da joj vratis siroki jos malo,nece joj nista faliti.




Animsaj9 -> RE: Koliko dugo široki povoj? (4.10.2016 15:17:10)

mi smo ga stavljali do 5,5 meseci. kada smo imali 3 meseca dr je rekla da je sve ok , i da mozemo skinuti ,ali mi smo nastavili jos ,onda su krenule vrucine i skinuli smo




Sandricak -> RE: Koliko dugo široki povoj? (4.10.2016 21:57:19)

Mi smo vodili Iliju na uz i dobili preporuku da ga nosimo do kraka treceg meseca... jos mesec dana i gotovoooo




IvanaSK RR -> RE: Koliko dugo široki povoj? (4.10.2016 22:34:47)

Iskreno, nismo nešto mnogo koristili široki povoj od zadnje kontrole. U utorak imamo sledeći uz pa cemo videti tada sta ce reci.




bubulence -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2016 0:29:53)

Ma kakav povoj... Sada sam Masi stavljala mlao jer je zimsko dete pa cisto da joj bude toplije. Nema on nikakvu korist za kukove.




Milena18 -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2016 1:23:21)

Ja sa Marti stavljala do prve kontrole u savetovalištu kada mi je pedijatar rekao ono što sam i sama pretpostavljala - da široki povoj nema nikakvu funkciju. Dakle, niti ima preventivnu svrhu, niti ako, ne daj bože, beba ima displaziju kukova, široki povoj to može da ublaži. Inače, čitava ta praksa stavljanja širokog povoja se zasniva na jednom jedinom i nikad ponovljenom istraživanju rađenom u dolini Zete sedamdesetih godina [sm=zmeden.gif]




Khaleesi -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2016 7:42:17)

Mi smo do treceg meseca. Meni je bilo ok za pakovanje bebe, ali i lakse za manipulusanje sa bebom. A dr je rekla ako hoces skini sa mesec dana ako ne moze da nosi do petog...




Mala Elena -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2016 8:26:21)

Ja sam prva tri konstantno, posle povremeno do kontrose koju je imala sa pet m.




emicaa -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2016 8:39:00)

Po meni siroki povoj potpuno nepotrebam,osim sto bebu upakujes kao robotica [sm=smiley36.gif]




isidora88 -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2016 10:38:38)

Alekseju nisam stavljala uopste. Potpuno bespotrebno, isto kao sto nisam za cipelice sa uloskom.




veselicaa -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2016 13:16:35)

Trenutno se i ja pitam sta da radim.A i S sam stavljala siroki povoj do 6 meseci,tada mi niko od pedijatara i fizijatara nije ni rekao drugacije,a sada svi preporucuju da ne treba uopste.Cak i mm kaze da skinem N.odmah ili posle prvog meseca.I sta da radim?Ovo je isto kao i ono sa ad kapima,za svako dete su se davale drugacije kapi ili za hranjenje,do skoro je bilo od 6 meseci a sada kazu od 4,5 meseci.Masim temu ali navodim primer kako se menjaju stavovi i to jako brzo.




bubulence -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2016 13:20:43)

Veselice draga, radis inako kako ti mislis da treba. I za povoj i za hranu i za kapi... Najispravnije je onako kako mama oseca da treba




Animsaj9 -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2016 13:23:46)

tako je bubi, najbolje ti Vesela osecas sta treba




veselicaa -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2016 13:48:51)

Stvarno ne znam sta cu,ono sada je i hladnije pa je verovatno njoj toplije sa tom pelenom a i sigurnija je tako,pogotovo kada je neko uzme da je drzi.




Khaleesi -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2016 13:58:20)

Meni je lakse bilo da baratam sa njom kada ima povoj... dok je mlitavko mali[sm=duda.gif]




Divnica -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2016 17:35:49)

Siroki povoj obavezno sest meseci, posebno za devojcice.Sta to sad skidaju ne preporucuju itd ... sta se to promenilo od prosle godine?Obavezno znaci detetu mnogo




IvanaSK RR -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2016 17:48:45)

Divnice, ja bih volela da mi neko objasni kako to znači siroki povoj. I zašto se ne stavlja nigde u svetu osim kod nas.




Sandricak -> RE: Koliko dugo široki povoj? (6.10.2016 10:36:54)

Samo kod nas se nosi jer se nosio pre 50godina kada smo, sto kaze mm koleginica, bili podneblje gde se jeo samo krompir i hleb, ponekad nesto jace, pa smo bili podlozni deformitetima kukova...
Mislim da sada to nije tako, ima i druge dece na svetu pa su zdravi pravi i bez umotavanja...




emicaa -> RE: Koliko dugo široki povoj? (6.10.2016 10:47:51)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Divnice, ja bih volela da mi neko objasni kako to znači siroki povoj. I zašto se ne stavlja nigde u svetu osim kod nas.

Svaka ti zlatna [sm=smiley1.gif]




MasnaMasnica -> RE: Koliko dugo široki povoj? (6.10.2016 11:12:14)

Una je nosila mesec dana. Nora mozda nedelju . Ja mislim da je bebama mnoogo lakse bez povoja, nego kada ih utegnemo u one pelene, i lepse spavaju.
Samo kod nas se povoj nosi. Ako ima nekog deformiteta ne verujem bas da he povoj spasiti😕




IvanaSK RR -> RE: Koliko dugo široki povoj? (8.6.2017 13:20:39)


IZVORNA PORUKA: Dragce86

Mame, do kada su Vase bebe nosile siroki povoj? Nama je pedijatar rekao da skinemo sa 3.5 ili 4 meseca ( nista preciznije ) a neki drugi par imaju misljenja da se ne skida dok se ne napuni 6 meseci, a drugi pedijatri ( u KBC Dragisa Misovic ) su misljenja da se uopste ne nosi, vec od 1.dana Pampers.
Kakva su Vasa iskustva? Oprostite ako je vec neko pisao o ovoj temi, mada ja nisam nisla na nju...





Anck Su Nmaun -> RE: Koliko dugo široki povoj? (8.6.2017 13:31:08)

V nije ni nosio
T 2.5 meseca a H 1 mesec
A da sam ove pameti ne bi ni njih dve nosile.




jovicaa -> RE: Koliko dugo široki povoj? (8.6.2017 13:31:59)

kod nas vrlo slicno kao kod anck, s tim sto je maksim samo dve nedelje...




IvanaSK RR -> RE: Koliko dugo široki povoj? (8.6.2017 14:02:13)

Nama su u oktobru rekli da skinemo, sa pet meseci. Mi ih nismo nosili toliko, nešto malo skroz.




emicaa -> RE: Koliko dugo široki povoj? (8.6.2017 16:55:02)

mi nismo nikad stavljali,ni minut




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>