RE: Koliko dugo široki povoj? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Tatjana.87 -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2017 19:38:44)

Ja nesto razmisljam da pocnem da mu stavljam samo svedsku opet,cisto da mu bude toplije oko tibice,naravno to kada izlazimo napolje...




medamisko -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2017 20:00:36)

Sest meseci sa prvim detetom. A sa cerkom mesec dana.




IvanaSK RR -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2017 20:13:54)

Tatjana, tibica je stomak? Ja ne vidim svrhy vracanja pelene.




medamisko -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2017 20:18:21)

Ja sam stavljala svedsku kad su mi prehladjeni i imaju proliv, pa da ne procuri bili su zivahni.




emicaa -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2017 20:18:26)

tatjana ma nije njemu ni ovako hladno,samo ga obuces fino.Ja ne bih ali ti radi kako ti mislis da treba




Tatjana.87 -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2017 21:55:37)

Ma ne mislim ja njemu non stop da stavljam, nego recimo sada kada malo zahladi pa kad je u kolicima,vrta mali ništa ne podnosi na sebi pa mi je to padalo na pamet da ga upuškam da ne razmišljam..




Sanjica26 RR -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2017 22:09:06)

Jel ste vi skinuli svedsku pelenu? Ako ste skinuli nema vracanja. Ne vidim poentu. Dete se rasteretilo tog tereta. Moze na druge nacine da se utopli.




Tatjana.87 -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2017 22:14:50)

Jesmo sa dva ipo meseca! Ma to mi je mama predložila,ne bi meni to samoj palo na pamet a ja rekoh hajde da podelim ovde sa vama pa da vidim šta mislite o tome...




MamaNecaVo -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.10.2017 22:35:23)

Danas svaki pedijatar ima drugacije misljenje,kao i svaki fizijatar.
J auvek smatram da majka treba da radi onako kako ona,prvenstveno oseca.





Ba na na men -> RE: Koliko dugo široki povoj? (19.10.2017 21:34:01)

Nama je doktorka rekla do tri meseca da je obavezan siroki povoj,mimo toga sta ce uz kukova da pokaze.
Za taj siroki povoj kazu da je dosta bitnije za razvoj devojcica nego kod decaka.




MamaNecaVo -> RE: Koliko dugo široki povoj? (19.10.2017 23:25:07)

Svaki pedijatar vodi svoju politiku.
Neko se drzi novog,neko ne napusta staro "pravilo".
Licno smatram da je na majkama da izaberu da li ce bebama stavljati ili ne.




Mala Elena -> RE: Koliko dugo široki povoj? (19.10.2017 23:29:32)

Ja cu stavljati minimum tri meseca.




MamaNecaVo -> RE: Koliko dugo široki povoj? (19.10.2017 23:53:27)

To je neko kako kazu optimalno vreme.
Ako se dobro secam sa tri meseca je i kontrola kukova,taman je to to.


Mi smo uzimali i beluga gace za siroki povoj ali kod nas nisu imale svrhu.
Previse su grube za neznu bebinu kozu.
Stavila sam bebi par puta preko teke al su opet previse krute.




MaRa94 -> RE: Koliko dugo široki povoj? (14.11.2017 13:14:14)

Pozdrav svima. Moram vas pitati za misljenje, posto sam u nedoumici.
Zivim u inostranstvu i tu niko ne koristi siroli povoj. Pricala sam sa doktorom i on mi je objasnio da je to prestalo da se koristi jos u proslom veku. Zacudio se kada sam rekla da u Srbiji i dalje koriste siroki povoj do 3 ili 6 meseca. Objasnio mi je da nakon mesec dana se snimaju kukovi deteta i ukoliko ima potrebe onda se preporucuje siroki povoj. On smatra da nacin kako mi stavljamo te pelene, jednokratna, tetra i svedska nikako nije dobro jer to izaziva razvijanje bakterija i sl posto zadrzava toplotu i ostalo i misli da se dete na taj nacin muci sa tim pelenama.
Onda sam dosla u Srbiji i ovde svako, ali svako preporucuje siroki povoj. Doktorima je podeljeno misljenje, ali roditelji jasno kazu da je siroki povoj obavezan. I sada ne znam sta da radim. Stvarno sam u nedoumici. Mada iskreno mislim da necu koristiti siroki povoj prvih mesec dana. Ali me strah da posle ima nekih problema pa da se osecam krivom.
Sta vi mislite o ovome sto je rekao ovaj doktor, da li ima istine u tome? Ima li neko na forumu da nije koristio siroki povoj?
Unapred hvala na odgovorima...




mama Jo -> RE: Koliko dugo široki povoj? (14.11.2017 14:01:02)

Moja drugarica kada se porodila pre godinu dana isto joj je dr rekao da vise ne ide siroki povoj i nije ga stavljala....
Ja sam pre 2,5 godine po saveru dr stavljala do prve kontrole kukova...
U principu se najvise stavlja da se izbegne e v e n t u a l n o iscasenje kukova kod beba, koliko sam ja shvatila.... a svaki roditelj i svi ljudi su vrlo osetljivi i paze kad su bebe u pitanju

Javice se vec isto neko ko nije stavljao




MamaNecaVo -> RE: Koliko dugo široki povoj? (14.11.2017 14:23:54)

Moja kuma koja zivi u DE siroki povoj nije stavljala.
Niko "preko" ne stavlja.
Tk je kod njih odavno prevazidjeno.

Dok drugarica jedna,takodje zivi u DE je stavljala bebi 5meseci po svom nahodjenju.




mama Jo -> RE: Koliko dugo široki povoj? (16.11.2017 20:36:28)

Msni js danas bila patronazna sestra i rekla mi je da je jos uvek do prvog uz kukova preporucljivo, a onda ti na tom uz kazu da li treba i dalje




MamaNecaVo -> RE: Koliko dugo široki povoj? (16.11.2017 20:48:20)

Bas nema pravila.Neko je za to a neko nije nikako.




Ana RR -> RE: Koliko dugo široki povoj? (16.11.2017 20:49:06)

Ja nisam stavljala široki povoj. Dete je rođeno u sred leta, mislim da bi jadan skapao u onim pelenama. Doktori u Tiršovoj su nam rekli da se široki povoj više ne savetuje sem ako dete urođeno ima problem.




MamaNecaVo -> RE: Koliko dugo široki povoj? (16.11.2017 20:51:01)

Ja sam stavljala,pisala sam na ovoj temi vec o tome.
Zimska beba.
A se rodio u vreme leta,mozda do prve kontrole posle ne.




Dora89 -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.3.2018 10:10:34)

Do prve kontrole UZ kukova. Inače zimska beba.




mama Jo -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.3.2018 10:12:14)

A sa koliko meseci ste imali prvu kontrolu prvi uz?




Mala Elena -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.3.2018 13:25:27)

Sa puna 2 meseca. Bilo joj je b- na oba, pa tek opet na kontrolu sa punih 5m. Nosi povoj i dalje...




mama Jo -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.3.2018 22:21:44)

Ja sam isto cula od mnogih mama ovonsto je Ana napisala, ali nama je pedijatar rekao da stavljamo siroki... imamo prvu kontrolu sa 2,5 meseca videcemonsta kazu




Mala Elena -> RE: Koliko dugo široki povoj? (6.3.2018 0:21:46)

Ja slusam sta kazu, mada kao i kod nas mama, tako i kod dr je razlicito shvatanje toga, ima ih za i protiv.
Prvoj devojcici je sa dva ipo meseca bilo a+ na oba, dr bila zaintrigirana ali eto deca su razlicita...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>