RE: Vakcine (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Misha i Ljisha -> RE: Vakcine (15.1.2015 19:08:52)

evp u novinama pise moguca epidemija morbila. divota!





ishler -> RE: Vakcine (16.1.2015 10:55:45)

Ja sam sve vise protiv vakcinacije,ranije nisam bila upucena,prvo dete mi je vakcinisano,nisam se ni interesovala preterano,ali kada sam videla kako deluje na moju decu i procitala razne naucne studije,i zdravom logikom zakljucila da nije normalno vakcinisati male bebe. Bebama jetra nije razvijena i ne moze izbaciti toksine iz vakcine,iz organizma,nego kruze krvlju ko zna koliko dugo,i kakve posledice ostavljaju.To naravno nigde ne pise.Ne ulazim u to sta sadrze jer se to ne obljavljuje,ali definitivno mi nije normalno toliko puta bebu vakcinisati,cak i da verujem u njih. Zapitam se samo kako nekada nije bilo ni ovih savremenih bolesti dok nije bilo vakcina.Isto tako mnoge bolesti nisu iskorenjene i pored vakcine,a primamo vakcine protiv iskorenjenih.Ali dobro mogu o ovome do besvesti pisati,tema je zakljucana,na kraju svako prema svome izboru odluci....tako da o tome ne vredi diskutovati....




jabudic -> RE: Vakcine (16.1.2015 11:00:54)

Ja bih najsrećnija bila da nikad ništa nisam pročitala na temu vakcinacie. Djeca su mi redovno vakcinisana, a uskoro ću opet morati da odlučujem o tome, a djelim mišljenje sa tobom, Ishler, o vakcinaciji. Najsrećnija bih bila da sam u nekoj prašumi i da ništa o tome ne znam... Nisam pametna šta uraditi...




ishler -> RE: Vakcine (16.1.2015 11:06:51)

Jabudic da predjemo u Amise njihova deca ne boluju uopste,cak i po statistikama,zive u prirodi,zdravo se hrane,ne primaju vakcine.Sta mislis : )




Peace* -> RE: Vakcine (16.1.2015 12:13:58)

Zapitam se samo kako nekada nije bilo ni ovih savremenih bolesti dok nije bilo vakcina.


Ja ne mislim da ih nije bilo, nego lekari nisu znali šta je, onda se istraživalo i došlo do imena, načina lečenja... Tako ja to vidim.

Tako meni baka priča da kada je ona bila mala, u selu su imali gomilu beba koje su izgledale kao moj Marko u najgorem momentu ekcema, kaže tada se to zvalo "otvaros" (verovatno neki mađarski izraz), mame bi bebicama stavljale kapice da se komšiluk ne sablazi na šta bebe liče, mazali su ih guščijom mašću, pa je to ili prošlo ili je beba umrla. Zašto? Zato što nisu znali da je uzročnik npr kravlje mleko.

Jednostavno, ja ne mogu da ne verujem u medicinu (nebitno dal su vakcine ili lekovi ili u nekim retkim slučajevima narodna medicina)... ali jednostavno, kada bih smatrala da nam to donosi više zla nego dobrog, ja bih bila žestok paranoik koji nikada ne bi izlazi iz stana.




Modessty -> RE: Vakcine (16.1.2015 12:19:38)

Tash! [sm=bravo.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Vakcine (16.1.2015 12:20:36)

Ishler upravo si rekla zasto su ta deca zdrava. Ne zbog nevakcinacije vec zato sto su izolovani od ostatka sveta i zato sto zdravo zive.

Najnovije studije upravo dokazuju da se autizam javlja kao posledica nezdrave hrane, pesticida u hrani i td. Sto je po meni logicnije. Najveca stopa autizma je upravo u Americi a njihovu hranu necu uopste da razmatram. A vakcinacije je bilo od ihahaj doba pa nije bilo sto ti kazes savremenih bolesti. Inace kad pojedete kupus unesete u sebi Kalijum 40 koji je radioaktivan, pojedete cveklu ili sta god bilo pa makar i neprskano prakticno uvek unosite i stetne materije. Naravno sve je to zanemarljivo ali isto tako je sve sto je stetno u vakcinama takodje zanemarljivo. mozemo mi ovde polemisati ali nekada se umiralo od raznih bolesti pa cak i od obicnog gripa (ne mora biti svinjski ili pticiji). Medicina je uznapredovala pa nema nas 7 milijardi na planete iz bezveze.

Ne znam ja sam generalno za vakcinacija naravno da mi radi crv sumnje ali i dalje mislim da je vise dobrog nego stete u njima.




Olga75 -> RE: Vakcine (16.1.2015 12:25:21)

ja moram ovo da kazem
bolesti protiv kojih se vakcinise su zarazne bolesti
a "moderne "bolesti su : dijabet , hipertenzija , kancer , alergije
mislim kad se ide negde u egzoticne ( nama ) krajeve vakcinise se protiv raznih groznica , malarije i takotoga a desi se da se ljudi vrate a da su zapatili nekog egzoticnog parazita ili tako nesto




Misha i Ljisha -> RE: Vakcine (16.1.2015 12:35:53)

bravo Olga ja uvek kazem ajde cik se ne vakcinisite kad idete u Afriku ili Indiju na "godisnji odmor". Kolega moj tate je preminuo u avionu, vracao se kuci, pitaj Boga sta je pokupio u Indiji.





Modessty -> RE: Vakcine (18.3.2015 14:10:34)

Dva teksta vezano za vakcinaciju

Šta da rade bebe rođene pre 1. novembra 2014.?

Vakcinisanje - odluka sa dalekosežnim posledicama

oba preuzeta sa B92




MakiJ -> RE: Vakcine (18.3.2015 14:21:53)

ma strasno sta se sve desava




choopa choops -> RE: Vakcine (18.3.2015 17:45:39)

Kod nas u CG nema BSG vakcine, tako da moje dijete od evo 21 dan još uvijek nije istu primilo! [sm=zz_banghead.gif] I što je najgore, ne zna se ni kada će doći. A u međuvremenu se kupilo ne znam ni ja koliko novih automobila za policiju! A za vakcine se nema! [sm=smiley35.gif][sm=smiley21.gif]




Modessty -> RE: Vakcine (18.3.2015 17:52:17)

nema BSG?! [sm=zz_eek.png] strašno šta nam rade!
Trca reče da se u Sloveniji i ne prima BSG, sem ako lično ne zahtevaš da dete primi tu vakcinu




branki* -> RE: Vakcine (18.3.2015 17:53:23)


IZVORNA PORUKA: jabudic

Ja bih najsrećnija bila da nikad ništa nisam pročitala na temu vakcinacie. Djeca su mi redovno vakcinisana, a uskoro ću opet morati da odlučujem o tome, a djelim mišljenje sa tobom, Ishler, o vakcinaciji. Najsrećnija bih bila da sam u nekoj prašumi i da ništa o tome ne znam... Nisam pametna šta uraditi...

isto,vala...sto vise ulazim u tematiku,vise mi je muka i sve manje znam[sm=smiley13.gif]




Modessty -> RE: Vakcine (18.3.2015 17:55:16)

mnogo informacija i to mnogo oprečnih informacija. A mi kao obični ljudi treba da procenimo šta je istina a šta laž [sm=smiley13.gif]




jabudic -> RE: Vakcine (18.3.2015 17:56:46)

Branki, da uživam još koji mjesec, a onda opet da se stresiram [sm=smiley13.gif]
Da nije bilo ovoga sa J, vjerovatno ne bih ni razmišljala o vakcinama. Davala bih ih kao i do tada, nešto što se podrazumjeva, nije prijatno, ali Bože moj, za njihovo dobro.
Ovako i da se hiljadu puta dokaže da nije od vakcine, ja nikada taj strah neću izbaciti iz sebe...

Mod, u pravu si, ja nisam pametna da procjenim šta je istina, a šta je laž. Obje strane mi izgledaju jednako u pravu...




branki* -> RE: Vakcine (18.3.2015 17:56:53)

stvarno se u poslednje vreme dize neverovatno velika prasina oko vakcina svud u svetu[sm=smiley13.gif]
razumem te,jabudic.




choopa choops -> RE: Vakcine (18.3.2015 17:59:10)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

nema BSG?! [sm=zz_eek.png] strašno šta nam rade!
Trca reče da se u Sloveniji i ne prima BSG, sem ako lično ne zahtevaš da dete primi tu vakcinu


Nemam pojma, ja izludjeh što nije primila. Kao nije problem do godine dana da se ne primi. Ali je poenta u tome što se odlažu sve ostale vakcine. Ajde što ni TBC nije iskorijenjena, a ladno neki dan odem u grad i sretnem poznanicu sa sinom. I poslije dođem kući, priča svekrva kako taj mali kašlje već duže vremena, i kako je zadnje što mu je rečeno je da sumnjaju na veliki kašalj!????!!! [sm=smiley22.gif]




Modessty -> RE: Vakcine (18.3.2015 18:02:47)

čupo razumem te da se plašiš! Tako se i ja stresiram zbog malih boginja jer Nikola ne može da primi MMR

Jabudić uvek se pedijatri i lekari peru od toga da je neka bolest ili alergija zbog vakcine ili leka koji su dali. Uvek traže neki drugi razlog. Mene je iskreno više strah bolesti od kojih se vakciniše nego od samih vakcina. ALi moja deca nisu imala probleme sa vakcinama. Možda bi i ja drugačije razmišljala da je bilo problema.




Anarunika -> RE: Vakcine (28.3.2015 19:44:01)

Kakve su bile reakcije vaših bebaca na BSG vakcinu? Kod moje bebe se sad posle, dva meseca pojavio otok. Zaboravila sam kako je bilo sa Arčijem i Ikom.




vonavoj -> RE: Vakcine (28.3.2015 20:13:50)

uh,kako posle tako dugo vremena? Sigurna si da je od toga?
MOzes da stavis na vaticu malog kantarionovog ulja,ja to stavim kad primi vakcinu[sm=smiley1.gif]




World -> RE: Vakcine (28.3.2015 20:31:56)

Ani se dugo gnojila to mjesto uboda, pa sigurno nekih mjesec dana.. ali kazu da treba tako, u suprotnom se nije ''primila''.. i ne treba nista to dirati dok samo ne prodje..




Mariya -> RE: Vakcine (28.3.2015 21:35:09)

Anarunika, otok ili gnoj? Mojim devojcicama je bas dugo gnojilo mesto bcg-a i dr je rekla da ne diram i da je to dobro, znaci da se vakcina "primila".




choopa choops -> RE: Vakcine (28.3.2015 22:17:39)

Kod nas konačno stigle Bcg vakcine, trebalo bi prekosutra da primi, a moje dijete se izleda prehladilo [sm=zmeden.gif]Kašlje i začepljen joj je nos [sm=smiley13.gif] Kakav maler...




Anarunika -> RE: Vakcine (29.3.2015 23:39:58)

Oteklo je ali onako mekano, kao da je gnoj ispod samo što još nije puklo. I meni se čini da mi je doktorka ranije rekla da može da se desi da gnoji i da je to u redu ali se ne sećam tačno šta je rekla za tretiranje,tj. da li da se dira ili ne. Neću joj onda ništa dirati dok se ne vidimo sa doktorkom što će biti za par dana jer Ž ne pokazuje da joj išta smeta.
Hvala na odgovorima drage rr [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>