RE: Vakcine (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


branki* -> RE: Vakcine (11.2.2016 14:51:25)

Moze biti reakcija na vakcinu.




choopa choops -> RE: Vakcine (11.2.2016 21:30:27)


IZVORNA PORUKA: zwezica _

Cao mame, dete ima 15 meseci, juce je primila vakcinu, s obzirom na starost to je vakcina protiv malih boginja, rubeole i zaušaka (gledala sam tabelu vakcinacija). Danas sam joj merila temperaturu 38,4. Dr nam je rekla da navodno nema reakcija na vakcinu. Zato ne znam da li da tu povisenu temp shvatim kao reakciju na vakcinu, posto nije bila bolesna, i dalje se normalno ponasa. Sta mislite? Hvala...


Moja ćerka je imala T poslije svake vakcine, a sin nikako. Da li je slučajnost bila ili ne, ne znam. Oni isto tako tvrde da nema T ni od zubica, pa skoro svako drugo dijete koje znam ima blago povišenu T kad im niču zubi. Sve u svemu, ja bih dala paracetamol, što da se muči bezveze :-))))




zwezica _ -> RE: Vakcine (11.2.2016 21:56:12)

[sm=zmeden.gif]Hvala Vam na odgovorima, dajem joj Eferalgan cepic, posto je u jednom trenutku temp. bila preko 39 . Kada je spala, dete se normalno ponasalo, jede i igra se... Nadam se da nije nesto ozbiljnije.




lesica -> RE: Vakcine (23.2.2016 14:24:57)

Haaa, evo inovacije KLIK

Kazna 150 000 dinara, i nema upisa u školu bez vakcine!




mama krava -> RE: Vakcine (23.2.2016 16:00:26)

Ovo je malo, da kažem kontradiktorno - osnovno obrazovanje je Zakonom obavezno, a pravo slobode najprece pravo Ustavom zagarantovano. Tako se ovde samo plasi narod... I nekako mi zvuči da ako, evo ja, platim tih do RSD 150.000, onda je sve ok i moje dete više nije opasno za okolinu[sm=zmeden.gif]




Snelle -> RE: Vakcine (23.2.2016 19:13:44)

[sm=smiley21.gif][sm=smiley21.gif][sm=smiley21.gif]




branki* -> RE: Vakcine (31.10.2016 15:22:53)

nama iz vrtica trazili kalendar isprimanih vakcina,ne samo nama,nego svoj deci,mi totalno kasnimo sa vakcinama za boku,ne znam da ne prave problem.smeju li nevakcinisana deca da idu u vrtic?




eca89 -> RE: Vakcine (31.10.2016 15:30:01)

Branki, a kako to kasnite?
Ovde imas datum i jedino ako je bolesno dijete, tad se odgađa, ili ako ti temin ne odg. Mi smo sve isprimali.




branki* -> RE: Vakcine (31.10.2016 15:46:18)

nismo je vodili na vreme,jednim delom zato sto nas je strah,drugim delom jer smo bili puno u beogradu.




eca89 -> RE: Vakcine (31.10.2016 15:54:22)

Joj draga tebe je strah i MMR zbog Bože ja sa zaboravila!




LauraAndrija -> RE: Vakcine (13.12.2016 10:30:29)

Jedno pitanje mame... Jer ima jos neko kome je dete primalo Di Te Per i polio, a na kraju revakcinu Pentaxim? Moja cerkica 2 god. je primala Di Te Per i popio vakcine, kad je trebala da primi revakcinu nije bilo, stalno sam zvala i kazu kad stigne javice. Jutros me zovu i kazu da je dovedem sutra za vakcinu, primice Pentaxim jer ovih više nema javljeno im je da ovu sad daju.




Sanjalicaaa -> RE: Vakcine (13.12.2016 11:18:42)

Moj stariji sin je tako primio. Iz istog razloga. Sve je bilo ok.




LauraAndrija -> RE: Vakcine (13.12.2016 11:49:57)

Ok, hvala na odg sanjalice. Beba sad od početka prima pentaxim, a ona nije.




Maraj -> RE: Vakcine (24.1.2017 23:48:34)

Mame , molim za odgovor.
L je juce primio synflorix vakcinu Nismoiga uvece kupali jer ne praktikujem kada primi vakcinu da ga to vece kupam. Dakle preskocili smo sinoc. Veceras primetim da je mesto uboda crveno oko 4-5 cm i onako deblje je. Dakle ima taj otok crvene boje na mestu uboda. Treba li to da mu tretiram il ce proci samo od sebe [sm=zmeden.gif]
Sinoc sam mu davala lek za bolove jer nije mogao da spava. Budio se. Pretpostavila sam da ga boli. Kada je popio lekic , bolje je spavao. Al tek veceras primetih otok na ruci i crvenilo. Jos je i onako malo tvrdo




lesica -> RE: Vakcine (24.1.2017 23:54:23)

Maraj , to je ocekivana moguca reakcija na vakcinu. Procice.




Maraj -> RE: Vakcine (25.1.2017 12:11:32)

Hvala les na odgovoru. Nikad do sad nije imao takvu reakciju. Gledam od jutros , malo mu se smanjio otok. Al se zato budio i jaukao , pa sam mu dala lek protiv bolova




Sanjalicaaa -> RE: Vakcine (25.1.2017 13:11:46)

Naidjoh malopre na ovaj tekst na fejsu pa mi nije jasno nesto.
Jesu male boginje varicele (takozvane ovcije boginje)? Ili nisu? Jer G je primio MMR uredno, a dobio je boginje skoro.




lesica -> RE: Vakcine (25.1.2017 13:23:51)

Sanjalice, ne, male boginje su morbile, ovčije boginje su varičele.

Za varičelu nije kod nas obavezna vakcinacija, iako se na zapadu uveliko uredno daje. I kod varičele su moguće ozbiljne komplikacije, ali svakako u manjem obimu nego što je u pitanju morbila.

MMR vakcina je vakcina za morbile, rubeole i zauške. I bitna je vakcinacija istom zbog kolektivnog imuniteta, Obuhvat vakcinacije MMR vakcinom, na žalost iz godine u godinu sve više kod nas pada pa je samo pitanje trenutka kada će i nas da pokopa epidemija morbile ili rubeole koja nam kuca na vratima - trenutno su aktuelne velike epidemije u rumuniji tik uz našu granicu, i u bugarskoj i makedoniji. Uostalom pre samo mesc dva je u kruševcu bila mini epidemija morbile.




Sanjalicaaa -> RE: Vakcine (25.1.2017 13:43:20)

Hvala Les. Tako sam i mislila, samo me je zbunilo jer su simptomi maltene isti kao i za varicele, pa i komplikacije su slicne.




lesica -> RE: Vakcine (25.1.2017 13:57:33)

Sanjalice , evo tekstova - Morbile
Rubeole




choopa choops -> RE: Vakcine (25.1.2017 15:57:20)

Mome djevericu su se i varicele zakomplikovale, zavrsio je sa upalom plucA u bolnici i bilo je bas gusto.
A moji ih nisu prelezali jos. Sve se nadam da ce ih zakaciti pa da prebrodim brigu, ali evo još ništa[sm=zmeden.gif]
A što se tiče kolektivnog imuniteta, ukapirala sam da je teško objasniti i školovanim ljudima, a kamoli onima koji nisu knjigu iz biologije dohvatali u školi, pa se i ne trudim više da objašnjavam.

A evo i jednog lijepog članka za one koje interesuje i koji razumiju engleski jezik. KLIK




Maraj -> RE: Vakcine (25.1.2017 16:37:52)

Moj L nikako ne spava od kako je primio synflorix. Danas se otok smirio . Al samo sto ga uspavam on se probudi i place. Spava mu se jako al kako zaspi tako se probudi. Da l ga jos boli. Proslo je tek 48h od vakcinacije




vocicana -> RE: Vakcine (29.1.2017 19:39:11)

Les nisam cula za epidemiju Morbillae ovde, hm...Mada kako mutiraju, ko zna u kakve ce suge prerasti.
Znam za onu varijantu tih Variccela, koje su navodno okarakterisane kao svinjski grip, bilo pre ejdno dva meseca ovde, ali u pitanju je naravno mutagen od Variccelae-a, pa su ljudi prosli sa ogromnistickom temperaturom samo.




lesica -> RE: Vakcine (29.1.2017 19:56:42)

Voći, jok, nije varičela, morbile su bile KLIK
Mrzi me sad da kopam torlakov izveštaj.




serpica -> RE: Vakcine (29.1.2017 22:21:38)

Nama je dr u bolnici rekla ovako: "mnogo mi je zao sto je vase dete ovako reagovalo na obicnu bsg vakcinu,verovatnoca da se desi ovakava reakcija je 1 do 2 % ali eto desava se. Ali meni je drago sto je vase dete primilo vakcinu,i nema razloga
da odlazete dalju vakcinaciju".
Na moje pitanje sta ako se nesto slicno desi sa pentaximom i hep.-om b koje jos uvek nismo primili,odgovorila je da nema razloga da razmisljam tako i da dete obavezno primi sve vakcine,da smo eto sada upali u taj mali procenat
ali to ne znaci da ce opet da nas zadesi nesto slicno.
Ja se iskreno plasim,sada pogotovu.. MMr nece sigurno za jos godinu jer kasnimo i sa ove dve...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>