RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (11.3.2014 9:48:29)

Poc, samo polako, ti moras biti jaca od nje. Ona ce to brzo prebroditi, veruj mi , mada to nama kao roditeljima deluje strasno... eto vazno da je ruckala, ostalo ce biti lako [sm=smiley1.gif]




pocahontas -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (11.3.2014 11:13:00)

danas je manje plakala i opet smazala dorucak [sm=smiley1.gif] ja sam skroz kul, pevam joj ujutru 'au sto je skola zgodna' i pricam kako je strava sto ide da se druzi sa drugarima [sm=smiley1.gif]

necu vise u off, odoh u onu temu idemo u vrtic...




Anoniman -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (7.4.2014 15:52:03)

Zna li neko sta je potrebno od dokumenata za upis u vrtic?[sm=zmeden.gif]




New Mom -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (7.4.2014 15:58:05)

Fotokopija izvoda iz maticne knjige rodjenih za svu decu.
Potvrda pedijatra da je dete uredno vakcinisano.
Potvrda za roditelje da su zaposleni ili da su redovni studenti.
Popunjen formular.

Formular i potvrda za dr ima na sajtu da se skine. Kao i spisak vrtica gde i koliko ima mesta.
www.predskolska.rs




Anoniman -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (7.4.2014 16:22:23)

A ako su roditelji nezaposleni?




Torbica -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (7.4.2014 17:48:34)

Ako su nezaposleni, nemate pravo. Prednost imaju zaposleni. Mislim, mozete predati ali necete dobiti.




New Mom -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (7.4.2014 18:50:56)


IZVORNA PORUKA: Torbica

Ako su nezaposleni, nemate pravo. Prednost imaju zaposleni. Mislim, mozete predati ali necete dobiti.

Tacno. Cak i deca oba zaposlena ostanu ispod crte jer ih uvek (pre)vise konkurise.




bubulence -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (7.4.2014 19:15:03)

ooo daaaa, mi smo oboje bili zaposleni i imali jaako jaku vezu i cekali smo na upis, nije odmah bila primljena... katarstrofa jedna




lelaigor -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (7.4.2014 23:44:15)

Jednom kad se dete upiše, ne mora ništa ad se obnavlja, jel'?




bubulence -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (7.4.2014 23:48:13)

koliko znam ne mora, bar prosle godine nije moralo




mama micki -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (8.4.2014 7:03:19)

Obnavlja se samo dokumentacija za regresiranje, ukoliko imate pravo na regresiranje. To se predaje vrtiću ili se lično nosi svakog septembra-oktobra. I svakih godinu dana prosek plate za roditelje, tako je kod nas!
IZVORNA PORUKA: lelaigor

Jednom kad se dete upiše, ne mora ništa ad se obnavlja, jel''?





lanajelena -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (8.4.2014 8:03:45)

Ne moras nista da obnavljas,jedino sto kaze mama Micki regresiranje u avgustu [sm=smiley1.gif]




lelaigor -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (8.4.2014 9:45:32)

Nemamo pravo na regresiranje, ali eto znači, onda samo prosek plate. Pa, dobro. Nešto sam se raspravljala sa nekim prijateljima na tu temu, zamalo me ubediše da treba svake godine da se predaje. Sestrini klinci već godinama idu i nikad se to nije radilo. [sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (9.4.2014 21:46:29)

Ja treba da odnesem papire za vrtic ali se bas ne nadam mestu. Nezaposlena sam. A kako da trazim posao kad nema ko da cuva Dunju??? Mislim kako uopste nesto da radim? Ovo je vrzino kolo. drzava te tera prosto da mutis i trazis veze pa eto i za upis deteta u vrtic. Mi cemo konkurisati a opet ja ne zelim da dam D u vrtic dok ne nadjem posao, zasto da ide kad sam ja kuci? Sve me ovo zivcira. Danas sam bas sa strinom pricala o svemu i nemam pojma sta mi je ciniti. Kazu da su jako velike guzve a jako malo mesta. Dodje mi da nabavim potvrdu da sam samohrani roditelj posto mm i ja nismo vencani i cak smo i dalje prijavljeni na razlicitim adresama. Eto opet varanja, drzava te tera da budes kreten i idiot[sm=hudicek1.gif]




Torbica -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (9.4.2014 22:14:02)


IZVORNA PORUKA: lelaigor

Nemamo pravo na regresiranje, ali eto znači, onda samo prosek plate. Pa, dobro. Nešto sam se raspravljala sa nekim prijateljima na tu temu, zamalo me ubediše da treba svake godine da se predaje. Sestrini klinci već godinama idu i nikad se to nije radilo. [sm=smiley1.gif]

Kakav prosek plate? Nema toga, bar ne osim za posebne kategorije, samohrane roditelje, iz hraniteljskih porodica...
Moje troje dece ide i nikad mi ni za koje nije trebao prosek.




New Mom -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (9.4.2014 22:16:44)

Kakav prosek plate?[sm=zmeden.gif]

MiLj, pogledaj broj slobodnih mesta po uzrastima. Ako ne upises dete u mladju jaslenu jos manje ima sanse bilo koje kasnije godine. Na zalost.




Misha i Ljisha -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (9.4.2014 22:19:22)

NM znam. Pogledala sam br mesta. Kod nas u selu ima osam slobodnih




New Mom -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (9.4.2014 22:25:01)

A cuvanje mesta... Ne znam... Kod Kace u vrticu ima po preko 30 u grupi i dok je bila jaslice niko se nije bunio kad neko ne dovodi dete a placa. E a kod Kolje ih ima 12 i mnogo je inace stroziji vrtic, pa cim dete odsustvuje vise od 30 dana u kontinuitetu, ispisuju ga.




mama micki -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (10.4.2014 7:28:14)

Torbice kod nas za oba roditelja traže prosek plate na godišnjem nivou, to je ovde obavezno. Nismo posebna kategorija. Pisala sam već za nešto za Bg i NS, kao da je druga država u pitanju.
IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: lelaigor

Nemamo pravo na regresiranje, ali eto znači, onda samo prosek plate. Pa, dobro. Nešto sam se raspravljala sa nekim prijateljima na tu temu, zamalo me ubediše da treba svake godine da se predaje. Sestrini klinci već godinama idu i nikad se to nije radilo. [sm=smiley1.gif]

Kakav prosek plate? Nema toga, bar ne osim za posebne kategorije, samohrane roditelje, iz hraniteljskih porodica...
Moje troje dece ide i nikad mi ni za koje nije trebao prosek.





Misha i Ljisha -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (10.4.2014 7:35:36)


IZVORNA PORUKA: New Mom

A cuvanje mesta... Ne znam... Kod Kace u vrticu ima po preko 30 u grupi i dok je bila jaslice niko se nije bunio kad neko ne dovodi dete a placa. E a kod Kolje ih ima 12 i mnogo je inace stroziji vrtic, pa cim dete odsustvuje vise od 30 dana u kontinuitetu, ispisuju ga.



znam za tu opciju "cuvanje mesta", moj brat i snajka su tako sa Novakom. Niko se isto nije bunio ali mislim da po zakonu sad to vise ne sme. Tako da su poceli i to da postuju. Znaci stvarno sam u dilemi. A ako krene u vrtic glupo mi je da malo ide pa malo da ne ide. Doduse verovatno ce tako biti zbog bolesti ali su im pravila strasno glupa i zakon je katastrofa.




Anck Su Nmaun -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (10.4.2014 8:32:01)

Imam jednu malu komsinicu koja ima neke alergije na polen, prasinu i svasta nesto vise ni ja neznam, i problem joj nekad nastane kad ide dugo bez prekida u vrtic, isto tako ako je nema dugo vaspitaci im napomenu da mora bar par dana mesecno doci u vrtic zbog mesta.



Inace u nasem vrticu je trenutno Haoosssss!
Moja deca ne idu u vrtic vec druga nedelja necu da ih saljem jer je epidemija Glista!
U Tarinoj grupi su skoro svi zarazeni sem onih koji nisu isli od februara, jedino su oni cisti.
A da bi neko odreagovao morali su roditelji da dignu frku... jos uvek se nezna sta cemo.
Poslali su kao plocice da se sva deca testiraju i da samo oni sa negativnim rezultatima mogu ici ali dzaba kad nece svi roditelji da urade test.
Nebiste verovali kakvih roditelja ima, dovode decu u vrtic po cenu i da druge zarazi, nece da utvrdi detetu imaju li gliste....bune se... Na kraju ispalo naopako da zarazeni idu a ovi cisti sede kuci [sm=zmeden.gif][sm=smiley13.gif]




New Mom -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (10.4.2014 8:41:50)

Mama micki, verujem da i Torbi zna ko i ja da u BG se trazi, vec smo obe reagovale jer za RD sigurno nikad nisu ni trazili. To nije stavka za rangiranje dece na konkursu niti postoje neka olaksanja tipa umanjenje zbog prihoda, na drugo dete itd. Ima regresiranje troskova za one koji primaju decji dodatak i trece dete je besplatno.

Anck, znaci Gospode Boze! Al ne cudi me. Kad mogu da dovode decu koja kaslju na nivou teske upale pluca sto ne i sa glistama? Uzas jedan.




isidora88 -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (10.4.2014 8:49:18)

anck uzas, prosto ne mogu da shvatim takve ljude[sm=smiley13.gif]
kod mateje u grupi cujem vaspitacicu kako prica sa mamom jednog deteta, kaze da je dete bolesno, ima temperaturu, kaslje uzasno, curi nos i da ga ne dovodi takvog u vrtic, a ona ce na to, moze on u vrtic, nije mu nista[sm=hudicek1.gif]

inace mi smo prosle godine konkurisali i u vrtic na ceneju i nekim okolnim selima i nigde nije primljen, a inace smo oboje zaposleni (mm stvarno, a ja sredila potvrdu)




Anck Su Nmaun -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (10.4.2014 8:55:25)

Ma blagi uzas, a lekova nema... to je jos i ono najtragicnije... znaci treba traziti po citavoj vojvodini a i sire.
U pocetku je bilo ucutkivanja, i sakrivanja te informacije ... dok se nije digla frka.
A zarazeno je vec par grupa... [sm=smiley13.gif] Kao nije to nista... super ajde svi da imamo gliste! [sm=zmeden.gif]





Torbica -> RE: Radosno detinjstvo (zabavište) (10.4.2014 9:03:18)

Hvala NM, upravo tako.
Micki, od Save i do Save, bas kao dve drzave...

A ovo za gliste je dno dna....nemam reci....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 33 [34] 35   Sledeća stranica >   >>