Epidemija meningitisa u Novom Sadu (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Anoniman -> Epidemija meningitisa u Novom Sadu (24.6.2010 10:18:00)

KLIK

KLIK




Jeca* -> RE: Epidemija meningitisa u Novom Sadu (24.6.2010 10:31:23)

I to kazu da su dobila uglavnom deca koja su se kupala u bazenu, ali je paradoks sto nisu u istom nego svako kod svoje kuce...tako nekako
pa sam ja pitala mamu da nije nesto voda problem i ona mi kaze da nije nemoguce...ko ce ga znati [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




lanajelena -> RE: Epidemija meningitisa u Novom Sadu (24.6.2010 10:48:54)

ja sam za ovo cula dok je Lana bila u bolnici jos tad je trebalo da se proglasi epidemija...da li su nasa deca dobila neku vakcinu protiv meningitisa,joj ebem ti moj mozak ljuspa nista ne mogu da se setim




Anoniman -> RE: Epidemija meningitisa u Novom Sadu (24.6.2010 11:01:44)

Iz teme Pentaxim vakcina:

Postoje velike razlike u načinu proizvodnje vakcine u odnosu na domaću Torlakovu vakcinu, razlikuje se način davanja i najvažnije dodata je vakcina Hib, protiv bakterije Hemophilus influenzae. Ova bakterija je najčešći „proizvođač“ infekcija uha, nosa, grla, gornjih respiratornih puteva, a njena najgora komplikacija je meningitis.




lanajelena -> RE: Epidemija meningitisa u Novom Sadu (24.6.2010 11:14:47)

Lana mi je primila torlakovu znaci nije zasticena [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley24.gif[/image]




Anoniman -> RE: Epidemija meningitisa u Novom Sadu (24.6.2010 11:19:17)

U principu MISLIM (nisam sigurna), da se u tome što sam citirala misli na bakteriski meningitis, a ne na virusni.

Koliko sam se raspitala danas, virusni meningitis nije opasan ako se dete odvede ekaru čim se pojave simptomi, jer deca dobro reaguju na terpiju, i ne ostavlja posledice.

Meningitis KLIKNI




Nena81 -> RE: Epidemija meningitisa u Novom Sadu (24.6.2010 18:27:39)

Evo jos jednog teksta po pitanju meningitisa / kupanje u kucnim bazenima

KLIKNI




liliana -> RE: Epidemija meningitisa u Novom Sadu (25.6.2010 14:31:09)

To je bio još jedan od razloga zašto smo se mi odlučili za "Pentaxim" vakcinu.




lanajelena -> RE: Epidemija meningitisa u Novom Sadu (25.6.2010 14:43:31)

Bili danas primili obicnu i Torlakova vakcina je zasticena od meningitisa,Pentaxim nema nista vise samo je jednostavija za davanje...verovatno samo bakterijskog ali i to je nesto




Stranica: [1]