RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Maraj -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (8.1.2019 21:19:46)

Suzinpa otkud sad to?!
Kakve si simptome imala?




suzi kju -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (9.1.2019 15:11:18)

Pa eto, desava se. Mnogo simptoma koje zanemarujemo, pripisujemo ih uvek necemu drugom. Krenule izrazenije smetnje sa srcem, nenormalno zamaranje pri najmanjem naporu, uradili uz stitne i hormone i eto.Evo sad bas cekam u domu zdravlja za upute pa da krenem na detaljnija ispitivanja. 




vonavoj -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (9.1.2019 15:20:27)

Suzi,grlisa..jako puno zena danas to ima..stres,brz zivot..i ja sam kontrolisala, zbog lupanja srca..ali je ok,pupu.




suzi kju -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (9.1.2019 20:05:07)

Von dobro je da sve bilo ok. A da, sve je vise zena sa tom dijagnozom, bolest modernog doba. 




mama Jo -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (2.4.2021 9:48:42)

Ja sam prvi put odradila uz stitne, i odmah mi je rekla da je kao svajcarski sir i da je to Hasimoto.
Hormoni su mi malo povecani ts TSH mi je 4.5 (normalno do 4).
Antitela su mi bas povisena. Kod mene ide u pravcu smanjene funkcije stitne. Za sada mi je dala samo suplement da pijem tri meseca i onda opet da odradim hormone da vidimo kakva je situacija.

Uglavnom sad se trudim da nekim izmenjenim navikama u ishrani probam da dovedem u red hormone. Ima li saboraca?




mati -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (2.4.2021 11:15:56)

Mama Jo, ja imam cvorice, ali mislim da mi ne piše tako dijagnoza, pogledacu posle na uputu. Znam da mi je radiolog rekla ( moj u koga imam beskonačno poverenje ne radi malo duži period i nikad to ni spomenuo), da se na okvirima "vidi kolorizacija" i da nekada u budućnosti uradim biopsiju, nije hitno. A dr endokrinolog kaže da ne mora uopšte dok je tako, jer se za tu marginalne kolorizaciju to ne radi... I tako. Sledeći put ću da čekam mog radiologa. Ne pijem nikakvu terapiju, hormoni u normali.




dddaca -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (2.4.2021 11:25:35)

Mama Jo, sta si dobila od suplemenata da pijes?
Kod mene su hormoni u normali, ali stitna zlezda je uvecana. Treba da se prati, a terapiju nisam dobila




mati -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (2.4.2021 11:59:18)

Struma polynodosa atoxica... Tako piše. A na uputu dr opšte prakse piše Tiroida nešto...




mama Jo -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (2.4.2021 19:04:11)

Evo moja dijagnoza:

[img]https://i.postimg.cc/SjVxQrP2/IMG-20210402-190044.jpg[/img]

Ddaco, dala mi je Tiroxil da pijem. To je selen u principu, + jos nesto sto direktno utice na zlezdu. Sad 3 meseca da ga pijem pa opet da izvadim hormone...




smeško -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (2.4.2021 21:53:59)

МамаЈо, ја имам Хашимото. Немаш нодусе, не нервирај се одмах. Хашимото временом уништава жлезду, али о том потом, то се прати годинама. По потреби увешће терапију некада. Уместо селена, ја једем 1-2 бразилска ораха дневно. Кад се сетим. Не нервирај се, то само одмаже, као и свему другом. Ја ту дијагнозу имам већ 10 година.





dddaca -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (3.4.2021 22:16:43)

Mama Jo, tek sad videh poruku. Mislila sam da su samo neki vitamini, pa da probam da uzimam, ali po ovome sto sam procitala ne bi trebalo da ga uzimam na svoju ruku posto su mi hormoni ok.




mati -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (3.4.2021 22:32:30)

Smeško jel se razumeš u ovo, da ti slikam moju. Joj crna osećam se ko bakuta sa mojim dijagnozama. Sreća pa još nisu F. [sm=smiley13.gif]




smeško -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (4.4.2021 14:21:55)

Мати, моја мама има проблеме, имам и ја. То нам је сада хронично.




mama Jo -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (4.4.2021 15:25:06)

Smesko, na koliko ides na pregled, odnosno vadis hormone? Je l' pijes neku terapiju...
Rekla mi je da tek kad tsh bude 9 onda se uvodi terapija...
Meni je sad rekla posle 3 meseca da dodjem.
Navodno da ishranom i moze da se drzi pod kontrolom. Rekla mi je da se za stitnu preporucuje bezglutenska ishrana. Sad pokusavam i to, ali jos uvek ne mogu u potpunosti da predjem na bezglutensku, nadam se da cu vremenom moci, generalno zbog zdravlja.
A, citala sam bas za hranu bogatu selenom i da cak jedan brazilski orah zadovoljava dnevnu potrebu organizma za selenom... I ja sam pocela tako, 1-2 na dan da jedem...

Dddaco, bolje nemoj... Bolje tako probaj ishranom da drzis pod kontrolom




dddaca -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (4.4.2021 15:55:55)

ne, ne, necu mama Jo. Pogledala sam sastav. da je cisto vitaminski preparat, tipa selen i jos nesto mozda bih i uzela. Selen mi je ok. Ali mislim da sa onim drugim sastojkom ne bi trebalo da eksperimentisem




mati -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (4.4.2021 15:58:45)

Šta sve nas žene neće da snadje. Moje kontrole su na 8.meseci samo zbog ove korone sam sve poremetila, sada sam otišla bas kasnije. Ali ova dr je videla kao da ne raste. Ipak cu jos jednom, neobavezno da odem do mog radiolog, samo da navatam kad počne da radi.
On mi je to sasvim slučajno otkrio. Gledao mi stomak posle OP i za pričali se, kaže ček da bacim pogled. A pre toga dva puta sam bila, ništa nisu videli. Druge dve dr.




dddaca -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (4.4.2021 16:11:47)

Ja nikako da odem na kontrolu, a proslo je bas dosta. Ko zna, mozda su i hormoni poceli da mi luduju u medjuvremenu




smeško -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (4.4.2021 18:08:32)

МамаЈо, мани се безглутенске исхране ако ниси алергична. То је моје мишљење. Много се данас ,,фрљају" са тим. Највећи проблем за њу су вештачки додаци исхрани, али њих има свуда. Не оптерећуј се исхраном, смањи стрес. И не претеруј са броколијем, кељом и грејпом. Кафа такође успорава рад, али она се и не пије у великим количинама због целог организма. То је све. Ја контролишем хормоне на 6 месеци, у преводу кад се сетим. Селен сам пила само у почетку. Знаш и сама неке моје приче и стресове и немам времена баш да размишљам о себи. Релаксирај мало тензију, то је проблем који се не решава, хроничан је, али није страшан, посебно када су хормони ок и нема нодуса. Са тим се потпуно нормално живи, заборавићеш на то.





mati -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (4.4.2021 18:44:36)

Smeško, šta je taj nodus? Sad cu bas da pogledam moje nalaze.




mati -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (4.4.2021 18:54:35)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2123112-7237.jpg[/img]
Bolje da nisam ni pogledala. Lutrija. Ali meni niko nije pričao o stresu, nervozi, ishrani... Samo da se prati, kontrole na 8 meseci... 🤨




smeško -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (4.4.2021 19:05:29)

Чворић.





smeško -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (4.4.2021 19:06:40)

Пишем ти касније, чим завршим са палачинкама. Печем палачинке за вечерас, хлеб за сутра. И кувам грашак.🙄





mati -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (4.4.2021 19:12:20)

Pa napisala sam, ali me izbacilo i onda zaboravila posle.
Znači cvoric je nodus na srpskom...




smeško -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (4.4.2021 19:54:52)

Мати и то се прати, није страшно. Битно је да не расту. 





mati -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (5.4.2021 0:07:24)

Pa da, tako su rekli. Ma čekam mog radiologa.
Smeško, kada se daje terapija? U slučaju promene hormona? Ovako se ne daje, ako su cvorici?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>