RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Ivanka 75 -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (5.4.2021 0:19:01)

Mojoj sestri citav spisak namirnica dali za stitnu. I bez stresa naravno. Sto je nemoguca misija. 😔





mati -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (5.4.2021 0:40:47)

Smeško, imaš pitanje na prethodnoj strani. Piši sve što znaš. Po onome što je dr sada merila mislim da ne raste, jer je uporedjivala. Ali kao i da mi se učinilo malo više da je rekla a ipak napisala ono što je dr pre nje merio, kao da nije sigurna u sebe.




Duškić -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (5.4.2021 7:45:27)

Ivanka, kad kazu bez stresa, stvarno je nemoguca mislija.




mati -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (5.4.2021 9:08:31)

Meni to nisu rekli, verovatno je i dr svesna toga... Pa počela da preskače taj deo.




dddaca -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (5.4.2021 9:12:53)

Meni nista nisu rekli za ishranu.




mati -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (5.4.2021 10:51:26)

Ni meni nista za ishranu, mada ja sam i bez terapije.




dddaca -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (5.4.2021 10:59:22)

Mislim da sam pisala, nemam ni ja terapiju. Povremeno uzmem selen




mati -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (5.4.2021 11:03:13)

Da, da nemaš terapiju i da pratiš ali da dugo nisi otišla na kontrolu..




smeško -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (5.4.2021 19:41:44)

Мати, шаљем ти пп касније. 





mati -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (5.4.2021 19:47:51)

DogovoreTo.😘 Ja pitala dr da li knedla u grlu koju imam povremeno može biti od toga, kaže moguće, na takvom je mestu cvoric.




QueenJ -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (6.3.2022 11:05:43)

Drage moje žene, sve sam iščitala i ovde i po netu. Svega sam svesna, ni da nije strašno, ali mi treba podrška. Ne mogu više. U novembru mi je na sistematskom koji nam je firma organizovala, kod endokrinologa ustanovljen blagi hipotireodizam, na uz je video da je izrešetana skroz, kaže-kao da su moljci pojeli. Dobila sam Tiroksil 4.0, neki dodatak sa selenom. Juče stigao kontrolni rezultat, TSH jeste u normali, ali antitela se uduplala. I ne osećam nikakvo subjektivno poboljšanje, što mi je najteže palo. Ponadala sam se, kada je otkriveno o čemu se radi, da će mi terapija pomoći da se bolje osećam. Ja, koja sam sve stizala i svuda bila, sada ponekad nemam volje ni do prodavnice da odem, stalno sam umorna, ten i koža katastrofa, nervozna, izgubim kontrolu na tren, pa me posle duša boli, zaboravna, koncentracija ponekad u minusu, kilaža haos, a zaista ne jedem mnogo i generalno se hranimo ok. Jedino što sam manje aktivna nego pre. Zbog toga sam i radila hormone na svoji ruku ranije, 2 puta. Ali su bili u granicama normale. Nije mi pao Hašimoto na pamet. A želimo jako dve crtice. Endokrinolog mi je rekao da to nije sad pametno. Zajednice, pomažite. ❤️




lesli -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (6.3.2022 14:30:57)

Kakva budala. 🙄Promeni endokrinologa, hasimoto nije prepreka za trudnocu!Naravno kontrolisaces se, po potrebi ces dobiti neke lekove i to je to.





QueenJ -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (6.3.2022 15:42:05)

Hvala na još jednom zdravom razumu. Iako sam čitala i znam dosta, ne može da se ne stvori crv sumnje kada ti "stručnjak" tako kaže.




EnaEna -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (12.3.2022 13:02:50)


Nije hasimoto prepreka za trudnocu. Bolje da ti je dao da povadis polne hormone i ogtt. Zene i bez stitne ostaju trudne. Ja tsh drzim u granicama a antitijela vise i ne vadim jer su visoka a nikad nece pasti. Moj endo.trazi samo tsh i ft4 kad idem na kontrolu. Sad kako sam ostala trudna svaka 2 mj kontrolisem tsh i ft4. Posto imam i inzulinsku rezistenciju, cak mi je i ukinuo glukofaz sto sam pila za to. 
Potrazi jos jedno misljenje.  Sretno i ne odustaj! Vidjeces kad ti pogodi terapiju kako se vracas u normalu.
IZVORNA PORUKA: QueenJ

Drage moje žene, sve sam iščitala i ovde i po netu. Svega sam svesna, ni da nije strašno, ali mi treba podrška. Ne mogu više. U novembru mi je na sistematskom koji nam je firma organizovala, kod endokrinologa ustanovljen blagi hipotireodizam, na uz je video da je izrešetana skroz, kaže-kao da su moljci pojeli. Dobila sam Tiroksil 4.0, neki dodatak sa selenom. Juče stigao kontrolni rezultat, TSH jeste u normali, ali antitela se uduplala. I ne osećam nikakvo subjektivno poboljšanje, što mi je najteže palo. Ponadala sam se, kada je otkriveno o čemu se radi, da će mi terapija pomoći da se bolje osećam. Ja, koja sam sve stizala i svuda bila, sada ponekad nemam volje ni do prodavnice da odem, stalno sam umorna, ten i koža katastrofa, nervozna, izgubim kontrolu na tren, pa me posle duša boli, zaboravna, koncentracija ponekad u minusu, kilaža haos, a zaista ne jedem mnogo i generalno se hranimo ok. Jedino što sam manje aktivna nego pre. Zbog toga sam i radila hormone na svoji ruku ranije, 2 puta. Ali su bili u granicama normale. Nije mi pao Hašimoto na pamet. A želimo jako dve crtice. Endokrinolog mi je rekao da to nije sad pametno. Zajednice, pomažite. ❤️






QueenJ -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (13.3.2022 8:44:06)

Hvala mnogo, Ena. Da, sačekaću mamu da se vrati iz Italije, pa ćemo zajedno otići negde. Verovatno moramo u Bg, u Valjevu nema više dobrih endokrinologa. Na žalost. Ona isto ima hipo, a i reumatoidni artritis. Lep pozdrav!




Sanjica26 RR -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (13.3.2022 8:58:08)

Queen i ja jurim dobrog endokrinologa. Samo je drugi problеm. Preporucili su mi dobru dr u Bg-u. Tek mi je zakazano 13.maja. Prebukirana je. Isle su mi dve koleginice zbog vantelesne, snajka je isla. Moracu da sacekam taj datum da se ne igram kod ostalih dr.




QueenJ -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (16.3.2022 9:38:07)

Pa da, Sanjice, to je veliki problem, pola Srbije mora da se leči u Bg-u, privatno, jer su stručnjaci mahom napustili manje gradove ili Srbiju, trbuhom za kruhom. I ja sam problem na grliću rešila tek kada sam papreno platila privatno u Beogradu. Ovde u Va su me baš dugo razvlačili, "pratili". Saznala sam da jedna doktorka dolazi jednom sedmično u privatnu ordinaciju ovde u Valjevo iz Beograda. Možda pokušamo kod nje. Majka se vraća tek 25. Pa ćemo videti šta ćemo. Pozdrav!




EnaEna -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (16.3.2022 10:28:59)

Ja sam se prosle godine narucila nekad u februaru,po preporukama, kod prof dr Svetlane Vujovic. Termin dobila tek u decembru.... A ja sam do tad vec bila trudna  tako da nisam otisla. Ali sam prije toga ,2020e isla na pregled tj vise konsultacije prije IVF-a kod prof dr Artura Bjelice. On je ginekolog endokrinolog. Nisam dugo cekala na termin u NS sam isla na pregled. Napisao je koje nalaze da mu sve donesem i dao svoje misljenje i propisao sta da jos pijem. 




QueenJ -> RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashimoto) (16.3.2022 17:43:30)

Hvala na podeli iskustva, Ena.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]