RE: Spermogram i spermokultura (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


lidija 011 -> RE: Spermogram i spermokultura (5.5.2011 22:58:38)

IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Ono sto sam naucila da podelim sa vama: apstinencija je najbolja oko 4 dana, ako je manja spermogram je los, a sto je duza opet opadaju vrednosti. Stres i ne ispavanost si vec spomenula. Zatim prehlade, virusi, lekovi (pogotovo antibiotici) sve to negativno utiče. Tople kupke, solarijumi, saune nikako se ne preporučuju. Bakterije u spermokulturi hoce da ometaju pokretljivost sperme. Razlika u vremenu izmedju 2 spermograma bi trebalo da bude 3meseca (osim ako dr nije drugacije rekao) jer toliko traje spermogeneza (obnavljanje celija sperme). Jedan spermogram ako je los nista ne mora da znaci, mozda se sve potrefilo pa je ispao los. Trebalo bi bar jos 1-2 da uradi da bi mu se postavila dijagnoza oligo...kako si vec napisala.

potpisujem[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]... i dodala bih( ja nesto uvijek moram da dodam[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) apstinencija je od 3 do 5-og dana




Zvoncica88 -> RE: Spermogram i spermokultura (6.5.2011 2:05:38)

Cao, svima! Ja sam ovde nova. Imam 23, a moj decko 27god. Pokusali smo da dobijemo bebicu i saznali da nam je dijagnoza AZOOSPERMIJA! Tri puta smo ponovili test i sve jedno isto-nula! Krajem maja imamo zakazane hormone, tj. on , posto sam ja uradila i OK je. Od ostalih analiza radili smo ultrazvuk testisa i tu je sve super. Ova vest nas je pogodila kao grom iz vedra neba, ne mozemo da se snadjemo i nemamo pojma sta da radimo, a kod lekara se sve tako sporo odvija. Vec 3 meseca tapkamo u mestu. Ako imate neki savet kazite. I recite mi sta mislite o Slobodanu Tesicu? Mislila sam da se i njemu obratimo za pomoc. Neko je pomenuo i travarku iz BG-a... Moze i to samo da uspe... Hvala vam unapred od srca...!!!




anuksunamun -> RE: Spermogram i spermokultura (6.5.2011 2:25:53)

ja ne znam za Tesica,svako ima razlicito misljenje...a za azospermiju ima raznih prirodnih preparata..od kojih mislim da su mnogi u sastavu Tesiceve terapije ...susam ,med,propolis...ja znam da je peruanska maka odlicna...imas ovde temu samo o njoj..a ima i tema o Tesicevoj terapiji...
i da dodam...srecna okolnost je sto ste problem otkrili tako brzo...jako ste mladi...sve ce biti super,samo se borite!!!




Anoniman -> RE: Spermogram i spermokultura (6.5.2011 9:47:06)

Najbolja apstinencija je od 3 do 5 dana, ali neki kazu moze i do 7 dana, medjutim tad vec postaju rezultati losiji, a 2dana je opet premalo.




Anoniman -> RE: Spermogram i spermokultura (6.5.2011 9:54:10)

Zvoncice88 jos si mlada a i tvoj decko, pa par meseci nije strasno. Mora da prodje vreme da bi se sve analize odradile, nemojte puno da se sekirate, na vreme ste otkrili pa cete se izboriti sa time na vreme. Sta vam kazu doktori, jesu li preporucili da pije nesto?




Anoniman -> RE: Spermogram i spermokultura (6.5.2011 9:55:45)

Zvončice a gde ste radili spermogram?




Zvoncica88 -> RE: Spermogram i spermokultura (6.5.2011 16:33:59)

Spermogram smo radili u bolnici, privatno i na Sudskoj medicini i svuda isto. Nisu nam rekli da pijemo nista nego su nas odmah bobmbardovali informacijama o vantelesnoj oplodnji, o donaciji sperme, o usvajanju dece itd. I ja mislim da je dobro sto smo otkrili ovako rano i to samo 4meseca od kad smo poceli sa pravljenjem bebe. Ja sam bila ubedjena da samnom nesto nije OK, jer su mi rekli da imam zavaljenu matericu i da je zalepljena za kicmu i kad sam odradila sve moguce analize i kad su sve bile OK, na nagovor lekara smo uradili i spermogram kad tamo NULA!!! Ja sam mislila da pozovem Tesica i da pocnemo sa njegovom terapijom, mada vidim da ga neki hvale, a neki bas i ne! Moj decko je izgleda alergican na med, maticni mlec i li polenov prah, jer sam uzla neki preparat koji sadrzi sve ove sastojke, namenjen je jacanju imuniteta i on se od jedne kasike toliko naduo, oteko i sl. Mislim da cmo vec polovinom juna da znamo na cemu smo, ali kao sto vec znate, ovo cekanje ubija. U pocetku sam se jako plasila za nasu vezu, jer je sve krenulo nizbrdo, a sad smo vec prihvatili ovu situaciju i trudimo se da se drzimo zajedno. Generalno kad smo uradili taj ultrazvuk testisa i kad je sve bilo OK mnogo na je laknulo, mada neznam da li bez obzira na to sto je raj nalaz dobar, i sto su nas tamo pitali zasto su nam uopste zakazali ultrazvuk kad je sve i vise nego dobro, mozemo da imamo probleme sto se bebe tice. Ne znam sta da radim....




Anoniman -> RE: Spermogram i spermokultura (6.5.2011 22:16:21)

Da ne duzim puno, Zvoncice prvo i najvaznije moras da budes smirena, ne smes da kidas zivce, drugo jako je bitno da se vas dvoje drzite zajedno, bodrite jedno drugog i bez obzira ko ima problem da imate jako puno razumevanja jedno za drugog. Probaj da mu ubacis vitamin B,C,E , Kljukaj ga malo sa kikirijikijem, suncokretom, indijski orah, brazilski orah, suvo grozdje, semenke bundeve, badem, lesnik. Sve to (ako nije alergičan na sve to) ne moze da skodi, a moze da se desi da pomogne jer ova hrana poboljava spermiće (ako mu sve ovo das pazi samo da ti muz nema zatvor pa mu savetuj da obavezno jedan obrok bude čorbast, i jos nesto ako pati od hemoroida nemoj da mu das vise od 600g nedeljno). Cujemo se sutra, odoh da spavam.




Bubamarac -> RE: Spermogram i spermokultura (8.5.2011 18:21:30)

drage moje, imam pitanjce:

nakon loseg spermograma, 28% pokretljivost i vecine nepravilnog oblika, Proxeed je znaaaacajno popravio stvar (ali ne dovoljno, dokle god nema ), ali se pojavila aglutinacija....sad smo zavrsili terapiju da se i nje resimo.

vase iskustvo, kad proxeed jednom popravi stvar, da li treba nastaviti, da li ce se oni opet pokvariti ili je to - to sto se njega tice???

kisss




Anoniman -> RE: Spermogram i spermokultura (8.5.2011 19:30:08)

Kad mm pije preparate za popravljanje spermograma, on će se popraviti, ali ako ga opet spopadne nesto sto ne treba, jako moguće da će se nesto pogoršati. Kad ste prestali sa lekovima, neka prodje 3meseca pa ponovite spermogram i u zavisnosti od vrednosti konsultujte se sa urologom da li opet nesto da pije za popravljanje spermograma. Do tada neka obogati ishranu kostunjavim vocem i povrcem, vitaminom C,E,B.




Bubamarac -> RE: Spermogram i spermokultura (8.5.2011 19:41:13)

hvala Pcelice... jel da idemo i na sumece tablete, gledam gde cemo sve prikupiti te vitamincice?




Anoniman -> RE: Spermogram i spermokultura (9.5.2011 10:25:09)

Vitamin C: limun(ada), pomorandza, jagode, jabuke, paprika, paradajz, ako voli šumeće moze i to. Vitamin B: banane, koštunjavo voće a možeš da mu uzmeš Beviplexen tu imaš ceo komplex vitamina B. Vitamin E kazu da je dobar "santEgal". I obavezno što više voća i povrća, a da izbaci ne zdravu hranu kolko god je moguće. Alkohol i cigare su ubice spermića, to isto treba izbaciti, kao i energetska pića (ona štete i srcu i pritisku, i mogu da izazovu oštećenje vida prilikom podizanja očnog pritiska-glaukoma).




Bubamarac -> RE: Spermogram i spermokultura (10.5.2011 21:19:31)

Hvala puno [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]






dragojla -> RE: Spermogram i spermokultura (11.5.2011 8:06:38)

Kakvo bre voce i povrce.....naravno treba ih koristiti ali kolicina vitamina (antioksidanata je smesna)...morate uzimati vitamine u obliku suplemanata...znaci vitamin C bar 1g dnevno, filna kiselina 5mg......ima pakovanje folne kiseline pod nazivom FOLNAK JEFTIN JE ......guraj te napred....




Anoniman -> RE: Spermogram i spermokultura (11.5.2011 10:56:46)

Da, tako je po jednu tableticu vitamina C,E,B i folne, a uz to sto vise voća i povrća i ima spermići kolo da vode[sm=jezicek.gif].




mulan -> RE: Spermogram i spermokultura (12.5.2011 12:13:41)

Spermogram smo uradili u Konzilijumu i rezultati su 12 ml od pozeljnih 20. Na njegovo i moje zaprepascenje jer je prosle godine bilo sve ok, pa je moj suprug odlucio da uradi jos jednom jer pri samom davanju uzorka nije bio siguran oko broja dana apstinencije koja u mnogome menja rezultat. Bilo kako bilo i da jeste, kako sam se ovde informisala moguce je poboljsati kvalitet sto je odlicna vest.




Ana RR -> RE: Spermogram i spermokultura (12.5.2011 12:17:03)

Mulan, najbolje je 4 dana apstinencije. Moj muž je imao 9 mil, pa smo to popravili, pa se opet kvarilo, popravljalo.. i evo ja sam ostala trudna kada mu je spermogram bio čini mi se najgori.
Više je bitnija pokretljivost i morfologija nego sama količina.




mulan -> RE: Spermogram i spermokultura (12.5.2011 12:20:08)

Ana, hvala na brzom odgovoru! [sm=rozica.gif] Kako vidim iz rezultata pokretljivost je dobra, ali dosta ima abnormalnih cak 78 od 10%




Ana RR -> RE: Spermogram i spermokultura (12.5.2011 12:23:09)

To je i kod nas bio problem. Lako smo popravljali količinu, ali pokretljivost i morfologiju teško. Najviše mu je pomogao klomifen, ali on je hormonski lek i bez saveta lekara ne sme se piti. Pisala sam dosta o tome na prvim stranama ove teme pa prelistaj ako te ne mrzi. 




mulan -> RE: Spermogram i spermokultura (12.5.2011 12:34:22)

Kada se ja pokrenem po pitanju meni bitnih stvari i kada sam motivisana, onda mi nista nije tesko.




Ana RR -> RE: Spermogram i spermokultura (12.5.2011 12:42:49)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Zvoncica88 -> RE: Spermogram i spermokultura (12.5.2011 15:15:18)

Imam jedno pitanje. Pa, ako neko zna bila bih veoma zahvalna na odgovoru. Dakle, nasa dijagnoza je azoospermija. Procitala sam da tu postoje dve opcije. Prva, kada se spermatozoidi uopste ne proizvode i druga kada se proizvode, ali zbog nekog zacepljenja ne mogu da izadju napolje. E, sad, mene zanima da li je moguce da se to zacepljenje vidi na ultrazvuku? Ultrazvuk smo uradili i nalaz je uredan. HVALA UNAPRED!




marija andrijana -> RE: Spermogram i spermokultura (12.5.2011 17:37:51)

Draga Zvoncice, nisam sigurna da se UZ vidi gde je zastoj. Muzic moje jako dobre drugarice ima isti problem. Ne postoji ni jedan jedini spermic. Pored UZ koji je bio uredan, radili su mu niz ispitivanja zakljucno sa biopsijom testisa. Svi nalazi su bili ok, pa su posle niza neuspesnih terapija raznim preparatima otisli u Leskovac. Dr mu je savetovao da uradi kariogram - hromozomski zapis da bi se uocilo da li je zastoj genetski ili razvojni. Ukoliko je genetski, na zalost, pomoci nema. Kod njega nije, pa je dobio novu terapiju i radice se punkcija tj. iz testisa se direktno vade spermatozoidi i cuvaju za VTO.

Nadam se da ce ovo pomoci i olaksati pravac kojim bi bilo lakse da idete, jer su oni potrosili godine i godine ne bi li konacno dosli do ovog odgovora.





Zvoncica88 -> RE: Spermogram i spermokultura (12.5.2011 19:53:35)

Jaooo, hvala ti puno! Mi smo tek krenuli sa analizama, krajem maja radimo hormone, pa cemo da vidimo. Na osnovu svega sto sam na raznim forumima procitala uopste ne mogu da razmisljam pozitivno i da se nadam bebici. Videcemo sta cemo da radimo......




mulan -> RE: Spermogram i spermokultura (12.5.2011 20:06:16)

Zvoncice, i ja sam svasta procitala, ali sam isto tako i videla kod mene na poslu da su zenice koje su bile u programu vantelesne ili izrodile decu ili su trudne sto je ohrabrujuce. Naravno, ima i koji se jos lece i ne posustaju sto i meni daje podstrek da istrajem, a tek sam na pocetku.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>