RE: sistematski pregled (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


cockic -> RE: sistematski pregled (4.11.2012 20:25:27)

e lesice jer to obavezno zdavlje boze sina dugo nisam vodila kod dr. mada isli smo jednom kod prijatelja dr pa nam ova nas iz dz nije ni trebala pa me zanima jer obavezan taj sistemacki tj.jer se inace u tom uzrastu ide [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]mi smo samo bili sa 26 meseci na vakcini pneumo 23 ali nije imao nikakav sistemacki a ja se nesecam da je nesto napomenula.




lesica -> RE: sistematski pregled (4.11.2012 20:33:31)

Ma kod naše dr tj. u zvezdarskom dz-a sistematski pregledi se vrše nekih 2-3 nedlje pred rodjendan,a L sad ima vanredni jer njena dr smatra da to sad nakon kontrole kod endokrinologa treba da uradimo.




cockic -> RE: sistematski pregled (4.11.2012 20:51:39)

a dobro,mada mogu okrenuti dz pa pitati ovih dana jer sramota neznam koliko mi je dete visoko i tesko.kucna merenja visine nesto nisu meni tacna najbolje je kod njih na onim vagama sto mere i tezinu i visinu.i to je staro ali valjda je tacnije[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




New Mom -> RE: sistematski pregled (5.11.2012 12:18:37)

Nama je sistematski oko 3.rođendana, kad pored savetovališta kod pedijatra i stomatologa treba da idemo kod psihologa, defektologa i logopeda.




Snelle -> RE: sistematski pregled (5.11.2012 13:53:14)

Mi smo poslednji sistematski imali pred drugi rođendan, a sledeći su nam rekli da je tek sa 4. godine i to nikako ne podrazumeva i odlazak kod psihologa, defektologa... Ja bih volela da je to malko ozbiljnije.




lesica -> RE: sistematski pregled (5.11.2012 14:03:26)

Prosto mi je neverovatno koliko se ceo ovaj sistem razlikuje od opštine do opštine.




Cvrčko -> RE: sistematski pregled (19.1.2013 16:36:27)

Mi na sistematski sa sinom idemo za mesec dana, pošto je sad u januaru napunio tri godine. E sad, ja znam da sigurno idemo kod logopeda, stomatologa i ortopeda, ali za ostale detalje pregleda ništa ne znam.... Za ove dodatne preglede ćemo valjda dobiti upute, a šta rade u dispanzeru-valjda visina, težina... Šta još?




New Mom -> RE: sistematski pregled (19.1.2013 17:33:41)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Nama je sistematski oko 3.rođendana, kad pored savetovališta kod pedijatra i stomatologa treba da idemo kod psihologa, defektologa i logopeda.

Dr mi kaže da sem pedijatra i stomatologa (što treba da odradimo oko rođusa) ovo ostalo ostavimo kad bude imala bar 3,5 godine, jer kaže da je problem oko komunikacije sa nepoznatim ljudima, pa onda bzvz cimaju roditelje. Da će tada biti spremnija za saradnju.




Anck Su Nmaun -> RE: sistematski pregled (20.1.2013 8:15:39)

Nama nista o ovome nisu rekli [sm=zmeden.gif]

A sistematski svaki se svodi na merenje, visine i tezine, i jel dobro jede..vazi sve 5

Sledeca vakcina pred polazak u skolu! Dovidjenja




Cvrčko -> RE: sistematski pregled (20.1.2013 16:43:19)

Bila mi drugarica danas, obavili su sistematski-pedijatar, zubar, idu uskoro kod ortopeda, a za logopeda su rekli da je pomeren na 4-ti rođendan. I to je to, koliko sam razumela.




New Mom -> RE: sistematski pregled (20.1.2013 18:28:53)

ASN, već sam pisala, kod nas u DZ i u savetovalištu piše na onim tablama za obaveštenja pacijentima.
A nama je i dr rekla.




Azra_ -> RE: sistematski pregled (27.5.2013 0:27:17)

Kada sam poslednji put bila u savetovalištu, sa oko 12 meseci, dr nam je rekla da se vidimo sa 18 meseci kada je sistematski... E sad, da li je tu podrazumevala samo merenje, i taj pregled kod nje, ili i zubara, oftamologa, krvnu sliku... Znate li vi mame? Sistematski sa 1,5god?




lanajelena -> RE: sistematski pregled (27.5.2013 15:14:08)

IZVORNA PORUKA: New Mom

ASN, već sam pisala, kod nas u DZ i u savetovalištu piše na onim tablama za obaveštenja pacijentima.
A nama je i dr rekla.

Kod vas stoji zato sto se ti svi pregledi i rade tu,kod nas moze samo klasican merenje visine,tezine a za ovo se ide u ZOV,to obavestenje je stajalo u vrticu kad je Lana trebalo da ide...Ank znaci ako zelis (nije obavezno ali znaci)zakazujes u ZOV

Ispala sam kao neka nadrndana...NM [sm=smiley31.gif]




Figaro88 -> RE: sistematski pregled (27.5.2013 15:18:01)


IZVORNA PORUKA: Cvrčko

Bila mi drugarica danas, obavili su sistematski-pedijatar, zubar, idu uskoro kod ortopeda, a za logopeda su rekli da je pomeren na 4-ti rođendan. I to je to, koliko sam razumela.

Nama su rekli da cemo tad i kod oftamologa,i ne znam da li ima jos nesto.Mislim sa 4g.




lanajelena -> RE: sistematski pregled (10.6.2013 10:43:40)

Sledece nedelje bi trebali da idemo na sistemstski




Olga75 -> RE: sistematski pregled (29.10.2013 16:38:25)

mi danas dobili poziv na kontrolni sistematski pregled u razvojno savetovaliste , radi pracenja razvoja mog petogodisnjeg deteta
zakazala sam za 04 11 u 15 poslepodne pa da vidimo kako se razvija
a oftamolog bi trebao da dodje u vrtic , jos nije potvrdjen datum




Modessty -> RE: sistematski pregled (30.10.2013 0:44:02)


IZVORNA PORUKA: Azra_

Kada sam poslednji put bila u savetovalištu, sa oko 12 meseci, dr nam je rekla da se vidimo sa 18 meseci kada je sistematski... E sad, da li je tu podrazumevala samo merenje, i taj pregled kod nje, ili i zubara, oftamologa, krvnu sliku... Znate li vi mame? Sistematski sa 1,5god?


valjda beše samo krvna slika i urin, merenje težine i visine i to je to.
U četvrtoj godini, tj izmedju treće i četvrte ide sistematski gde se proverava sve. tako sam j za Danila sada doibila da ga vodim kod oftamologa i ortopeda i da radimo krv i urin. Treba da idemo i kod zubara.




Azra_ -> RE: sistematski pregled (30.10.2013 1:05:28)

Za sada nismo radili ništa osim krvne slike. Čudno mi je jer su sestrića već sa dve god.slali i kod zubara, oftamologa, logopeda...to tamo spada u redovne preglede u okviru sistematskog pregleda. Nisam znala kako je u Nišu, ali dr mi kaže da nema potrebe pre treće godine.




Tiziana -> RE: sistematski pregled (30.10.2013 9:37:58)

U Bgd je obavezan sistematski pregled zubar,oftamolog,fizijatar.. Cini mi se da vec sa 12m daju upute.




mila83 -> RE: sistematski pregled (7.3.2015 5:32:47)

Mimu ove godine ocekuje sistematski pregled pred upis u skolu, znam da ide sve po redu. A Dimi u julu puni pet godina, obicno dva tri meseca pre toga bude sistematski.Sad sam zaboravila sta sve ima, klasicno merenje tezine,visine,pritiska, kod fizijatra stopala,kicma, zubar, oftalmolog,mislim da sada ide i psiholog,secam se da je Mima nesto crtala i odgovarala na pitanja tipa "Koje boje ti je jakna?" pa je moja Mima dala i preopsiran odgovor sa detaljima,pricalica jedna[sm=smiley36.gif] ocekujem poziv uskoro...




mila83 -> RE: sistematski pregled (10.3.2015 10:56:06)

Stigao nam je poziv za 20.3.,pisacu sta je sve bilo od pregleda, to je pred upis u prvi razred.




mila83 -> RE: sistematski pregled (23.5.2015 20:46:25)

Prosao sistematski,zaboravih da pisem ovde.
Pored klasicnog pedijatrijskog pregleda,visina,tezina,merenje pritiska, bila je kod oftalmologa, stomatologa, kod ORL,fizijatra(za kicmu i stopala pregled) logopeda su obavili u vrticu.Primila vakcine i dobila potvrdu da moze u 1.razred.




vikiveki -> RE: sistematski pregled (6.7.2015 23:19:25)

Sistematski u školi je super stvar jer na njima se mogu utvrditi neke nepravilnosti u razvoju i na vreme ih lečiti.




mila83 -> RE: sistematski pregled (6.7.2015 23:26:21)

I ja mislim,pogotovo za decu koja ne idu redovno na kontrole kod pedijatra.ili nisu bili dugo na pregledu.




vikiveki -> RE: sistematski pregled (6.7.2015 23:28:37)

Da nije bilo sistematskog u školi mi ne bi na vreme uočili kako se ćerki kičma savija.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>