koprivnjaca (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


tanjicak -> koprivnjaca (9.4.2009 11:25:25)

Nisam nasla temu , a ako gresim molim za ispravku.
Jel ima neko ko ima problema sa koprivnjacom. Molim za raymenu iskustva na tu temu , jer ne znam sta da radim




Ana RR -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 11:27:24)

Moja sestra je imala tih problema i pila je Bronal, ali to joj je lekar prepisao.




Anoniman -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 11:29:28)

Koprivnjaca kao alergijska reakcija? 




Lilly* -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 11:34:16)

Meni se koprivnjaca pojavila predproslog leta, svako jutro me je rasturala, to nije svrbelo nego gorelo, uzas!! Meni je pomagala Synopen mast, to namazes direktno na mesto koprivnjace, a pila sam Pressing tabletice, to su za alergije, bas kada mi se jako upali, i onda sam mirna nekoliko dana.. Mozda ipak da odes kod dr, mada oni jako malo znaju o tome i analize traju jako dugo.. Samo jos da dodam da se meni, hvala bogu, od tada nije vise javljala, samo je nestala. Nikada nisam uspela da utvrdim sta ju je izazivalo




tanjicak -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 12:03:20)

u nedelju mi iskocilo svuda po telu. Nemam pojma od cega mi je. Doktor mi dao terapiju ali ocigledno ne deluje jer danas je cetvrtak a meni i dalje izlazi




Lilly* -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 12:09:18)

da, rekoh ni ja nikada nisam utvrdila od cega je a izbacivala sam i iz ishrane i od hemije svasta i uvek se pojavljivala. Idi opet kod dr i reci mu da ti menja terapiju da ti nista ne pomaze, a probaj bar tu Synopen masta, bice ti bar malo lakse ako nista drugo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




tanjicak -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 12:15:33)

 koliko vremena ti je trajalo. Ja cu da se iscesem do smrti , a odmah idem da kupim tu kremu. Danas popodne mi kontrola , sad mi javili , a jedem dvopek caj i kuvano povrce




Lilly* -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 12:19:42)

trajalo mi je to celo leto, svako jutro me je rasturala, tokom dana se malo povuce, ali zato ujutru!! nisam se ni smela cesati jer je meni to gorelo, peklo i svrbelo istovremeno, sva se unervozim koliko je to bio uzasan osecaj, joj samo kada se setim[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley26.gif[/image]




tanjicak -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 12:23:46)

Uh pa ja cu da poludim ako mi to bude trajalo jos neki dan.
meni se uvece jako yacrveni i pocne da svrbi. Pomogla mi je  inekcija urbazona i sinopena, ali to su mi dali samo jedan dan. Od ovih tabletica nista.




Lilly* -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 12:25:38)

znam kako ti je, mene je kazem dugo rasturala, probaj mozda sa tim tableticama pressing, meni su pomagale i bila sam mirna po nekoliko dana kada jednu popijem




tanjicak -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 12:48:53)

NJih i pijem , ali mi ne pomazu




Natasajvc -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 12:52:09)

Pressing treba piti kao antibiotik. Treba popiti citavu kutiju, a ne jednu tabletu. Jedino tako se razresi problem koprivnjace.




tanjicak -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 18:47:14)

ok sada sam dosla sa kontrole , pojacala mi je malo terapiju , pa da vidmo sta ce da bude. Vec mi je malo bolje cim sa popila duplu dozu.
Mene sad vise hvata fobija , i samo gledam da ne pocnem da se crvenim.  Uzasan je osecaj , ja sam prosla svasta , lomila ruke , noge ,  povredjivala se , ali ovako nesto nisam ni slutila da moze da bude tako strasno.




afrodita -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 23:56:36)

Jao, moj Maja je imala koprivnjacu, necete mi verovati...
Komsinica mi rekla da je obucem sve u crveno, zvuci
smesno, nisam ni imala nista osim jednih crvenih
hulahopki i maice. Probala sam jer nije mi bilo od
stete da obucem dete u bilo sta. Ceo dan je bila u tome,
Uvece ni traga od koprivnjace, nosili smo za svaki slucaj
i sledeci dan crveno.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




tanjicak -> RE: koprivnjaca (9.4.2009 23:58:07)

ne mogu da verujem , znaci da se obucem komplet u crveno?????





afrodita -> RE: koprivnjaca (10.4.2009 0:05:51)

Probaj, nista ne boli.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Kad sam ja mogla dete mozes i ti slobodno.
Nisam mogla da verujem da je proslo.





guppy RR -> RE: koprivnjača (10.4.2009 7:29:57)

Nešto o utrikariji (koprivnjači) smo pisali i u temi
URTIKARIJA (KOPRIVNJAČA) <-- KLIK

ali tamo je bila tema vezana za dete, i nalazi se u forumu Dete - Zdravlje deteta.

Iz tog razloga ću ovu temu ostaviti, jer postoji mogućnost da se komprivnjača kod odraslih drugačije leči.





tanjicak -> RE: koprivnjača (10.4.2009 23:34:19)

Ok
Ja sam stvarno trazila slicnu temu i mora da sam previdela.

Meni je danas malo bolje prv dan od nedelje da mi se nista nije pojavilo. Koza mi je malo crvenija nego inave ali ne svrbi i nema groznih plikova.
Jedino me ovi lekovi ubise. Sva sam nesto cudna od njih.Pijem presing i pronison , i to velike doze. Otvaraju mi apetit i uspavljuju me.




Stranica: [1]