|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Urtikarija (koprivnjača)
29.1.2009 15:37:00   
guppy RR
Driiiiinnnn - Driiiiiinnnn... zvoni telefon... Halo?
"Dođite hitno u vrtić po sina"


URTIKARIJA (KOPRIVNJAČA)

...
je alergijska reakcija kože na hranu, bakterije, gljivice, neke lekove, aditive, grebanje kože, izlaganje suncu ...

Kako izgleda?
Kao koža posle dodira sa koprivom.
Urtike ("fleke") mogu biti bele ili ružičaste i prisutan je svrab. Urtikarija obično traje kratko i urtike se brzo povuku.

Lečenje?
Trebao bi da se pronađe razlog (na primer alergija na ...), a najčešće leče se samo simptomi. Mom sinu su dali injekciju kortikosteroida i antihistamik (lek za alergičare). Stanje se smirilo tek posle 2 sata.

Posle D-dana

Obično dete ide na dijetu, ovde se dijete zovu Urtika I, II i III.
Vidi temu Urtika I, II, III  <--- KLIK OVDE za dijetu

Šta se nama desilo?
Sin je počeo odjenom da otiče i širile su se te fleke po celom telu (ruke, leđa, noge) i čak i posle injekcije kortikosteroida prvo nije bilo bolje... počeo je da otiče i dobio urtiku i na obrazu. Tad smo odjurili u bolnicu... u svakom slučaju kod alergijskih reakcija treba pratiti da li otiču usta, oči ... jer postoji mogućnost da dete prestane da diše...

Dva dana posle...
Kao da ništa nije bilo... veseo, zdrav, nasmejan... i na dijeti :)

Čitaj dalje (KLIK)

< Poruku je uredio guppy RR -- 29.1.2009 15:49:07 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.1.2009 15:40:34   
Anoniman
Užas! I šta sada? Treba saznati na šta je dobio tu reakciju, jel tako?

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
29.1.2009 15:57:15   
guppy RR
Treba saznati, ali ne mogu da saznaju USKORO user posted image

Čitaj temu Testovi za utvrđivanje alergije <--- KLIK

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
16.6.2010 13:43:51   
Lu
U 60 do 70% bolesnika se ne može utvrditi uzrok. Tada govorimo o idiopatskoj kroničnoj urtikariji. Posebna skupina urtikarija su tzv. fizikalne urtikarije koje nastaju nakon izlaganja hladnoći, toplini, suncu i UV svjetlu (solarna) te pritisku. Neke fizikalne urtikarije nastaju nakon povišenja temperature tijela zbog toplih kupki, nakon tuširanja, vježbanja, znojenja, tzv. kolinergičke urtikarije.
Osim tih postoje i kontaktne urtikarije koje mogu biti posljedica imunološke i neimunološke reakcije na dodir otrova biljke, kukca, morskih životinja, kozmetičkih i prehrambenih proizvoda, te lateksa.
Pažljivom analizom podataka koje daje pacijent u većini se slučajeva lako pronalazi uzrok nastanka urtikarije. Uklanjanje utvrđenog antigena dovodi do izlječenja. Kada nam anamnestički podaci ne nude sigurne razloge nastanka urtikarije, provodimo testove in vivo-prick test (test ubodom), scratch test, patch test, testove in vitro (RAST, RIST, CAST – ELISA), te laboratorijsku obradu koja nam može pomoći pri utvrđivanju mogućeg uzroka urtikarije.

izvor

< Poruku je uredio Lu RR -- 16.6.2010 13:45:09 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
16.10.2012 8:15:40   
Shishica
Od sinoc imam takav svrab i do jutros, sad, rasirilo se. Gadan osip po nogama rukama i vratu.
Ne znam ni sta da radim ni sta smem popiti kad sam trudna.. user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
16.10.2012 8:32:56   
Shishica
Zna li iko nesto o tome... moram li kod lekara? Svakako cu morati da cekam do jedno 4. sata, a i onda ne ide mi se kod lekara da cekam tamo sa svim bolesnim ljudima i zaradim jos nesto.

Imam kuci presing sirup, ali ne verujem da smem da ga popijem...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
16.10.2012 9:39:41   
minna
Shishice, ja sam imala neki osip u trudnoci i pojavio se koliko se secam nesto neposredno pred kontrolu (a da nisam imala zakazano isto bih otisla za svaki slucaj), to sam pomenula dr i odmah je trazio da vidi kako izgleda, meni je to bilo nesto kontaktno, od nekog praska za ves ili tako nesto, i rekao mi je da mogu da mazem sinopen, u tankom sloju i ne duze od nekoliko dana.
Mozda ipak da odes da vidis da ti kaze sta mozes da pijes ili mazes, mislim ja sam uvek pre za to nego da uzimam sama na svoju ruku i vise sam volela da budem pod kontrolom

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
16.10.2012 10:03:02   
Anoniman
Idi Shishi kod lekara.

Inače, mislim da smeš Pressing u trudnoći ali nikako bez konsultacije sa lekarom.

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
11.6.2013 14:21:28   
Anck Su Nmaun
Jel ovo izgleda kao sitni baloncici ?
Pojavilo mi se juce ujutru na rubu levog uveta user posted image

Straasno svrbi, a od jutros me boli iza tog uva ... nema pojma od cega, a lici na alergiju il sta vec.

ja sam alergicna na bizuteriju jedino, al ovo je po samom rubu, nista nisam nosila, nista ne obicno jela.... neznam sta bi moglo biti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
11.6.2013 14:56:04   
Modessty
Anck da te nije nešto gricnulo? Jel samo tu i nigde više?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
11.6.2013 15:04:25   
MASHKA
ja sam pre dve nedelja išla u CEA na testiranje i otkrili su mi da imam sistemsku kandidu u crevima pa se zbog toga javlja koprivnjača! sada sam na strogoj dijeti 3. nedelje user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
11.6.2013 16:27:14   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Modessty

Anck da te nije nešto gricnulo? Jel samo tu i nigde više?

Da, samo tu i bas na cudnom mestu user posted image
ali osetim od jutros bol iza uveta..mislim kakve moze imati uopste veze s usima user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
16.7.2014 13:26:05   
Biserce
Jutros cim sam otvorila oci ugledam Dimitriju po vratu napred i pozadi, iza usiju i glava (ne lice) sve blago crveno sa tackicama, ima i oko struka ispod pelene(nema po guzi i napred), nema po stomaku, ledjima rukama i nogama...ne znam da li je to alerg.reakcija na zumance koje je jeo juce u 15h (pre toga je jeo u petak, pojeo 2k kasicice jer je imao temp) ili na vrucinu ili na temp koju je imao do nedelje uvece ili od ad kapi ili ili ili...hiljadu ili...pomislih da nisu male boginje??? Nemam pojma...da li bespotrebno lupam glavu??

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
16.7.2014 14:54:08   
Peace*
Koliko dugo već pije ad kapi?
Izbaci žumance, kad se povuče, probaj opet.
Ja sam ubeđena da je od vrućine ili temperature.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
16.7.2014 17:22:32   
Biserce
Oko 10 dana pije ad kapi, danas su mu zelenkaste stolice i cvrste. Jeo je za dorucak bananu, a za rucak belo pilece, krompir i tikvica...mada rucao je kasno tako da ga verovatno jos nije svario...

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
16.7.2014 19:46:11   
Biserce
Izgleda da mu opet krece temp. Smem li da mu dam sirup??? Ovo se povlaci polako.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.8.2014 23:26:07   
mtajcica83
Ja sam kod svrca primjetila zadnih nekoliko dana neke male sitne bijele flekice raylicitog oblika, neke s kao tackica, neke malcice vece , ima po stomalima, nogicama, i par na ramenima.Nisam isla kod dermatologa, mada su mi rljudi reklo da hoce to od sunca i da se samo povuce.Njega to ne svrbi, nitiiritira,Sasvim slucajno sam primjetila.Ustvari kao da je tu bila neka ogrebotinica i ostao mali bijeli oyiljak eto tako to izgleda,Da li treba da se zabrinem??

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.8.2014 23:30:47   
bubulence
prati da li se siri i da li ce da ga svrbi.
moja E je imala koprivnjacu ali je bila sva u crvenim tufnama, ogromnim i imala je svrab. takodje su joj oke bile kao kada ima jaku prehladu. koristili smo Aerius sirup i vec posle 2 dana bi bilo bolje.
opet kazem, prati, ako se siri bolje da odete kod dr...

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.8.2014 23:35:20   
milicicak
mtajcice, koprivnjaca izgleda kao da te je ujeo gadan komarac, u stvari kao veliki plik sa crvenilom, tako da ti svrco sigurno nema koprivnjacu :)
ako mu je koza suva i peruta se mazi ga kremom koja mu odgovara. Verovatno nije nista ali ako pocne da se siri odvedi ga kod dr za svaki slucaj
Svako dobro ti zelim :)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.8.2014 23:38:14   
mtajcica83
Hvala zene user posted image

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
14.11.2014 23:51:06   
Modessty
Nikola oko 19h dobio osip prvo po guzi preponama da bi se kasnije tokom večeri proširilo na grudi i leđa, vrat, uši i oči. Klasična koprivnjača. Najverovatnije melko ili jaje, ali nije sigurno. Ja mu dala Aerius koji jepovratio sa hranom, a kasnije u hitnoj povratio odmah nakon davanja Presinga. Dobio inkciju Urbazona. Sad spava. Nije se gušio i ne svrbi ga. rečeno nam je da izbacimo mleko imlečne proizvode i jaje. Da li neko zna nakon koliko vremena može da se javi alergija na jaje ili mleko? Jaje je bilo u jelu koje je jeo za ručak , negde oko 13h. Melko je jeo sa čokolinom oko 20h. Znači nakon što je krenuo osip.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
14.11.2014 23:57:39   
mati
Uh bre Mod.Sigurno mu sad nisi prvi put dala jaje i mleko? Ja se bas ne razumem u te stvari, ali Mata je imao sl. situaciju svake godine na prolece i na jesen. Do trece godine.Njemu je uglavnom zahvatalo rukice i nogice, sem torza.
Sad videh gore na slici, ovo sam imala ja po izlasku iz bolnice. Isto sam primila urbazon ali je hitna morala da dodje.

< Poruku je uredio mati -- 15.11.2014 0:00:25 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
15.11.2014 0:01:32   
Modessty
reagovao je na belanas, ali čist belanac. Kad je u jelu celo jaje onda ne reaguje, bar nije do sada. A mleko ne pije, već samo jede kašice tipa čokolino i slično sa mlekom. Ne znam šta b drugo moglo da bude. Interesantno da se prvo osuo po guzi i to nakon što se ukakio.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
15.11.2014 0:09:11   
Ivanka 75
Mod user posted image
Najlakse ti je da mu izbacis hranu dok ne prodje osip pa posle polako.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
15.11.2014 0:14:28   
Modessty
Teši me to što on nije kao Danilo da neće ništa sem sira i hleba. Baš sad mozgam šta da mu dam za doručak. Verovatno ću džem i čheb, ili voće i posni keks.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image
Click Here