RE: analiza ultrazvucnih nalaza (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


adulence -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (15.11.2012 23:37:48)

nasla sam ovo:

MERE MOZGA Značenje
VA (Ventriculoatrial) Širina prednjeg roga bočne moždane komore.
VP (Ventriculoperitoneal) Širina zadnjeg roga bočne moždane komore.




adrijana91 -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (15.11.2012 23:45:12)

to sam i ja nasla, i da su mere iste i za va, i vp... a meni su razlicite i sad brinem sta mu ga to moze biti -.-




adulence -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (15.11.2012 23:50:48)

najvise bih volela da mogu da ti pomognem ali stcvarno ne znam,jos pogotovu sto na mom ni jednom uz nalazu ne pise to...mozda da pokusas da pises u temi trudnice trece tromesecje pa ce mozda neka znati...




adrijana91 -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (16.11.2012 0:02:21)

hvala ti u svakomslucaju :) sad cu pokusati tamo da pitam :)




mica0 -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (28.11.2012 20:59:03)

Nase mere se sl:

BPD 94.1
OFD 107
HC 331
TAD 98.3
AC 305
Fl 70. 8

35 + 5


Sta je ovo TAD?[sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (28.11.2012 21:10:40)

TAD je transverse abdominal diameter iliti obim stomaka.




New Mom -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (28.11.2012 21:46:55)


IZVORNA PORUKA: adrijana91
mene najvise plasi taj Vp i Va sto nisu jednaki, da li ti znas sta bi to moglo biti,i kako je kod tebe bilo?

IZVORNA PORUKA: adulence

nasla sam ovo:

MERE MOZGA Značenje
VA (Ventriculoatrial) Širina prednjeg roga bočne moždane komore.
VP (Ventriculoperitoneal) Širina zadnjeg roga bočne moždane komore.

I treba da su različite. Zamisli leptira raširenih krila, recimo da to tako izgleda, te komore.




Modessty -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (20.8.2013 23:21:15)

Tražeći po internetu kolike su prosečne mere za moju sadašnju nedelju trudnoće naletim na ovaj koristan sajt: http://www.baby2see.com/medical/charts.html#Fetal_Weight

Za ove mere: BPD 89mm AC 316mm FL 72mm HC 319mm
po njihovoj računici beba je teška oko 2739g đto odgovara 36, nedelji trudnoće.
Ima tu još nekih korisnih informacija pa koga zanima nek pogleda




jacadjukic -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (25.8.2013 22:49:44)

cao,devojke ,imam jedno pitanje. radila sam amniocentezu i tamo na ultrazvuku su mi nasli pojacanu ehogenost intestinuma. da li neko zna sta to znaci jer meni to nisu rekli na uz nego kada sam dobila otpusnu listu ,to sam procitala a moj gin.je na odmoru do 9 .sep. pa me bas zanima sta to tacno znaci i koje mogu biti opasnosti :(




Pcelica23 -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (26.8.2013 15:45:34)

Da li neko zna sta znaci skracenica csp? Doktorka mi je izvestaju nakon UZ u 24 nedelji trudnoce napisala: "csp ?" kao csp nije uocen? Sta to moze da znaci? ziva nisam :(




degu -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.11.2013 20:37:18)

Maslačak i sve ostale pomagajte :)

Evo nalaz: intrauterini graviditet GS 2.57, crl ploda 0.72cm, YS 0.49cm, FHR 115/min. SS VII/ +1. Na desnom polu GS kružna, hiperehogena, pravilna promena, bez cirkulacije promera oko 1cm. DO sa unilokularnom cistom 4.03*2.90. Eto niš ne razumem sem srčane frekvencije. Verujem da će našborac sve prepreke da savlada al šta može biti ta promena. Dr-ka kaže da misli da je krenulo kao blizanačka trudnoća pa se razvila samo jedna beba [sm=zmeden.gif] i šta znače sve ove skraćenice. Kontam da je plod dugačak 7.2 mm a šta je YS i SS i GS???




dunja RR -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.11.2013 21:16:04)

Evo i mojih, degu slični su nam rezultati, koliko vidim samo su decimale drugačije, a moja trudnoća je za dan starija, tu smo ženska [sm=smiley36.gif]:

Monofetalna trudnoća stara 7/8ng

GA (LMP) 7w4d EDD (LMP) 26.6.14.
AUA 7w2d EDD (AUA) 28.6.14.

GS 25,39 mm
CRL 8.83 mm
YS 4.39 mm

Maslačkonjo, pomagaj i meni, šta kažeš na ovo [sm=smiley36.gif]




jole82 -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.11.2013 21:21:57)

GA gestational age..odnosno gestacijska starost 7n4d
EDD predviđeni termin porođaja 26,06,14
AUA EDD to je po tvojoj zadnjoj mens proračun...dakle 7n2d i predviđeni datum porođaja 28.06.

GS gestacional sack...gestacijska vrećica
CRL dužina ploda
YS yolk sack ...žumančana vreća

E sad Maslačak nek preuzme sa stručne strane...ja samo nabacih šta je šta dok Dr M ne dođe[sm=smiley36.gif] I da dodam da mi deluje skroz OK

Degu mislim da ti je SS Vll+1 starost trudnoće dakle 7n 1 dan[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.11.2013 21:27:25)


IZVORNA PORUKA: jole82 RR

GA gestational age..odnosno gestacijska starost 7n4d
EDD predviđeni termin porođaja 26,06,14
AUA EDD to je po tvojoj zadnjoj mens proračun...dakle 7n2d i predviđeni datum porođaja 28.06.

ž

E a vidiš ja mislila da je obrnuto, jer kod EDD piše LMP (kontam da je to last menstrual period)?
Jer je kod mene bila kasna ovulacija pa je po njoj ovaj drugi 28.6., a po menstruaciji 26.6., šta misliš o mojoj teoriji?




dunja RR -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.11.2013 21:28:53)

Znači termin mi je na Vidovdan, a ako bacite pogled u temu sa imenima, pisala sam nekoliko puta da mi se dopadaju Vid i Vida [sm=smiley36.gif]




jole82 -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.11.2013 21:33:53)

AUA-average ulrasound age
LMP-last menstrual period

Dakle
GA (LMP) 7w4d EDD (LMP) 26.6.14. ----Ovo je računato po poslednjoj menstruaciji


AUA 7w2d EDD (AUA) 28.6.14. ----A ovo na osnovu ultrazvučnog pregleda

Jel sad jasnije...i da.... bar moj doca uvek se vodio uz a ne poslednjom mecom baš zbog tih šetajućih ovulacija..tako da je termin račuano na osnovu uz




Janncica -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.11.2013 21:34:19)

Dunjci,da ti ovde pozelim skolsku trudnocu [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




dunja RR -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.11.2013 21:44:39)

Pa to Jolence, ovo se slaže sa mojm teorijom [sm=smiley36.gif], nego je gore pisalo obrnuto ZA AUA tj:
AUA EDD to je po tvojoj zadnjoj mens proračun...dakle 7n2d i predviđeni datum porođaja 28.06. PA sam se zato zbunila [sm=smiley36.gif]

Ja sve računam da je termin na Vidovdan, slažem se sa tvojim docom [sm=smiley1.gif]
IZVORNA PORUKA: jole82 RR

AUA-average ulrasound age
LMP-last menstrual period

Dakle
GA (LMP) 7w4d EDD (LMP) 26.6.14. ----Ovo je računato po poslednjoj menstruaciji


AUA 7w2d EDD (AUA) 28.6.14. ----A ovo na osnovu ultrazvučnog pregleda

Jel sad jasnije...i da.... bar moj doca uvek se vodio uz a ne poslednjom mecom baš zbog tih šetajućih ovulacija..tako da je termin račuano na osnovu uz




dunja RR -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.11.2013 21:45:32)

Jancice hvalaaa [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




Torbica -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.11.2013 21:50:59)

[sm=bravo.gif]Dunja, ne vidim gde si pisala za ime. Moj beban se rodio 29.6. [sm=smiley27.gif] Ali posto je prvobitno doca rekao, poslednja nedelja juna/prva jula, ja nadjoh u kalendaru prepodobnog Davida Solunskog, doduse 9.7, cini mi se, ali to je bilo to - od prvog dana. David. To sa terminom ce ti se verovatno pomeriti koji dan, zato moj dr u startu kaze okvirno. Ima puno lepih imena, sigurna sam da cete izabrati pravo! [sm=9nebesa.gif]




jole82 -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.11.2013 21:56:23)

Da da [sm=smiley36.gif] joj sad i ja vidim da sam progutala neke reči...sorry na zbunu..
A i ovo što kaže Torbica.. da će ti se menjati starost trudnoće..a najpreciznije određivanje starosti je na uz za dabl test...To prepuštam Dr. Maslačku da objasni zašto i kako baš tad..al je tako...i to nisam lepo rekla za mog docu..on je taj uz sa dabla uzeo kao reper..Al ti nema šta da brigaš kad znaš tačan datum transfera [sm=smiley36.gif]




viking -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.11.2013 22:09:24)

Baš bezveze što vam tako pišu, ja sad uzela svoje nalaze da vidim da li nešto mogu da uporedim, da vam pomognem da rastumačite, ali kod mene sve piše srpskim rečima bez skraćenica pa stoji: žumačana kesa tolika, srčana radnja ploda tolika, dužina ploda od temena do trtice tolika...




degu -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.11.2013 23:18:30)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Znači termin mi je na Vidovdan, a ako bacite pogled u temu sa imenima, pisala sam nekoliko puta da mi se dopadaju Vid i Vida [sm=smiley36.gif]



[sm=smiley36.gif] e šta ti je sudbina. Da znaš da mi je laknulo kad sam videla tvoje brojke, samo na kraju će ispasti da sam stvarno zatrudnela 8. dan ciklusa. Ja sam računala da bih najviše mogla biti 6+4, al ovde je Bog umešao prste definitivno. Samo još da mi Maslačak razjasni šta može biti ona druga tvorevina, e ništa ne može jednostavno. Ma sve će se rešiti samo kad moje srce kuca [sm=smiley1.gif]




bea83 -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (13.11.2013 8:16:44)

IZVORNA PORUKA: degu

Maslačak i sve ostale pomagajte :)

Evo nalaz: intrauterini graviditet GS 2.57, crl ploda 0.72cm, YS 0.49cm, FHR 115/min. SS VII/ +1. Na desnom polu GS kružna, hiperehogena, pravilna promena, bez cirkulacije promera oko 1cm. DO sa unilokularnom cistom 4.03*2.90. Eto niš ne razumem sem srčane frekvencije. Verujem da će našborac sve prepreke da savlada al šta može biti ta promena. Dr-ka kaže da misli da je krenulo kao blizanačka trudnoća pa se razvila samo jedna beba [sm=zmeden.gif] i šta znače sve ove skraćenice. Kontam da je plod dugačak 7.2 mm a šta je YS i SS i GS???


Degu, i ja sam imala "nešto" na početku trudnoće, moja dr mi je kasnije rekla (pošto sam u početku bila izbezumljena od straha) da je trudnoća počela kao blizanačka, drugi plod se nije održao i to je bilo to nešto. Kasnije se "to" pretvorilo u hematom koji je nestao sam od sebe tamo negde oko 12te nedelje. Važno je da se plod lepo razvija i da preraste hematom, tako su meni rekli, onda više nema nikakve bojazni. Meni je progesteron bio uključen od početka (injekcije+utrogestan) a inače se uključuje kod ovakve situacije. Nadam se da sam nešto pomogla




cockic -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (13.11.2013 8:28:50)

e i ja sam imala pocetak sa lenom blizanacku trudnocu sa dve z.kese.i u 8 ka 9 nedelji prokrvarim tj.stvorio se hematom.do 20 nedelje sam koristila utrogosten i tad mislim da vise hematoma nije bilo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>