RE: analiza ultrazvucnih nalaza (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


degu -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (13.11.2013 16:13:58)

Pa vidiš da su budale, ni s od stručnosti, valjda im to znači ono hiperehogeno. Idem po još jedno mišljenje, ja mislim da je Bea u pravu i da je to hematom. Nemam sličicu, a najbolje bi mogle da prokomentarišemo da možete da vidite. Nema truckanja, kući sam, bar su mi bolovanje odmah otvorili.




dunja RR -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (17.11.2013 17:17:49)

Degujče, znači ono ipak beše hematom?

Lezi, miruj [sm=smiley31.gif]




degu -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (17.11.2013 17:22:15)

A jeste, baš me nasekirao. Ma nek to bude sve od sekiracije za ovu trudnoću i da sve ostalo bude ok i preživeću [sm=bravo.gif] [sm=smiley31.gif]




degu -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (21.11.2013 14:13:17)

Ja ne znam vise gde da idem i sta da radim. Bila sam danas u ns na kontroli, ona je tek sad videla onu kuglu, ona je jos tu i dr-ka ne zna sta je, kaže ne lici na hematom, kao mozda je bila blizanacka trudnoca da da je taj jedan zaostao. Prosli put su mi izmerili da je oko 1cm, ona je izmerila 14mm, sad pitanje je jel raste ili su drugacije merili. Rekla mi je da uradim betu da kao iskljucimo grozdastu molu. Na sam spomen toga pretrnem od straha. A beba je porasla, skoro 15 mm, sad se vec vidi beba, nije vise mrlja. Jako se plasim [sm=smiley13.gif]
Evo slike od prošle nedelje i sada:

[img]http://www.dodaj.rs/f/3t/U3/21DtWj7U/dsc0091.jpg[/img]

[img]http://www.dodaj.rs/f/2A/yz/2P1X4lfe/dsc0094.jpg[/img]

Nije mi jasno kako se prvo videlo, pa nije, pa se opet vidi.




vonavoj -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (21.11.2013 14:28:19)

u bre degu[sm=smiley13.gif] nista ne razumem te dr! a sta ce beta pokazati?




degu -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (21.11.2013 14:32:01)

Pa kao da isključi mogućnost molarne trudnoće, iako joj kao ne liči na to, a to što je mene prestravila s tim nikom ništa [sm=smiley13.gif]
Neću više ni kod nje ići, izgleda ću morati i po treće mišljenje.




Maslacak15 -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (21.11.2013 18:30:04)

Uh Degu draga,
Iskreno nisam ni ja bas pametna. Znam samo, s obzirom da je hiperehogeno tj belo, nije tecnost, znaci nije depo krvi nego je verovatno nesto cvrsce. A zasto misle da je blizanac, kad deluje isto unutar gestacione kesice ? Barem na ovoj slici. Ono sto je najvaznije je da beba napreduje kako treba. Ako ova struktura ne raste brzo ce tu beba da bude mnogo veca i da prevlada situacijom. Glupo mi je da teoretisem i da nagadjam a i da ti kazem da se ne brines ali znam da priroda ponekad ima cudnih momenata. Svacega je bilo, nepravilnih gestacionih kesica, dve zumancane kese blizanackih trudnoca i iregularnih ultrazvucnih nalaza pa sve bude OK. Probaj da budes pribrana i svakako idi po trece misljenje. Puno te pozdravljam veverkic, cuvaj se[sm=smiley31.gif]




degu -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (21.11.2013 18:32:56)

Pa verujem da to govore jer ne znaju šta je. Znači ako je čvrsto nije ni mola jer ona je puna mehurića tečnosti?
Stvarno ne mogu da verujem šta mi se dešava, pa radila sam UZ u pripremama za VTO, nikad ništa nije bilo, uvek materica super i sad ovo [sm=zmeden.gif]
Hvala ti Maslačkić [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (14.5.2014 16:34:01)

PTM, pre 3. dana je 2.650 gr, pretpostavljam da je to težina bebe?

Koliko da očekujem da će još porasti za mesec dana, jer mi je CR 13.6. ili 16.6.?




Maslacak15 -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (14.5.2014 16:39:27)

Oko kilogram dunjice [sm=smiley36.gif]. A posto ti je i secer malo povisen mozda i koji gram vise....Bice veliki decak [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (14.5.2014 16:41:40)

Maslačkonjo hvala ti, onda i nije toliko strašno [sm=smiley36.gif] Mm je isprepadan, jer je on imao blizu 5 kg, uplašio se jadan za mene[sm=smiley36.gif]

Ako bude do 4 kg, biće super [sm=smiley31.gif]




Maki Pia -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (16.8.2014 15:44:25)

Drage moje, ja sam u 29+6 nedelji i juce smo isli na ultrazvuk gde gde je dr nasla da je bebi bpd ofd i hc veci nego sto bi trebalo da bude u ovoj nedelji. Kaze za neke 2-2.5 nedelje, dok femur joj odgovara nedelji u kojoj sam. Da napomenem da je ovaj jucerasnji UZ radjen u drzavnom dz-u. tu me je preplasila sa tim, na moje pitanje sta to znaci rekla je da samo ne o0dgovara nedelji trudnoce i da bi volela da neko na klinici pogleda to jos
Pre mesec dana sam bila privatno na UZ gde dr je videla sve normalne velicine tj, sve joj se uklapalo. Ne znam da li je neko imao slican slucaj. Od juce kako sam se vratila kuci ne mogu da se smirim, prepadnuta sam. Razmisljam da odem opet privatno na UZ da vidim tamo sta ce mi reci. Ne znam sta da radim.




Sanchy -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (16.8.2014 16:18:52)

Mislim da te je bespotrebno uplasila,sve su to mere glavice sto si navela i to moze da odstupa a da apsolutno nista ne znaci,,mojoj snaji u obe trudnoci bebe su imale jako malu glavu za nedelje u kojima su ,a bebe su sasvim normalne ,zdrave devojcice..ako ces biti mirnija a ti poseti drugog dr..,i kod mene kada sam gledala snimke sa uz nikada sve mere nisu bile tacno u nedelji u kojoj sam bila uvek je bilo odstupanja,da li glavica da li butna kost..bebac sasvim ok[sm=smiley1.gif]




Maki Pia -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (16.8.2014 20:38:14)

Hvala ti Sanchy...malo sam se smirila,i ja mislim da nije dobro izmerila... do pre mesec dana se sve uklapalo i sad od jednom kao nije uredu....pa me zato malo uplasila... icicu i priatno, pa cemo videti, do tad cu gledati da budem smirena [sm=smiley1.gif]




ishler -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (27.8.2014 14:59:56)

Po meni su ti nalazi cudni,kazu mi beba sitnija,koliko vidim glava i humerus su naprednije 10 dana ,a femur i trbuh tu negde kao trudnoca,nista mi nije jasno,a moj doktor je prilicno strucan,ne znam sta da mislim.Citala sam da se gleda butna kost najvise.




cetvrtko -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (20.11.2014 18:17:24)

da li neka od vas zna sta znaci oznaka FTA na ultra zvuku ( mjera je u cm na kvadrat) .....?




jocajaca -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (9.3.2016 15:23:39)

Da ne zna slučajno neko šta znači obs.Fulccx2, AuRI= 0,60 (kod vrata), AuRI= 0,58 (slozadni dio- ovo baš nisam ni sigurna šta piše)
Ali da li neko zna šta znači ovo AuRI ne mogu nigdje na netu da nadnjem.




Bibilib -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (8.4.2016 19:56:34)

Zene upravo sam se vratila sa UZ i doktorka mi rece da je bebina glava u odnosu na telo manja za 10 dana....
Jako sam zabrinuta,dala mi uput za bolnicu ali tek u ponedeljak...
Jel imao neko slicnih iskustva sa tim?[sm=smiley19.gif]




choopa choops -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (9.4.2016 0:11:29)

ne znam [sm=zmeden.gif] Možda je manja glavica sama od sebe.

Mojoj mami su kad je bila trudna sa mnom, svašta napričali pred porođaj. Prvo da su blizanci, pa da dijete nije normalno jer je glava u odnosu na tijelo prevelika. Ma svašta. Mama kaže da su joj stale kontrakcije od straha. I na kraju sam se rodila ja, sasvim normalna (osim što sam imala nekih 5,100gr).

Nadam se da je neka greška na UZ-u. Imaš li priliku da odeš negdje privatno na neki dobar 4d UZV?




IvanaSK RR -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (9.4.2016 10:57:11)

Bibilib, da li mozes da odes kod nekog drugog dr i na drugi uz?
To sto je glavica veca ne mora da znači ništa..




Bibilib -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (9.4.2016 15:00:56)

Glavica nam je manja u odnosu na telo a bila sam danas kod dr.doktora isto mi je rekao




choopa choops -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (9.4.2016 15:10:35)

A je li 4d uzv? Šta ti još kaže? Držim fige da sve bude uredu.[sm=smiley27.gif]




Bibilib -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (10.4.2016 19:49:00)

Ma ne obican UZ a sutra idem u bolnicu pa ako i oni potvrde isto dace mi uput za BG neznam kako se bese zove ali tamo sto kazu to je krajnje




IvanaSK RR -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (10.4.2016 20:12:18)

Nadam se da ce sve biti u redu.




choopa choops -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (11.4.2016 0:11:19)

Držim fige Bibi da je sve uredu sa bebironom [sm=smiley27.gif] Drži se i što manje sekiracije [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>