RE: kada dete udari dete (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zgode i nezgode



Poruka


Mala Elena -> RE: kada dete udari dete (22.12.2016 10:51:27)

Ja sam joj cak i rekla da postoji ta mogucnost, da bi shvatila . Jutros sam joj rekla da moze tako da je povredi pa da beba ode u bolnicu i da povraca i da dobije potres i da bismo bili mnogo ljuti na nju...gledala me i slusala sa paznjom, kao da joj je bilo krivo..




Viksica -> RE: kada dete udari dete (30.6.2017 13:05:30)

Treba pokusati objasniti detetu da to nije lepo i da ne bi voleo ni njega neko da udari. Rad sa decom stalan i neiscrpan je vazan.




Dragce86 -> RE: kada dete udari dete (5.7.2017 18:07:56)

Deca puno toga ne razumeju, ali i ja se slazem da im treba puno pricati dok rastu pa ce jednog dana nesto i usvojiti od toga :)




mama Jo -> RE: kada dete udari dete (6.9.2017 23:28:45)

Pre neki dan u parku moja mala i drugarica se igraju sa kamencicima i tu pored je jedan mali bata... i moja cerka samo pridje i udari ga u lice... u soku sam bila, iz cista mira, nisu se ni igrali zajedno, samo prisla i to uradila...
Kako odreagovati u takvim situacijama?




krin 40 -> RE: kada dete udari dete (7.9.2017 8:19:49)

Objasniti mu fino da se to ne radi




mama Jo -> RE: kada dete udari dete (7.9.2017 10:02:19)

Pa jesam...
Nadam se samo da i drugi roditelji razumeju da se to desava, da je faza




krin 40 -> RE: kada dete udari dete (7.9.2017 10:04:02)

Verovatno..svima se desilo(skoro svima)




mama Jo -> RE: kada dete udari dete (7.9.2017 23:03:41)

Volim da odreagujem kada moje dete nije fer prema nekom drugom, a volim i kada odreaguju kada prema mom detetu neko nije fer




krin 40 -> RE: kada dete udari dete (8.9.2017 8:39:21)

Pa naravno




mama Jo -> RE: kada dete udari dete (8.9.2017 9:17:29)

Ali susretala sam se i sa roditeljima koji uopste ne reaguju nego su i fazonu - pa neka se izbore sami, i ignorisu




krin 40 -> RE: kada dete udari dete (8.9.2017 9:20:26)

Ne možemo vaspitavati i svoju i tudju decu.Neki su ljudi prosto takvi




MamaNecaVo -> RE: kada dete udari dete (7.1.2018 1:36:33)

Naravno Krin,a to je ono sto mene izludjuje.Moje dete je jako nezno u ironicnom smislu oa ima cudan nacin iskazivanja emocija,sto je za bebu od godinu i po dana i ocekivano,shodno tome,ako primetim.da je grublji ja skacem odmah i samo se cuje A.
Ostale mame sede,briga ih.
Podrzavaju da njihovo dete udara drugu decu.
Ili kazu,to oni trebaju da rese.Hm ok.

Ali kako beba da resi "problem" sa detetom od 4.5 godine recimo.




Dora89 -> RE: kada dete udari dete (8.3.2018 10:29:35)

Bila sam na rođendanu u igraonici, kada je jedan dečak prvo gurnuo moju ćerku, iz čista mira, ali nisam reagovala, ali je počeo da gura mog bratića više puta, koji je mlađi, pa ovaj dečak da pokaže silu, i ja sam sklonila svog bratića i mirno rekla ovom dečaku da se pomeri i pokazala mu rukom gde da ide da se igra. Inače se ne mešam u dečje sukobe, osim kad postoji opasnost za fizičko povređivanje. Posle sam tražila pogledom njegoce roditelje, baš me je interesovalo ko su, i vidim da su fini ljudi, ali popustljivi prema detetu.
Sad mogu da povežem priču, mada prihvatan da možda i grešim. Manjak komunikacije sa roditeljima, nadoknađivanje nedostatka vremena popustljivošću, bez kontrole nad sadržajima koje dete prati na ugricama, TV-u, internteu. Izgleda da su batine ipak manji problem nego nedostatak discipline! Jer dečak očigledno nije nikad udaren, a on bije drugu decu!
Jedna mala digresija. Nedostatak vremena je izgovor za nedostatak interesovanja. Svako napravi vremena za ono što hoće, samo zavisi šta mu je prioritet!




mama Jo -> RE: kada dete udari dete (8.3.2018 10:40:10)

Ja nisam jedan od roditelja koji ce pustiti da se oni sami izbore... uvek pridjem detetu i kazem da to nije lepo, da moramo lepo da se druzimo sa drugarima... i mom detetu, i kad drugo dete udari moje.




Anck Su Nmaun -> RE: kada dete udari dete (8.3.2018 10:52:09)

Zavisi od situacije. Necu sigurno da se objasnjavam sa decom ako je neko lagano gurkanje. Treba sami da nauce da se brane. Nece mama uvek biti tu.
Uskocila.bih da su u pitanju bebe koje ionako nista ne razumeju.
Mada ja V zapretim kad krene da udara seke da se to ne sme pa tako ni ne radi to. Ali imaj roditelja kojima je to kao dobar dan, ne reaguju.




Dragce86 -> RE: kada dete udari dete (8.3.2018 10:57:54)

I ja sam za to da pridjem i pokusam da smirim stvar, nije bitno cije je dete, pa i tudje od svog da odbranim ako je u pravu i treba pomoc. Bice vremena kad rastu i kad budu sami da moraju sami nauciti a dok sam tu, imaju svu moju pomoc i podrsku da nauce da budu dobri ljudi i da se slazu sa drugarima :)




Mala Elena -> RE: kada dete udari dete (8.3.2018 11:05:19)

Mesam se kada vidim da ce biti opasno, da ce se povrediti...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]