RE: Histerican plac kod bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Modessty -> RE: Histerican plac kod bebe (18.9.2014 11:01:01)

i ja bi rekla da je ipak stomačić u pitanju. Da li joj daješ nešto za kakanje i grčeve?
Možeš da probaš sa Espumisanom, on nije jak.




Mala Elena -> RE: Histerican plac kod bebe (18.9.2014 11:03:03)

Mozda jesu grcevi , ne znam da li joj nesto smeta od onoga sto ti jedes ? Mozda je naduva i muci pa ne moze da se isp*di...[sm=smiley13.gif]
A mozda se naspavala pa nece vise, jednostavno hoce da gleda oko sebe, vidis da ti se u tom polozaju smirila.
Pari mnoge bebe vole da su "goli goli " a retko koja voli da se oblaci. Elena se ubije od smeha dok je skidam ali zato posle. ..te na jednu, te na drugu stranu, pa se koprca ...mangup mali. Znoj me oblije dok je obucem .Ismejemo se samo tako.. .[sm=smiley36.gif]




doktorkakristal -> RE: Histerican plac kod bebe (18.9.2014 11:04:14)

probaj da pevusis kad place,ako se i ti uspanicis samo bude jos gore,potrazi na you tube polozaj tigra na grani to je polozaj za bebe kad ih muci stomak,mojoj D je to pomagalo




QueenJ -> RE: Histerican plac kod bebe (18.9.2014 11:52:10)

Hvala na savetima. Pokušaćemo sve to.
Prducka ona, mislim da nije to. Koristili smo Enterokind, nije pomagao, pa Bio gaju. Pošto je nisu mučili grčići, prestali smo sa kapima, već 5 dana sigurno, ako ne i više. Dala sam joj opet juče. Ni to nije pomoglo. Na kratko je termofor umirio. Trudim se da vodim računa i o svojoj ishrani...
Poslednjih sat vremena spava. [sm=bravo.gif] Da sam znala, ranije bih vam se požalila. [sm=smiley36.gif] Telepatski uspešno rešavate probleme!




Modessty -> RE: Histerican plac kod bebe (18.9.2014 11:58:40)

IZVORNA PORUKA: QueenJ

Da sam znala, ranije bih vam se požalila. [sm=smiley36.gif] Telepatski uspešno rešavate probleme!


[sm=smiley36.gif]

Nekad se desi da im samo treba pažnja, majčin dodir. Opasni su to mali prevaranti! [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Histerican plac kod bebe (25.2.2015 10:54:25)

ovo moja beba radi svaki dan.nekad jednom,nekad 2 puta.oko 6-7 obavezno popodne.ja sve mislim da je stomacic u pitanju...pojma nemam.pocne da kenjaka i za minut se tako uzvristi da ne znam sta da joj radim.




Наташица -> RE: Histerican plac kod bebe (4.8.2015 16:12:29)

моја једномјесечна беба само плаче, плаче и плаче. излудићу више! чим је будна плаче обавезно. не знам је ли више од 15 минута саставла будна и да не плаче. јако тешко се успављује и што је дуже будна све горе. није гладна, није жедна промијењена пелена, није вруће, није хладно....не знам више шта бих. неће у колица, не воли љуљушкање. не могу да пронађе нешто што јој одговара сем сисанња и то кад заспи на сиси буди се после десет минута. некаад носање пали, али и то врло кратко. на цуцу је учим, али кад је сита избацује је. прва цурица је била беба ѕа пожелити..свагдје се с њом могло ићи, а са овом нигдје не идем, дерња се из мозга. оплачем свако дан, јер не знам више шта би. има и грчића, али они буду предвече, а она се од јутра до мрака дере. оставим је тако да се исплаче пар минута у нади да ће се уморити, ма какви....да ствар буде гора, старија цурица ми још не иде у вртић, не могу ни да јој се посветим макар сат времена дневно. ноћу спава ок, тако да мисим да је не боли ништа. хоће ли ово икад проћи....још ме д силног устајања, трзања и скакања на њеен плач поче у предјелу реза нешто да боли.




serpica -> RE: Histerican plac kod bebe (4.8.2015 16:21:28)

Natasice mozda su ipak grcevi i preko dana daj joj nesto protiv grceva,npr biogaja je super ujedno je i probiotik pa ce joj olaksati ako ne kaki redovno ili ako si u mogucnosti da nabavis Dormikind to su homeopatske tabletice za decu od 0 meseci do 6god ide 4 dnevno a moze i manje. Pusti joj neku muziku laganu,probaj da budes smirena jer tvoju nervozu i ona oseca. Mozda joj je vruce,raskomoti je malo,verovatno je samo faza i procice.




Наташица -> RE: Histerican plac kod bebe (4.8.2015 16:29:24)

дајем јој еспумисан и дјелује да јој помаже, али очигледно ћу морати пробати нешто друго. пробала музику, ништа...пробала звук фена..ма ништа. каки једном или два пута дневно, некад и по четири. трудим се максимално бити опуштена. једва стижем да једем или у веце отићи. толико журим да поједем нешто да ме послије желудац растура. мораћу пробати нешто од овог што си навела. хвала ти.




eca89 -> RE: Histerican plac kod bebe (4.8.2015 16:32:44)

Natašice, da li je dojiš? Mojoj curici je smetalo mlijeko, isto tako se je derala po 2-3h i ništa nije pomagalo, tako kad sam prestala piti mlijeko i ona je prestala.




Наташица -> RE: Histerican plac kod bebe (4.8.2015 16:39:14)

дојим, али попијем чашу млијека тј. поједем са овсеним пахуљицама сваких пар дана. тако да мијеко не пијем често, нити много. е кад би се и моја дерала 2-3 сата гдје би ми био крај. :(




mama krava -> RE: Histerican plac kod bebe (4.8.2015 16:41:04)

Pokušaj se ti opustiti...znam da je ovo najgore i da te verovatno nervira kad ti ovako neko nešto kaže, ali moraš da se smiriš...bebe sve osećaju!
Moja se smirivala kada bih joj skinula široki povoj... probaj da je držiš raskomoćenu!

Polako...srediće se! Biće i ona dobra beba!




World -> RE: Histerican plac kod bebe (4.8.2015 16:44:08)

mozda joj smeta nesto sto jedes, kakve su joj stolice?




Наташица -> RE: Histerican plac kod bebe (4.8.2015 16:45:49)

смирујем се колико могу, мазим је, љубим је. посвећујем јој пажњу...покушавам бити кративна па смислити шта би јој помогло. повој сам јој скинула кад су оне врућие биле и нисам ни враћала више. најгоре нико ми не може око ње помоћи па ни муж, јер она смо код мене може да се колико толико умири.




Наташица -> RE: Histerican plac kod bebe (4.8.2015 16:48:15)

ворлд, столице су јој добре. жуте, нису тврде. пазим шта једем...додуше мислим да не једем довољно, јер ме увијек прекине и немам после апетит да се вратим оброку. баш пазим шта једем, јер има те вражије грчеве. с првом сам јела све...сем грашка и кафе, а са овом тродупло пазим.




doktorkakristal -> RE: Histerican plac kod bebe (4.8.2015 17:45:45)

NATASICE moze biti nesto,a mozda je nista,prosto takva beba,faza koja se mora pregurati,uzasno je znam iz iskustva,moje dete je to pocelo sa tri meseca,ali ona je imala problem,refluks,i sada kada je to manje vise ok i dalje je histericna i uglavnom vristi za sve i svasta,tako da ti mogu samo reci da ces vremenom naviknuti,tesi se bar da spava nocu,moja ne spava,tj non stop se budi,a ima skoro dve godine,deca su razlicita i nista se tu ne moze,u tvom slucaju verujem da je stomacic,plus ove vrucine,sigurna sam da ce uskoro smanjiti plakanje dok ne bude nestalo skroz,do tad zivci ko konopci,ponavljaj sebi da i to mora jednom proci,izbrojis do deset i teraj dalje




Наташица -> RE: Histerican plac kod bebe (4.8.2015 18:11:32)

хвала др кристал. хвала свима. искрено се надам да је фаза и да ће проћи брзо. у понедељак имамо прву конторлу, има да се педијатрици изјадам макар да душу олакшам, ако не може помоћи.




branki* -> RE: Histerican plac kod bebe (4.8.2015 21:43:46)

Natasice,moja boka se tako dernjala i vristala,pisala sam i po rr i jadala se.uhvati je vristanje,pa ne umem da je smirim.nisam isto nigde isla,jer nije se moglo,to kad se uzvristi,ne pomaze nista.ja sam izbacila sve mlecno iz ishrane,davala biogaia kapi.ponekad je skinem golu bez pampersa,nekad pustim fen,ali generalno do tri i po meseca je bila uzasno vristeca beba.i da te utesim-proslo je[sm=smiley1.gif]




mirkam -> RE: Histerican plac kod bebe (4.8.2015 22:41:46)

I ja se pridružujem klubu vristecih beba[sm=smiley36.gif]
Natasice,i moj M je bio identičan.Prvih mjesec dana je nonstop vristao.Mislila sam da ću da poludim.Kad je napunio dva mjeseca počeo je da smanjuje.Nemam te što tjesiti,smanjio jeste ali je plackav bio dugo,dugo.A plus je sa četiri mjeseca imao nekakve napade vrisne iz čista mira.Uh,ma sačuvaj bože.Nadam se da će kod vas brže proći.
I da,nema konkretan razlog,ne fali im ništa,to su prosto takva djeca.
Naoružaj se strpljenjem i čekaj da prodje,nema druge pomoći [sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: Histerican plac kod bebe (5.8.2015 0:13:45)

M je od rođrnja bio zahtjevna beba. Nikako čovjek nije mogao da mu udovolji. I dan danas kad on zapne za nešto ne popušta. Tačno sam se prisjetila toga kroz ove vaše opise. Dovodio me je u očaj. on je sa 9 mjeseci operisao i bruh, koji su mu našli slučajno jer je nešto drugo tad operisao. Ja sam dan danas ubjeđena da je on taj bruh i dobio od te nervoze i konstantnog plača. Gledah neki dan na YT nešto u vezi kiropraktike i iskoči mi video kako je neko dijete bilo nervozno i kenjkavo, pa je dr rekao da mu je pritisnut neki nerv, i nakon ispravljanja je bilo bolje. Ja sam se smijala sa mojima, reko daj da povedemo M da ga sredi [sm=smiley36.gif] Nego su u Australiji, pa je daleko [sm=smiley36.gif]

Sve u svemu, j ti nažalost rješenje nemam, samo da ti pružim podršku. I daj je ponekad nekome, mužu, bakama bar na sat vremena, pa i neka je nervozna, pa otiđi prošetaj, popij kafu, u šoping bilo šta samo da malo povrataiš energiju. Vjeruj mi, meni je značilo. Drži se [sm=smiley31.gif]




Наташица -> RE: Histerican plac kod bebe (5.8.2015 2:58:10)

значи има да шизнем до 3 - 4 мјесеца. мислим да се ово вриштање неће смирити тако лако. успјела сам је успавати јуче поподне, после мог првог поста и отишла вани са старијом цурицом да се "провјетримо". муж био с њом, ни будила се није. био као на иглама само да му се не пробуди и не крене вриштати. хвала вам свима за савјете и подршку. лакше је кад знаш да нас има још :)
ако какав трик откријем, прослијеђујем у нади да ће бар неком помоћи.




Anck Su Nmaun -> RE: Histerican plac kod bebe (24.5.2016 18:01:23)

Jaaako me interesuje, jer sam mislila ranije da je babska prica, a sad mi opet dodje patronazna s tom pricom da decaci ne smeju dugo i histericno da placu ???
jel zna neko provereno da i kaze sta je sad istina?




serpica -> RE: Histerican plac kod bebe (24.5.2016 18:44:51)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Jaaako me interesuje, jer sam mislila ranije da je babska prica, a sad mi opet dodje patronazna s tom pricom da decaci ne smeju dugo i histericno da placu ???
jel zna neko provereno da i kaze sta je sad istina?




Proveri sa dr za svaki slucaj,ja sam isto to cula jer kazu da moze da se javi preponska i ona kila ispod testisa...




branki* -> RE: Histerican plac kod bebe (24.5.2016 21:47:00)

Ja sam isto cula od moje mame to kao i serpi,kao zbog naprezanja od plakanja moze da se javi kila.ne znam je li 100 posto tacno.




vikiveki -> RE: Histerican plac kod bebe (24.5.2016 23:21:16)

I ja sam mislila da su babske priče,dok se meni nije desilo sa starijim sinom kada je krenuo kod mene u grupu da od tog histeričnog plača za dva meseca nije dobio kilu.Naime hteo je u grupi da sve bude po njegovom i da bude glavni u svemu jer ga čuva mama vaspitačica,kada je video da to tako neće biti,krenuo je svaki put da se dere i plače,tako da je od oktombra do decembra iskočila kila,pa smo je u februaru operisali.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>