RE: Bušenje ušiju (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


indy_25 -> RE: Bušenje ušiju (29.10.2010 23:00:26)

E pa meni iskreno smeta mrzim kad mi neko kaze jel djecak a ona sva u rozom i kolica i sve na njoj. I  ja bi volila da su joj izdrzale nausnice u usima zato sto mi je tako bas slatka al eto ispale su. Kad budem isla na odmor u Bosnu opet cu joj busiti jer je dole jeftinije a ovdje je 60 e pa mi je zao da opet tako skupo platim.




winx -> RE: Bušenje ušiju (31.10.2010 14:03:54)

Šta raditi kad se uvo zagnoji? Čistim sa alkoholom i mažem enbecin mast, ali ne znam da li je to dovoljno?
Inače, malecka je 5.5 god i na njeno insistiranje smo probušili i posle 2 meseca joj se zagnojilo jedno uvo, a  okretala sam i redovno čistila!!!! I opet se zagnojilo, nije mi jasno zašto nije ranije nego sad?




gagana83 -> RE: Bušenje ušiju (31.10.2010 14:09:50)

Ja ne planiram svom detetu da busim usi,bar ne jos.Iako je na poklon dobila vec 3 para mindjusa[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Kad bude dovoljno odrasla da sama to trazi(ako trazi) uradicu to-ranije ne.Ne vidim svrhu.





Olga75 -> RE: Bušenje ušiju (31.10.2010 14:39:04)

winx , ispiraj rupicu hidrogenom pre enbecina i odvedi curicu da dr pogleda. Verovatno je devojcicu svrbelo pa je cesuci se ogrebala i zato se zagnojilo. Drugi razlog mi ne pada na pamet ako je rupica bila formirana




winx -> RE: Bušenje ušiju (31.10.2010 15:30:40)

Olga 75, hvala na savetu.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Lu -> RE: Bušenje ušiju (31.10.2010 18:37:46)

IZVORNA PORUKA: Modessty

Pa šta ako neko misli da je dete dečak a ne devojčica?!

Šta da radimo mi sa muškom decom? Eto za moje dete su mnogo puta pomislili da je devojčica -


A tek za mog[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
90% ljudi kad ga prvi put vidi misli da je djevojčica i još mi kao savjetuju da ga ošišam a ja kažem pa zar dječaci ne smiju imati frizuru, jel to rezervirano za djevojčice[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Još da mu stavim naušnice[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Snelle -> RE: Bušenje ušiju (31.10.2010 22:42:20)

IZVORNA PORUKA: indy_25

E pa meni iskreno smeta mrzim kad mi neko kaze jel djecak a ona sva u rozom i kolica i sve na njoj.


A mene baš briga ako misle da mi je dete dečak. Ja sam totalno neopterećena time. Pa bebe dok su male i ne mogu da liče na pravu devojčicu i pravog dečaka. Bilo bi mi gore kad bi mi sutra za dete od 10 godina pomislili da je dečak [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
A što se bušenja ušiju tiče, i ja sam protiv, ima vremena za to.




Olga75 -> RE: Bušenje ušiju (5.6.2011 14:06:51)

Zvercici je patronazna probusila usi kad je bila tri nedelje sterilnom muskularnom iglom . Stavila joj je odmah zlatne mindjusice koje sam drzala u dezdermanu tri dana. Nije ih nikada dirala jer je bila mala a sad ih ni ne primecuje . Rupica se lepo formirala , malo sam ih okretala , malo octanisepta i pavlovicke i nije krvarila niti se gnojila .
Nisam joj okacila lustere nego alkice a sve devojcice uglavnom vole nakit i stvarno mislim da je lakse to uraditi kad su male nego kasnije [sm=smiley1.gif]
naravno , stvar mog izbora ali deca ne biraju ni da li ce da se krste ni kom necionu ce pripadati pa sam i za ovo odlucila umesto nje [sm=smiley36.gif]




magnetic -> RE: Bušenje ušiju (24.2.2012 14:20:29)

Danas smo stavili mindjuse[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




vonavoj -> RE: Bušenje ušiju (24.2.2012 17:40:15)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] magnetic,i mi smo u ponedeljak...sa kim god sam pricala,bili su u fazonu,pa zasto,jos je mala[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]
[sm=jezicek.gif]




vukosava -> RE: Bušenje ušiju (24.2.2012 17:54:45)

IZVORNA PORUKA: Modessty

Pa šta ako neko misli da je dete dečak a ne devojčica?!

Šta da radimo mi sa muškom decom? Eto za moje dete su mnogo puta pomislili da je devojčica - naročito kad vide narandžasta kolica. I šta sad ja treba da radim? Da se uvredim? Da mu okačim bedž na kom piše MUŠKO
Ma boli me uvo šta ko misli.



Upravo. Sta koga boli briga. A ja imam studenata sa izbusenim usima muskog pola pa ne znaci to bas puno...

Meni su probusili usi kao maloj ali dzabe, ja nakit ne volim. Mindjuse kad god sam stavljala su mi jako smetale, kosa mi se zakaci za njih, uzasan osecaj. A da ne govorim sto mi ne prija da imam delove metala u svojoj kozi. Brrr. Najezim se i dok pisem...




vukosava -> RE: Bušenje ušiju (24.2.2012 17:57:20)

IZVORNA PORUKA: Novosadjanka T.

Dok sam radila u zlatari horor je bio probusiti uvo detetu posle 6 meseci, to je trauma i za bebu, a jos vise za roditelje. Najlakse mi je bilo probusiti uvo detetu starosti do mesec dana. Uglavnom bebe PRESPAVAJU busenje. Znam da neverovatno zvuci, ali je tako. Najmladja bebica kojoj sam busila usi je imala 7 dana. Malena je bukvalno stavljena na pult,  u lezaljci i pomerila se nije.
Ali sam pogresila sto nisam mojoj Takici probusila usi pistoljem, nego sam pustila babicu da iglom probusi. Imamla je 5 dana i nije bilo strasno.Sada joj karike uzasno stoje, ukrivo su probusene rupe.
Ziva sam se pojela sto stvar nisam uzela u svoje ruke, hocu reci pistolj.



Bebe do sest meseci, bodu ih iglama u usi... Brrrrr.... Jezivo zaista....




Olga75 -> RE: Bušenje ušiju (24.2.2012 17:59:56)

zvercicu su sa tri meseca boli iglama u usi i eto nista joj ne fali
stvar izbora , neka radi ko kako hoce
jedino je bitno paziti da se to ne inficira i kraj
buse bre ljudi onu stvar [sm=smiley29.gif]
cemu zgrazavanje




vonavoj -> RE: Bušenje ušiju (24.2.2012 18:17:49)

probusili smo joj usi,ako nece da nosi mindjuse kad poraste,ne mora[sm=smiley1.gif]
sad mogu da joj radim kako ja hocu,a kasnije ne[sm=jezicek.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Bušenje ušiju (24.2.2012 18:18:55)

IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja ne planiram svom detetu da busim usi,bar ne jos.Iako je na poklon dobila vec 3 para mindjusa[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Kad bude dovoljno odrasla da sama to trazi(ako trazi) uradicu to-ranije ne.Ne vidim svrhu.




Tari su redovno govorili da je decak kad je bila bebce... ufff zabole me![sm=smiley36.gif]




mombg -> RE: Bušenje ušiju (24.2.2012 19:06:23)


IZVORNA PORUKA: vukosava


Bebe do sest meseci, bodu ih iglama u usi... Brrrrr.... Jezivo zaista....


Delimo misljenje, Vukosava.
U cemu je svrha stvarno...meni ih je babica probusila iglom, a ja uopste ne volim ni nakit ni mindjuse ni bilo kakve pirsinge generalno, dakle -bilo je bespotrebno.




zoća -> RE: Bušenje ušiju (24.2.2012 19:11:29)

Kaća i Teodora su bušile uši prošle godine.Same su htele Katarina zbog male mature A Tea zato što je sestra to uradila.Nisam za to da se maloj deci a posebno bebama buše uši




Anoniman -> RE: Bušenje ušiju (25.2.2012 17:28:41)

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Tari su redovno govorili da je decak kad je bila bebce... ufff zabole me![sm=smiley36.gif]



Za Petru i dalje misle da je decak , verovatno jer je ja tako oblacim [sm=smiley36.gif] A kad je u necemu crvenom ili roze onda kazem da mi volimo tako da GA oblacimo[sm=smiley36.gif]




New Mom -> RE: Bušenje ušiju (25.2.2012 18:55:44)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] magnetic,i mi smo u ponedeljak...sa kim god sam pricala,bili su u fazonu,pa zasto,jos je mala[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]
[sm=jezicek.gif]

Zašto? Pa lakše je dok je manja, ne dira uši, pa manja šansa da će inficirati ili zakačiti.
Mi smo Kaći stavili sa 2,5 meseca, samo na tren je zaplakala. 10ak dana nosila medicinke, čistila sam joj hidrogenom i stavljala malo mog mleka. I sve je bilo OK. Nikad posle ih nije čačkala i dirala.




LillyT -> RE: Bušenje ušiju (25.2.2012 19:01:42)

IZVORNA PORUKA: ribizla

Za Petru i dalje misle da je decak , verovatno jer je ja tako oblacim [sm=smiley36.gif] A kad je u necemu crvenom ili roze onda kazem da mi volimo tako da GA oblacimo[sm=smiley36.gif]


I za Laru misle da je dečkonja, sa ono malo kose, stvarno i ne izgleda kao žensko. Ja joj još nisam probušila ušu, a i ne planiram. Ne sećam se da sam ikada videla lepe minđuše za decu.




MicinaMama -> RE: Bušenje ušiju (25.2.2012 19:15:27)

ja sam svojoj probusila usi kada je napunila godinu,plakala je kada su joj probusili usi a kasnije nije se ni cula,ovde prepisuju nesto kao sto je bivacin za pupcice da se prsce da rana brze zaraste...nosila je medicinke tri nedelje i sada nosi bas lepe mindjusice,kao mini alkice uske sa po cetiri cirkoncica roza i kristal....Te su mindjuse kupljene u bosni tako da verujem da ima i u srbiji takve lepe mindjusice...I u opste ih ne cupa,u glavnom treba uzeti mindjusice kroz koje ne moze da stavi prstic ili na saraf...




red3lilu -> RE: Bušenje ušiju (30.7.2012 10:46:40)

Zatekla me mama sa pitanjem, kao razmišljala je šta će Sari za babine, pa da li bi nam smetalo da joj uzme prve minđušice, naravno ukoliko planiramo da joj bušimo uši?
JA koja sam ubeđena bila da za sve stvari u životu imam neki stav, ostadoh zatečena... Sva sam se zbunila, zovem muža u sobu, ne znam šta da kažem, pitam njega...[sm=smiley36.gif].. Izgubila se ko magarac u magli[sm=jezicek.gif]
Apsolutno mi to nije palo na pamet do tog momenta.
Meni su uši probušene u 13. godini i sećam se toga kao vrlo neprijatnog i bolnog iskustva...još mi je i jedna rupica ukoso pa mi karike stoje ko onoj kamili...
Kad bolje razmislim, nekoliko puta sam negodovala kad sam čula da se malim bebama buše uši... a eto sad kad sam ja i moja beba u pitanju, ne mogu da se odlučim[sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Bušenje ušiju (30.7.2012 10:52:30)

I meni je ovo palo na pamet (ako smo sad curica-ne verujem dok ne potvrde sve crno na belo [sm=smiley36.gif]). Meni su bušene uši kad sam bila beba i ja sam mojoj mami jako zahvalna jer obožavam minđuše, a mnoge devojčice su se bojale kad poodrastu da to urade...

E sad i ja sam nešto mislila tu oko 3 meseca, vidim da i drugi to praktikuju, dakle to je ok....




Anoniman -> RE: Bušenje ušiju (30.7.2012 11:38:47)

Za Žabu svi misle da je Žabac i meni to ne smeta ni malo. Ona je i onako moj Sinko Milinko... A i da joj probušim uši ne vidim šta bi to promenilo, mm ima oba uveta bušna i nosi minđuše i ne deluje ni malo ženstvenije sa njima... Kada bude izrazila želju da buši uši jer to njoj nešto znači, bušićemo. To što ja volim ili ne volim minđuše ne treba da ima veze sa njenim telom. Na svom imam sasvim dovoljno mesta da se bušim do mile volje.




red3lilu -> RE: Bušenje ušiju (30.7.2012 11:48:31)

Moj ćale nije dao da mi se buše uši, iz blesavog razloga, ON se boji igala...

Danas, kako kad, evo sad mesecima nisam stavila minđuše i uši su mi zarasle, a kad poželim da ih nosim a volim da imam lepe primerke, ja rupice malo bocnem zlatnom sterilisanom minđušom i eto rupica opet...

Ne razmišljam se oko toga, kako će drugima moje dete izgledati, više razmišljam o uzrastu (moja patronažna to radi oko 7-14 dana)... kuma je obema u tom periodu bušila takođe... kad nije ni previše rano, a ni kasno...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>