RE: Bušenje ušiju (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Sanja90 -> RE: Bušenje ušiju (8.4.2013 12:12:14)

Patronazne buse usi???? Ja ovo nisam cula,pa ako je stvarno tako onda kad se budem porodila da pitam da probuse ovoj mojoj drugoj cerki,starija vec ima mindjuse,a ovoj mladjoj nikako da se nakanemo da odemo do zlatare[sm=smiley36.gif] a jel patronazne isto imaju one pistolje za busenje? kako to kod njih ide?Jel treba mi da kupimo te medicinske mindjuse ili imaju i one? Ko moze da odgovori na moja pitanja a,a,a?[sm=smiley36.gif]




Figaro88 -> RE: Bušenje ušiju (8.4.2013 12:14:32)

I meni je patronazna busila usi kada sam se rodila.Mama mi kaze da buse iglom i odmah su mi stavili zlatne mindjuse.Najbolje da se raspitas....




Olga75 -> RE: Bušenje ušiju (8.4.2013 12:17:50)

Sanja 90 , svasta ziv covek nauci
eto ja nekad tyamo studirala medicinu pa opet slusam kojekave mudrosti
i daa ,ponovicu mojoj cerki je patronazna probusila usi i nikako je nije obogaljila
je l da kazem i ponovim : zovite socijalno na mene nemajku




Sanja90 -> RE: Bušenje ušiju (8.4.2013 12:18:08)

Aha ok hvala,raspitacu se,ima jos vremena[sm=smiley36.gif]nego rekoh da cujem informacije iz prve ruke[sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Bušenje ušiju (8.4.2013 12:19:36)

i da ti kazem , nemaju medicinske mindjuse nego savetuju kako da se dezinfikuju i te " mediocinske "
znas , nekako one su isle u skolu i znaju i tako
i stvarno nema mesta sarkazmu , cinizmu , bezobrazluku ili sta god tvoj post porucuje




Sanja90 -> RE: Bušenje ušiju (8.4.2013 12:21:07)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

Sanja 90 , svasta ziv covek nauci
eto ja nekad tyamo studirala medicinu pa opet slusam kojekave mudrosti
i daa ,ponovicu mojoj cerki je patronazna probusila usi i nikako je nije obogaljila
je l da kazem i ponovim : zovite socijalno na mene nemajku


Ahahahhahahahaa Olga,sad me nasmeja[sm=smiley36.gif] Mislim meni je to super ako to rade,bolje one nego tamo neki zlatar. Ja sam se odusevila kad sam procitala,zato se sad raspitujem[sm=smiley1.gif]




Sanja90 -> RE: Bušenje ušiju (8.4.2013 12:23:57)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

i da ti kazem , nemaju medicinske mindjuse nego savetuju kako da se dezinfikuju i te " mediocinske "
znas , nekako one su isle u skolu i znaju i tako
i stvarno nema mesta sarkazmu , cinizmu , bezobrazluku ili sta god tvoj post porucuje


A ne pogresno si protumacila post[sm=smiley13.gif], ja se raspitujem da bih znala sta i kako da radim,da li da cekam kad se porodim da mi dodje patronazna i to odradi ili da idem u zlataru,jer nikako da odemo,a htela bih da ima i ona mindjuse do druge godine




Olga75 -> RE: Bušenje ušiju (8.4.2013 12:27:35)

izvini ako sam pogresno protumacila [sm=smiley1.gif]
nego ne rade sve patronazne busenje , neke jednostavno ne mogu
kad ti dodje patronazna pitaj je pa ce ti ona reci koja koleginica to radi ako ona ne radi
a zna da ima onih koje buse jos u porodilistu
to moras da ih pitas
i M je patronazna busila sterilnim muskularnim iglama , nasa nema pistolj




Sanja90 -> RE: Bušenje ušiju (8.4.2013 12:34:17)

Aha, e pa dobro,onda cu morati tamo da se raspitam. Ovde patronazne posecuju trudnice pre porodjaja onda taman kad bude dosla da se raspitam. Eh da sam to znala ranije,da nisam morala stariju da vodim u zlataru,ali hvala Bogu sve je proteklo u redu,bas sam joj redovno odrzavala probusenu rupicu. Mladja slavi drugu godinu u oktobru,a ne bih bas na leto da joj busim zbog vrucina i tako to,a sad tesko da cemo moci...




marince1 -> RE: Bušenje ušiju (8.4.2013 19:02:16)

Mi cekamo da stane kisa pa da odvedem Dunju da joj izbuse usi.
Mnogo mi je bilo krivo sto sam kasno saznala da upordilistu buse usi,a saznala sam kas smo kretale kuci




Misha i Ljisha -> RE: Bušenje ušiju (13.4.2013 5:50:42)

upravo sam procitala clanak o tome kako ne treba bebi busiti usi. Nikad se ne zna da li je dete alergicno na metal i td. Takodje iz radoznalosti kad krenu da ispituju svoje telo postoji mogucnost da stalno pipaju usi i da se vuku za usi kao i to da su neke vaznije akupunkturne tacke upravo na usima. Mene su savetovali cak dok je beba mala da ja ne nosim mindjuse da bebi ne bi privukle paznju pa da mi ne bi vukla mindjuse i mene "ubogaljila". Ipak je bebin stisak toliko snazan da moze svoju tezinu da drzi bez problema samo jednom rukom. Znaci ako beba ima 6 kg kad te stisne i cupa to ti je kao da si obesio na uvo 6 kg.

Moja tetka je Dunji htela da kupi mindjuse i ja joj kazem sta ce joj kad joj ja sigurno necu busiti usi. Kad poraste nek busi sebi i guzicu ako hoce ali ja to njoj necu uraditi.

Ja imam probusene usi od malena ali ne mogu da nosim mindjuse duze od jednog popodneva. Upale mi se usi i zacrvene uzas jedan. Sta ako ova moja ima isti problem?? Genetika je cudo. U svakom slucaju taj plac ne zelim da cujem jer nije nuzan. Neka je ona meni bez ikakvih rupica, savrsena je ovakva kakva jeste a mindjuse joj ne trebaju, vidi se iz aviona da je dama[sm=jezicek.gif]




cockic -> RE: Bušenje ušiju (13.4.2013 11:13:20)

i ja sam alergicna na sve mindjuse..upale se,svrbe,naduje se...ma uzas.a mene je mama vodila sa 4-5 godina.
ceri za sad necu.




Braanaa -> RE: Bušenje ušiju (13.4.2013 13:53:53)

Misho i Ljisho, u potpunosti se slazem sa tobom. Moja zenskica ce za koji dan imati mesec dana, ne pada mi na pamet da joj busim usi... Meni se nikako ne svidja kad vidim da tako malim bebama stave mindjuse koje izgledaju taaako veliko naspram njihove glavice a jos pomisao da na njih mogu da se povrede...[sm=zmeden.gif] Ima vremena, sama ce odluciti... S obzirom da ja obozavam mindjuse i imam ih jaaaako puno, ne sumnjam da ce pozeleti...




Misha i Ljisha -> RE: Bušenje ušiju (15.4.2013 6:50:06)

upravo to. I ja ne sumnjam da ce moja hteti mindjuse jer ih i ja imam mnogo ali kazem ja ih nosim za jedno popodne i cim stignem kuci odmaram usi [sm=jezicek.gif]. Neka sami odluce.




Figaro88 -> RE: Bušenje ušiju (16.4.2013 12:23:18)

Ja isto imam alergiju,ali andrei ne smetaju,jos uvek nosi one medicinske,danas,sutra cemo kupiti srebrne ili zlatne.
Svi mi imamo probusene usi,i busili su nam cim se rodimo pa nikom nista nije bilo zbog toga.Danas nista ne valja i nase mame su srecne sto nas nisu ubile sta su nam sve radile i davale[sm=smiley29.gif]




Trcosava -> RE: Bušenje ušiju (16.4.2013 12:29:10)

Uf breeee!! Sad j i bušenje ušiju opasno?!

Elem, meni nisu bušili kao bebi, a ja Ani nisam bušila jer jednostavno nisam videla poentu? A alergije.. haha ja samo što zarđđalu žicu nisam gurala u uvo, pa mi nije bilo ništa. I onda odjednom počelo da svrbi - ali ja sam minđuše držala na nekom stalku koji je pokupio svu moguću prašinu plus sve ono od krečenja [sm=jezicek.gif] tad je počelo da mi se ''zapaljuje'' uvo i od tad nisam nosila nikakve druge osim medicinsmih srebrnih. Posle sam probušila još jednu rupu i naravno nikakav problem nisam imala. Prvi put sam uši probušila sa 11 godina čini mi se.




minnica -> RE: Bušenje ušiju (16.4.2013 17:00:36)

Ja nisam svojoj devojčici bušila uši. Nije mi se činilo ni potrebnim, a ni bezbednim da to radim. Kad bude jednog dana poželela minđuše, bušenje će biti najmanji problem. Inače, meni su bušili uši kao bebi i rupice su mi užasno visoko, pa neke modele minđuša ne mogu da nosim. Volela bih da su sačekali da porastem.




marince1 -> RE: Bušenje ušiju (16.4.2013 20:01:37)

Probusili smo usi [sm=bravo.gif]

Nije plakala i bas je slatko




Figaro88 -> RE: Bušenje ušiju (17.4.2013 20:23:46)

Juce sam i ja resila da ponovo izbusim moje zarasle rupice na usima,i uzasno me bolelo pa sam danas skinula mindjuse.Htela sam da ih vratim ali nisam mogla,i sad ne mogu da verujem kakav sam ja kreten.Svaka cast za Dunjici ja nisam mogla da spavam koliko me boli,a htela sam i da placem,ali sam se suzdrzala zbog Andree[sm=smiley36.gif]




sneza24 -> RE: Bušenje ušiju (24.4.2013 23:25:04)

Probušili smo uši. [sm=bravo.gif]
Malo je plakala al nije strašno, mislila sam da će više plakati. Posle toga je brzo zaspala i kad se probudila kao da se ništa nije desilo.
Čime ste mazale uši? Kojom kremom? Rekla mi žena koja radi u zlatari al ja zaboravih.




Leax -> RE: Bušenje ušiju (24.4.2013 23:39:52)

Ne znam za kremu ali ja bih ti preporucila oktanisept on je super za dezinfekciju i pokazao se odlican za sanaciju rana kako koze tako i sluzokoze. [sm=smiley1.gif]




Sanja90 -> RE: Bušenje ušiju (25.4.2013 7:51:30)

Ni ja nisam koristila kremu,najbolje alkoholom da cistis joj taj deo gde su mindjuse 3x na dan i tako 3-4dana tako sam ja radila starijoj cerku,ne znam da li ti je rekla da joj vrtis mindjuse da joj se ne bi zalepila koza na mindjuse da moze lepo da zaraste,to se radi jednom pred spavanje.Ovih dana bi trebalo da idemo mladjoj da probusimo usi,verovatno posle praznika[sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Bušenje ušiju (25.4.2013 8:25:48)

Snezo , ja sam koristila pavlovicku onako dosta pa onda izvrtim pa octanisept i to tako par dana




sneza24 -> RE: Bušenje ušiju (25.4.2013 8:40:07)

Hvala vam ženske.
Rekla mi žena što joj probušila uši da kupim nešto u apoteci, neku kremu ali nisam zapamtila koju pa reko da pitam ovde.




jovicaa -> RE: Bušenje ušiju (25.4.2013 9:37:34)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

izvini ako sam pogresno protumacila [sm=smiley1.gif]
nego ne rade sve patronazne busenje , neke jednostavno ne mogu
kad ti dodje patronazna pitaj je pa ce ti ona reci koja koleginica to radi ako ona ne radi
a zna da ima onih koje buse jos u porodilistu
to moras da ih pitas
i M je patronazna busila sterilnim muskularnim iglama , nasa nema pistolj

ovo super zvuci[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>