RE: Beba odbija mleko (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


malena39 -> RE: Beba odbija mleko (22.6.2016 23:00:47)

Da, serpice, na adaptiranom je maltene od pocetka jer nisam imala dovoljno svog mlijeka. Cvrstu hranu jede od 4.5 mjeseca. Do sada je program bio, mlijeko, dorucak voce, rucak povrce sa mesom ili bez, mlijeko, zitarice, mlijeko. Sad mlijeko nece nikako, cak ni kad spava (sto je htio ranije). Dr nam danas rekla da mu ujutro ne dajem nista dok dobro ne ogladni I prihvati flasicu. Plasim se samo kako ce to biti jer sam danas probala da mu dam mlijeko na kasicicu pa je uzeo samo malo I nema sile da ga natjeras.




serpica -> RE: Beba odbija mleko (22.6.2016 23:06:22)

Moj sin je sisao samo mesec dana a onda je na moju veliku zalost odbijao sva ad mleka koja sam mu ponudila,probali smo sve i nije hteo,tadasnji dr nam je rekao da i ne mora da pije mleko moze da pije jogurt,kiselo mleko,pavlaku,sir
da na taj nacin nadomesti mleko,i tako je i bilo,ispostavilo se da mu je smetala laktoza u mleku a nje ima i u ad pa sam mu na kraju ponudila kravicu bez laktoze i to je pio.




malena39 -> RE: Beba odbija mleko (22.6.2016 23:12:51)

ja mu dodajem jogurt I mladi sir, dajem mu I one hippove za laku noc sa mlijekom, nadam se da ovo nece dugo potrajati. Tako je bilo kad su mu izbile donje jedinice ali je trajalo dva dana. Sad je malo gora situacija, mozda sto je stariji [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




malena39 -> RE: Beba odbija mleko (22.6.2016 23:26:03)

Oprosti, serpi, htjela sam da ti se zahvalim ali malisa se probudio gladan jer nije jeo od 19h. Opet bitka oko mlijeka, dadoh mu Hippov djeciji keks za laku noc, to je potamanio I opet zaspo. Vise nisam pametna majke mi




serpica -> RE: Beba odbija mleko (22.6.2016 23:32:58)

Nema na cemu,probaj da promenis mleko da vidis da li je to,ako nije onda nemoj da ga forsisras daj mu jogurt ili bilo sta od mlecnih proizvoda ako bas brines da li unosi dovoljno...ili probaj da mu das da pije dok se setate vani dok je u kolicima,mozda upali.




malena39 -> RE: Beba odbija mleko (22.6.2016 23:37:50)

hvala mila probacu sta god...Nadam se da je Manja sad OK citala sam koliko te je prepala. Jos jednom hvala od srca!




Mariya -> RE: Beba odbija mleko (23.6.2016 0:09:59)

Probaj da mu ponudiš mleko u čaši,čaši sa piskom kad već kažeš da vrišti kada vidi flašicu...




malena39 -> RE: Beba odbija mleko (23.6.2016 0:15:21)

Probala sam I to, ne vredi. Kad mu dam I na kasicicu pravi face popije par gutljaja I kraj price. Probacu jos sutra sa casom I kasicicom pa da mjenjam mlijeko. A vodu nacflasicu ne odbija. Probala sam da sipam mlijeko I u tu flasicu I nece.




Mariya -> RE: Beba odbija mleko (23.6.2016 8:23:13)

Onda je zaista problem u mleku. Probaj da ga promeniš. Ako neće ni drugo,onda batali mleko. Možda je 5-6 čvrstih obroka mnogo za toliku bebu ali šta ćeš,takav je. Znam gomilu dece koji su odrasli bez mleka,nije ono imperativ. A znaš šta,možda će,kad ga prođu njegove mukice da zubima ponovo početi da ga pije. Ti nama svakako javi kako ste prošli.




Sanjalicaaa -> RE: Beba odbija mleko (23.6.2016 8:32:27)

Moj G je sa 10m prestao da pije mleko, nije bilo sanse da ga nateram. Dr je rekla da to nije problem, samo da u toku dana onda mora da jede kisleo mleko, jogurt, sir i dr mlecne proizvode. Tek skoro je poceo da pije mleko. Posle godinu i po dana.
Mozda mu je to neka faza. On je sad vec veliki zna koji mu se ukusi svidjaju koji ne. Nisam za kravlje mleko pre 12m, ali ako odboja ad, ja bih mu ponudila kravicu.




malena39 -> RE: Beba odbija mleko (23.6.2016 8:36:16)

Hvala Sanjalice, ali mislim da nije do ukusa, nece ni da proba!




AleksSlobex -> RE: Beba odbija mleko (1.1.2020 9:31:27)

Moja beba ima 2,5 meseca. Od mesec dana je na ad mleku jer ja nisam imala dovoljno za njega. On ima 8 kg i pio je 180 ml. Rodjen je kao krupna beba od 4800 i pedijatar nam je rekao da mu dajemo toliko. E sad problem je sto je zadnja tri obroka jeo po 100ml. Brine me to. Zaspio odma. 




Maruska15 -> RE: Beba odbija mleko (1.1.2020 10:55:13)



IZVORNA PORUKA: AleksSlobex

Moja beba ima 2,5 meseca. Od mesec dana je na ad mleku jer ja nisam imala dovoljno za njega. On ima 8 kg i pio je 180 ml. Rodjen je kao krupna beba od 4800 i pedijatar nam je rekao da mu dajemo toliko. E sad problem je sto je zadnja tri obroka jeo po 100ml. Brine me to. Zaspio odma. 


Možda mu je naišao takav period. Ni mi ne jedemo uvek istu količinu svaki obrok. Ali obrati pažnju ako se nastavi,moja ćerka je tako počela da smanjuje mleko i onda smo ustanovili alergiju na proteine kravljeg mleka.




AleksSlobex -> RE: Beba odbija mleko (1.1.2020 10:57:29)

Vazi obraticu paznju. Hvala. 




Maruska16 -> RE: Beba odbija mleko (11.3.2021 15:36:20)

Drage moje zene ja cu da poludim! Sa Mikaelom problemi od samog pocetka. Pre 10 dana je bila prehladjena,i krenula sa odbijanjem mleka. U isto vreme dobila uzasne grceve i zatvor od Nan HA koji sam dodavala kad ja nemam dovoljno mleka. Dete je crno u licu bilo od plakanja,da smo izleteli iz kuce u bolnicu. Krvna slika u redu,crp pokazuje upalu. Dobili antibiotik i kapljice za nos.. To prolazi,mi menjamo mleko medjutim ona krece da pije samo u snu,preko noci kad se probudi i do 10 ujutru i sisa i pije mleko 60-80 ml maksimum.. Preko dana trpa ruke u usta,vristi gladna ali kad joj ponudim ona se uvija,grci i prestane da pije.. Kad se smiri onda krece gadjenje na flasicu.. menjali smo i mleko i flasice milion,nine do toga. Juce mi babica da kutiju Pepticate mleko cisto da probamo par nedelje i iskljucimo alelrgiju na pkm,i Nata je imala uz iste simptome alergiju. Mada ona nema osip,retke stolice sem tog cudnog ponasanja.. Juce i danas situacija ista. Do 10 h ujutru  pila mleko mirno. Sad vec drugu flasicu bacam,bukvalno popije na silu 30 ml,pa za sat vremena opet jedva 20-30 i tako se hranimo dok  uveče ne zaspi.. Ja sam premorena od cele situacije,uzasno se lose osecam,nemam snage.. Ovaj sam problem imala sa Natom. Ona je pila Nexium i pila Altheru posto je bila alergicna. Svaki mililitar sam oplakala,na jadvite jade sam je nekako odhranila dok nismo sa 4 meseca uveli čvrstu hranu.  Kako dalje sa njom,sta da radim?? Ocajna sam!!





Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]