RE: Beba odbija mleko (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


mama2x -> RE: Beba odbija mleko (25.5.2012 1:46:00)

cini mi se da nisam uvela tog dana sebi nista novo u ishranu , inace bih registrovala to kao prvi uzrok,mada sve je moguce...Idem da se informisem sada o uvodjenju cvrste hrane,bok!




Anoniman -> RE: Beba odbija mleko (25.5.2012 10:25:32)

I moja je pocela da odbija mleko. Dojim je sad vec samo u 8 uvece i nocu, inace nece ni siku (vise na prevaru) a pocela je da odbija i mleko na flasicu. Hoce samo kasiku [sm=zmeden.gif] Ne znam da li da sacekam jos koji dan da vidim da nije do zuba, ili da probam sa drugim mlekom. Mada na flasicu hoce i vodu i caj i to slatko popije, tako da mislim da nije do flasice. Ona za desetak dana puni 6 meseci pa ako menjam mleko da odmah predjem na to za od 6 meseci?




minavb -> RE: Beba odbija mleko (25.5.2012 10:31:31)

Slobodno pređi na dvojku a dešava se ponekad da dojena decarano prestanu da piju mleko. Nadam se da će gile piti, a ti probaj i na pisak čašu, možda joj se tako svidi.




Anoniman -> RE: Beba odbija mleko (25.5.2012 10:47:20)

Tnx [sm=smiley1.gif]




Adriana83 -> RE: Beba odbija mleko (28.6.2012 16:40:32)

Moja S vec par dana odbija (*) ali lepo jede na kasikicu [sm=zmeden.gif] .Sisa lepo samo ujutru kad se probudi a ovo ostalo povuce par puta ili (ako imam srece) 2-3 minute i kraj! Nema sanse da joj uvalim sisu! Nisam probala da joj dam na flasicu.Da li se ovo desavalo nekom?Inace ona klopa oko 10 pa onda (kao) sisa oko 13h i bude zadovoljna do 16h.Jel moguce da se ona nasisa za tih par minuta?
Zaboravih da kazem da sigurno ima mleka jer kad ona prestane,ja pritisnem bradavicu i mleko prska u 6-7 mlazeva...




PoisonEve -> RE: Beba odbija mleko (28.6.2012 18:49:35)

Adriana ja nisam imala slican problem,mozda da procesljas ovu temu[sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Beba odbija mleko (28.6.2012 21:10:32)

adriana, probaj na flasicu ako mozes. a mozda je i samo faza (cuveni odgovor) jer u poslednje vreme i moja nece flasicu uvece, tj. nesto malo probrljavi




Adriana83 -> RE: Beba odbija mleko (28.6.2012 21:30:30)

Bojim se ako joj dam flasicu da smo zavrsili sa dojenjem a pored jos jedne bebe i dvoje starije dece,samo mi izmlazanje fali...
Pokusacu da smanjim cvrste obroke jer ona bas mnogo pojede( oko 300 gr za dorucak i veceru i oko 350 za rucak).




vonavoj -> RE: Beba odbija mleko (28.6.2012 21:42:26)


IZVORNA PORUKA: Adriana83

Moja S vec par dana odbija (*) ali lepo jede na kasikicu [sm=zmeden.gif] .Sisa lepo samo ujutru kad se probudi a ovo ostalo povuce par puta ili (ako imam srece) 2-3 minute i kraj! Nema sanse da joj uvalim sisu! Nisam probala da joj dam na flasicu.Da li se ovo desavalo nekom?Inace ona klopa oko 10 pa onda (kao) sisa oko 13h i bude zadovoljna do 16h.Jel moguce da se ona nasisa za tih par minuta?
Zaboravih da kazem da sigurno ima mleka jer kad ona prestane,ja pritisnem bradavicu i mleko prska u 6-7 mlazeva...

i meni se isto desava vec 5 dana![sm=smiley13.gif]..sisa ujutru i nocu kako valja,popodne samo 4-5min...i uvece isto,i onda krene da vuce siku i da place...i ja joj dala dohranu i hoce..kao da mi nestaje mleko,ili je promenilo ukus...posto imam osecaj da cu dobiti (jos nisam od porodjaja)...odlucila sam da joj dam flasicu da je ne bi mucila uvece,posto preko dana lepo jede,za siku i nema potrebe,ali makar uvece da dobro rucka[sm=smiley1.gif]
a inace mleka ima kad stisnem,ali mislim da joj ide sporije!
Adriana,a S,kako ona siki?




Adriana83 -> RE: Beba odbija mleko (28.6.2012 21:49:12)

S me zafrkava a A mi je super! NJoj kad god da ponudim hoce! Cak i kad se lepo najede,ako dam (*) ona lepo vuce.Ne znam,sigurna sam da ima dovoljno mleka,lepo je cujem kako guta i kad pusti ima mleka u ustima i na bradavici,onako curka polako.Sve nesto mislim da se ona bas najede cvrste hrane pa joj sika doje kao zabava u toku dana a ujutru lepo siki jer ogladni preko noci...Probacu ovako pa cu videti za koji dan kako ce biti.




vonavoj -> RE: Beba odbija mleko (28.6.2012 22:17:28)

i moja bas lepo jede,danas sam cak morala da prestanem da joj dajem rucak,jer sam bas dosta napravila i kontam nece pojesti..a ona jede li jede,reko bice ti zlo,nisam joj sve dala...
vecera u 18,i siki oko pola 9...i kazem ti,nekih 5min,pa krene da cvili..i dam joj dohranu i popije bar 90ml,sto nije malo[sm=smiley13.gif]...danas je popila 150[sm=smiley13.gif]....ne stresiram se,velika je vec,dosta je i sisala...
jedino znam da je kod tebe problem sto mora da pije specijalno AD[sm=smiley13.gif]




ivana70a -> RE: Beba odbija mleko (29.6.2012 14:53:51)

Adriana, meni deluje da ti je bebica sita samo tako i da zato nece da sisa.. pa ona jede kasice ko zmaj... samo opusteno, vec i jeste vreme da sto manje sisaju a vise jedu "odraslu" hranu... samo gledaj da joj dajes mlecne proizvode ako vec nece mleko, ne znam da li jedete kis mleko, pavlaku, jogurt... to ubacuj uz vecere isl.. i nema zime... [sm=smiley1.gif]

svaka beba ima svoj ritam i apetit, tako da to sto ti jedna hoce mleko ne znaci da ce hteti i druga, svako jede sta vise voli [sm=smiley2.gif]




Adriana83 -> RE: Beba odbija mleko (29.6.2012 15:42:18)

Ivana70a u pravu si! Od juce sam smanjila cvrste obroke i sad lepo sisa,kao i pre.One ne smeju nista od mlecnih proizvoda zbog netolerancije na k. mleko,zato mi je jako bitno da sisaju,jedino tako unose mleko.




bubamara2011 -> RE: Beba odbija mleko (8.7.2012 12:09:27)

Prestala sam da dojim bebu prije 7 dana, pošto mi je mlijeko nestalo a da nisam ni primijetila. Bebino buđenje noću na svakih pola sata ili sat sam pripisivala zubićima, jer se pogodilo da su joj dva nikla baš tih dana. Prešli smo na AD mlijeko i jela je dobro, ali od juče ga neće. Sinoć sam je jedva natjerala da popije flašicu prije spavanja, a jutros ni pomoću čarolije ne bih uspjela. Čaj i vodu hoće iz flašice, ali čim ugleda mlijeko, vrišti i vrti glavom, sva se ukoči. Jutros sam izmijenjala i sve moguće flašice, čašu s piskom, iz nje pije vodu, ali kad u nju naspem mlijeko - opet vrištanje. Ne znam da li je moguće da joj se ne sviđa, mada je svo vrijeme pila isto? Iili je nešto drugo u pitanju?




Anoniman -> RE: Beba odbija mleko (8.7.2012 12:11:43)

Mozda su zubi , Petra je odbijala mleko a kasnije hranu uvek kada su zubi nicali ..


Pokusaj da joj napravis za nijansu hladnije nego sto joj inace dajes , to je kod nas nekad palilo , nekad ne , ali te nista ne kosta da pokusas [sm=smiley1.gif]




bubamara2011 -> RE: Beba odbija mleko (8.7.2012 12:23:25)

Pokušaću, hvala na odgovoru. [sm=smiley1.gif]




isidora88 -> RE: Beba odbija mleko (8.7.2012 12:37:30)

mateja vvec mesec,dva uopste nece da pije mleko[sm=smiley13.gif]
ima 1 mlecni obrok dnevno(pahuljice) ne znam da li mu je to dovoljno jer nece da pije ni jogurt,pavlaku i mlecne proizvode ne voli vise iako je prosle godine sve jeo,ne znam koji mu je[sm=zmeden.gif]




vonavoj -> RE: Beba odbija mleko (8.7.2012 16:18:13)

i mene moja zeki,jako malo sisa,mleka mi nestaje,em sam dobila prvi put [sm=hudicek1.gif],em ona slabo sisa jer je imala temperaturu,zubi joj nikli...a na sve to AD slabo popije...pred spavanje kao sisa 4-5min i popije jedva 110ml AD!jeste da vecera pahuljice oko 18-19h,ali mogla bi i da popije mleko oko pola 10...bojim se da nece hteti AD kad mi nestane mleka~[sm=smiley13.gif]
za sad sisa ujutru,popodne i nocu malo..i to uvece!




bubamara2011 -> RE: Beba odbija mleko (8.7.2012 16:40:56)

Ja sam prošli mjesec prvi put dobila i kao da je od tad sve krenulo. Ili se jednostavno tako poklopilo, jer je i njoj u to vrijeme nikao prvi zub. Ja nemam uopšte mlijeka, sad mi je tek jasno, jer i poslije 7 dana, ni jednom nije nadošlo, niti su mi grudi bile tvrde, nisam se izmuzala... Utvrdili su i da mi je beba malo anemična, pa sad u obroke s mesom ne smijem da joj stavljam pavlaku, tako da i to probrljavi. A do prije tri dana sve je jela. [sm=smiley13.gif] Jutros neće mlijeko, neće pahuljice, neće jogurt... pa da siđeš s pameti! Pokušavala sam da je nahranim od 7h do 11h i jedva da je išta pojela.




vonavoj -> RE: Beba odbija mleko (8.7.2012 17:14:09)

ma ista prica!i moja je anemicna..ali joj nikad nisam mesala pavlaku i meso [sm=smiley1.gif] ni ja nemam osecaj da mi mleko nadolazi[sm=smiley13.gif]..a imala sam ga za dve bebe!
ona za sada hoce da jede voce,povrce..ali smo u gostima,gde ima jos jedna beba (sekin mali),pa on slabo jede,place,pa se onda i ona unervozi..i tako u krug! jos svi bili bolesni redom,ma horor!!!
nadam se da ce hteti da pije mleko! jos nece ni vode da pije,a vrucina! onda sam morala da joj ponudim sok,a nisam joj do sada davala,jer sam protivnik sokova,ali joj razblazim pa hoce da pije![sm=smiley13.gif]




Adriana83 -> RE: Beba odbija mleko (8.7.2012 19:05:15)

Izvinjavam se sto idem malo Off ali moram da napisem! Von meni vec dugo mleko ne nadolazi,cak ni kad preskoce podoj ali ja i dalje dojim! I kad sisaju ima mleka,lepo cujem kako guta i kad joj izleti bradavica(posto ih rastezu kao gumu) lepo vidim mleko na jeziku i kako kaplje sa bradavice!




bubamara2011 -> RE: Beba odbija mleko (8.7.2012 21:42:30)

Meni je ona sama izbacila podoje u toku dana kada je počela da jede čvrstu hranu. U početku sam je nudila poslije jela, kasnije nije htjela (ali pojela bi baš dosta, pa je bila sita). Nastavila sam da je dojim noću, ujutru i prije spavanja. Mlijeko nije nadolazilo, ali ga je bilo. Kada sam 28. maja išla u Beograd na ispit, nahranila sam je ujutru, ali kasno sam došla kući i ona je već spavala. Morala sam da se izmuzavam pola sata koliko je mlijeka bilo, a kvrge su se vidjele golim okom. Strašno! :( A sad... ništa, kao dva napola izduvana balona, djeluju manje nego prije trudnoće, a nosila sam D ili čak E korpe.

Izvinjavam se na off-u. Večeras je popila cijelu flašicu (napravila sam hlasnije nego inače) i odmah zaspala. Valjda je bila i gladna, skoro da ništa nije jela cijeli dan, a znala mi je za jedan obrok pojesti 250 do 300g.




vonavoj -> RE: Beba odbija mleko (8.7.2012 22:22:15)

i moja je sikila i popila 150ml...
ne brinem ja sto mi nisu tvrde grudi,ali ona krene da razvlaci bradavicu i da se nervira,nece vise da stavi siku u usta...pokusavam,i onda joj dam AD i popije kako kad..uglavnom 90ml,zavisi kad vecera..npr,danas je vecerala u 18 i sikila u 21 i 30..bila gladna..a sinoc je kasno vecerala i onda malo mleka popila[sm=smiley1.gif]




ivana70a -> RE: Beba odbija mleko (12.7.2012 22:18:33)

pojava menstruacije jeste povezana sa smanjenjem mleka ... ja cim sam prvi put dobila mecu znala sam koliko je sati, i stvarno mleko mi se smanjilo i pocela sam da dodajem ad koje je nakon petog meseca bilo i jedino mleko koje je D. pila jer je do tad moje skoro skroz stalo.

Mame ,mozda se bebama ne dopada formula koju kupujete, mozda da probate da promenite proizvodjaca...




vonavoj -> RE: Beba odbija mleko (13.7.2012 11:27:28)


IZVORNA PORUKA: ivana70a

pojava menstruacije jeste povezana sa smanjenjem mleka ... ja cim sam prvi put dobila mecu znala sam koliko je sati, i stvarno mleko mi se smanjilo i pocela sam da dodajem ad koje je nakon petog meseca bilo i jedino mleko koje je D. pila jer je do tad moje skoro skroz stalo.

Mame ,mozda se bebama ne dopada formula koju kupujete, mozda da probate da promenite proizvodjaca...

i ja sam ubedjena da je tako,sto sam i potvrdila...inace,menjala sam joj mleko,i hoce NAN2,ali kad kasno vecera nece da pije puno mleka! sve u svemu,vec par dana normalno pije AD samo uvece,a preko dana rucka![sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>