RE: Vigantol / AD3 kapi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


marija32 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (11.10.2011 21:07:43)

Do koje bese godine se zimi daju D3 kapi?




zelenooka -> RE: Vigantol / AD3 kapi (13.10.2011 12:34:28)

NAMA JE RECENO VIGANTOL(ULJANE)1KAP DNEVNO...




Lilly* -> RE: Vigantol / AD3 kapi (13.10.2011 12:41:52)

IZVORNA PORUKA: marija32

Do koje bese godine se zimi daju D3 kapi?

Obično do prve godine, mada je nama dr rekla da nastavimo sa Vigantolom do marta (preko zime znači)
Zelenooka, molim te isključi "Caps lock"




jance -> RE: Vigantol / AD3 kapi (27.10.2011 13:01:22)

nama su rekli u skolici da ako mozemo da nabavimo Plivit D3 kapi, ja nabavila iz HR a sada vidim na otpusnoj da preporucuju Vigantol ili AD3 kapi i da se dozira 1x1 kap dnevno... jel to onda vazi i za ove moje? pretpostavljam da je to sve isto ali u upuitstvu pise 2-5 kapi...




PoisonEve -> RE: Vigantol / AD3 kapi (27.10.2011 14:03:06)

Jance da li si pocela da dajes ove kapi? Nama na otpusnoj listi pise od 2. nedelje zivota. Ja sam u trudnoci nabavila AD vitamin kapi, jel to to? Pise na bocici retinol ergokalciferol oralne kapi, rastvor




lajla -> RE: Vigantol / AD3 kapi (27.10.2011 14:51:01)

nama na odpusnici pise Vigantil od 15-og dana zivota po 1 kap...posle su u savetovalistu rekli da se daje iskljucivo kako pise na odpusnici...ja poslusala[sm=smiley1.gif]




jance -> RE: Vigantol / AD3 kapi (27.10.2011 15:08:06)

PE nisam jos, nama pise od 15.og dana da ih dajem a to jos nismo postigli.... na otpusnici nam pise 1x1 a na flasici pise da je u pitanju colecalciferolum [sm=zmeden.gif]




Mariya -> RE: Vigantol / AD3 kapi (29.10.2011 17:50:08)

meni patronažna rekla da vigantol ide 1 kap u malo izmuženog mleka, pošto je to uljani rastvor, ili 5 kap ad3..




PoisonEve -> RE: Vigantol / AD3 kapi (14.11.2011 18:55:04)

Zvala sam halobebu i tamo su mi rekli da mogu i obicne AD kapi (uljani rastvor) da dajem: prvog dana 1 kap, drugog dana 2 kapi a trecag 3 kapi i tako da nastavim po 3 kapi svakog dana.
E sad, ne znam da li to ima neke veze, ali cini mi se da vec par dana kako joj dajemo te kapi manje kaki[sm=zmeden.gif]




dejana007 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (15.11.2011 10:36:33)

ja sad od 8 meseca presla na uljane - vigantol, do sad koristila ad3 :)




Joj@ -> RE: Vigantol / AD3 kapi (15.11.2011 17:59:44)

a kakve to ima veze dak je leto il zima, nekapiram?
Mi smo postupno dodavali po jednu kap do pet. I sada dajemo pet kapi dnevno ali ne mogu da se setim do kad




Olga75 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (15.11.2011 18:01:37)

nakon prve godine u letnjim mesecima ne mora da se daje vigantol zbog suncanih sati , provitamin prelazi u vitamin i blablabla [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




dejana007 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (15.11.2011 22:28:25)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

nakon prve godine u letnjim mesecima ne mora da se daje vigantol zbog suncanih sati , provitamin prelazi u vitamin i blablabla [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



da. znam da ima veze sunce sa vitamon D [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Vigantol / AD3 kapi (15.11.2011 22:37:18)

Jance i PE ja sam i prvom detetu davala AD3 kapi a sada i drugom, i dajem onoliko koliko je prepisano na otpusnoj listi,(doduse naveli su Vigantol), iako u uputstvu pise 2-3 kap. Sada joj dajem 2 kapi, iako zaboravih da pitam dr na prvoj kontroli koliko treba sa dva meseca, ali idemo sl. nedelje na kontrolu, pa cu da pitam(mozda dr mislila da sam iskusna keva, a ja bogami podosta zaboravih) C.




ikacc -> RE: Vigantol / AD3 kapi (17.11.2011 15:05:28)

Nama je patronazna rekla AD3 kapi po tri kapi svakog jutra ... Od 15.dana smo krenuli




Anoniman -> RE: Vigantol / AD3 kapi (17.11.2011 17:41:56)

Meni je na otpusnoj listi pisalo po jedna kap od 14-og dana, a patronazna je bebi samo gledala pupak i n i s t a  vise, opusteno [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] 




Anoniman -> RE: Vigantol / AD3 kapi (17.11.2011 17:43:49)

A moram priznati da je ne bih ni pitala, e toliko mi je ulivala poverenje  [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Ali vidim da se beba ne buni, koliko mi das das [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Olga75 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (17.11.2011 17:49:24)

PATRONAZNE SESTRE




Anoniman -> RE: Vigantol / AD3 kapi (17.11.2011 22:34:47)

Izvinjvam se Olga, ali ja je samo nabachih nako kroz pricu, ne sirih dalje :) Ali ok, primljeto k znanju! 




VVVV -> RE: Vigantol / AD3 kapi (17.11.2011 22:40:50)

jedna doktorka na m je rekla:'' U prvojgodinni svaki dan, a u drugoj u svim mesecima koji imaju R'' [sm=smiley36.gif]
Ovo mi je delovalo skroz detinjasto, ali zapravo da je rekla samo od septembra do marta sigurno bih za par dana zaboravila :P




Biserka -> RE: Vigantol / AD3 kapi (18.12.2011 15:29:36)

IZVORNA PORUKA: VVVV

'' U prvoj godinni svaki dan, a u drugoj u svim mesecima koji imaju R'' [sm=smiley36.gif]

Isto je i nama dr rekla [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley4.gif[/image] Inače koristimo Vigantol, po jenu kap svaki dan.





Nina777 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (19.12.2011 9:53:17)

Drage mame, ne znam da li se vec pisalo o tome ali obratite paznju ukoliko vasa beba pije samo, ili vecim delom adaptirano mleko. U tom slucaju dobija dovoljno vitamina D, tako da dodatno davanje nije potrebno. Nama to niko nije napomenuo i mi smo mu davali po jednu kap Vigantola, kao sto pise na otpusnoj listi. Sada imamo 4,5 meseca i nesto smo privatno isli na konsultacije oko ishrane i ta doktorka nam je rekla da obratimo paznju da se fontanela skoro zatvorila i da ne dajemo vise Vigantol, jer tako dobija duplo vitamina D. A to nam niko nije rekao ni na jednoj kontroli do sada u Domu zdravlja. Kad smo i tamo pitali rekli su da vise ne dajemo i da ce se pratiti obim glavice. Bas sam se uplasila oko toga ali se nadam da ce sve biti u redu. Jel imao neko ovakvu situaciju?




Anoniman -> RE: Vigantol / AD3 kapi (19.12.2011 10:00:41)

Marku su zbog alergija ukinute ad kapi kada je imao 4-5 meseci. Dr iz Dečije bolnice je rekla da nema potrebe za njima jer ima dovoljno D vitamina u AD mleku, sa čime se moja dr u DZ nikako nije složila, rekla je da tako rade u inostranstvu a da kod nas bebe piju AD kapi nevezano za to da li sisaju ili su na AD mleku. Svakako, Marko nije pio AD kapi od 4-5 meseca, bili smo na kontroli početkom decembra (tada je imao nepunih 15 meseci), fontanela je zarasla.
Napomenula bih da je Luka pio AD kapi, zaboravila sam da ih ponesem na more kada je imao godinu dana. Vratili smo se sa mora,otišli na kontrolu, i dr nas je vratio na AD kapi jer je fontanela još uvek bila otvorena. (i Luka je bio na AD mleku, kao i Marko)
Dakle, kod mene se pokazalo da AD kapi nemaju veze sa zarastanjem fontanele. 




Olga75 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (19.12.2011 10:09:26)

IZVORNA PORUKA: dejana007


IZVORNA PORUKA: Olga RR

nakon prve godine u letnjim mesecima ne mora da se daje vigantol zbog suncanih sati , provitamin prelazi u vitamin i blablabla [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



da. znam da ima veze sunce sa vitamon D [sm=smiley1.gif]


znam da ti znas , nego je Joja pitala kakve veze ima da li je leto ili zima [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Natalie018 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (19.12.2011 10:10:06)

Nina, ni nama to niko nije rekao. [sm=zmeden.gif] Mada je meni bilo malo pitanje da li treba ili ne treba da se daje jos i vigantol jer mi je dete samo na aptiranom mleku. Ne znam koliko ti je dete. Moje evo skoro godinu dana, a jos mu dajem po kap vigantola. Uskoro treba da idemo na kontrolu pa cu bas pitati doktorku sta da radimo po tom pitanju. A sto se fontanele tice, mislim da se mom detetu zatvorila jos pre par meseci, jer mu je inace bila mala na rodjenju, 1x1cm. Sve u svemu mislim da zatvaranje fontanele i visak vitamina D nije opasan po rast obima glave, jer kako je meni pedijatar rekla, kosti lobanje nastavljaju da rastu, tj. sire se po savovima lobanje koji se sasvim zatvaraju tek negde oko 12 god. zivota. Izizetno retko se javlja kraniostenoza, a to je stanje kada takvo sirenje po savovima lobanje nije moguce, a kazem to je vrlo retka pojava. Mene je to bilo plasilo (citala svasta po netu o toj kraniostenozi) ali mi je dr objasnila da je to izuzetno retko stanje kod dece, i da je uglavnom nasledno.
Mislim da nema razloga da se plasis, a ja cu svakako pitati pedijatricu sta da radimo po pitanju daljeg unosenja vigantola.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>