RE: Vigantol / AD3 kapi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


adulence -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 15:37:18)

kako ste davale bebama ove kapi,koji nacin je "NAJBEZBOLNIJI" i za bebu i za mene [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




adulence -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 15:48:37)

jos jedno pitanje patronazna nam je rekla da uzmemo ili D3 kapi 2x ili vigantol 1x sta vi predlazete u cemu je razlika itd?bas nemam pojma nista o ovome...




mlada_mama -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 15:53:15)

adulence, ja sam Sofiji prvih dana davala 2 kapi u malo moga mlijeka u kasicici. A kad sam joj pocela davati espumissan za grceve, dajem ga sa ad kapima, 25kapi njega i u njega ad. babica mi rekla da mogu i tako.




Anoniman -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 16:03:02)

adulence, mi nismo uopste davali.




Torbica -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 16:13:28)

1 kap Vigantola dnevno tokom prve godine zivota i u zimskim mesecima u drugoj godini, kapnem bebi direktno u usta. Moji nisu pili AD nikad pa sam zato davala, i dajem. Pozz




Sanchy -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 16:17:01)


IZVORNA PORUKA: adulence

jos jedno pitanje patronazna nam je rekla da uzmemo ili D3 kapi 2x ili vigantol 1x sta vi predlazete u cemu je razlika itd?bas nemam pojma nista o ovome...

Najbolje su D3 kapi infant medjutim trenutno ih nema na trzistu,one imaju optimalnu kolicinu vitamina D3 u sebi tj.u dve kapi ima 400 i.j. vitamina i to je dnevna preventivna potrebna kolicina za bebu,Vigantol u jednoj kapi ima 666.i.j. vitamina sto je previse po nekim mojim saznanjima u razgovoru sa raznim pedijatrima i uopste mi nije jasno zasto ih forsiraju,,,previse vitamina D3 apsolutno nije dobro za bebu...Ja sam sad u C.G. kipila Plivine D3 kapi koje takodje u dve kapljice imaju 400i.j. ali njih ovde nema,zvala sam Primax da vidim hoce li se pojaviti D3 infant uskoro i uverili su me da hoce e sad do tada bolje ti je da bebi dajes AD kapi nego Vigantol ...takodje ako je na formuli tu vec ima D3 vitamina tako da nije neophodno davati svaki dan ,ja nisam jer kao sto rekoh previse vitamina D3 moze da steti bebi...naravno ja nisam lekar a ti slobodno proveri sve sto sam napisala pa sama odluci [sm=smiley1.gif]




sonyasha -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 16:23:32)

Ja i danas, kao od starta, kapnem na cuclu u dam mu u usta direkt! ;-)

IZVORNA PORUKA: adulence

kako ste davale bebama ove kapi,koji nacin je "NAJBEZBOLNIJI" i za bebu i za mene [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]





adulence -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 16:26:27)

moja beka za sada samo sisa,znaci pre ste za D3 nego vigantol...volim da cujem razna misljenja...hvala...




MicinaMama -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 16:28:04)

Ja deci dajem uvesterol D doze.1 doza na dan.Sve do druge godine.Pakovanje je od 20ml sa 1500 UI/ml.

I kada navrsi drugu godinu popije ampulu od 1000000 ui/mol i opet nakon tri mj.

Tako je ovde




Anoniman -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 16:36:32)

mi smo koristili vigantol do godinu dana, od pocetka sam joj kapala po jednu kap u kasicicu sa nekoliko kapi mog mleka... i nikada se nije bunila....




Torbica -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 16:54:50)


IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: adulence

jos jedno pitanje patronazna nam je rekla da uzmemo ili D3 kapi 2x ili vigantol 1x sta vi predlazete u cemu je razlika itd?bas nemam pojma nista o ovome...

Najbolje su D3 kapi infant medjutim trenutno ih nema na trzistu,one imaju optimalnu kolicinu vitamina D3 u sebi tj.u dve kapi ima 400 i.j. vitamina i to je dnevna preventivna potrebna kolicina za bebu,Vigantol u jednoj kapi ima 666.i.j. vitamina sto je previse po nekim mojim saznanjima u razgovoru sa raznim pedijatrima i uopste mi nije jasno zasto ih forsiraju,,,previse vitamina D3 apsolutno nije dobro za bebu...Ja sam sad u C.G. kipila Plivine D3 kapi koje takodje u dve kapljice imaju 400i.j. ali njih ovde nema,zvala sam Primax da vidim hoce li se pojaviti D3 infant uskoro i uverili su me da hoce e sad do tada bolje ti je da bebi dajes AD kapi nego Vigantol ...takodje ako je na formuli tu vec ima D3 vitamina tako da nije neophodno davati svaki dan ,ja nisam jer kao sto rekoh previse vitamina D3 moze da steti bebi...naravno ja nisam lekar a ti slobodno proveri sve sto sam napisala pa sama odluci [sm=smiley1.gif]



Sanchy, ne znam odakle ti ta informacija, Vigantol u jednoj kapi ima 400 i.j, upravo koliko i treba. Definitivno imas pogresnu info, ovo tvrdim odgovorno. Pozz




Tiziana -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 17:02:34)

I od mene glas za Vigantol. Oboma sam im daval,njoj jos uvek dajem,dr mi je rekla sve do proleca pogotovu sto joj fontanela nije zarasla,a i d ajeste trebalo bi. dok je sisala stavljala sam u kasiciu malo mog mlek ai davala joj,sad joj stavim u formulu..




Sanchy -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 18:58:26)

Torbice pise u uputstvu citiram.."za prevenciju rahitisa 1 kap leka Vigantol (sto odgovara priblizno 0.0167mg ili 667 i.j. vitamina D)dnevno..."na prvoj strani u drugoj koloni,,tako da je informacija valjana..




Torbica -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 19:26:16)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Torbice pise u uputstvu citiram.."za prevenciju rahitisa 1 kap leka Vigantol (sto odgovara priblizno 0.0167mg ili 667 i.j. vitamina D)dnevno..."na prvoj strani u drugoj koloni,,tako da je informacija valjana..


Ma zamisli molim te, kakva banda!!! Svi promo materijali, prospekti, navode da ima 400 i.j. u kapi, sram ih bilo. Stvarno sam mislila da ima 400 i.j. E bas sam sokirana sad. No comment! Pozz Sanchy, tnx




Sanchy -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 19:36:41)

Tako sam ja kupila one baby fen kapi protiv grceva u nameri da ih dam bebcu posto na plakatu u DZ je pisalo da su bez glutena jer poseduju neko psenicno ulje u sebi koliko se sad secam,a u uputstvu u kutiji ne pise da su bez glutena i nisam smela da mu dajem..to je stvarno bezobrazluk,slazem se..




Torbica -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.12.2012 21:01:21)

[sm=smiley22.gif][sm=zmeden2.gif]




madre -> RE: Vigantol / AD3 kapi (23.12.2012 0:13:31)

da li neko od vas daje vigantol ili bilo koji oblik d vitamnina detetu starijem od 2 godine?




MicinaMama -> RE: Vigantol / AD3 kapi (23.12.2012 9:35:30)

madre ja vise ne dajem,tako mi ovde pedijatar rekao.




adulence -> RE: Vigantol / AD3 kapi (28.12.2012 12:12:57)

ja mojoj Ivi dajem tako sto nakapam malo mog mleka u kasicicu i jednu kap vigantola( na kraju sam joj uzela vigantol,jer ni u jednoj apoteci u mom okruzenju nemaju D3) i tako joj dam,medjutim uvek mi se cini da kasicica ostane masna,kao da kap ostane na njoj pa ne znam da li je dovoljno uzela,iskreno se nadam da jeste jer ne znam kako bih joj drugacije dala,jer ona samo siki i flasicu uopste ne koristi pa ne bi mogla ni u flasicu da joj sipam...




cockic -> RE: Vigantol / AD3 kapi (28.12.2012 14:35:39)

ja operem ruke pa na prst stavim tu kap pa joj dam pocele smo skoro jer ona pije bebelac pa joj nisam davala duze vreme od nekog 4 meseca i evo sad cu pa tamo do marta malo vise od prvog rodjendana ne moze da joj steti dok nema sunca samo joj koristi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

i mm je nasao samo vigantol a znate zasto jer serija D3 je radjena do janura ja sam imala tu bocicu i zato ga sad nema.ne nam kad ce opet da izadje mada sin mi je koristio vigantol.




cockic -> RE: Vigantol / AD3 kapi (28.12.2012 14:37:15)

adulence kani na bradavicu ja sam tako radila dok su bili mali mada sad ovo sa prstom je losa ideja jer me ujeda[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




cockic -> RE: Vigantol / AD3 kapi (28.12.2012 14:38:52)

nenapisa do kraja znaci kanes na bradavicu kad joj das da siki i tako ce sigurno vise popiti nego sa kasicice jer stvarno dosta ostane na njoj.




Torbica -> RE: Vigantol / AD3 kapi (28.12.2012 14:39:49)

Adulence, dok ti lezi na ledjima, kapnes joj direktno u usta, meni je tako najlakse. Ili dok je dragi drzi u narucju. Uspeva uvek!




cockic -> RE: Vigantol / AD3 kapi (28.12.2012 14:46:04)

i tako sam uspevala da nakapnem dok su bas mali ali kad vec krenu da beze sa kreveta dok ih presvlacim ta metoda kapanja direktno u usta je neizvodiva.a oni to rano meni krenuse da beze pa kad ustadose sa 6 meseci i nekoliko dana to kapanje je nemoguce [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




zivka -> RE: Vigantol / AD3 kapi (28.12.2012 14:49:12)

Sanchy, pa mislim da moze da pocne s glutenom....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>