RE: Vigantol / AD3 kapi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


dunja RR -> RE: Vigantol / AD3 kapi (25.6.2014 23:07:06)

Oki, onda ću sutra onu prvu kap da mu dam popodne a onda prelazim na ujutru, hvala Branki.




branki* -> RE: Vigantol / AD3 kapi (25.6.2014 23:09:58)

nema na cemu,dunjac[sm=smiley1.gif]




Didy -> RE: Vigantol / AD3 kapi (25.6.2014 23:18:01)

Ja sam davala uveče oboma. Savetovali su nam da davanje kapi vežemo za neku aktivnost kako ne bismo zaboravili, pa smo je mi vezali za kupanje. Kad spremam šta će obući posle kupanja, spremim i kapi pored. E, onda se rodila Sofija, pa je nastao maleni problem jer je nismo kupali svako veče, ali onda sam se navikla kao na neku rutinu pre spavanja, pa nismo više zaboravljali.
Dunja, koliko znam, nema veze doba dana kada daješ bebi kapi, već samo da vežeš za neku dnevnu aktivnost koja će te podsetiti da mu ih daš.




Misha i Ljisha -> RE: Vigantol / AD3 kapi (26.6.2014 6:28:16)

i ja sam davala uvece posle kupanja tj pre sisanja. Medjutim kad je D napunila 5 meseci ja pocela nesto da ga zaboravljam (a bio jun mesec) i kazem dr kako zaboravljam i pitam je da li je to strasno a nasa dr kaze "super, idete na sunce vidi se po njenom tenu, mozete joj davati svaki treci dan il kad god se setite"[sm=jezicek.gif] Ja jedva docekala da me neko oslobodi tog vigantola. rece mi drugarica da se to u EU ni ne daje, samo valjda prvih mesec dana.




Biserce -> RE: Vigantol / AD3 kapi (27.6.2014 13:08:14)

Nestasica Vigantola, a D je jednu bocicu vec potrosio, ne znam smem li sad da predjem na ad?




ivaMark -> RE: Vigantol / AD3 kapi (28.6.2014 12:26:02)

Biserce, ja sam sa AD prelazila na Vigantol bez ikakve konsultacije sa pedijatrom... Mislim da nista ne moze da bude bebi.
Ali da se ogradim, to je moje misljenje samo [sm=smiley1.gif]




Rosita -> RE: Vigantol / AD3 kapi (28.6.2014 15:14:07)


IZVORNA PORUKA: Biserce

Nestasica Vigantola, a D je jednu bocicu vec potrosio, ne znam smem li sad da predjem na ad?


Ja sam sa vigantola presla na D3 primax, topla preporuka.




Misha i Ljisha -> RE: Vigantol / AD3 kapi (29.6.2014 7:18:22)

jos samo da dodam da sam ja ubedjena da je D imala jace grceve zbog vigantola i problem sa tvrdom kakom, ne znam da li je to eto bilo slucajno ali kad smo ga izbacili sve nekako normalizovalo pa sumnjam na vigantol[sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: Vigantol / AD3 kapi (29.6.2014 13:41:58)

Lji, ma sto posto. Zato sam ja presla sa vigantola na ovaj d3. Vigantol ne mogu ocima da vidim. Naravno, sad smo veliki pa ne pijemo.




Sanjica26 RR -> RE: Vigantol / AD3 kapi (29.6.2014 14:33:33)

Ni jednoj ni drugoj nisam davala vigantol. Uvek dajemo posle kupanja.




Biserce -> RE: Vigantol / AD3 kapi (6.7.2014 22:46:09)

Po preporuci pedijatra presli smo na Ad kapi. Cini mi se da vise nema problema sa stomacicem.




Jole84 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (11.7.2014 19:09:51)

Da li je stvarno moguće da beba od vigantola ima grčiće? Nisam joj dala dva dana da vidim promenu i vidim je,manje je boli stomače,ne znam da li je slučajno.
Jel mogu na svoju ruku da pređem na ad?




Biserce -> RE: Vigantol / AD3 kapi (12.7.2014 8:37:21)

Meni je devojka u apoteci rekla da se posavetujem sa pedijatrom. Pedijatar je preporucila ad3 po 3 kapi




cuba juba -> RE: Vigantol / AD3 kapi (17.7.2014 13:43:58)

U prvim mesecima smo malom davali uvece kapi, posle kupanja, kako su nam savetovali... A onda kako je poceo da jede cvrstu hranu i kako smo uveli dorucak, dajem mu ujutru pre dorucka i tako mi je sigurnije da necu zaboraviti.. A najsmesnije mi je kad je uzmem u ruku da mu sipam na kasicicu, on skace od srece jer prepoznaje da je to njegovo ... he he he [sm=smiley36.gif] ovo prvi put cujem sa vigantol i grceve. nas su bas mucili grcevi. negde sam na forumu procitala da kad se predje na onu zutu ad kravicu da ne treba vise davati vigantol, zna li ko jel to istina?




degu -> RE: Vigantol / AD3 kapi (17.7.2014 14:57:14)

Po savetu patronažne mi pijemo D3 + K1 kapi i to ujutru, kažu da se tako vitamin D bolje iskoristi jer izvedemo dete napolje malo na dnevnu svetlost. Nisam primetila da izazivaju grčeve, bar ne mojoj bebi [sm=smiley1.gif]




New Mom -> RE: Vigantol / AD3 kapi (17.7.2014 15:17:48)


IZVORNA PORUKA: Jole84

Da li je stvarno moguće da beba od vigantola ima grčiće? Nisam joj dala dva dana da vidim promenu i vidim je,manje je boli stomače,ne znam da li je slučajno.
Jel mogu na svoju ruku da pređem na ad?

Meni je Kaca imala, pa sam ih prebacila da dajem ujutru umesto uvece.

Sad ima neki D3 u kapsulici koji dajem, tacno 2 kapi unutra bude.




Jole84 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (19.7.2014 15:22:13)

Tačno je zbog toga,jel ti to pedijatrica preporučila? Čekam ponedeljak da se posavetujem s mojom,baš je boli stomače posle svakog stavljanja.




New Mom -> RE: Vigantol / AD3 kapi (19.7.2014 18:15:05)

Ti te kapi ne moras davati uopste uvece. To se savetuje da bi bilo vezano za neku aktivnost, da se ne zaboravi.
Da, nama je tad dr rekla da probam da dajem u drugo vreme.




Rosita -> RE: Vigantol / AD3 kapi (19.7.2014 22:04:01)

Meni je nekako logicnije ujutru, dete ce i na svetlost, bolje je, ja sam davala kad ustane, posle presvlacenja.




Jole84 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.7.2014 18:19:30)

NM i meni je dr dala taj D3 u kapsuli i bogami nema onako da se grči kao sa vigantolom [sm=bravo.gif]




Dada81 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (22.7.2014 22:21:09)

IZVORNA PORUKA: Biserce

Meni je devojka u apoteci rekla da se posavetujem sa pedijatrom. Pedijatar je preporucila ad3 po 3 kapi



Kod nas ovde svima,ali bas svima pedijatri i prepisuju samo ad3 kapi,tako je bio pre 4 god.i sa Davidom.Ja zato ne znam razliku i poredjenje sa drugima. I to,od pocetka po 5 kapi.




Jeltje -> RE: Vigantol / AD3 kapi (23.7.2014 23:50:40)

Ja Loli od pocetka dajem Vigantol i zaista nisam primetila vezu izmedju grceva i njega...Ona je imala grceve nesto na pocetku i kratko je to trajalo, jer sam joj dava Espumisan koji joj je pomogao...Ali sada joj ne dajem vise Espumisan, a i dalje pije Vigantol po jednu kap uvece i nema grceve [sm=smiley1.gif]




pari -> RE: Vigantol / AD3 kapi (25.7.2014 12:04:40)

Ja bih trebala da počnem sa kapima...baš se pitam šta da uzmem jer nam beba baš ima grčeve pa ne bih da pogoršam sa kapima...ako to uopšte ima veze...
Nama je sestra rekla da uzmemo ili vigantol ili d3 kapsule...najbolje ujutru davati...




choopa choops -> RE: Vigantol / AD3 kapi (3.4.2015 18:31:09)

Trebalo bi da joj dajem Plivit D3 kapi (2 kapi dnevno). Međutim ona skoro svaki put pvrati kad joj ih dam. Inače sam ih davala između podoja, ona ih bljucne, nakon podoja, opet bljucne, sad pokušala da joj dam prije podoja, sad je bukvalno povratila sve što je posisala( žali Bože mlijeka [sm=smiley36.gif] ) Ima li neko iskustva sa ovim? Meni su oni oboje imali grčeve od kapi, ali nisu ovako povraćali koliko se sjećam...[sm=zmeden.gif]




dunja RR -> RE: Vigantol / AD3 kapi (3.4.2015 18:51:15)

Čupa a uveče pre spavanja da probaš, ja tako dajem od početka.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>