RE: Vigantol / AD3 kapi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Bebilina -> RE: Vigantol / AD3 kapi (9.5.2013 23:56:15)

Sanchy dajem mu kad ne izlazimo vani ili kad je tmurno, sto je ovih dana po obe stavke skoro pa nikad Ali mi smo jos dojeni, tako da ne bih znala kako je sa adaptiranim... Nego zar se ne savetuje davati ga samo u mesecima koji imaju R u imenu? Vi ste veliki, ako ste napolju barem po 30min svakog dana (mada treba uzeti u obzir izlozenost koze i mazanje krema za suncanje) to je vec dosta.




Leax -> RE: Vigantol / AD3 kapi (10.5.2013 0:01:40)

Starijem detetu sam do njenih nekih 17-18 meseci davala kapi, pa je onda bilo i suncano (letnji period) tako da nisam nastavljala sa daljim davanjem. Mladjem bebanu dajem jos uvek jer ima tek 11meseci[sm=smiley1.gif]




Sanchy -> RE: Vigantol / AD3 kapi (10.5.2013 0:43:27)

Savetuju posle godine samo u mesecima sa R u imenu medjutim u knjizi Sta da ocekujete u prvoj godini doslovno pise da bebe koje su na ad ne trebaju da uzimaju d vitamin i da prekomerna kolicina u telu deteta moye da ima oybiljne implikacije a s obyirom da smo stvarno po ceo dan napolju mislim da ne treba da mu dajem do septembra..




Bebilina -> RE: Vigantol / AD3 kapi (10.5.2013 0:50:50)

Sanchy imam i ja taj set knjiga, kupili sam od trudnoce preko prve godine do poslednje (toddler years) kad sam dobila prvu bebu i koliko god da su dobre ne dozivljavam ih kao Bibliju na temu trudnoce i dece [sm=smiley1.gif] Posavetuj se sa lekarima, pitaj nutricioniste, a te knjige koristi kao postapalicu. [sm=smiley1.gif]




Sanchy -> RE: Vigantol / AD3 kapi (10.5.2013 0:58:37)

Vise verujem tim knjigama nego nasim pedijatrima,iskreno,retko ima dobrih pedijatara ,retko...kao u ostalim i lekara bilo koje struke u ovoj zemlji...ne smatram je ni ja toliko znacajnom ali svakako tera na razmisljanje i to bi bilo to,laku noc..




Rosita -> RE: Vigantol / AD3 kapi (6.7.2013 10:01:55)

Koristili smo vigantol do pre 8 dana i onda sam prestala. Cisto da vidim sta ce biti jer zadnjih mesec dana tesku bitku bijemo sa jakim grcevima koji su sisanje cinili skoro nemogucim. Mada nikad ne mozes drzati sve faktore konstantnim a jedan varirati kad je beba u pitanju. Jer, ispitujemo alergiju na kazein pa sam i sve mlecno i jaja izbacila iz ishrane, kao i soju. Rekla sam pedijatrici za vigantol, ona ne veruje da izaziva grceve, ali to cudo sadrzi CO2. Ona kaze da mogu i mesec dana pauze da napravim kad je suncano i dete izvodim napolje. Elem, ja hocu ipak da ponovo dajem D3, otkud znam, necu da lisavam dete toga ako mu je potrebno... A ne znam sta da radim. Vigantol opet pa da vidim sta ce biti, da li pojacava grceve ili neke druge?




Ivanka 75 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (6.7.2013 10:10:43)

Rosita, vitamin D se stvara na suncu, zato ti je dr rekla da izvodiš bebu na sunce, lice i gole ručice najviše upijaju sunčevih zraka da bi se stvorio vit D, oko 15min dnevno je potrebno za dnevnu dozu vitamina.

Probaj vodene AD kapi (one obične), nemoj Vigantol.

evo tema KLIK




Rosita -> RE: Vigantol / AD3 kapi (6.7.2013 10:22:32)

Hvala Ivanka. Do ponedeljka cu svakako da kupim neke.




Ivanka 75 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (6.7.2013 10:25:03)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Hvala Ivanka. Do ponedeljka cu svakako da kupim neke.


ja biserka ostavljam link a ne vidim da pišemo u toj temi [sm=smiley29.gif]




dunja RR -> RE: Vigantol / AD3 kapi (19.7.2013 23:00:01)

Radila sam analizu na vitamin D, prema zahtevu doktora. Ustanovljena je insuficijencija, i prepisane su mi Vigantol kapi, 10 kapi dnevno, prva tri dana, a zatim tri kapi dnevno, do kontrole.

Takođe, preporuka minimum 15 minuta dnevno šetnje po suncu, bez mazanja zaštitnih krema. Dr. kaže da je to neophodno za proizvodnju vitamina D u organizmu. Naravno riba, morska, može sveža a može i u konzervi. Sardina, orada, škarpina, tunu u manjim količinama ..




Bebilina -> RE: Vigantol / AD3 kapi (20.7.2013 19:20:27)

Dunja verovatno ti je doktor pomenuo da vit D ima jako veliki uticaj i na odrzavanje trudnoce i plod... Informisi se na tu temu ako vec nisi. Ja sam citavu trudnocu uzimala suplemente sa visokim procentom D3 (2200iu).
Pored ribe jedi i pecurke i jaja. [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Vigantol / AD3 kapi (20.7.2013 21:39:28)

Da, naravno, pa zato sam i radila taj nalaz, jer sam imala neuspešnu trudnoću, pa sada korigujemo sve što nije valjalo.
Za jaja mi dr reče da ne smem više od 2-3 nedeljno, a vidiš pečurke slabo jedem, mogla bih, hvala ti!

IZVORNA PORUKA: Bebilina

Dunja verovatno ti je doktor pomenuo da vit D ima jako veliki uticaj i na odrzavanje trudnoce i plod... Informisi se na tu temu ako vec nisi. Ja sam citavu trudnocu uzimala suplemente sa visokim procentom D3 (2200iu).
Pored ribe jedi i pecurke i jaja. [sm=smiley1.gif]





Bebilina -> RE: Vigantol / AD3 kapi (20.7.2013 21:55:08)

Znam za trudnocu Dunja, zato sam to i pomenula [sm=smiley31.gif]
Inace imam prijateljicu sa istom zeljom i i njoj su dijagnostikovali manjak vit D. Nazalost njoj je izazvao deformitet kicme, tako je i saznala gde je problem. Morala je da prestane da radi (radi sa decom pa joj podizanje nije lako padalo) i terapija joj je 4000iu. Ne znam kako je trenutno, nismo u kontaktu, al nadam se da je na oba polja stanje savrseno...
A sto ograniciti jaja? Jel ima neceg sto ne bi smela? Ja sam za to da su jaja nepravedno ozloglasena (holesterol isl) i da su zumanca po sastavu aminokiselina takva da ih nas organizam ko od sale obradjuje (najslicnija majcinom mleku). Pecurke isto- bespravno ozloglasene, prepune nutritivne blagodeti. [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Vigantol / AD3 kapi (20.7.2013 22:31:08)

Ovako, dobila sam od ove dr., koja je internista specijalista, dijetu baš za mene, kao pripremu za FET. A pored toga, imam od nje (dala mi je i sada a imam i od ranije), spisak nekih opštih pravila u ishrani (kratko i jasno, bez nekih objašnjenja), kojih (ona smatra), svi trebamo da se pridržavamo. I tu piše to za jaja, ali ne piše objašnjenje. Meni se danas baš jela jaja za doručak, ali sam juče pojela dva kuvana, pa sam danas morala da iskuliram [sm=smiley36.gif]




zece -> RE: Vigantol / AD3 kapi (20.7.2013 22:48:29)

Dunja I jas kako tebe pijam vigantol zbog granicna vrednost naitd no samo ednas dnevno I deneska iako mi e11 den od embriotransferot siprodolzivso niv taka mi kaza lekarot oti moze da si prodolzam so niv




dunja RR -> RE: Vigantol / AD3 kapi (20.7.2013 22:57:32)

Ako sam te dobro razumela zece, produžila si vigantol, jel tako?
Ja trebam da ga uzimam dva meseca.

Navijamo kod tebe za lepu betu [sm=bravo.gif] Kada radiš?




zece -> RE: Vigantol / AD3 kapi (21.7.2013 0:27:09)

Da da I po et prodolziv so niv I sega treba vo sreda da pravam beta hcg




dunja RR -> RE: Vigantol / AD3 kapi (20.9.2013 14:27:28)

Vitamin D danas, posle dva meseca terapije, rez. 168,2 (75-250) [sm=bravo.gif], prošli put sam imala ispod 75. Terapija uspela. Šaljem dr. Jeleni rezultat pa ću videti da li nastavljam sa Vigantolom.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Radila sam analizu na vitamin D, prema zahtevu doktora. Ustanovljena je insuficijencija, i prepisane su mi Vigantol kapi, 10 kapi dnevno, prva tri dana, a zatim tri kapi dnevno, do kontrole.

Takođe, preporuka minimum 15 minuta dnevno šetnje po suncu, bez mazanja zaštitnih krema. Dr. kaže da je to neophodno za proizvodnju vitamina D u organizmu. Naravno riba, morska, može sveža a može i u konzervi. Sardina, orada, škarpina, tunu u manjim količinama ..





17 joka -> RE: Vigantol / AD3 kapi (20.9.2013 14:50:53)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Peace* -> RE: Vigantol / AD3 kapi (20.9.2013 14:53:44)

[sm=bravo.gif]

Zato se ja čudim kada mame kažu da ne izlaze sa bebama ni u šetnjicu bez zaštitnog faktora 50. Nije dobro da su deca stalno pod faktorom.




Zemunka85 -> RE: Vigantol / AD3 kapi (21.9.2013 12:54:57)

Ja sam na moru prestala da dajem viganol. Ne znam da li treba da nastavim sada, ona ce za 6 dana 13m, a kontrola nam je 1.10. tada cu da pitam, a do tadda ... ????




minnica -> RE: Vigantol / AD3 kapi (21.9.2013 13:19:46)

možeš do 2. godine kads se setiš, oblačnim danima. kad dete boravi na suncu, nije potrebno. tako je nama rekao pedijatar.




dunja RR -> RE: Vigantol / AD3 kapi (24.9.2013 13:15:46)

Dr. javila da je rezultat odličan, sada održavamo postignuto, smanjila mi je terapiju. Naravno nastavljam sa navikama što se tiče ishrane i izgalanja suncu, do daljnjeg.
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Vitamin D danas, posle dva meseca terapije, rez. 168,2 (75-250) [sm=bravo.gif], prošli put sam imala ispod 75. Terapija uspela. Šaljem dr. Jeleni rezultat pa ću videti da li nastavljam sa Vigantolom.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Radila sam analizu na vitamin D, prema zahtevu doktora. Ustanovljena je insuficijencija, i prepisane su mi Vigantol kapi, 10 kapi dnevno, prva tri dana, a zatim tri kapi dnevno, do kontrole.

Takođe, preporuka minimum 15 minuta dnevno šetnje po suncu, bez mazanja zaštitnih krema. Dr. kaže da je to neophodno za proizvodnju vitamina D u organizmu. Naravno riba, morska, može sveža a može i u konzervi. Sardina, orada, škarpina, tunu u manjim količinama ..







Misha i Ljisha -> RE: Vigantol / AD3 kapi (25.9.2013 6:42:19)

Ja sam preko leta pocela da zaboravljam da dajem Dunji vigantol i kad smo otisle na kontrolu kazem to doktorki i da li je to problem, a ona mi kaze: "Pogledajte kako lep ten ima Dunja, dobro je da joj ne dajete jer nema potrebe vidi se da izlazite na sunce" i meni pao kamen sa srca jer sam vec mislila da sam kreten. U svakom slucaju sad sam opet pocela da joj dajem kapi ali ne svaki dan. Mislim da se u EU ad kapi daju sam prvih par meseci a ne kao kod nas do godinu dana




Snelle -> RE: Vigantol / AD3 kapi (2.12.2013 10:39:15)

Ja svom bebcu dajem Galenikin Vitamin D, 4 kapi dnevno (tako piše u uputstvu). Ima li nekoga ko isto to daje svom detetu i koliko kapi?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>