RE: Fontanela (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


minna -> RE: Fontanela (12.11.2012 14:29:46)

Guardian, Ono sto ja mogu da ti kazem je da je kod nas sve ok, sad gledam kad Sam pisala, to je bilo Nesto posle 1.Rodjendana, Tada je imao dost a manje kose, a Sad kako ima vise ja Sam I zaboravila na to. Sad pipam, on to ima I dalje I iste jevelicine, blago ispupcenje, Tako da Mislim da mu je takav oblik glave (malo izrazenija kost gore, otkud znam). E sad, ja Sam takva da uvek Moran sve da prove rim pa smo ipak isli kod dr, Tako da ako ces biti mirnija vi idite ili sacekaj do sledece controle...
Izvinjavam se na greskama




mlada_mama -> RE: Fontanela (12.12.2012 11:47:04)

pozz za sve, primjetila sam u zadnja 2 dana da je Sofiji fontanela malo udubljena i pulsira, e sad, čitala sam da je to znak dehidratacije (gladi, žeđi) ja nju dojim na zahtjev (2.5-3 sata) i dajem joj zadnjih par dana malo zaslađene kamilice (imala je zatvor 6 dana) pa ne nam dal je moguće da je gladna/žedna pored toga svega... šta da radim, ne znam dal treba da budem uplašena ili ? [sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif]




minna -> RE: Fontanela (12.12.2012 13:27:44)

Mislim da ne treba da brines, ako nije ni gladna ni zedna, normalno je da pulsira, imas na prvim stranama su mame isto pisale da bebama pulsira fontanela.




Snelle -> RE: Fontanela (12.12.2012 13:53:19)

Fontanela je i inače blago udubljena, dakle nije potpuno ravna. Ako je jako udubljena onda je u pitanju dehidratacija. I normalno je da pulsira. A pošto je dojiš svakih 2.5 do 3 sata onda nema nikakve teorije da je dehidrirala.




mlada_mama -> RE: Fontanela (12.12.2012 14:05:04)

[sm=smiley31.gif] cure, malo ste me smirile, nekako mi nije svejedno kad vidim bilo kakvu promjenu a ne znam sta je. Bas je blago uvucena, ne vidi se na oko, a osjetim pod prstima kad predjem rukom, vise je uvucena kad je drzim u rukama nego kad lezi, ma i meni ne ide u glavu dehidratacija jer je stvarno redovno hranim.




Tiziana -> RE: Fontanela (12.12.2012 14:28:49)

Ne brini,sviam pulsira fontanela,a ne valja kad je ispupcena,a kad je udubljena to nije strasno.
Nego mame kad je vasoj deci zarasla fontanela? Imam devojcicu koja ce 24.12 da napuni 15m,jos joj fontanela nije zarasla,a ne secam se kad je sinu bila zarasla. NJemu je fontanela bila daleko manja nego njoj,njoj je bas bila velika, ne znam uopste od cega zavisi...dr kaze da je ok sto joj jos nije zarasla,a meni je neobicno...




Snelle -> RE: Fontanela (12.12.2012 15:09:47)

Koliko se sećam, fontanela bi trebalo da zaraste do 18 meseci.




New Mom -> RE: Fontanela (12.12.2012 23:08:19)

Treba da zaraste između 10.og i 18.meseca.




2002m -> RE: Fontanela (3.4.2013 18:20:57)

Ja sam danas pipkala prvi put fontanelu i opsetila blago ulegnuce tek,tek i naravno isprepadala se.
Opisala sam babici preko fb kako sam se istripovala da je fontanela uvucena i dobila odgovor[sm=smiley36.gif]:
ne valja ni da je ispupcena.to je znak da je intrakranijalni pritisak povecan.tako da prestanes da se informises na internetu nego izvedi dete malo da se proseta
treba da je blago udubljena kao sto i pipas




dunja RR -> RE: Fontanela (11.10.2013 23:07:48)


Fontanela: Šta treba da znate o bebinoj glavi

Bebinu glavu treba pažljivo držati, posebno u prvim mesecima života.
Beba ima ukupno šest fontanela. Dve glavne fontanele lekari nazivaju velikom i malo fontanelom. Velika fontanela se nalazi iznad čela i ima oblik romboida, dok se mala nalazi na potiljku i trouglastog je oblika. Po dve veoma male fontanele nalaze se sa obe strane u visini slepoočnica.

ZNAČAJ FONTANELE!

Majka priroda je izmislila fontanele da bi naša deca uopšte mogla da dođu na svet!
Zahvaljujući tim mekanim mestima, bebina glava je izuzetno fleksibilna i, prema potrebi, može da menja oblik.


PROČITAJ VIŠE ...




dunja RR -> RE: Fontanela (7.9.2014 19:40:37)

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Naime, ako je udubljena - beba je ili žedna ili gladna.



Ja sam ovo juče prvi put čula, tj. drugarica pipnula S po fontaneli jer je plakao i rekla da je gladan (blago je udubljena).
Nisam imala pojma ... jel to tačno?




Olga75 -> RE: Fontanela (7.9.2014 19:43:02)

fontanela jeste blago udubljena , nije dobro ako je ispupcena




dunja RR -> RE: Fontanela (7.9.2014 19:44:13)

Oldži, znači da ne brinem da je gladan/žedan?




Olga75 -> RE: Fontanela (7.9.2014 19:50:35)

nije dehidriran sigurno [sm=smiley1.gif]
da je gladan plakao bi jako pre nego sto se uvuce fontanela




suzi kju -> RE: Fontanela (20.12.2015 12:04:05)

Vidim nije se odavno pisalo u temi a ja je nađoh pa da postavim pitanje iskusnim mamama vezano za fontanelu, jednoj mojoj curici se znatno smanjila, srasla, kako god, a drugoj je malo veća, imaju po tri meseca, kada fontanela sraste skroz?




MAMAMAJ -> RE: Fontanela (20.12.2015 12:14:27)

Suzi, nekom detetu sraste pre, nekom malo kasnije, ali u praksi do druge godine bi trebao da se završi taj proces u potpunosti. Ako se dobro sećam. [sm=smiley36.gif] Ludo je kako se sve brzo zaboravlja. Kad pipnem K glavu, oseća se mrvicu to udubljenje, a on ima 16,5m.




suzi kju -> RE: Fontanela (20.12.2015 12:20:37)

O pa super onda, da ne brinem, hvala Mamaj [sm=smiley31.gif]
Ja sam to nešto sama skontala da treba pre da sraste, ali ako je tako onda superica.




adulence -> RE: Fontanela (20.12.2015 12:23:27)

Meni nesto u glav8 da do godinu i po,ali sve je to individualno...bez brige si...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]