RE: Parket ili laminat? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


vikiveki -> RE: Parket ili laminat? (23.11.2014 9:32:46)

Ja sam za parket,kvalitetniji je




Didy -> RE: Parket ili laminat? (23.11.2014 11:13:17)

Mi isto imamao klasičan parket i zadovoljni smo. Mm čak nije hteo ni ovaj tarket da stavi iako radi u firmi gde ga proizvode, odlučio se za klasični. Inače, mm je hteo da imamo pločice i podno grejanje, ali ja nisam najviše zbog dece. Nekako mi je nezamislivo da mi se deca celo leto igraju na hladnim pločicama. Opet je drvo toplije. Našli smo kompromis mm i ja - tamo gde su nam pločice (u kuhinji, u kupatilima i u hodniku) imamo podno grejanje i to je stvarno sjajno, a tamo gde nam je parket, imamo radijatore, a sve je povezano na isti kotao za grejanje.
Moji imaju laminat u kući, ali onaj što liči na brodski pod, dugačke daske i oborene ivice, stvarno izgleda prelepo, ali meni je on dosta hladniji od parketa. Kad deca nisu mala, to ni nije toliko bitno, ali ja sad samo razmišljam o tom momentu - na čemu im je najmanje hladno dok se igraju.




Štetica -> RE: Parket ili laminat? (23.11.2014 11:27:03)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Štetice, uglavnom se cene u Bg kreću od 6e do 9e za hoblovanje i lakiranje sa njihovim materijalom. Ja danas preko neta nađoh jednog za 6e, dogovorismo se za sredinu aprila pa vam javljam preporuku ako je ok. Ako na nekom mestu parket treba da se zameni (kod mene ima jedan kvadrat) to se dodatno plaća i ako lajsne trebaju da se menjaju, to se takođe dodatno plaća.

Konacno sam i ovu brigu skinula sa dnevnog reda,hoblovanje+lakiranje je 3e ruke +materijal,a postavljanje novog parketa,hoblovanje i lakiranje je 6e po kvadratu. Materijal mi je izasao negde oko 2,5e po kvadratu.




Maraj -> RE: Parket ili laminat? (27.12.2014 7:49:13)

Parket naravno. Mislum da je varijanta laminat samo ako tepih ide od zida do zida. Jako mi je ruzan laminat za stan




wivern -> RE: Parket ili laminat? (1.9.2015 14:33:14)

Parket, nas u stanu je star koliko i zgrada 60 godina [sm=smiley36.gif]. Naravno da je sredjivan u medjuvremenu vise puta.
Da li neko zna cime mogu da ga premazem, cisto da ga malo osvezim do hoblovanja. Izbegli bi taj trosak ove godine a kad vec krecimo i pomeramo sve rado bih ga osvezila.




Anoniman -> RE: Parket ili laminat? (1.9.2015 14:34:53)

Wiw moj je sada izgubio sjaj zato sto su majstori prolaili kroz kucu, mm kupio pronto , i cistio sa krpom bez rastvaranja, odlicno se sjaji[sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Parket ili laminat? (1.9.2015 15:51:24)

UM ne radi na mom parketu, meni bi trebalo nešto jače ako postoji [sm=smiley36.gif]
Ili da proba sada mm da ga maže [sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Parket ili laminat? (1.9.2015 15:56:17)

e probaj[sm=smiley36.gif] ja nisam znala dok mi nije dosla ona zena da mi cisti kucu, i plocice i parket je tako divno ocistila jer ne rastavara sredstvo ni za parket ni za plocice[sm=smiley36.gif] pa se mm primio i on sada svaki dan to radi[sm=smiley29.gif]




nata11 -> RE: Parket ili laminat? (2.9.2015 10:28:14)

Wiv imas poseban pronto u malim bocicama posebno za glancanje poda. Stavi se na krpu i utrljava.




branki* -> RE: Parket ili laminat? (2.9.2015 11:17:51)

ima nesto sto koristi moja svekrva sa voskom,dobro radi posao,samo sto bude mnogo klizav parket posle.ja imam pronto,ali onako,nista posebno.
set_ih se,ona koristi reflex sa voskom i trlja.bude dobar parket.




wivern -> RE: Parket ili laminat? (2.9.2015 21:26:03)

Meni su danas preporucili nesto domace da kupim i ja kreten vec zaboravim kako se zove [sm=zmeden.gif]
Da kupim taj sa voskom pa da malisi odmah kupim i slicuge za stan [sm=smiley36.gif]




Sladja 29 -> RE: Parket ili laminat? (10.3.2016 10:37:17)

Naravno parket ..mada je sada neka pomama za laminatom.Meni se on ne svidja uopste,jeste da se brze postavi ali nije mi uopste izgledan kao parket pa jos kada se isjaji ...ma lepota Bozija....




aleksandrici -> RE: Parket ili laminat? (10.3.2016 18:45:15)

Ne mogu tačno da odgovorim na pitanje jer nikad nisam imala parket.Laminat imam i mislim da se davršeno održava,prebriše mokrom krpom i savršen je.Hoblovanje parketa mu donosi sjaj i finoču ali se sećam nekih parketa koje sam viđala i nisu mi se baš dopali.Ako već moram da izaberem biram laminat,nekako sam navikla i sviđaju mi se boje laminate.Svala prostorija mi je priča za sebe,laminat u boji mu daje neku toplinu,naravno uz sve detalje koje imam.




vikiveki -> RE: Parket ili laminat? (10.3.2016 22:44:29)

Uvek sam za parket[sm=bravo.gif]




IvanaSK RR -> RE: Parket ili laminat? (10.3.2016 23:03:36)

I meni je lepsi, bolji parket.




nikiteki -> RE: Parket ili laminat? (11.3.2016 8:16:41)

Ja imam laminat ali parket je bolji




nata11 -> RE: Parket ili laminat? (11.3.2016 20:23:22)


IZVORNA PORUKA: aleksandrici

Ne mogu tačno da odgovorim na pitanje jer nikad nisam imala parket.Laminat imam i mislim da se davršeno održava,prebriše mokrom krpom i savršen je.Hoblovanje parketa mu donosi sjaj i finoču ali se sećam nekih parketa koje sam viđala i nisu mi se baš dopali.Ako već moram da izaberem biram laminat,nekako sam navikla i sviđaju mi se boje laminate.Svala prostorija mi je priča za sebe,laminat u boji mu daje neku toplinu,naravno uz sve detalje koje imam.


Laminat je sve samo ne topao. Pravi se od stakla, plastike i trine. To je samo kod nas pomama za laminatom i keramikom. U normalnim zemljama se gleda sta je zdravo. I posto sam u toj bransi ne mogu da ne primitim jos nesto- dok u Evorpi ljudi traze da izgleda prirodno/ mat, kod nas je moda da se sto vise sija. Kao da imas ogledalo a ne parket da tresti za sve pare [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Parket ili laminat? (5.5.2017 13:07:14)

Parket, definitivno. Nema ništa lepše od drvenih podova.




suzi kju -> RE: Parket ili laminat? (5.5.2017 16:19:03)

Definitivno parket!




krin 40 -> RE: Parket ili laminat? (24.8.2017 10:49:44)

Imam laminat jer je tako bilo u stanu (vesela novogradnja) ali definitivno parket.Nisam sada u prilici da i to menjam ali doći će na red




Sarav -> RE: Parket ili laminat? (24.8.2017 11:10:11)

Parket definitivno. Ranije sam se zanosila da se laminat lakše održava, ali kad sam videla koju prašinu navuče za par dana predomislila sam se. Inače ovaj parket kod nas plače za jednim hoblovanjem, ali ok. Jedno po jedno.. [sm=smiley1.gif]




MasnaMasnica -> RE: Parket ili laminat? (24.8.2017 11:46:47)

Mi smo poskidali parket i upravo stavljamo plocice,izabrali smo neke italijanske 70_x_15. Jer smo stavili podno grejanje janjeke i nista nam drugo preko njega ne ide.




krin 40 -> RE: Parket ili laminat? (24.8.2017 11:55:56)

Mašnice podno je zakon.Koliko vas je izašlo?




MasnaMasnica -> RE: Parket ili laminat? (24.8.2017 12:23:46)

To i moj muz kaze. Videcemo. Uzeli smo 2 peci na pelet , jer radimo dva sprata od po 120 kvadrata,pa smo ih odvojili ,ukupno sa instalacijama bez peleta blizu 7000 .




krin 40 -> RE: Parket ili laminat? (24.8.2017 12:34:26)

Skupo je ali vredi svaku paru.Moj komšija ima isti duplex kao moj.Donji deo je uradio podno a odatle mu je gore majstor izveo radijatore u svaku sobu.Moji mermerni su isto odlični ali volela bih to podno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>