RE: Nepravilan hod, ravna stopala (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Nepravilan hod, ravna stopala (25.5.2019 18:01:48)

Filadendronka,mi idemo na vma. Od lekara opšte prakse sam tražila uput za fizijatra (i fizijatar je na vma),tamo smo zakazali i bili u oktobru. Tada nam je fizijatar zakazao kad napuni tri godine. Onda je fizijatar dao recept za radnje koje rade sa vma,da bi mogli besplatno dobiti. Otišla sam u radnju za koju znam da su dve mame uzimale tamo deci obucu,jedna je isto tako preko vma,a druga ima obicno zdravstveno i isla je bez ikakvog uputa i kupovala obucu. Ako budes htela poslacu ti pp radnje,na Dorcolu su. A dezen obuce mozes da biras.
Rosita,mi sinu retko kupujemo patike a da nisu za fudbal. Ne isplati nam se drugačije 😃 naravno,moramo i kopacke,al on trenira sada napolju i ne moze ravne jer se klizu. Svejedno te ravne nosi i na fizicko.




Filadendronka -> RE: Nepravilan hod, ravna stopala (25.5.2019 20:55:11)

Ivana, hvala ti na informacijama. Mislim da je moj malac i zeznuo stopala bas sa patikama. Do nekih 1.5-2 god smo mu kupovali klasicne bebece modele sa anatomskih uloskom, a onda smo presli na patike ( Adidas i Puma). Samo jos da smislim gde cu sa njim, posto je na pocetku isao u Sokobanjsku kod fizijatra. 




nata11 -> RE: Nepravilan hod, ravna stopala (26.8.2019 21:25:54)

Da li ima neke mame cija je beba rodjena sa stopalima pes varus?

Da li se vremenom ispravimo uz vezbice kod kuce? 




dunja RR -> RE: Nepravilan hod, ravna stopala (26.8.2019 21:36:01)

Evo mi :)
I Filadendronkin mališa, i od MalogMikija devojče, eto sve smo u 2019. rodile :) Milim da se sredilo kod sve dečice.

Nato, mi smo jedno vreme radili vežbice (jako bolne za nju), nogice su joj baš išle na unutra. Dr Brdar, kažu da je najboji dečiji ortoped, nam je čak rekao da će možda i gips nositi. I u nekom trenutku ja sam primetila da se to skoro pa ispravilo, dr u Sokobansjkoj (fizijatar) rekla ne trebaju vežbe sve je super, a ortoped Bukva u Tiršovoj da ipak radimo na desnoj samo. Radili smo malo i prestali. Menideluje da je sada super sve i kod ortopeda i kod fizijatra imamo kontrolu u septembru, kod ortopeda za deset___ak dana.

Moje iskustvo je da su naš u staru previše naplašili.


IZVORNA PORUKA: nata11

Da li ima neke mame cija je beba rodjena sa stopalima pes varus?

Da li se vremenom ispravimo uz vezbice kod kuce? 





dunja RR -> RE: Nepravilan hod, ravna stopala (26.8.2019 21:37:19)

Baci pogled na prethodnu stranu, pisale smo tamo, sada videh. Nisam bila sigurna u kojoj temi.




nata11 -> RE: Nepravilan hod, ravna stopala (26.8.2019 21:49:49)

Hocu prelistacu od pocetka, hvala.


Dosta su se ispravile (u stomaku je bila u turskom sedu)  ali se na desnoj jos primecuje. 




dunja RR -> RE: Nepravilan hod, ravna stopala (26.8.2019 22:10:19)

Cim primecujes da se ispravlja bice ok.

I M je isto, dugo po izlasku bila u turskom sedu. 




Duškić -> RE: Nepravilan hod, ravna stopala (27.8.2019 6:31:38)

Ja sam sa cerkicom dosta radila, njoj su bila ka unutra okrenuta kao da ih je spajala..nzm ni sama kako bih objasnila.
Radili, masirali,...posle hodala bosa stalbo i po pesku, po betonu...svud.




dunja RR -> RE: Nepravilan hod, ravna stopala (6.9.2019 11:29:14)

Bili smo jutros u Tiršovoj, na kontroli, kod Savinog doktora koji sada prati i M, i kaže da su stopala uredna, klinički, ali mora da prati i dalje, posebno desno. Kada prohoda da se vidi kako tada idu stopala i da li trebaju korektivne cipelice, za sada mu ne deluje da će trebati, ali može da se desi. Kaže da raduckamo vežbe pomalo, mi nismo baš dugo radili, rekla sam mu to.
Rekao nam da podignemo skroz naslon kolica i da je stavljamo da sedi, zar nije to previše, ona ima 6 meseci?
Ne sedi sasmostalno ali puzi, počela je pre nekih mesec dana. Nema šanse da je negde ostavimo, za sekundu se prebaci sa jednog kraja sobe na drugi.
Počela je tek pre neki dan da se diže u kolicima.

Btw, šta je sa Tiršovom, što je zatvoren onaj levi blok??




dunja RR -> RE: Nepravilan hod, ravna stopala (6.9.2019 11:33:12)

I da, ona ne sedi ali mi čudno da tako dobro puzi sa 6m, nekako je rano počela da puzi, ili mi se čini?
Meni je sve ovo novo, jer je S imao kaiševe i kod njega je sv bilo specifično i prilagođeno, sve je kasnije krenulo, pa ne mogu da poredim.




Ana RR -> RE: Nepravilan hod, ravna stopala (6.9.2019 11:33:22)

Suzi, pretpostavljam da sad renoviraju taj deo. Zimus su radili sprat pa je sve bilo u prizemlju.




Maraj -> RE: Nepravilan hod, ravna stopala (2.10.2022 15:17:22)

Pozdrav
Treba mi preporuka za dobre uloške za ravna stopala
L ima 7 god,skroz mu je spušten svod. Ako neko zna da su neki ulošci dobri, molim za preporuku




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]