RE: Šta spakovati za more? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


mila83 -> RE: Šta spakovati za more? (2.6.2016 21:14:16)

Eto konacno i mi da se upisemo u ovu temu..nismo do sada isli na more..sad idemo polovinom jula..i dobro cu procitati vasa iskustva i savete,da nesto ne zaboravim. Dosta stvari sam i sama mislila da ponesem,ali vidim da ovde ima jos stosta[sm=smiley1.gif] Samo se nadam da nam od toga nista nece trebati...




Maraj -> RE: Šta spakovati za more? (3.6.2016 14:31:09)

Mi idemo početkom jula , prvi put sa bebom
Imace tada 9 meseci. Pratim temu. Molim mame , da napisu sta nam sve treba.




IgorV -> RE: Šta spakovati za more? (13.6.2016 14:20:08)

Od kada sam rezervisao more za nas troje, a idemo prvi put posle porodjaja, imam osecaj da cemo otici tamo i da cemo zaboraviti gomilu stvari. Tako da sam napravio jednu finu listicu stvari koje imamo i koje treba da nabavimo pre nego sto krenemo, tako da sam po njoj krenuo da spremam polako stvari. Inace putujemo pocetkom jula.
S obzirom da radim dosta i da nemam slobodnog vremena da idemo u shoping i trazimo stvari za bebirona, pratio sam malo sajtove za online prodaju bebi stvari. I moram da priznam da ima dosta sajtova sa stvarima za bebe bas ono sto meni treba.
Nesto sam vec i nabavio od stvari koje mi treba mada, kad sam kupio tih par stvari shvatio sam da je lista za tako malo dete bas kratka. U sustini ti treba:
pelene, stvari od kozmetike tipa specijalni samponi za nju, vlazne maramice, kremice i tome slicno, cisti peskiri, cucle, flasice, mleko za nju, voda koju ona pije (mi dajemo samo Rosu), i to je od prilike to...




Sanjalicaaa -> RE: Šta spakovati za more? (15.6.2016 9:46:28)

Razmisljam da ponesem ovaj chiccov sprej za sterilizaciju. Jeste mozda koristile? Ako budemo u hotelu dobro ce mi doci za sterilizaciju glodalica i flasica.




mila83 -> RE: Šta spakovati za more? (15.6.2016 10:50:17)

Sto da ne Sanjaliceee.ja nisam ni znala za taj proizvod,mozda cu i ja,ovako poneti.
Mi idemo 18.jula na more,jos malo pa cu poceti da vas gnjavim ovde [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Šta spakovati za more? (15.6.2016 11:08:03)

Sanjalice ja ovo prvi put vidim. Da l je ok da naprskas cuclu sa time pa da das detetu [sm=zmeden.gif] malo mi cudno to...




Sanjalicaaa -> RE: Šta spakovati za more? (16.6.2016 8:44:02)

Ja sam pogresila, nije to sprej, to je tecnost. Rastvara se u vodi, nesto tipa jedan cep na litar vode i ostavis flasice 30min u vodi. Koristila sam nesto slicno kada sam davala mleko za Banku mleka, samo su bile granulice. Ostale su mi nekoliko kesica tih granulica tako da necu kupovati ovo.




Sanjalicaaa -> RE: Šta spakovati za more? (18.6.2016 10:25:08)

Ja pocela da pripremam polako stvari, da perem, peglam i ostavljam sa strane.
Ja planiram od apoteke i kozmetike ovo:

Apoteka:
1. Brufen
2. Antibiotic (verovatno necu nositi)
3. Pressing/erius - dvoumim se, ne znam u cemu je razlika
4. Gastrokind
5. Probiotik
6. Orasol
7. Toplomer
8. Jekoderm
9. Mali fizioloski rastvor I pumpica za nos
10. Pantenol mas
11. Hanzaplast
12. Asepsol
13. Tantum verde sprej
14. Oktanosept
15. Vata
16. Narukvice za komarce
17. Aparat I tabletice za komarce
18. Gentikulin kapi
19. Adrianol T
20. Safe granule za sterilizaciju

Kozmetika:
1. Krema za suncanje
2. Krema posle suncanja
3. Sudokrem
4. Sapun, pasta, cetkice
5. Sampon, regenerator,
5. Stapici za usi
6. Grickalica/makazice
7. Vlazne maramice 2pakovanja
8. Papirne maramice 10-ak komada




Maraj -> RE: Šta spakovati za more? (18.6.2016 11:47:18)

Za sta je sanjaluce orasol i ovo pod 18.i 19.




Sanjalicaaa -> RE: Šta spakovati za more? (18.6.2016 11:55:35)

Pogresila sam jedno slovo. Zove se Orosal, to je prasak za rehidrataciju u slucaju proliva ili povracanja.
Gentikulin kapi, su antibiotske kapi za nos ili oci, mi koristimo kad bas zaslinavi ili ima upalu usiju. A moze i za infekcije ociju. A Adrianol T su isto kapi za nos koje sluze da odpuse nosi kad su bas zapuseni. G je sklon upalama usiju.




wivern -> RE: Šta spakovati za more? (19.6.2016 9:33:47)

Sanjalice Adrianol T nije za decu manju od .... ne secam se koliko godina [sm=smiley36.gif]
Farmaceut iz apoteke mi rekla skoro ( ja kupovala za sebe ali da joj ne objasnjavam zasto kupujem decije kapi rekla da je za M, i tu tek nastane pakao)




Sanjalicaaa -> RE: Šta spakovati za more? (19.6.2016 11:36:32)

Wiw, nije za decu ispod 6 god. Ali mi ih koristimo po preporuci pedijatra. One su najblaze od svih kapi na tom principu.




Maraj -> RE: Šta spakovati za more? (19.6.2016 12:41:08)

Aha pa da l da kupujem taj orosal...to se pije je l da
i da li je ok da ponesem hloramnfenikol umesto tih antibiotskih masti.

ja imam physiomer, za nosic kada je zapusen , pa cu to poneti. Fizioloski u ampulicama , linex bio baby i nesto za temperaturu i jos za alergiju nesto. Mislim da imam kremu za ubode insekata. I trebalo bi da je to to. Tj planiram i inhalator da ponesem pa samim tim i pulmikort




Sanjalicaaa -> RE: Šta spakovati za more? (19.6.2016 13:11:06)

Orosal se rastvora u vodi i pije se gutljaj po gutljaj. Ja ga uvek imam i u kuci. On je i za decu i za odrasle. To je jedna kesica, ne zauzima puno mesta a moze puno da znaci. [sm=smiley36.gif]
A za hloramnfenikol, ne znam. Ja sam uvek u fazonu, ne moze da skodi da se ponese [sm=smiley36.gif]




MishMash -> RE: Šta spakovati za more? (20.6.2016 9:12:03)


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Adrianol T su isto kapi za nos koje sluze da odpuse nosi kad su bas zapuseni. G je sklon upalama usiju.


Sanjalice, nama je dr preporučila sprej Vaxol, upravo zbog čestih upala uva. Na bazi maslinovog ulja je. Mi smo ga prskali pre ulaska u vodu i da kucnem u drvo, nismo nikakvih problema imali. Koristimo ga i mimo letovanja kada peremo kosu maleckoj.




serpica -> RE: Šta spakovati za more? (20.6.2016 9:28:26)

Kako se zove onaj sprej za usi koji stiti od ulaska vode? Mislim da je bilo reci o njemu ovde na rr pre par godina,nesto sto stvara zastitni sloj u uhu znam da se pomonjalo da jedna ta bocica moze da traje celu sezonu..




MishMash -> RE: Šta spakovati za more? (20.6.2016 9:34:59)

Serpice, to je verovatno ovaj koji sam linkovala iznad, Vaxol se zove i stvarno dugo traje bočica. Moja topla preporuka.




serpica -> RE: Šta spakovati za more? (20.6.2016 9:38:28)

Mish ne secam se da li je taj sprej znam da se pisalo da ga koriste plivaci da im voda ne ulazi u uvo i da sprecava da se uvo zapusi.. mislim cak da je bilo u sponzorskoj temi ali odavno...




Sanjalicaaa -> RE: Šta spakovati za more? (20.6.2016 9:44:42)

Mishu, super da si spomenula taj sprej. Paq to ce nam biti spas. Kako se koristi tacno? jel mogu i male bebe?




MishMash -> RE: Šta spakovati za more? (20.6.2016 9:45:29)

Izgleda nisam pazila na času, ne sećam se. Mi od upala ušiju imamo traume. Ovaj sprej nam je na orl preporučen, štiti od "plivačkog uha", razlaže cerumen i štiti od ulaska vode u uho. Zabranjeni su nam štapići za čišćenje ušiju, pa ga i zbog toga koristimo. Bočica nam traje 3-4 meseca u proseku.

Evo pogledala sam na sajtu, piše da se treba konsultovati sa dr za decu mlađu od godinu dana.




Mala Elena -> RE: Šta spakovati za more? (20.6.2016 9:57:36)


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Razmisljam da ponesem ovaj chiccov sprej za sterilizaciju. Jeste mozda koristile? Ako budemo u hotelu dobro ce mi doci za sterilizaciju glodalica i flasica.


E ovo sam bas juce videla u baby planeti,i bas me zaintrigiralo... Nekako nije to to kad ne operem vodom, tj ne iskuvam ! Laze cu poneti u kutijici, 24 h je sterilna, to ako zatreba. A flasicu cu kuvati...meni nije tesko...




Sanjalicaaa -> RE: Šta spakovati za more? (20.6.2016 17:53:24)

Imamo upalu uha, danas smo bili na orl, i dobili smo ovaj sprej da koristimo.
Nije ni meni tesko, ali u hoteu nemam gde da iskuvam.




Maraj -> RE: Šta spakovati za more? (21.6.2016 21:49:38)

Zar jos otkuvavate flasice? Ja ne. L ima 8 i po meseci i ne otkuvavamo ih. Samo ih operemo sa deterdžentom za flasicei naravno sa vodom.

nego taj Vaxol , da li to mogu i odrasli da koriste i koja je cena? Pitam zbog mm. Njemu se na moru od plivanja i ronjenja naduje cerumen u uhu i zapusi mu se uvo. Da li to moze i on da koristi ili je samo za decu . Kako se upotrebljava? Samo se naprska?




Sanjalicaaa -> RE: Šta spakovati za more? (21.6.2016 22:57:42)

Ja otkuvam s vremena na vrem, tipa jednom nedeljno.
Mogu i odrasli da koriste. Samo se naprska u uho.




Anck Su Nmaun -> RE: Šta spakovati za more? (12.6.2018 12:36:38)

Ne mogu da verujem da nema tema putna apoteka ????
Listamm ovuda da vidim da li sam sve pokupovala pa vidim dosta vas nosi antibiotik [sm=zmeden.gif]
Sami lecite tako napamet decu? Ok ako je vec pocet da se pije al ovako...

Mislim da sam sve kupila od onog sto mi fali , za ostalo svkako imamp osiguranje zlu ne trebalo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>