RE: Spontani pobačaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


Sosa Mena -> RE: Spontani pobačaj (3.2.2014 12:25:16)

Uza specijalnos su mi teorije zavere [sm=smiley36.gif]
Cula sam se sa dr u petak idem na kontrolu. Pa cemo videti sta dalje. Mislila sam da mm odradi spermogram, ali nema nista. Ima sad upalu sinusa tako da ti rezultati bili jos gori.




wivern -> RE: Spontani pobačaj (4.2.2014 0:09:54)

Soso sta god da nije valjalo dobro je da je otislo na vreme...imala sam jedan spontani i prosle godine kiretazu zbog missed ab. i uradila silne analize koje na zalost nisu mogle da pokazu zbog cega ne mogu da izguram trudnocu. Tako da ja o razlozima i ne razmisljam vise...samo o tome kako da ostanem trudna :)




Sosa Mena -> RE: Spontani pobačaj (4.2.2014 0:15:34)

Dace Bog da uskoro osetis cari trudnoce. [sm=smiley1.gif]
Razlog trazim ne zbog toga sto mislim da sam mogla to da sprecim vec iz razloga da se ne bi desilo ponovo. Ovo mi je drugi pobacaj, a i porodila sam se carskim rezom pa ne bi da mi se materica svaki cast ljusti. Ako postoji uzrok problema da se leci ovako ne planiram da se upustam u jos jednu trudnocu sa mislju da li ce biti ili nece. Pre svega zbog svog zdravlja.




wivern -> RE: Spontani pobačaj (4.2.2014 9:13:52)

Iz istog razloga sam i ja radila analize. Prvi put sam ostala trudna prirodnim putem a drugi put iz vto postupka ...ali sumnjam da nam iko moze dati tacan razlog, u stvari gotovo sam 100% sigurna da ne mogu..na zalost..




Anoniman -> RE: Spontani pobačaj (4.2.2014 12:07:53)

Soso,samo ti insistiraj na svim mogucim analizama...Ipak mora nesto da bude uzrok,a vjeruj da ih ima mnogo.Cekamo te u trudnickim temama ako Bog da uskoro [sm=bravo.gif]




ivaMark -> RE: Spontani pobačaj (4.2.2014 12:15:29)

SM, jesi li radila analize na hlamidiju, miko i ureaplazmu?




Sosa Mena -> RE: Spontani pobačaj (4.2.2014 12:25:28)

U skorije vreme nisam nista osim pap testa. Pre godinu dana kad sam ih radila bila sam negativna na sve. Sad cekam da prodje prvi ciklus i da odradim sve analize ukljucujuci i test na trombofiliju jer to nikad nisam radila. U mojoj porodici ima dosta srcanih bolesnika pa bolje i to da proverim. A mm ce kod urologa samo da mu prodje ova prehlada.
Cece dace Bog. Kad je dao tri puta dace i cetvrti [sm=smiley27.gif]




sandradj -> RE: Spontani pobačaj (17.2.2014 16:10:06)

Pozdrav,drage moje!
drago mi je da postoji i ovakav forum ,gde mozemo pisati o svemu sto nas ubija i muci..
Ja sam imala spontani pre nekog vremena..tesko se borim sa tim i verujte da pocinjem sebe da hvatam da ludim ..ovo mi je drugi spontani i jednostavno ne mogu da se izborim sa tim...
kako vi izdrzavate?




vonavoj -> RE: Spontani pobačaj (17.2.2014 16:23:35)

soso,nisam znala i mnogo mi je zao[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




Modessty -> RE: Spontani pobačaj (17.2.2014 20:50:46)

Soso vrlo je verovatno da nikada ne saznaš zašto je bila loša trudnoća i zašto je došlo do pobačaja. I ja sam se borila da saznam razloge da bi znala sa čim se borim, ali odgovor nemam ni danas.

sandradj sve se mi teško borimo sa spontanim i razočarenjem i strahom. Ali ta borba je u stvari ono što nas tera dalje. Uvek svim ženama koje imaju problem sa zatrudnjivanjem i održavanjem trudnoće kažem - plači, vrišti, šta god, samo izbaci to iz sebe, a onda ustani i kreni dalje. Nema predaje, nema odustajanja. samo glavu gore i habro napred.




sandradj -> RE: Spontani pobačaj (17.2.2014 23:08:59)

Hvala, Modessty na recima utehe :)
Svesna sam svega toga,ali imam utisak da svi oko mene su tuzni da ja moram da budem jaka zbog svih njih,a onda uvece kad ostanem sama ,tu se "izgubim" u cetri zida svoje sobe,razocarana,tuzna...zasto bas ja??? Ali vidim da nisam sama i da ima jos nas koje smo prosle ovako kako jesmo....

"SVE STO NAS NE UBIJE,OJACA NAS"




wivern -> RE: Spontani pobačaj (17.2.2014 23:47:08)

Sandra ima nas na zalost dosta. Ja sam prosle godine imala drugi put spontani...
Tugujes, otplaces i nekako nastavis dalje...samo ne zuri...tuguj koliko god to bilo potrebno... A onda u nove pokusaje.... :)




sandradj -> RE: Spontani pobačaj (18.2.2014 15:33:54)

Wiver, posle kog vremena mozemo opet da ostanemo trudne? koliko treba da prodje ? ja tek u cetvrtak imam prvu kontrolu posle spontanog,tako da ne znam,a prvi put je bilo 2006 tako da se ne secam...




NadaR -> RE: Spontani pobačaj (18.2.2014 16:46:57)

Sandra , imamo temu Trudnoca posle spontanog pobacaja . . Djevojke su tu podijelile iskustva.




sandradj -> RE: Spontani pobačaj (18.2.2014 20:17:32)

Hvala,Nado ...upravo citam :)




bastenka 86 -> RE: Spontani pobačaj (19.2.2014 15:42:42)

Zdravo svima,nemam dece,imala sam dve biohemijske trudnoce i oba puta pobacila embrion,ni prvi ni drugi put nije mi pokazao pozitivan test ali mi je beta hcg bio povisen,prvi put sam bila 4 nedelje trudna,a sada 3 nedelje.Nikako ne moze trudnoca da se odrzi,bas sam zabrinuta. Suprug pije lekove protiv tromboze odn. sintrom,da li mozda to moze imati neke veze?
Testove za mikoplazmu,ureaplazmu,hlamidiju sam radila i sve je ok,ne znam sta dalje,ima li neko slicnog iskustva?[sm=smiley19.gif]




lesica -> RE: Spontani pobačaj (19.2.2014 20:53:56)

Sandradj, bastenka 86 jako mi je žao.

Bastenka, ja nemam iskustva, ali verujem da će se javiti žene koje mogu nešto podrobnije da ti kažu.

Samo hrabro [sm=smiley31.gif]




bastenka 86 -> RE: Spontani pobačaj (20.2.2014 11:39:20)

Hvala u svakom slucaju,bar na podrsci [sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Spontani pobačaj (20.2.2014 12:56:36)

Bastenka i ja sam imala dva spontana, u devetoj i sedmoj nedelji. Radila neke analize, prvi put mislili da je zbog gripa i na kraju mi na zalost nista ne rekose sa sigurnoscu....tako je barem kod mene...rekose mi samo da pokusavam dalje i da ce jednom morati da izgura do kraja [sm=smiley36.gif]
I ja sad to i radim...pokusavam dok ne izguram do kraja...




lavica28 -> RE: Spontani pobačaj (20.2.2014 13:32:04)

bastenka 86 ja sam imala jedan spontani i bas kad smo trebali da se ispitujemo ostanem trudna.. Hocu da ti kazem da su mi devojke ovde dosta pomogle i dale podrsku! Nadam se da ce ti se neka vec javiti sa slicnim iskustvom, ali ostani pozitivna i nikada se ne predaj! Uvek postoji resenje samo treba da verijemo[sm=smiley31.gif]




bastenka 86 -> RE: Spontani pobačaj (20.2.2014 14:45:01)

Isto sam i ja prvi put mislila da je zbog gripa,medjutim opet se ponovilo,tako da mislim da postoji problem.Jel neko zna koje analize se tu rade da bi se utvrdio problem ako ga ima?Moramo da budemo pozitivne to nam je najvaznije [sm=smiley20.gif] samo sto kad se to desi neko vreme ti je bas tesko[sm=smiley13.gif]
Drago mi je da postoji ovaj forum,da mozemo da podelimo muku [sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Spontani pobačaj (20.2.2014 14:47:03)

Bastenka pored svih onih silnih briseva radila sam kariotipe i trombofilije...




Veca77 -> RE: Spontani pobačaj (20.2.2014 14:56:46)


IZVORNA PORUKA: bastenka 86

Zdravo svima,nemam dece,imala sam dve biohemijske trudnoce i oba puta pobacila embrion,ni prvi ni drugi put nije mi pokazao pozitivan test ali mi je beta hcg bio povisen,prvi put sam bila 4 nedelje trudna,a sada 3 nedelje.Nikako ne moze trudnoca da se odrzi,bas sam zabrinuta. Suprug pije lekove protiv tromboze odn. sintrom,da li mozda to moze imati neke veze?
Testove za mikoplazmu,ureaplazmu,hlamidiju sam radila i sve je ok,ne znam sta dalje,ima li neko slicnog iskustva?[sm=smiley19.gif]

Bastenka, žao mi je što ti se to desilo. Jako puno žena u nekom stadijumu trudnoće, na žalost, izgubi bebu. Tako sam i ja, pre skoro 2 godine, u 14-oj nedelji trudnoće izgubila bebu. Uradila sam detaljnije analize (imunologiju i genetiku) i otkrila da imam mutaciju PAI-1 gena, što je zahtevalo terapiju protiv trombofilije, koju nisam u prvoj trudnoći imala. Zato je druga trudnoća protekla bez problema.
Uradi bakteriološke briseve vagine i cerviksa. To je isto bitno Savetovala bih ti da uradiš i imunologiju. Imamo i temu ovde imunološki faktori. Mogla bi da iščitaš, ako te ne mrzi.




bastenka 86 -> RE: Spontani pobačaj (20.2.2014 15:42:48)

Ne mrzi me,naravno,hvala[sm=smiley1.gif]




sana. -> RE: Spontani pobačaj (28.2.2014 16:23:56)

Devojke ako posle spontanog ako nije radjena kiretaza mi nista vec prirodno otislo krvarenjem da li i tada mora da se ceka 3-6 meseci [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>