RE: Spontani pobačaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


gogili75 -> RE: Spontani pobačaj (7.3.2014 23:30:26)

hvala ti Ivanka, informisala sam se i čula da se trudnoće uz fraxiparin uspesno iznose. Nadam se da jeste trombofilija jer ima leka za to a ne preeklampsija kao što su prvo mislili doktori i jedini lek je porođaj, a meni su se ti simptomi javili u 28-oj nedelji a beba je umrla u 30oj...[sm=smiley19.gif]




Ivanka 75 -> RE: Spontani pobačaj (7.3.2014 23:51:43)

Moja sestra je negde oko 30 nedelje imala povisen pritisak (ali ona ga I inace ima jos od 25godine) I to su joj proveravali redivno. Posete hematologu svakog meseca, ultrazvuk... Bas su bili temeljni, I zbog trombofilije su je I porodili na carsli rez 7 dana pre termina.




gogili75 -> RE: Spontani pobačaj (8.3.2014 19:11:53)

Samo da otkrijemo uzrok pa cemo bar znati kako dalje, hoću sve to što pre da obavim i da planiram sledeću trudnoću jer nemam puno vremena, imam 38 godina.




bastenka 86 -> RE: Spontani pobačaj (9.3.2014 18:42:39)

Gogili zaista mi je zao,ali najpozitivnije je sto ti mozes da ostanes trudna sto mnoge zene sa tim imaju problem.Ako je trombofilija to ces lako da resis.Moja mama je posle mene imala vanmatericnu trudnocu,pa je nakon toga rodila moju mladju sestru,a drugarica je u 9.om mesecu rodila mrtvu bebu i nakon toga sad ima dvoje dece,tako da ne odustaj i sto pre [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Spontani pobačaj (9.3.2014 19:54:47)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

I zbog trombofilije su je I porodili na carsli rez 7 dana pre termina.


A vidiš, meni govore da je za trombofilije najbolji prirodni porođaj (epidural nikako), jer su trombociti osetljivo područje za bilo koju operaciju pa i za CR. Ali sa druge strane imam druge indikacije za CR, pa ćemo videti ..




Ivanka 75 -> RE: Spontani pobačaj (9.3.2014 20:10:55)

Oni su nju i primili 2 nedelje pre termina da bi je pratili, i odmah su rekli da ce biti carski, sto zbog trombofilije sto zbog godina.
Mnogo se ona izmucila tokom trudnoce, povracala je 8 meseci, tek negde sredinom februara prestala da povraca.
Mislim da je i to uticalo da bude carski, mnogo je bila umorna od svega.




gogili75 -> RE: Spontani pobačaj (9.3.2014 22:40:40)

Ne znam da li može da bude trombofilija jer sam ja do sada imala dve operacije, slepo crevo i vanmaterična pa nije bilo nikakvih problema, ne znam da li je moguće da je trombofilija izazvana trudnoćom..




Ivanka 75 -> RE: Spontani pobačaj (9.3.2014 23:19:52)

Mojoj sestri su objasnili da joj je prva trudnoca bila "okidac" za trombofiliju.




gogili75 -> RE: Spontani pobačaj (10.3.2014 17:20:03)

Mislim da će mi sledeća trudnoća (ako Bog da da bude) proći u strepnji..i u ovoj sam bila paničarka i kad doživiš da izgubiš bebu u 7-om mesecu znam da ne mogu biti mirna u narednoj trudnoći




Maslacak15 -> RE: Spontani pobačaj (10.3.2014 17:33:31)

Gogilly strasno iskustvo[sm=smiley13.gif] Ako se nevaram, mislim da je jacagoga, ako se ne varam imala slicno iskustvo. Izgubila je dve bebe u sestom i sednom mesecu. Ispostavilo se da ima problema sa trombofilijom i rodila je prosle godine zdravu devojcicu.
Trudnoca je sama po sebi fiziloski stanje sklono trombozama. Tako da moze da se desi da iako zena inace nema problema, u trudnoci dodje do komplikacija. Mislim da su poremecaji u sistemu za koagulaciju antifosfolipidni sindrom itd najcesci uzrocnici pobacaja u kasnijem periodu trudnoce, posle 12. nedelje. Zelim ti od sveg srca da otkrijes uzrok i da se agonija okonca tako sto ces dobiti svoju [sm=duda.gif] Puno te pozdravljam.




gogili75 -> RE: Spontani pobačaj (10.3.2014 18:11:56)

Hvala ti puno Maslačak, to mi je najveća želja u životu i nadam se da će mi se ispuniti. Ako mi je za utehu bar znam da mogu da ostanem trudna...




sana. -> RE: Spontani pobačaj (10.3.2014 19:02:03)

Moram da vas pitam,ali svasta me zanima da li znate da li su zene plodne mnogo vise posle spontanog?Pitam jer ja kad sam imala spontani a beta pala na 8,5 doktorica na UZ mi je videla jaku ovulaciju pa mi je to bilo cudno bas odma tako posle toga??




bastenka 86 -> RE: Spontani pobačaj (12.3.2014 17:33:21)

Moguce je,jer su ti tad"nabujali" hormoni jos vise pa je verovatno moguce da smo tad vise plodne...[sm=smiley20.gif]




lanica82 -> RE: Spontani pobačaj (6.4.2014 12:50:36)

Devojke, imala sam pobačaj, beba se nije razvijala pa mi je rađena kiretaža. Tri dana sam kroz infuziju primala terapiju i od danas sam kući, odmaram, nisu mi dali nikakvu terapiju više da pijem. Ne osećam se toliko loše, neka neprijatnost (ne mogu da kažem bol) u stomaku i još po malo krvarenje. Da li je moguće da nema potrebe za nekim lekovima?




wivern -> RE: Spontani pobačaj (6.4.2014 13:22:32)

Lanice bas mi je zao...ja sam prosle godine imala kiretazu i uopste nisam imala nikakvu terapiju...




gogili75 -> RE: Spontani pobačaj (6.4.2014 19:04:32)

U kojoj nedelji si imala pobačaj... mislim da ti ne treba ništa, ni ja nisam dobijala ništa posle kiretaže




Azrić -> RE: Spontani pobačaj (15.4.2014 18:24:18)

Pozdrav, tek sam se učlanila...ne znam zbog čega ali imala sam osjećaj da bi trebala! Prije 5 dana su mi radili kiretažu, doktor mi je rekao da se plod ne razvija dobro, dijag. Blighted Ovum. Trudna sam bila samo 2 mjeseca i užasno mi je teško jer mi je to prva trudnoća... Ja i moj muž smo 2 godine u braku i u zadnjih 5 mjeseci smo pokušavali da ostanem u drugom stanju, uspjelo je ali nije ostalo... Nemam bolove, krvarim sasvim malo. Kontrola mi je sad u petak, ja sam fizički dobro ali psihički nisam dobro uopšte, samo bih plakala... Voljela bih da djevojke sa istim iskustvom podijele ovaj osjećaj tuge samnom.... Šta činiti da se osjećam malo sretnije i bolje [sm=smiley19.gif]




World -> RE: Spontani pobačaj (15.4.2014 18:34:59)

Zao mi je sto ti se to desilo, ali nemoj ocajavati, sve ce to proci.. Ima dosta zena na forumu koje su prosle svasta na putu ka potomstvu, nije lako, ali uspjece sljedeci put ako ne ovaj, nemoj padati u depresiju.. sve dodje na svoje jednom.. [sm=smiley31.gif]




wivern -> RE: Spontani pobačaj (15.4.2014 20:50:53)

Azric ja sam dva puta imala bo i sada sam treci put trudna i sve je u redu. Isplaci se i odtuguj i nastavi dalje. I naravno da ti je tesko, to je tako normalno i prirodno ali se na kraju zaboravi i krene dalje.




dunja RR -> RE: Spontani pobačaj (15.4.2014 20:57:27)

I ja sam prošla kroz isto u ovo vreme prošle godine, krajem drugog meseca radili kiretažu (pokušavali smo 6 godina, i drugoj VTO trudnoća, kasnije ustanovili Blighed ovum).
Strašno je bilo, nepovratilo se, jedva se psihički izvukoh, posao me spasio, more i priprema za novu VTO, sada sam hvala Bogu skoro pa u 8. mesecu trudnoće.

Želim da tuga brzo prođe, BO se retko ponavlja, skupi snage i verujem da će nova trudnoća brzo doći.
Svu sreću želim!

IZVORNA PORUKA: Azrić

Pozdrav, tek sam se učlanila...ne znam zbog čega ali imala sam osjećaj da bi trebala! Prije 5 dana su mi radili kiretažu, doktor mi je rekao da se plod ne razvija dobro, dijag. Blighted Ovum. Trudna sam bila samo 2 mjeseca i užasno mi je teško jer mi je to prva trudnoća... Ja i moj muž smo 2 godine u braku i u zadnjih 5 mjeseci smo pokušavali da ostanem u drugom stanju, uspjelo je ali nije ostalo... Nemam bolove, krvarim sasvim malo. Kontrola mi je sad u petak, ja sam fizički dobro ali psihički nisam dobro uopšte, samo bih plakala... Voljela bih da djevojke sa istim iskustvom podijele ovaj osjećaj tuge samnom.... Šta činiti da se osjećam malo sretnije i bolje [sm=smiley19.gif]





gogili75 -> RE: Spontani pobačaj (16.4.2014 14:16:10)

plači, plači, isplači se... i ja sam izgubila bebu u 30-oj nedelji, to se desilo pre dva meseca, ne prođe ni dan da ne zaplačem. Ali mora se ići dalje, sredi se malo, oporavi i za 3 meseca možete ponovo pokušati. ovo je meni 4 -ta neuspešna trudnoća, dve biohemijske trudnoće, prošle godine vanmaterična i sad ovo. Jako je teško, raspadala sam se od tuge....ali biće, daće Bog




Sosa Mena -> RE: Spontani pobačaj (16.4.2014 20:43:52)

Azric jako mi je zao. Glavu gore i napred [sm=smiley31.gif]
Prosla sam kroz to dva puta i svaki put isto boli, ali mora se dalje. Sad su mi nasli da sam pozitivna na antinuklearna antitela. Ona napdaju jedro zdravih celija i tako unistavaju plod. Svaka naredna trudnoca moze da se zavrsi spontanim, a moze i da se iznese do kraja. Sve je u Bozjim rukama. Ne odustajem. Znam da ce doci moji andjeli. [sm=smiley1.gif]




sandradj -> RE: Spontani pobačaj (25.11.2014 18:53:33)

Drage moje ,evo i ja da se javim posle nekog vremena..prosla sam dva puta kroz pakao ,izgubivsi bebu ,i pokusavali smo jako dugo,nekad sam digla ruke od svega toga i govorila sebi - bice sta bude- ...suprug je bio i na operaciji prosirenih vena,sve je bilo posle dobro ali ja vise nisam ostajala trudna,odlucili smo da usvojimo jer ne vidim smisao zivota bez malog bica pored sebe...i taman kada smo se odlucili na taj korak ,saznala sam da sam trudna..Sad smo sedmi mesec,nasa devojcica je jedna veoma aktivna beba,redovno idemo na kontrole i sve je dobro...Tako da znate,ne gubite veru i nadu ,jednostavno se opustite i uzivajte ,jer malo nam fali da budemo sretni i imamo malo i slatko bice pored sebe...




Peace* -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 8:35:44)

- posl.menstr. 15.12.
- pl.dani oko 29.12.
- očekivana menstr. 11.01.
- pozitivan test 15.01.
- pregled kod dr 19.01. - vidljivo nešto što bi moglo ličiti na mešak, ipak, trudnoća se još ne može potvrditi, posle pregleda vađena beta: 266
- krvarenje 20.01. - dr gledala opet, i dalje vidljiv taj kao mešak, 2mm, i zduvana cista na levom jajniku
- 22.01. beta opala na 92

Dakle, nisam planirala trudnoću, svi odnosi su bili prekinuti (tako se "čuvamo" oduvek i ovo je bila prva neplanirana trudnoća).
Znala sam da sam trudna već oko 09.01., sve je bilo kao i prethodna dva puta: osećaj malaksalosti, kao da ću se razboleti, grudi teške i dva br veće, užasno bolne. Ono što je bilo drugačije je da je sve vreme bio prisutan bol u donjem stomaku i butinama, nije to jak bol, nego tek toliko da gnjavi - kod mene su to tipični predmenstrualni bolovi. Negde oko 15.01. je stomak bio stalno u grču, kao kad stegnete trbušne mišiće i ne možete da ih opustite.
U celoj ovoj priči, za mene je ovo najbolji scenario koji je mogao da mi se desi jer nisam planirala da zadržim trudnoću. Nakon dva CR, dr je rekla da je najgore da mi radi klasičnu kiretažu zbog prirslica (kao posledica CR), i da postoje neke tablete koje se piju u ranoj trudnoći i izazivaju pobačaj. Ali je onda spontani krenuo sam. Sada samo treba da ispratim betu da padne skroz, kaže dr da to traje 10-15 dana.

Ispisala sam da bi ostalo kao iskustvo, ako nekome ne daj Bože, bude trebalo.




jabudic -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 8:57:45)

Peace, posumnjala sam, jer sam primjetila da se nešto mnogo motaš po trudničkim temama.[sm=smiley1.gif]
Ako misliš da je tako najbolje za tebe, meni je drago što se tako i završilo. ALi ne mogu da ne priznam da sam razočarana što nam se nisi pridružila u "trudnicama". Anyway [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>