RE: Fraxiparin u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


sokimoki -> RE: Fraxiparin u trudnoci (11.3.2016 19:33:13)

Devojke jedno pitanje ako ima nekih sa slicnim problemom.Ja sam u 18+3 nedelji trudnoce i bockam se fraxiparinom 0.3 u ruci.Koza mi je u trudnoci skroz drugacija suva i tvrda i vrlo cesto mi ostaju bas veliki podlivi i modrice.Stavljam obloge od svezeg kupusa ako znate jos neki recept dajte savet bas boliii makar malo da popusti...




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (11.3.2016 19:49:13)

Sokimoki , a da se bockas u stomak? Tu ti ke lakse. Ja sam u stomak do 25 ili26 nedelje pa posle u butine. Ibu stomak i butine se bockas pod pravim uglom , u ruci se bockas lod ostrim uglom pa mozda zato pravis podliv. Probsj da promenis mesto




sokimoki -> RE: Fraxiparin u trudnoci (11.3.2016 20:54:05)

Maraj u pocetku sam se bockala u stomak ali je poraso[sm=smiley36.gif]pa nemogu da ustipam kozu da se bocnem zato sam presla na ruke muz me bockA pod ostrim uglom. Ako moze u stomak bez da ustipem kozu mogla bi da se vratim mnogo je lakse tako




Markokris -> RE: Fraxiparin u trudnoci (30.4.2016 17:23:50)

Cao! Ukoliko nekom treba fraxiparin od 0.4 mogu dati jednu ipo kutiju, ostala mi je. Upravo sam se porodila pa mi ne treba...;-)




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (30.4.2016 18:20:54)

Markokris [sm=bravo.gif]

imam i ja ali fragmin. Ako nekom treba , poklanjam 6 doza od 2500 rok vaznosti 4/2017. Imam i jednu dozu fragmina od 5000 rok važnosti 2/2017




Markokris -> RE: Fraxiparin u trudnoci (30.4.2016 18:24:19)

Nadam se da ce se neko javiti, da ne stoji bzvz....:-)




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (30.4.2016 18:27:37)

Javi se bolje ovde u ovoj temi klik




Mima Simon -> RE: Fraxiparin u trudnoci (6.5.2016 11:12:39)

Pozdrav svim trudnicama,

ja sam na Fraxiparin-u 0,3 tj. 2850 i.j. od drugog meseca trudnoce. Trenutno sam u 21. nedelji. Pratim d-dimer i anti Xa aktivnost. Hematolog mi je rekao da je granica za anti Xa 0,2-0,7. Trenutno mi je rezultat anti Xa 0,86, sto znaci da sam presla gornju granicu.
Da li neka od vas zna kada se povecava doza injekcija, da li kada predje donju ili kada predje gornju granicu?
Hvala!




Lela89 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (7.5.2016 15:23:30)

Probaj da namazes medom navece pred spavanje i zamotas gazom, i ujutru skines. Meni je to pomagalo.




Lela89 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (7.5.2016 15:24:39)

To mora hematolog da ti odredi. Mislim da ide veca doza kad predje granicu.




Lela89 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (7.5.2016 15:25:43)

Ako nekome treba fraxiparin 0,3 imam 11 da poklonim.




MalaCoka -> RE: Fraxiparin u trudnoci (15.5.2016 19:12:05)

Cao devojke :) mnogo sam srecna sto sam uspela da nadjem ovu temu na forumu jer sam vec par dana potpuno istraumirana zbog nalaza koji su mi stigli...nova sam ovde ..citala sam prethodne postove ali bih molila neku od vas koja ima slicne nalaze da mi isprica svoje iskustvo...26.nedelja sam i bena skace kao luda [sm=duda.gif] Nakon rezultata d dimera 0.68 feu/ml a normala je 0.5..i ginekolog me je ubedio da radim analize za trombofiliju i nadjen mi je MTHFR HETEROZIGOT alei 2 677T visok rizik..i ginekolog mi je samo ukljucio fraxiparin 0.4 + c vitamin 1000mg + b kompleks..ja sam trazila uput za hematologa da cujem njegovo misljenje jer ne mogu da kupujem inekcije do kraja trudnoce..molim vas napisite mi vase iskustvo i da li se nekoj nakon par inekcija pojavio svrab na rukama kao koprivnjaca imala sam to i ranije ali sad se plasim da nije od fraxija...p.s.videla sam da neka od cura poklanja fraxi ja sam zaineteresovama...hvala unapred za svim curama koje mi odgovore [sm=bravo.gif]




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (15.5.2016 19:37:19)

Malacoka to ti je reakcija od fraxiparina. Mislum da bi trebalo hematolog ili ginekolog ko ti vec prepisuje terapiju da ti promeni lek. Tj da uzimas fragmin ili clexan. To ti je reakcija na taj lek. Obicno dr promene lek kada se javi alwrgijska reakcija




Miracles -> RE: Fraxiparin u trudnoci (16.5.2016 1:22:16)


IZVORNA PORUKA: MalaCoka

Cao devojke :) mnogo sam srecna sto sam uspela da nadjem ovu temu na forumu jer sam vec par dana potpuno istraumirana zbog nalaza koji su mi stigli...nova sam ovde ..citala sam prethodne postove ali bih molila neku od vas koja ima slicne nalaze da mi isprica svoje iskustvo...26.nedelja sam i bena skace kao luda [sm=duda.gif] Nakon rezultata d dimera 0.68 feu/ml a normala je 0.5..i ginekolog me je ubedio da radim analize za trombofiliju i nadjen mi je MTHFR HETEROZIGOT alei 2 677T visok rizik..i ginekolog mi je samo ukljucio fraxiparin 0.4 + c vitamin 1000mg + b kompleks..ja sam trazila uput za hematologa da cujem njegovo misljenje jer ne mogu da kupujem inekcije do kraja trudnoce..molim vas napisite mi vase iskustvo i da li se nekoj nakon par inekcija pojavio svrab na rukama kao koprivnjaca imala sam to i ranije ali sad se plasim da nije od fraxija...p.s.videla sam da neka od cura poklanja fraxi ja sam zaineteresovama...hvala unapred za svim curama koje mi odgovore [sm=bravo.gif]



Mala Coka, imaš pravo da dobijaš fraxi u DZ, izganjaj to, zašto bi plaćala.

Ja sam nakon porođaja imala na bokovima takvu reakciju kakvu opisuješ i svrbelo je. Ali tokom trudnoće nisam, iako sam primala fraxi celu trudnoću.

Predlažem da pitaš i za savet dr Jelenu, koja daje odgovpre i vezano za fraxi KLIK OVDE




Lela89 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (16.5.2016 1:56:12)

Ja imam mthfr heterozigot i pai 4g/5g, pocela sam sa fraxiparinom od 0,3 i 2 folne kiseline, a kasnije kako se moja kilaza i d didimer povecavali, povecana mi je doza na 0,4 pa 0,6 i 3 folne kiseline. Posle porodjaja 6 nedelja sam primala 0,4. Koliko vidim ti primas 0,4 a meni su ostale od 0,3. Samo redovno prati d dimer, i imaju posebne vrednosti za trudnice po tromesecima.




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (17.5.2016 10:28:48)

Miracles , mala coka nije bila kod hematologa. Ja sam dobijala od Doma zdravlja injekcije ali sam morala da imam i misljenje hematologa. Mislim da ih ona ne dobija pošto joj je ginekolog iste prepisao




trombofilija -> RE: Fraxiparin u trudnoci (17.5.2016 18:27:14)

pozdrav svima....ja sam nova na forumu..... jako sam zabrinuta i molim nekog da mi pojasni d/dimer mi je povecan,u 16 nedelji sam trudnoce......nalaz 1.234 .....ako neko zna vise o ovome da mi pojasni bila bih puno smirenija....inace u petak imam zakazan pregled u Narodnom Frontu....inace sam iz Kosovske Mitrovice.




Lela89 -> RE: Fraxiparin u trudnoci (19.5.2016 12:47:14)

Trombofilija, moras kod hematologa. Mislim da je to preko granicne vrednosti i za 2 tromesecje.




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (19.5.2016 15:16:03)

Trombofilija jesi li imala kakvu trrapiju do sada?




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (19.5.2016 15:16:56)

Trombofilija jesi li imala kakvu trrapiju do sada?




MalaCoka -> RE: Fraxiparin u trudnoci (22.5.2016 20:14:47)

Cao devojke, evo mene opet :) ovih dana sam samo po lekarima pa nisam stigla da pisem...moram da priznam da sam uzasno razocarana kakvo nam je zdrastvo bar ovde u Bgu...strasno!!!!! Inace dobila sam uput za hematologa i to Klinicki centar i jedva me je primio neki dr. Rajko Milosevic ..nije me ni pogledao a kamoli malo se udubio u nalaze, prvo pitanje koliko pobacaja i kad sam rekla ni jedan pitao me je zasto sam dosla, kad mi nije nista pokazala sam mu nalaz MTHFR visok rizik ali i na to je rekao ne trebaju ti inekcije samo folna, sa opaskom sto si to radila privatno,a sad dolazis drzavno ( inace doticni isto radi privatno u Belmedici), naravno nisam u ostala duzna i otisla sam...naravno djavo mi nije dao mira pa sam dosla nazalost privatno do nacelnice hematologije sa VMA dr. Tukic koja mi je objasnila da se slaze sa mojim ginekologom i da moram biti na fraxiju do kraja trudnoce, i da nazalost drzavno ne daju taj lek svakoj pacijentkinji samo onoj za koju sumnjaju da je rizicna ali to je sve stvar predpostavke jer ako se nesto desi niko ne odgovara...tako da cu kupovati nazalost :( ali sta je tu je idemo dalje :) da vas pitam do kada ste se bockale u stomak? Ja sam 27ned. I bas se mislim dokle li smem jer ne bih da naudim bebi, i uvek se mrda kad udaramo bockicu da me bas uhvati frka :( hvala puno na savetima...p.s. Za devojke sto su mi pisale nije reakcija na fraxi vec sam ja definitivno od nervoze pocela strasno da cesem ruke jer otkako sam se smirila nema ni svraba ni crvenila:)hvalaaaa :*




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (22.5.2016 20:47:41)

Coko ja sam do neke 20. Nedelje se bockala u stomak ,posle sam presla na noge. Zar mozea da se stipnes za stomak da se bocnes? Ja nisam mogla.
Pa ako ti ta dr da izvestaj gde pise da imas terapiju fraxiparina , onda dr iz Doma zdravlja tj tvoj ginekolog mora da ti izdaje naloge da besplatno primas fraxiparin




MalaCoka -> RE: Fraxiparin u trudnoci (30.5.2016 17:36:03)

Cao Maraj:) tek sad videh porukicu...uspela sam nekakonda izdejstvujem 15 inekcija fraxiparina 0.4 i uspela da ih ubedim da mi daju ali ne verujem da cu moci kad to potrosim traze da dolazim svaki dan u dz a to mi je na drugom kraju grada ili mi nude da prebacim karton u neki blizi dz sto sam odlucila da necu jer ne bih sad u 28 ned. Da menjam ginekologa...e pa ja jos uvek uspevam da navucem kozu ne vise oko pupka vec vise sa strane i ja stipne a mm mi udari bockicu[sm=jezicek.gif]..nego pitanje za sve fraxi trudnice jel i vama savetovan carski rez zbog trombofilije...ja sam pokusala mog doktora da idem prirodno ali nece ni da cuje ..samo cz..??? Cmokic




MalaCoka -> RE: Fraxiparin u trudnoci (30.5.2016 17:41:20)


IZVORNA PORUKA: Markokris

Cao! Ukoliko nekom treba fraxiparin od 0.4 mogu dati jednu ipo kutiju, ostala mi je. Upravo sam se porodila pa mi ne treba...;-)

Hej jesi li udelila inekcije:) ako nisi ja sam zainteresovana. :) hvala




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (31.5.2016 8:38:27)

Mala coka i ja sam isla na cr zbog trombofilije. Ustvari postoji šema koju ce ti dati hematolog , koliko sati pre i posle cr ne smes primiti lek. Zbog toga se oni odlucuju za cr.
ako zelis da stupis u kontakt sa devojkom koja ti nudi fraxi idi na PP ispod njenog imena. To ti je privatna poruka. Videce je samo ona , brze nego sto ce videti ovako




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>