RE: Fraxiparin u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (17.4.2015 12:42:29)

Pa to jeste al je bezobrazno da ako zakazes kod njega privatno u npr 2 a dodjes na red u pola 5.
Me znam videcu sad u utorak kakav je dr Antic. Oni su valjda radili zajedno




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (21.4.2015 19:14:13)

Evo i mene upravo od dr Antica. Bas sam se isplakala sada. Ja primam fragmin od 2500 dva puta dnevno i prednison od 10 mg zbog pai1 4g/4g i antinuklearnih antitela. To je dosadašnja terapija dr Miljica. Dr Antic mi danas odma smanjio fragmin na 1 dnevno a za prednison nije hteo da se mesa nego kaze to je posao imumologa, da se javim imunologiju. Do sad sam plakala. Em me strah sto me lrvi put vidi i odma mi smanjuje dozu em ne zeli da komentarise prednison-nije on imunolog. I sta sad !!!???? Uzas bas sam ocajna




Anoniman -> RE: Fraxiparin u trudnoci (21.4.2015 19:16:59)

Maraj a da se posavetujes jos sa nekim?[sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Fraxiparin u trudnoci (21.4.2015 19:31:06)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Evo i mene upravo od dr Antica. Bas sam se isplakala sada. Ja primam fragmin od 2500 dva puta dnevno i prednison od 10 mg zbog pai1 4g/4g i antinuklearnih antitela. To je dosadašnja terapija dr Miljica. Dr Antic mi danas odma smanjio fragmin na 1 dnevno a za prednison nije hteo da se mesa nego kaze to je posao imumologa, da se javim imunologiju. Do sad sam plakala. Em me strah sto me lrvi put vidi i odma mi smanjuje dozu em ne zeli da komentarise prednison-nije on imunolog. I sta sad !!!???? Uzas bas sam ocajna


Piši dr. Jeleni na temi pitajte endokrinologa, ispiši sve detalje, proslediću i zamoliti što pre za odgovor. PO meni nema bolje od nje za ovu situaciju.




mala.vila -> RE: Fraxiparin u trudnoci (22.4.2015 21:58:12)

Gde radi doktorka Jelena? Htela bih da cujem jos jedno misljenje, posto mi je dr Miljic uveo Fraxiparin od 0.6, od 6. nedelje trudnoce i u 13. sam imala spontani pobacaj. Zanima me da li je jos neko primao ovu dozu? Da li bi trebalo poceti sa terapijom odmah nakon pozitivne bete ili tek kada se ustanovi srcana radnja? Ovog puta smo po srcanoj radnji i nije nam uspelo...[sm=smiley19.gif] Imam FV Leiden heterozigot i DVT pre 4 godine zbog kontracepcije... Jako sam zbunjena, ne znam sta bih mogla da preduzmem drugacije u sledecoj trudnoci kako do ovog ne bi doslo ponovo..




dunja RR -> RE: Fraxiparin u trudnoci (22.4.2015 22:19:19)

Mila vila dobro nam došla!

Žao mi je što ti se to desilo, i ja sam prošla slično, dr. Jelena mi je pomogla u sledećoj trudnoći, sada imam sina.

Dr. Jelena odgovara na forumu na vaša pitanja, a na prvoj strani teme imaš podatke ordinacije u kojoj radi. Jako je posvećena svojim pacijentima, mnogim ženama je pomogla da zatrudne, iznesu trudnoću i rode zdravu decu, nekima i više puta. Ima veliko znanje iz oblasti imunologije, endokrinologije a i mnogo šire. Ona sagledava sve aspekte zatrudnjivanja i trudnoće. I pre svega, dobar je čovek.

Evo linka na temu u kojoj možeš pitati za savet KLIK OVDE




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (23.4.2015 7:52:14)

Evo i mene. Konacno dosla do mog dr Miljica. Nije mi dirao terapiju osim sto mi je promenio da umesto 2×dnevno primam fragmin od 2500 sad mi je rekao 1×dnevno od 5000. I dalje uzimam prednizon od 10mg.
Dao mi da za sledeću kontrolu uradim EHO Doppler fetoplacnetarne I uteroplacentarne cirkulacije.
Jer radio ko od vas ovo?




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (11.9.2015 10:51:31)

Imam pitanje
sta kada krenem u porodiliste (N.Front) da li oni tamo imaju terapiju ili ja nosim moju? Da znam da li da uzmem iz Doma zdravlja ili ce oni imati fragmin u bolnici?




branaV -> RE: Fraxiparin u trudnoci (12.9.2015 22:19:37)

Ja sam pacijent dr Jelene ali mi ona sada kada sam joj javila za betu nije ukljucila fragmin nego mi je rekla da cekamo prvi uz,a u prosloj trudnoci sam primala od prvog dana kada sam saznala da sam trudna. Pre te trudnoce sam imala 2 spontana, inace dijagnoza je 4G/4G. Sada sqm bas uplasena!!! Nisam pametna sta da radim.




dunja RR -> RE: Fraxiparin u trudnoci (12.9.2015 22:29:54)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Imam pitanje
sta kada krenem u porodiliste (N.Front) da li oni tamo imaju terapiju ili ja nosim moju? Da znam da li da uzmem iz Doma zdravlja ili ce oni imati fragmin u bolnici?


U mom slučaju su imali tamo. Bolnica je to, moraju da imaju. Samo obično daju drugačije, al ajd ..




dunja RR -> RE: Fraxiparin u trudnoci (12.9.2015 22:31:10)


IZVORNA PORUKA: branaV

Ja sam pacijent dr Jelene ali mi ona sada kada sam joj javila za betu nije ukljucila fragmin nego mi je rekla da cekamo prvi uz,a u prosloj trudnoci sam primala od prvog dana kada sam saznala da sam trudna. Pre te trudnoce sam imala 2 spontana, inace dijagnoza je 4G/4G. Sada sqm bas uplasena!!! Nisam pametna sta da radim.


Brano, ja bi slušala dr. Jelenu, tj. slušam je i radim kako mi kaže. Zna ona zašto , ne brini ..




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (13.9.2015 7:19:53)

Brano i ja imam 4g/4g al uz njega imam i antinuklearna antitela. Primam fragmin. Mene vodi dr Miljic. E sad nekom da terapiju nekom ne.... u poslednje vreme dr za 4g/4g ne daju terapiju...ne znam zasto sad....navodno ja kad sam bila kod dr Antica on mi rece da to nije trombofilija i da za to ne treba terapija [sm=smiley29.gif] naravno odma sam se vratila kod dr Miljica jer mi je on davao terapiju za 4g/4g




branaV -> RE: Fraxiparin u trudnoci (13.9.2015 8:28:04)

Znam da nije trombofilija jer mi je dr objasnila ali mi je sada rekla kao probacemo ovako ako bude potrebe ukljucice, sta znaci ako bude potrebe? Kako cemo to sada da znamo? A koja je tebi Maraj trudnoca po redu? A za antitela primas pronizon ?
Dunja pa ja slusam doktorku ali sta cu jace je od mene da se brinem :-(. Ona mi je i pomogla da iznesem celu prethodnu trudnocu ,zato sam i ostala njen pacijent,ali isto tako zna da sam imala spontani kad sam krenula kod Ivanovica da se lecim a i ona je tamo radila i vodila moj slucaj.




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (14.9.2015 15:17:15)

Brano meni je ovo prva trudnoca ostvarena vto putem. Eto ja sa pai1 4g/4g i antinuklearnim antitelima nisam mogla godinama prirodno da zatrudnim....
zato primam ovu terapiju i hvala Bogu guram ovu trudnocu..
da pronison uzimam za antitela a fragmin za pai1 4g/4g.
.pretpostavljam da ce ti dr kontrolisati protoke uz pomoc uz i D dimer pa ce tako videti da li treba da ti uključi terapiju




Maraj -> RE: Fraxiparin u trudnoci (16.9.2015 16:33:59)

Danas radila D dimer u 37.nedelji tačnije 36+6 i vrednost je 540 a u referentnoj vrednosti pise do 500 . Jer znaci sta ovo odstupanje?




Lisa Simpson -> RE: Fraxiparin u trudnoci (16.9.2015 20:49:47)

Maraj odgovorila sam ti u drugoj temi




sana. -> RE: Fraxiparin u trudnoci (7.10.2015 1:23:39)

Devojke moolila bi vas ako moze mala pomoc tj pitanje ko je ovo sve prosao,naime imala sam problema sa sterilitetom i u medju vremenu 2biohemijske iz prirodnog ciklusa,profesorka iz Ns je odlucila da mi ukljuci fraxiparin 0.3 svo vreme..znaci poslata sam samo na neka najosnovnija pretrazivanja..sad sam 36+2 u petak idem kod hematologa na kontrolu inace u pocetku d-dimer mi je isao i preko 600,700 zadnjih par kontrola miruje tu je oko 500..medjutim ono sto mene brine kod dr bila sam zadnji put pre oko 4nedelje...i ja sam je onako usput pitala kako sada ide fraxiparin da li povecava dozu ili ne,medjutim iznenadjena sam bila njenim da ce mo cak ranije prekidati tj necu do kraja trudnoce ga primati..Ono sto mene najvise plasi i brine je jel moze to da naskodi bebici..ako se prestane tokom trudnoce..
Kakva su vasa iskustva?
Do kada ste ga vi davale sebi..
Izvinite na poduzem postu..i hvala svima koji odgovore..




dunja RR -> RE: Fraxiparin u trudnoci (7.10.2015 3:13:25)

Sana, ja sam primala fraxiparin i posle porođaja par nedelja.




sana. -> RE: Fraxiparin u trudnoci (8.10.2015 2:14:11)

Dunja hvala ti.
Eto to je ono sto me najvise i brine mnoge zene ga primaju i do 6ned posle porodjaja...

Videcemo sta ce meni reci jos,ja bi bila najiskrenije mirnija bila kad bi bar do kraja trudnoce primala ga,ali videcemo.[sm=smiley13.gif]




sana. -> RE: Fraxiparin u trudnoci (17.10.2015 0:38:08)

Ipak nisu mi ukinuli fraksiparin koristicu ga do 12h pre porodjaja..posle pp..

Evo da se javim...

Mnogo sam mirnija...

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Lisa Simpson -> RE: Fraxiparin u trudnoci (18.10.2015 10:08:06)

Sana nemoj da se plašiš ja primam fragmin najmanju dozu (što je kao fragmin 0,3) a d-dimer mi je na poslednjoj kontroli bio 1520, ja sam je prestravila, ali vidim da su doce ok i nisu zabrinuti i nisu mi povećali dozu, nadam se da će nadalje padati inače će mi 100% duplirati.




sana. -> RE: Fraxiparin u trudnoci (18.10.2015 12:32:42)

Hvala ti,ja sam se samo bojala da ga ne ukinu zbog bebe..

Meni je znao rasti pa opet padati,mozda bude i nizi sl put...

Koji si mesec??[sm=bravo.gif]




Lisa Simpson -> RE: Fraxiparin u trudnoci (19.10.2015 14:28:57)

Ja sam sada 26. Nedelja to je kraj šestog meseca.




sana. -> RE: Fraxiparin u trudnoci (19.10.2015 14:57:31)

Super jos oko tri meseca [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




JRupi -> RE: Fraxiparin u trudnoci (6.11.2015 20:18:15)

Pozdrav svima :)
Nova sam ovde pa ako nisam baš dobro potrefila temu ne zamerite.

Naime, pre tri godine ustanovljena mi je trombocitopenija. Najniži trombociti su mi bili 123.
Nikakvu terpaiju nikada nisam primala, jedino sam svaki mesec ili dva kontrolisala krvnu sliku.

U trudnoći sam počela da idem kod hematologa.
Početkom 9. meseca su mi rađeni d-dimeri i drugi faktori koagulacije.
Moj rezultat je tada bio 1,36 mg/L.

Hem. je rekao normalno je da su oni povišeni u trudnoći, kontrola za mesec ipo, dva sa novim d dimerima.

Sada mi je rezultat 1,26 mg/L.
I trebam da idem na kontrolu od nedelje.


Da li su ovo previsoki d-dimeri? Da li neko prima terapiju uz ovakav nalaz?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>