RE: Bojkot vakcinacije (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Podrum Š. -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 21:47:30)

Dete ne može da se upiše u školu bez potvrde o vakcinaciji.




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 21:52:59)

IZVORNA PORUKA: Brana

Ja sam protiv vakcinacije jer je nasa prijateljica bila direktorka Torlaka i zena je rekla da privatne vakcine tipa Pentaxin ne prolaze kontrole nego da ih privatnici uvoze na crno i rekla je i koji ljudi to rade,takodje nekoliko primera mojih prijatelja cija su deca imala posledice ispitane i uzrok je otkriven od strane strucnjaka da je u pitanju vakcinacija,takodje jedan od nacelnika za vakcinaciju je javno pricao da je njegovo dete dobilo autizam od vakcina i apelovao da se ne primaju,imam i neki video o americkom expertu koji je isto tako javno pricao sta se stavlja u vakcine da bi se izazivala razna oboljenja da bi se onda opet pravile vakcine za lecenje tih bolesti itd....U nekim zemljama Amerika,Australija,ima ih jos ne mogu sada svih da se set__im vakcinacija ne postoji i nikom nista ne fali prema tome ja sam moje dete vakcinisala do 8 meseci ali primao je Torlakove vakcine i to je to!
Takodje Hib vakcina je americkog porekla i ne ispitana je a da je se bebama!
Sta je falilo nasim bakama koje nisu prmale vakcine,zdravije su zivele,nije bilo toliko problema sa zatrudnjivanjem itd...Moj pedijatar kada sam rodila Lakija u startu mi je rekao nemoj da mu dajes Vigantol jer on radi taj posao vec 40 godina i prateci uticaj tih kapi rekao je da deca dobijaju kostana ostecenja i da mu dajem Ad kapi i na kraju se ispostavilo da se Vigantol ukida javno!
Ja nisam losa majka i ne ugrozavam svoje dete time sto mu necu davati da prima vakcine nego kao i druge majke sto misle da je dobro davati tako i ja mislim da ne treba davati!
Naravno svako ima svoje misljenje i ne treba nikome osporavati da uradi ono sto misli da je najbolje za svoje dete!

Ne volim da odgovaram na ovakve proizvoljne postove ali zarad istine mora. trebalo bi više strana da opišem proces registracije lekova, no Pentaxim vakcina e zvanično registrovana u Srbiji i kontroliše se svaka serija koja se uvozi. Naravno vakcine se kontrolišu u laboratoriji Agencije za lekove i medicinska sredstva, prema tome ta tvrdnja nije istinita. Već sam napisala da SZO prati epidemiološku situaciju i na osnovu toga propisuje program vakcinacije, mi nemamo isti program kao Amerika i Australija, oni vakcinišu npr protiv ovčijih boginja a mi ne. Afričke zemlje imaju drugačije bolesti i drugačiji program vakcinacije. Što se tiče toga da vakcine izazivaju autizam, do danas nema ni jedne naučne potvrde o tome, sve u to spekulacije i predpostavke. I na kraju vakcinacija dece je obavezna zakonom. A ko želi da ugrozava zdravlje svoje dece neka to radi na svoju odgovornost.




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 22:07:26)

Lena, vakcina protiv upale grla je vakcina Prevenar (7 antigena St. pneumoniae, protiv upale uha, grla, meningitisa), tu vakcinu tj 2 doze je primio moj sin i nije mu oslabila sluh, naprotiv nije imao ni jednu upalu uha za dve godine što retko koje dete izbegne. U Švajcarskoj je ta vakcina na programu vakcinacije i kod nas će biti obavezna od 2012 ili 2013, oni su bogata zemlja i daju je svojoj deci jer je narvno uvek bolje sprečiti nego lečiti.




Brana -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 22:29:00)

Mihi mislim da je jako ruzno da za neciji post napises da je proizvoljan i da je laz,ja sam sve informacije napisala jer sam ih dobila od mog predijatra koji je vrlo priznat i koji se tim poslom bavi 40 god.i mnogu decu je izlecio i spasao i od jos mnogih drugim lekara!Sto ne znaci da svi moraju da se sloze sa tim naprotiv mogu reci da se ne slazu ali i ne da prozivaju nekoga da je lazov!
Drugo moderatori treba da odvoje ovu temu za one koji su za vakcinaciju i za one koji nisu!
Ova tema je samo pokazala koliko se ne ceni i ne postuje misljenje koje se razlikuje od ostalih!




Brana -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 22:30:59)

i takodje bih molila da se vise moji postovi ne citiraju neka svako pise ko sta hoce ali moje postove da ne citira jer ja nicije postove nisam citirala niti osporavala![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lanajelena -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 22:47:15)

Nisam bas sve detaljno procitala,nemam sad ni vremena klinci jos ne spavaju ali cu samo reci da moj dever bojkotuje vakcine iz istih razloga koje je Brana navela,polsao je pismo ministarstvu i jos nekim organizacijama da mogu da mu daju saglasnost da vakcina nije stetna i da nece imati neke od navedenih posledica u suprotnom ne mogu od njega da zahtevaju da dete primi vakcine...naravno da tako nesto nije dobio,jer niko nece ili ne ume da potvrdi...ja dajem vakcine ali me ipak one mnogo plase a sto se tice vakcina za svinjski tu sam veliki protivnik,prethodnih dvoje od troje ljudi preminulih od h1n1 u Hrvatskoj su primili vakcinu [sm=zmeden.gif]




Irena79 -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 22:48:22)

imam pitanje... u apoteci su mi rekli da im stize Pentaxim ciji rok istice u martu, i da slobodno mogu da pitam u drugim apotekama za datum da ce biti isto mart, jer dok ne istrose zalihe tj dok ne istekne rok nece izbacivati nove Pentaxime... zanima me da li je ok da mi dete primi taj Pentaxim i da li je neko ovih dana kupovao pa da mi kaze do kog datuma mu vazi. ja mislim da je ok do marta, u roku je al ipak da pitam sta vi mislite o tome?




gagana83 -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 22:51:42)

IZVORNA PORUKA: Irena79

imam pitanje... u apoteci su mi rekli da im stize Pentaxim ciji rok istice u martu, i da slobodno mogu da pitam u drugim apotekama za datum da ce biti isto mart, jer dok ne istrose zalihe tj dok ne istekne rok nece izbacivati nove Pentaxime... zanima me da li je ok da mi dete primi taj Pentaxim i da li je neko ovih dana kupovao pa da mi kaze do kog datuma mu vazi. ja mislim da je ok do marta, u roku je al ipak da pitam sta vi mislite o tome?

Mislim da je ok,ipak je u roku.




marince1 -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 22:51:51)

jas ebe ne smatram dovoljno strucnom da se oglasim na ovu temu.
Mogu jedino da kazem da ja dete vakcinisem,tu mislim na one redovne,ne a ove zivotijske gripove




Pretty78 -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 22:55:34)

marince ti si moj covek...................vakcinisem dete redovno za ono za sta je potrebno....i niš` viš`




SUPER MAMA -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 22:56:57)

IZVORNA PORUKA: Pretty78

marince ti si moj covek...................vakcinisem dete redovno za ono za sta je potrebno....i niš` viš`

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 23:07:54)

Bez citiranja, odgovoriću, pedijatar je dečiji lekar koji ne mora da zna i verovatno detaljno nezna, zakon o prometu i registraciji lekova i medicinskih sredstava. Sigurna sam i znam šta sam napisala tvrdnja da se Pentaxim uvozi na crno i prodaje ispod ruke je prosto neistina, takođe ako neko od domaćih pedijatara zna da vakcina izaziva autizam kod dece, može odmah da se svrsta u kandidate za Nobelovu nagradu, i sigurno može da aplikuje svoje tvrdnje, koje ako su istinite mogu biti odmah publikovane u najjprestižnijem naučnom časopisu Science, koji ima na današnji dan impact factor 20,4.Do I nema potrebe Brano da polemiku shvataš lično, ali u ime istine neke tvrdnje koje si iznela nisu tačne.




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 23:13:18)

Pentaxim, Infrarex i Priorix (MMR) imaju centralnu registraciju i detaljna dokumentacija sa kliničkim ispitivanjima i neželjenim dejstvima na preko 100 strana nalaze se na sajtu EME (evropska agencija za registraciju lekova). Ko želi može da čita o tome.




Brana -> RE: Bojkot vakcinacije (24.1.2011 23:19:01)

Jel si ti medicinski radnik?[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lanajelena -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 8:59:08)

Ovo sad pricam kao laik i nisam sigurna ali sam cula na 100 strana da je Pentaxim jako stetan i da svoje posledice pokazuje u tinejdzerskom uzrastu i isto tako nam je medicinski radnik rekao da te vakcine nisu ispitane




Jeca* -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:06:00)

Nama su trazili karton vakcinacije, iz doma zdravlja, na uvid, kad smo kretali u vrtic.
Luka je primio iskljucivo "drzavne" vakcine i samo njih i tako planiram i sa drugim detetom, dace Bog.
Meni vakcine uopste nisu bile predmet razmisljanja, jednostavno sam to dozivela kao nesto sto je deo nege deteta. O mmr vakcini jesam malo razmisljala (imamo i temu o tome), ali samo zato sto sam na RR pa sam citala ovde svasta o tome....da se ne ponavljam, koga zanima nek pogleda temu.
A sto se tice ovoga sto pise Brana, postujem stav svakog roditelja i svako zna najbolje za svoje dete. Malo me brine što si tek tako izlozila direktorku Torlaka i njene stavove ovako javno, ali ok i to je licno i ne mesam se, samo kazem [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lanajelena -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:10:32)

Jeco i ja sam za to da se ove redovne vakcine daju(ma necu da razmisljam o tome dublje)mada kad mi je dever dao neke sajtove da pregledam nije mi bilo svejedno i svaka vakcinacija mi je bila knedla u grlu i mene plasi mmr mislim svuda ga ukidaju[sm=zmeden.gif]...sve u svemu jedini krivac za svo moje nepoverenje je Kon,ja tom coveku nista neverujem[sm=smiley13.gif]




Lu -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:10:46)

Samo da podsjetim da imamo i ove teme[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

PENTAXIM I INFRARIX

MPR (MMR) VAKCINA




minavb -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:16:10)

IZVORNA PORUKA: lanajelena
te vakcine nisu ispitane

Nista, ali nista ne moze da udje ni u ovu budjavu zemlju a da nema atest o zdravstenoj ispravnosti, pa tako ni vakcine. I na granici nase inspekcije uzorkuju i testiraju robu. Tako to funkcionise po zakonu i te price mogu da sire samo oni koji nemaju pojma o zivotu.




lanajelena -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:18:17)

Ma daj molim te ovde ne moze nista da udje,ovde moze sve da stigne,svo smece dolazi u nasu zemlju,sta je sa opasnim igrackama i ostalim stvarima sto stize ovde




minavb -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:28:16)

Pricamo o lekovima i hrani, to ne moze da udje u zemlju bez testirana i tacka. Ranije su i predmeti opste upotrebe morali da se kontrolisu, ali je to promenjeno tako da igracke tu ne spadaju. Sve to znam jer licno poznajem nacelnika granicne inspekcije, taj posao je radio moj tata a ja radim sa hranom i u moj objekat ne moze da udje nista bez atesta.
Zdravstevi radnik koji moze da siri takve price, ocito nije najbolje obavesten.




lenaa -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:32:22)

a sta je onda sa utrogestanom koji se prodavao ispod tezge ??? Gde je tu bilo uputstvo za nase drage ljude?




lanajelena -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:33:13)

Ok ti to tako mislis(znas),ja mislim drugacije i gotovo necu da raspravljam a i neces me ubediti,pogotovo sto sam svesna cinjenice gde zivimo i sta se ovde sve radi




lenaa -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:34:51)

Mihi kad nam je dr ponudio tu vakcinu on je objasnio da ce od nje biti zasticena samo nekoliko meseci (ne znam tacno koliko da te ne slazem) a da postoji mogucnost da se osteti sluh, zato smo i odbili, a naravno da ne mora da znaci da ce ostetiti.




minavb -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:35:34)

LJ, na osnovu cega tako mislis? Imas li dokaze za to sto govoris ili si misljenje formirala na osnovu glasina? Jesi li ti vakcinisala dete?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>