RE: Bojkot vakcinacije (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Olga75 -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:37:53)

rekoh da necu ali nema veze sa mojim stavom o vakcini i malo je ot ali
posto srbolek ne izdaje lingvalete nitroglicerina i opsta je nestasica ( toliko o ministarstvu ) postoji samo onaj u spreju i to domaci za koji se moze refundirati oko pola i uvozni . Jedna apoteka uvek ima zalihe nitrominta - madjarski proizvodjac . Ja sad mogu da odem u Hu i donesem par bocica a da niko ne posumnja da svercujem lekove . Utrogestan nije imao upotrebnu dozvolu od agencije za lekove ali se mogao nabaviti i u drzavnim apotekama.




lenaa -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:43:00)

Drage mame i utrogestan spada u lekove -eto da se ponovim, i nase mame su ga pile kako i koliko su stigle a kupovan je ispod tezge po raznim cenama, pa kako je onda taj lek dospeo u drzavu nasu lepu Srbiju kad se i ako se sve tako uredno kontrolise ? Da se ne lazemo, ima u Srbiji ta velllika crna rupa i mozes uneti sta i kako hoces, a apoteke ocito niko ne kontrolise, takodje radnje - imate milion stvari kojima je rok istekao, nesto mi mm spomenu da je citao o nekim svetlecim pilicima koji su se pojavili u Srbiji i tako dalje da ne skrecem sa teme.




Olga75 -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:44:39)

lenaa , ovde mozes lekove kupiti na buvljaku. To je problem koji ministarstvo i pravosudje mora da resi ali vakcinacija je nesto drugo




minavb -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:46:42)

Citav tvoj post je skretanje sa teme. Pricamo o bojkotu vakcinacije uopste. Ali svetleci pilici???
Na zalost, akreditovanje lekova u srbiji dugo traje. Utrogestan ce biti akreditovan i bice u redovnoj prodaju, ako vec i nije, nisam u toku.




lanajelena -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:47:00)

aaaaa ispisah ogroman post i izbrisao mi se,ustalo mi dete nastavicu kasnije...Mina mom deveru niko nije iz ministarstva potvrdio da vakcine nisu stetne i to mi je dovoljno...on bi imao dokaz protiv njih zato su ucutali




minavb -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:51:21)

Svaki lek moze biti stetan, metabolise se kroz jetru ili bubrege, utice na zube,...eto ja sam alergicna na penicilin pa su mi tetraciklini upropastili zube.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Jeca* -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:52:08)

Off topic, koliko ja znam ni to svetleće pile niko nije dokazao jer kad su tražili na uvid nisu dobili.
Ljudi, ne pravimo od ovoga Vikiliks. Po mom misljenju samo je jedno pitanje o kome treba u ovoj temi: da li bojkojujete vakcinu ili ne? I ako da, kako mislite da zaštitie svoje dete od boginja, decije paralize i ne daj Boze cega jos?




Olga75 -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:52:55)

LJ , nece ga udostojiti odgovorom to je sigurno , ja sam x puta slala razne dopise , primedbe , resenja za neke nase probleme i jos nisam dobila nikakav odgovor .
Ne moze se suditi o stetnosti ili koristi ako se ne znaju neke osnove i to je kraj price. Mozemo da se  ubedjujemo , svadjamo i sta ja znam ali
ja znam kako deluju virusi , kako se gradi imunitet , kako vakcine mogu da pomognu ali sve dok se vise veruje glasinama i teorijama zavere ja izgleda mogu samo da cutim jer moj savet ma koliko dobronameran ili ispravan bio ljudi mogu shvatiti kao napadanje ili pametovanje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Jeca* -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:55:46)

ma ljudi, nismo svi lekari, mikrobiolozi, naucnici..i nemojmo se truditi da budemo. Postoji fakultet, postoji radno iskustvo, postoje godine istrazivanja. Nemojmo se petljati u nesto sto ne znamo. Mozemo kao majke da analiziramo, damo svoje misljenje, ali evo ja prva necu da kazem nista ni u prilog ni protiv, jer NE ZNAM! jer sam arhitekta, a ne Fleming




minavb -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:56:08)

Zanimljivo, kad god sam se za nesto obratila Ministarstvu zdravlja, izasli su mi u susret, narocito za superanalize nekih uzoraka.




Anoniman -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:57:00)

Zavera: hoće da nam daju vakcine koje će nas pobiti.
A jeste li razmišljali da je možda zavera u zaveri, da oni hoće da nas odgovore od vakcinacije, pa da pomremo od boleština, a oni se krišom vakcinišu i ostanu jedini na svetu?
I ko su ONI?
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Žene, bre, pa ne završavaju ljudi medicinu tek tako, i da to može svako, svako bi i završio. I da jedna vakcina može da se istraži na internetu, lekari nam ne bi trebali.

ŠTo reče Jeca, malo je sve ovo ot, možda bolje da se oglase žene koje bojkotuju vakcine i zaista objasne kako će štititi decu od ovih bolesti.




minavb -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:58:32)

"Thrust no one"sto bi rekao Molder[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 




Olga75 -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 9:59:18)

Mina, dz dobija pare iz ministarstva i neke stvari koje se mogu ustedeti a za koje mi imamo resenje , drugacije od njihovog oni jednostavno ne uzimaju u obzir iako bi mi te pare potroslili na nesto sto je potrebno. Najlakse je da ne odgovore ili da nam odgovore na kraju godine i da pitaju da li smo sve potrosili da im vratimo visak ali ovo je ogroman ot izvinjavam se[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image]




Jeca* -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 10:00:05)

I treba. Hajde sad svi lepo redom da mi se izvinite, pa da se vratite temi!!! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 10:00:36)

 Lena Utrogestan nije registrovan u našoj zemlji, to je velika razlika, i ovo što pišu da vakcine nisu testirana je neistina. MM je član komisije za registraciju lekova i sve što je u našoj zemlji zvanično registrovano podleže kontroli po Zakonu o lekovima i medicinskim sredstvima, te bajke koje se ispredaju o domaćim i uvoznim vakcinama nisu istinite. To isto važi i za domaće vakcine kada Torlak radi, pisala sam o tome moj mlađi sin je dobio MMR vakcinu (Priorix) jer Torlakove nije bilo prema tome, sve se kontroliše na isti način.




Olga75 -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 10:01:45)

Jeco RR izvini [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image]




*Alexx* -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 10:01:51)

Nema potrebe za svađanjem ni vređanjem. Svako kaže šta misli.
Ja verujem u vakcine. Verujem u medicinu. Verujem zato što postoje statistike. Postoje podaci. Verujem svom pedijatru jer sam se više puta uverila da je njegov savet bolji za moje dete od onoga što ja mislim da treba da se uradi.
Da, vakcinisaću svoje dete. Ne daj Bože da jednog dana odemo u Afriku na safari, i da tamo zaradi veliki kašalj ili šta već, i ostane sa posledicama, a ja sam to mogla da sprečim jednom jedinom vakcinom.
Živeo 21. vek. I živeo HIPOKRAT.

Ako živite alternativnim načinom života, ne verujete generalno u klasičnu medicinu, to su već neke druge stvari... Tu donekle mogu i da razumem. Ali da dajete gomilu lekova na prvo kašljanje, a da ne vakcinišete dete, meni je to nonsens.

Da se ne bi ljudi uvredil, post nije upućen nikome, već je moje razmišljanje na temu.




*Alexx* -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 10:02:44)

IZVORNA PORUKA: Nedja

ŠTo reče Jeca, malo je sve ovo ot, možda bolje da se oglase žene koje bojkotuju vakcine i zaista objasne kako će štititi decu od ovih bolesti.



Apsolutno. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lenaa -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 10:04:16)


IZVORNA PORUKA: olga75

lenaa , ovde mozes lekove kupiti na buvljaku. To je problem koji ministarstvo i pravosudje mora da resi ali vakcinacija je nesto drugo

Jeste Olga, ja sam samo navela primer da ipak postoji i lek koji se prodaje ispod tezge.




Anoniman -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 10:05:06)

Možeš kupiti lek ispod tezge, ali ono što je u apoteci, to je testirano. Mislim da je to poenta.




*Alexx* -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 10:05:52)

IZVORNA PORUKA: lenaa


IZVORNA PORUKA: olga75

lenaa , ovde mozes lekove kupiti na buvljaku. To je problem koji ministarstvo i pravosudje mora da resi ali vakcinacija je nesto drugo

Jeste Olga, ja sam samo navela primer da ipak postoji i lek koji se prodaje ispod tezge.


Može, ali ko je toliko neodgovoran da ga kupi?! Ko je toliko neodgovoran da kupi vakcinu ispod tezge? Pa nisu to aspirini.




lenaa -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 10:06:19)

Mihi ja ne znam da li se testiraju vakcine u Srbiji to nisam pisala. Pisem samo ono sto znam.




Jeca* -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 10:06:36)

IZVORNA PORUKA: Nedja

Možeš kupiti lek ispod tezge, ali ono što je u apoteci, to je testirano. Mislim da je to poenta.

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]

mm je otisao u madjarsku i kupio Saridon. Kod nas ga ne mozes naci jer nije registrovan. Ali ne pricamo o tome, ljudi!!! ni o svetlecim pilicima [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




mihi -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 10:09:49)

Izvini Jeco ali moram još ovo Lanajeleni da napišem, apro po teme da je njen dever tražio dokaz da vakcina nije štetna. Fajl za registraciju vakcine sadrži više od 500 stranica dokumentacije, sastoji se iz 4 dela. 1. Opšte karakteristike 2. Farmakodinamika leka tj vakcine, 3. Kliničke studije 4. Neželjeni efekti. Taj fajl kada stigne u našu agenciju za lekove pregleda tim eksperata (sada je tako , kada budemo članica EU, lek-vakcina koja ima centralnu registraciju se direktno registruje) ali se obave ispitivanja toksikološka, pirgoni test.......... Ako nešto nije jasno u vezi dokumentacije eksperti zatraže na uvid. Ako je sve u redu posle obavljanja navedenih testova u laboratoriji vakcina se registruje i ide u distribuciju. To je jedini put drugog nema za sve lekove i medicinska sredstva. E sad ako osim tima eksperat dokumentacija treba da se da na uvid i građanstvu, napisala sam nalazi se na sajtu EME-e pa ko razume nek čita i sudi.




lenaa -> RE: Bojkot vakcinacije (25.1.2011 10:10:57)

Ako meni neko kaze da ce vakcinisati svoje dete ja uvek odgovorim "ako, naravno i treba, to je tvoje dete, ti smatras da je to najbolje" isto tako ako neko kaze da nece vakcinisati svoje dete ja opet isto kazem "ko, naravno i treba, to je tvoje dete, ti smatras da je to najbolje" i postujem to. Kao sto mi mislimo da je neko lud jer nece da da detetu sve vakcine za koje je cuo da postoje tako recimo mnogi Svajcarci misle da ja ne radim dobro sto cu dati neke vakcine. Znaci - postujte svacije misljenje, a radite onako kako vi mislite da treba i gotovo, nema svadje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>